Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Jel stavljate korpe psima da ne jedu svakakva cuda sto pobacaju ? Znam gomilu horor prica a i svog sam psa izgubio od kreozana.
A po Cukarici kad rade deratizaciju (doduse okace obavestenja po parkovima) sav zivi svet nestane.
 
Iskreno, ne stavljam ali plasim se jer imam labradorku koji inace zderu sve zivo. Uglavnom idemo rutama gde nema otrova i idemo do rupe pored bazena tako da je tu ok. Ne dam psu nista da zdere po ulici i ona to zna pa izbegava.
Te sto postavljaju te otrove bi trebalo hitno na robiju. Juce sam video neko upozorenje da su u nekom parku stavili otrov i da psi masovno povracaju a i jedno dete. Zlo.

Tapatalk from Poco loco
 
Ovo je moj od skoro najbolji drugar Đole..
Roditelji nisu dugo želeli nijednu životinju jer su kroz život izgubili par kućnih ljubimaca, pa nisu želeli opet da se vežu..
Kad jedan dan, odjednom, i majka i otac zavoleli random maaaaaalu macu koja se pojavila u dvorištu..
Sada Đole dobija više poslastica nego ja, ali dobro sad [emoji1787]
Inače tupan mi ne zna ni da mjauče(snimak u attachment-u) [emoji1787]
fd2ee9331be264b18f3123f03de43058.jpg
http://cloud.tapatalk.com/s/5e5e4e0db302c/received_1057457101303017.mp4

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
aee7c91d564bb94c992c7f8c71e66884.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa otrove stavlja zavod za biocide, oni polepe obavestenja sto je normalna stvar, kao zaprasivanje komaraca, krpelja... Mislim na manijake koji pobacaju slaninu s ekserima, spriceve lokalnih komana itd.
 
Nahrani je dobro pre setnje pa nece da jede gluposti ;)

Ti nisi imao kontakta za labradorima koliko vidim, to s njima ne funkcionise :d To je uvek gladno, zabagovani su im receptori u glavi i uvek su gladni. Jedu zemlju, drvo, sve sto ima padne pod zube... Ova moja je jos i fina.
Inace, nije dobro da se natrpaju pre jurcanja sa psima da im se ne uvrne zeludac tako da je uvek bolje da jedu posle i da odmaraju.
 
Nahrani je dobro pre setnje pa nece da jede gluposti ;)
Nikako![emoji35]
Drasticno se povecava mogucnost torzije zeluca. Minimum 2h (granule jos i duze) od obroka do setnje a posebno se odnosi na rase koje su sklone torziji (veliki psi sa dubokim grudima).

Savet za sve da se setate zajedno sa svojim psom a ne svako zasebno. Igrajte se, postavljajte mu zadatke...druzite se. Korist je obostrana. Izgradicete bolji odnos i vas pas ce biti bolji.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Senka, 11 godina, pokupljena sa ulice kao mače od tri, četiri meseca
b00308a9115f08f6b611168befd94b61.jpg
 
kakvi ljudi ovakvo mace mogu da ostave na ulici.... bolje reci neljudi....
 
Jedna od mnogih koje sam pokupio sa ulice,sterilisana ne zna dal je muško ili žensko,ide redom i bije :)
e9ab1fdcb583f76ac872100dd21351fa.jpg


Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
E to mi je zelja, jedan jez da zuji po stanu. Kakvi su, koliko zahtevni, da li grickaju kablove i namestaj?

...riding on 720p...
 
Moj mačor beli, sada marta meseca puni godinu dana. Njegova majka je tako reči ulična mačka ali komšiluk je hrani i tu boravi u naselju. Prošle godine predveče je ušla u moju radionicu i izabrala naj skrovitije mesto i tu se omacila. Ali pošto tu prostoriju zbog alata moram da zaključavam mačku i mačiće smo sutra prebacili u garažu. Tu su oni bili dok nisu prohodali, čim su prohodali ona ih je odvela. Mi smo ih pronašli i vratili, medjutim naredna 3 dana majka mačka nije ni prišla njenim mačićima. Kad jedno jutro opet ih nema.
Posle oko mesec dana od 4 mačeta ona je jedno jutro nam dovela jedno mače i to muško koje je i jedino bilo muško mače.
Mali mačak je bio baš devlje mače, bežao je od svih nas i krio se u motor od auta.
Tada sam video prvi puta koliko je majčinska ljubav velika, njegova majka ga je svemu učila narednih nekoliko nedelja i onda ZAOKRET. Odjednom ona je njega odbila od sebe, mali mačak je bio baš zbunjen i tužan što ga majka više neće. I polako se pripitomio i vezao nama.
Sada smo ja i on najbolji drugovi, eto to je priča o mom prijatelju.

74b136ea1c1fc1e72022a6b0de21aafa.jpg
c1aa1b76ca5ce333f20d16d23002751c.jpg
a0c654c6f1806ae25ff61a0f6eb09e00.jpg


Poslato sa jugoistoka.
 
Ne znam da li je neko vec postavljao ovakvog kucnog ljubimca, ovo je nas africki pigmejski jez i zbog svoje velicine ime mu je Mis :d


Jez.jpg

Jez1.jpg

Jez2.jpg
 
Poslednja izmena:
supercute :)
 
Beli mačor objasnio :) kakva njuška

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poklanjam štence patuljastih šnaucera belih. Ako je neko zainteresovan neka me kontaktira pp.
4309842fb701ff32aa1ed1a5d6d270aa.jpg


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ima li ko Bostonskog terijera?

Razmišljam da za sina nabavimo jednog. Informacije sa neta sam pokupio, kao i od jednog ponosnog vlasnika.
Pitanje je: od koga uzeti psa, kako izabrati? Svaki savet je dobrodošao.
 
@Kass evo ja imam pitanje. Gde može da se nabavi a da nije 500€ i više i ako može na rate?
;)

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Cena samog psa nije puna cena držanja psa kao ljubimca!
To treba svako, ko planira psa da zna.

Ako u startu nemate novac za željenu rasu i još stotinak evra za mesečnu ishranu i veterinarske usluge, nemojte uzimati psa.

Sa druge strane, azili su prepuni fenomenalno lepih pasa, koji su uz to i po pravilu zdraviji u proseku, od rasnih pasa. Pružite im šansu za život a oni će vam stostuko vratiti.
 
Cena samog psa nije puna cena držanja psa kao ljubimca!
To treba svako, ko planira psa da zna.

Ako u startu nemate novac za željenu rasu i još stotinak evra za mesečnu ishranu i veterinarske usluge, nemojte uzimati psa.

Sa druge strane, azili su prepuni fenomenalno lepih pasa, koji su uz to i po pravilu zdraviji u proseku, od rasnih pasa. Pružite im šansu za život a oni će vam stostuko vratiti.
Nemam ja problem sa tim. Imao sam dugo godina Boxere i Bišona, vrlo rasne i vrlo pažene i mažene. Kao i mačke. Svako od nas ima pravo šta će da odabere, nemam ništa protiv ni udomljavanja mešanaca, al rasni psi sa pedigreom su sa razlogom takvi kakvi su, zar ne?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako uzmes bostonca za 500 evra velika je sansa da mozes odmah da pripremis jos toliko mesecno za veterinara. Ako nemas da kupis normalno odgajanog psa onda uzmi nesto sto manje kosta. Kada vidis psa konstanto pod alergijama, koji jedva dise i slicno shvatis koliki je zlocin kupovati i podsticati parenje nekvalitetnih primeraka. Sto se mene tice to treba tretirati kao kriminal i tako i zakonski sankcionisati a posebno ako takvog psa izbacis napolje da ugine mesto da ga lecis jer ti skupo posle.
 
Poslednja izmena:
Ja ne razumem to kupovanje pasa, nije valjda da dajete tolike pare na psa, samo da ga kupite mislim

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
ne razumem ni ja kad su ljudi tupi pa ne postavljam glupa pitanja. a ti ako mozes da postavis cenu na nekoga ko ti postaje deo porodice ti slobodno.
 
Ne nego ne razumem zašto bi iko dao 500 ili hiljadu eura za psa. I posle bio na ćao sa veterinarom. Jednostavno ne razumem. Ima toliko pasa ali dobro bitno je biti fensi na ulici. Ja sam imao 3 psa i svi su živeli 15 godina, sada sam dobio cetvrtog i koštali su me nula dinara

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
odakle ti ideja da bi bio na cao sa veterinarom ako da realnu cenu za dobro odgajanog psa? ja nisam na cao sa veterinarom a zeleo sam da imam takvog psa zbog mnogih stvari svojstvenih rasi. za pocetak to sto se dobro osecaju u stanu i slicno.

A te optuzbe za fancy mozes odmah da prebacis i na svakog ko sebi bilo sta priusti jer ti eto mislis da to nije potrebno u svoj tvojoj mudrosti?
 
Poslednja izmena:
Ja ne razumem to kupovanje pasa, nije valjda da dajete tolike pare na psa, samo da ga kupite mislim

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ne samo da dajemo, ulaže i više. Prošlo leglo moje kuje me je koštalo 1200 evra. Od prodaje štenaca sam inkasirso jedva 400, ali sam to planirao dve godine, uradio šta sam naumio, i prezadovoljan sam.
Ponosan sam kad ih sad pogledam i kad me pitaju ' kad planiram sledeće leglo?'.
Jednom rečju, nema para u hobiju, samo zadovoljstvo!

Послато са Redmi 8 помоћу Тапатока
 
Ja ne razumem to kupovanje pasa, nije valjda da dajete tolike pare na psa, samo da ga kupite mislim

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Nisi jedini koji tako rezonuje, ja kapiram ljude sa takvim rezonom. Ali npr, Bišona sam uzeo jer je mali pas, klinci ga obožavaju, ne LINJA SE I NEMA miris nikakav i ne izaziva alergiju. Takve neke karakteristike nemaju sve rase a pogotovo psi sa ulice.
Boxere volim jer mi se sviđa njihova narav i inteligencija. Bukvalno su od prvog do poslednjeg dana kao štenci, vedri, razigrani, puni energije, skoro da nikad ne laju.....
E sad, ona tamna strana medalje rasnih pasa je ta što treba biti brlo obazriv od koga se kupuju! Upoznao sam ljude koji su bili ubeđeni da ako su dali veliku svotu novca da im je pas vrhunski, al na žalost, kad su psi porasli, ispostavilo se suprotno. Mi veterinara nismo ni videli, sem redovnih vakcinacija, dok drugi na žalost....
Ima sam dva legla od bišona, štenci su preko noći prodati,neki i u inostranstvo, da ne kažem poklonjeni, za male novce, jer nisam se bavio profitom, ne živim od toga i meni je to ljubav. Jedino sam pažljivo birao kod koga će otići. Inače vrhunski rodovnik i poreklo.
Tako da, neko da za bajs 700€, neko za računar da bi igrao igrice 1000€ a neko za psa. Svako prema želji.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
@encarta ocigledno sam pogresno shvatio zezanje, izvinjavam se za prosli post napisan kao odgovor tebi. Suvise me takve gluposti potresu pa ne razmislim da li je slucajno izreceno u sali.
 
Ja volim mešance, takoreći džukele. specijalno ako dođu sami ili uzmem od nekoga kga znam. Trenutno 3 psa, jedan, Snoopy je mešanac laba i rota i ko zna čega drugog. Najbolji, naj pametniji i najdruželjubiviji pas koga sam ikada imao. Voli sve i svakoga čak i mačke i zečeve. Ima preko 18 godina. Nikada na lancu ili povodcu a ide svuda samnom kao naj dresiraniji pas za pomoć, uvek uz nogu. Imao je dve godine prijatelja divlju vranu koja mu je sletala na leđa i tako se šetali po dvorištu.
I druga dva su mešanci ali manji, obe su došle same i nisu htele da se vrate komšijama odakle su došle, vraćao sam ih nekoliko puta ali jok, došle i ostale. Naravno operisao sam ih, dva drugara su veterinari, jedan profesor (upenziji) na veterinrskom fakultetu. I on je uvek imao mešance. Kaže da su oni obično najboljeg zdravlja i žive najduže.
Nema boljeg psa ili mačke od onog koji tebe usvoji.
 
Nazad
Vrh Dno