Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Nama je malo zeznuto što smo u manjem stanu i iako je dvosoban nemam način da ih onako razdvojim, pa polako da se naviknu jedan na drugog. Mališi je opušteno i hoće da se druži, ali veliki pizdi konstantno čim ga vidi. [emoji853]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Probaj Galaxy-ev trick sa hranom i igranjem, to obično uspeva.
 
@pshnd
Prodjoh isto par puta, i ustnaovio sam da je fora u hranjenju... smanji hranu, na samo ujutro!
I to samo brikete, nista vlazno! Za 20 dana ce da spavaju zajedno..
 
Nažalost morali smo da ga vratimo. Veliki je postao jako agresivan i u par navrata je pokušao da dohvati malog. Ovako je ipak sigurnije onda da ga ne bi ozbiljnije povredio, a i ženi je ovakva situacija zbog njenog zdravstvenog stanja jako stresna. [emoji853]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Desava se, u nekim slucajevima je jednostavno nemoguce spojiti staru/odraslu macku sa prinovom. Nema te hrane i igre koja ce ih naterati da prihvate novo mace.
Povodom toga, znam jedan zanimljiv slucaj: jedna devojka sa fakulteta dovela macku u stan u NS, jedva se privikla na novi stan, prihvatila ga kao novi dom... Cesto joj je dolazila prijateljica u goste, macka naravno nije imala nista protiv... Dok jednog dana nisu odlucile da postanu cimerke... Cim je ova donela dva kofera u stan, macka je pocela da pizdi, sto bi rekao kolega iznad. :d Tacno je znala da se ova useljava kod njih. :D Ne secam se epiloga price, ali znam da se nova/potencijalna cimerka veoma uplasila kad je macka pocela da se "dere" na nju i kofere (kao macori za vreme parenja kad se pokace)...
 
Srećom moje mačke nisu takve. Prošle godine mi je uginula jedna ženka koju smo zvali Tetka, nikada nije imala svoje mačiće jer je bila nerotkinja ali je za 10ak godina odgajila puno mačića koje smo slučajno našli u okolini, koje je neko doneo a 2 mala mačeta je našao moj pas Snoopy i doneo jedno a za drugo me odveo tamo. Vrlo je važno da se mačići do 3 meseca starosti socijalizuju i da ih majka ili surogat majka kao ova moja Tetka nauči šta znači biti mačka. Svi ti mačići koji su preživeli su našli nov dom vrlo lako i odmah se prilagodili. Tu je naravno i Snoopy, omiljen "krevet" za mačiće.
 
Zimski san [emoji23]IMG_20210104_174046.jpg
 
New guy is in da house! [emoji16]
Ali te okice! [emoji3590]

44297aca05023da19151f3ce12187abb.jpg

Mhm, malo kasnim, ali tek sada se setih imena. Osim boje očiju tu su i ušići kao osobina.
Ovo je Khao Manee?
Ako nije onda je baš lep domaći primerak.
 
Ima li neko da bi uzeo / prihvatio pitomu (čak umiljatu) odraslu mladu mačku, nalazi se u Borči nedaleko od mene?
Ostavljena je napolju, nije odavde iz kraja, nije ničija, neko je jednostavno doneo i ostavio.
Mi lokalci joj donosimo hranu i vodu ali niko nema mesta za udomljavanje.
Ima konjuktivitis u ranoj fazi na jednom oku, ništa strašno, posle nedelju dana upotrebe Chloramphenicol-a će biti rešeno...

Molim šaljite poruke na PM ako ima zainteresovanih.

:wave:
 
keti.jpg

Moja Keti :) Najbolje zna gde se šta nalazi u kući :)
 
una.png
 
Da ne listam 50 strana... Je l' ima neko border kolija? :) Ili bar iskustva sa njima?
Edit:
Sad sam koristio pretragu, izgleda da nema niko... Stiglo je jedno stene kod mojih na selo, pa se pitamo da li su to zaista geniji medju psima... :D

Istekao edit: evo ga, mali border koli, od radnih roditelja:
1612884782112_trimmed.png
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da moj beli demon je mesanac sa border kolijem. Ima energije da trci ceo dan, i hoce da trci ceo dan.
 
Da, visok nivo energije je jedna od odlika border kolija. Najvise se spominje inteligencija i lakoca dresure, to jedva cekam da proverim. Imao sam nemackog ovcara, to je stvarno bilo lako za dresuru, a border koli zbog jos vece inteligencije je mozda jos laksi (*naravno inteligencija zavisi i od same jedinke, ali koliji generalno spadaju u najinteligentnije). Ovaj od mojih je za sada veoma umiljat, poslusan je na komandu "dodji" (nista vise ga jos nisu ucili), a ja planiram kad odem na selo da probam sto vise stvari sa njim, taman ce do tada malo da poraste, ipak od tako malog steneta se ne moze ocekivati da bude aktivan kao stene od 6+ meseci...
 
Iskreno ja ne treneriam pse, naucio sam je da sedne i da kada kažem zdravo da šapu da se pozdravimo i to je to. Inace ona mene vuče na biciklu po gradu 15 kilometara i kada dodjemo kuci, legne odmori pola sata i vec mi donosi njenu igračku da joj bacam po dvoristu da trči
 
k.jpg
 
Ono kad se ušunja nepoznati mačak u kuću i odmah se odomći.
WP_20210407_18_22_35_Pro.jpg
WP_20210407_13_42_58_Pro.jpg
Došao pre par sati, ja ga nahranio i evo ga, već se izležava kod men u krilu. Već se sprijateljio sa sva 4 psa i jednom mačkom. Odokativno, ima jedno 8 meseci , malo je tanak ali se vidi daje bio nečija kućna mačka Čak je pronašo posudu sa peskom i naravno frižider. Imao sam puno mačaka ali nijedna se nije tako brzo odomaćila, obično uzme nekoliko dana do ovog stepena.
 
Ekstra :). Ostaje?:)
 
naravno da ostaje :)
 
Naravski, spao sam na samo jednu maćku od kako je pre 2 meseca "Tetka" uginula, Neznam kakvi si ti (ne)ljudi kada mogu da izbace ovakbog pitomog mačka ?. Inače ovde pod Avalom je praktično "otpad" za neželjene ljubimce, valjda znaju da će ih neko primiti. Kuća bez mačaka i pasa i nije neka kuća !!!
 
Totalno tacno Avala sluzi da se beogradjani precutno otarase nezeljenih ljubimaca. Rasne pse i macke ostavljaju u kutijama...nalazio cale s lovcima nemacke ovcare, bigle, koker spanijela...
Udomljavaju ih stanovnici podavalskih naselja Zuce, Beli Potok, Pinosava... Mislim da ima i neki azil za pse bas kod avale zbog tog problema.
 
Ja sam izgubio ljubimca posle onog poslednjeg posta od pre par meseci (encefalopatija) i jos sam ni tamo ni vamo da razmisljam o udomljavanju.
Nikad mi nece biti jasno kako neko moze da izbaci bilo kog ljubimca na ulicu da se snalazi.
 
E baš mi krivo, prelepa je bila, znači to je bio uzrok svih onih problema verovatno?
 
Ja sam izgubio ljubimca posle onog poslednjeg posta od pre par meseci (encefalopatija) i jos sam ni tamo ni vamo da razmisljam o udomljavanju.
Nikad mi nece biti jasno kako neko moze da izbaci bilo kog ljubimca na ulicu da se snalazi.
Neki dan si mi pao na pamet. Mačak prelazio između stanja umiljavanja i napada bukvalno 3 puta u minutu. Trajalo je nekih 15 mnuta. Mazi se, izvali na stranu i poskoči nakostrešen. Ozbiljno me ujeo ali nisam paničio, pa je ostalo na punkturi kože samo. Bio je kod veterinara i sad je OK.

Čitavo detinjstvo sam imao ljubimce i jedini lek za prebolevanje je novi ljubimac. Ne tražiš zamenu, naravno. Gledaš na to kao da pomažeš sledećoj živuljki u nizu.

Apropo ovih što ostavljaju životinje. Postoje neodgovorni vlasnici, ali ima i ljudi koji privremeno prime životinje da se oporave, da prezime, da prežive... Dve devojke u komšiluku su alergične na mačiju dlaku, ali se brine o uličarkama već godinama. Sve su boravile kod njih na kratko, ali nijedna ne može da ostane zbog alergije :(
 
@Ivke77 - da to je bio uzrok svih problema i prvi pad sa kreveta i napad na onaj muceni usisivac joj je bio trigger po recima veterinara. Sve u medjuvremenu sto smo mislili da se smiruje je bila samo pauza izmedju problema.

@bmibmc - devojka je poprilicno za sad izricita - ne drugi ljubimac. Videcemo da li ce je to pustiti.
 
That betrayal, tho.

 
Zatekao sam jutros mačka zavučenog u šupu sa oduzetim zadnjim nogama. Vodili smo ga kod veterinara i ispostavilo se da ga je neko upucao vazdušnom puškom i da je dijabola stala tik uz kičmu. Sutra ga vodim na operaciju ali nije sigurno da će više hodati. Stvarno ne razumem...
 
Nazad
Vrh Dno