Šta je novo?

I5 -3570K NECE DA SE OVERCLOCKUJE NA ASUSU P8Z77-Vpro

krastavac, kreni onda od nule, rasturi ceo komp, povadi napolje, nakachi samo najosnovnije shto ti treba da se baci slika na monitor, vadi bateriju, cpu, memoriju, proveri da li je sve fizichko OK, pochni od soketa, pa predji na plochu.
 
Sa kupljenom plocom Bios je bio verzija 1216 ili tako nesto nesecam se tacno ali isto nije hteo da se cklokuje pa sam nadogradio na najnoviju verziju koju sam nasao na asusovom sajtu verzija je 1616 i sad i sa njom nece a sto je najgore nemogu da stavim neku drugu verziju koja je starija od poslednje da bih probao sa njom evo i dalje pokusavam ali nista ovo pisem sa laptopa da bih bio u toku sa odgovorima :(
Jrel ne moze niko kpo ima istu plocu da mi postavi screnshotove iz BIOSA svih stranica pa da probam tako ako ne nista pici sa 3500Mhz i gotovo jos malo ko sa starim q6600 sem sto me kostala nadogradnja oko 189+185+55=430e :(

PS sad videh da izasao najnoviji bios pre neki dan ver 1708 odo da probam bozda se neko cudo desi :)

Imam ja P8Z77-V, BIOS bi trebalo da bude isti, ako ti jos trebaju neki screensotovi, samo reci sta tacno i postavicu ovde.
 
Hm, još mi pada na pamet da nisi slučajno pri montaži dodirnuo dno procesora i zaprljao time neki kontakt, i to sam jednom video! Ako jesi moraš očistiti isopropil alkoholom ili još bolje kontakt sredstvom na bazi benzina sa npr. pumpe..
Samo ne pokušavaj čistiti soket, to je pipavo. Tj. može, ali u pravcu iglica sa isopropilom i krpicom za monitor/naočare; ali ipak ne savetujem, pinovi se jako lako krive a teško vraćaju.
 
Hm, još mi pada na pamet da nisi slučajno pri montaži dodirnuo dno procesora i zaprljao time neki kontakt, i to sam jednom video! Ako jesi moraš očistiti isopropil alkoholom ili još bolje kontakt sredstvom na bazi benzina sa npr. pumpe..
Samo ne pokušavaj čistiti soket, to je pipavo. Tj. može, ali u pravcu iglica sa isopropilom i krpicom za monitor/naočare; ali ipak ne savetujem, pinovi se jako lako krive a teško vraćaju.
Skinuo sam procesor i stvarno je u jednom uglicu oko 3-4 kontakata bilo kao malo zamasceno i to sam ocistio ponovo sve naamestio i gle cuda ponovo isto :) nista se ne desava stvarno nisam vise pametan i nemam zivaca da namestam ovo ****** bice sada :crash:
Najgore sto neznam sta je u pitanju procesor ili ploca ...
 
Ponesi oba tamo gde si kupio...

Ne znam sta vise mozemo da ti predlozimo.
 
odnesi s16 useru da proba on :D

shalim se malo.....ne znam....nosi na reklamaciju....imash puno pravo, kupio si K procesor i normalno da zelish oc jer mu je i fabrichka namena za to.
 
odnesi s16 useru da proba on :D

shalim se malo.....ne znam....nosi na reklamaciju....imash puno pravo, kupio si K procesor i normalno da zelish oc jer mu je i fabrichka namena za to.
Da sam tamo u Srbiji da znas da bi ga odneo s16 prijatelju da ga malo propusti kroz sake eli posto sam sad u Italiji a dolazim tamo za Novaka onda cu morati da se nekako snadjem i sam :)
Problem je sto sam komponente kupio pre dve nedelje na sajmu elektronike u Milanu i sve komponente sam kupio od razlicitih prodavaca tj od razlicitih firmi koje su izlagale i prodavale svoju robu.Sad je zeznuto sto i sam neznam sta je dali je procesor ili maticna,jedino sam siguran da nije memorija posto ona radi na svom kloku od 2400Mhz .
Kada bih imao nekoga da probam na njegovoj ploci procesor ili obrnuto ali nemam nigde u blizini nasih ljudi koji su zaladjeni za ove nove tehnologije kao MI :type:
Ako ne stignem onda cu da dodnesem plocu i procesor tamo pa cu da probam ako nece onda cu da reklamiram kad se vratim,nemogu da verujem koje sam ja srece :wall: od milion procesora ja se uhvatim za neki falicni ili plocu zamalo da uzmem P8Z77-V deluxe a ja uze ovu e malera :(
Ps trenutno instaliram nov sistem da drugom ssd disku koji je za rezervu reko mozda proradi,zadnja nada :)
 
Do procesora nije sigurno neki bag je u ploči.
Evo nekih novosti u vezi moga slucaja...
Instalirao sam novi sistem na ssd disk OCZ Vertex2 i posle sredjivanja draivera nisam ni primetio da se procesor podigao na 4000Mhz znaci mnozilac je 40 sve radi ubija sam podize i smanjuje mnozilac temperature su ok ali ako probam da promenim mnozilac na primer da podignem on ne reaguje stalno je 40.
Temperaturu kad podizem to se vidi u CPU-Z u ali brzina je ista ,tako da i ja mislim da je neki bag u ploci.Kada ponovo stavim moj stari sistem i ne diram nista u Biosu on se dize na 3,4Mhz i sad neznam sta ni sam vise da radi neka zajebancija ima ali je lepo videti da je bar malo moguce uraditi overclock.Ova ploca je definitno SR...NjE .
Malo sam umoran od ovog zezanja oko kompjutera oci mi ispadose :shock: ima li ko kakvu ideju ????cachemem.png
cpuid.png
PS zaboravih da dodam da se mnozila bez problema spusta na nize,tj na 39,38,37 itd ali iznad 40 nece pa nece :(
 
Poslednja izmena:
Definitivno da je ipak Asus nesto zabrljao sa z77 serijom.
Ne znam da li se po stranim forumima pise o ovim problemima, treba sacekati ispravan bios.
 
Samo nemoj napon na AUTO da stavis, jer ce onda ploca da daje napon koji ona hoce, sto znaci ako ti vec mnozilac brljavi, ako zaglavi na nekom vecem kloku ploca ce da ga osuri sa naponom.
 
Probaj još flešovati novi MEI (okačio sam ga u temi od s16), isto tako i softverski novi MEI, Intel Inf, i ostale drajvere...
 
Čekajte ljudi, šta je sad pa MEI, do sada se uvek flešovao samo BIOS, u čemu je tu fora ?
 
Evo još detaljnijeg opisa i alati za oporavak zbunjenog ASUS biosa sa uzrokom-posledicom (pogledajte pod 0. šta sve MEI može da zezne!) koji se ne može rešiti ASUS alatima za flešovanje ali - OPREZ! Ovim se ako se ne pazi može sjebati ploča, ima i onda na nekim pločama spas: USB BIOS Flashback, ali neke nemaju tu opciju za to pa pažljivo!

Ja sam npr. samo ovim postupkom mogao update-ovati GbE, iako su novi BIOS-i imali noviji u sebi, nijednim ASUS alatom za flešovanje nije stavio novu verziju! :mad:
 
:) EVO LEPIH NOVOSTI SA MOJE STRANE KONACNO MI JE PRORADILO SVE :D .
NAIME IZGLEDA DA JE BIO PROBLEM U SAMOM MOM SISTEMU TJ WINDOWSU 7 Ultimate KOJI JE BIO INSTALIRAN VEC NA SSD DISKU I KOJI KO ZNA ZBOG CEGA JE SPRECAVAO DA SE PLOCA I PROCESOR OVERKLOKUJU...PRVO SAM PROBAO SA DRUGIM SSD DISKOM NA KOJEM JE BIO ISTO SISTEM SKORO INSTALIRAN ALI NA ASUSOVOM LAPTOPU I ISTO NIJE HTEO DA SE KLOKUJE ISTO SVE POTPUNO KAO I SA MOJIM WINDOWSOM.A ONDA SAM NA TOM DRUGOM DISKU INSTALIRAO NOV SISTEM CISTO DA PROBAM I TAKO,POSTO MI JE TAJ SSD BIO REZERVA I SKORO NOV JER JE STIGAO SA REKLAMACIJE I NISAM HTEO DA GA KORISTIM U NAMERI DA GA PRODAM ;) (OCZ VERTEX2-120gb)I SVE JE ODMAH PRORADILO TAKO DA SAM ODMAH POCEO SA SKLADISTENJEM DOKUMENATA SA MOGA SSD I BACKAPOVANJE PODATAKA...ZATIM JE PAO NOV WIN7, NOVA INSTALACIJA I SVE OSTALO... CELO POPODNE NEDELJE ZA ODMOR MI JE PROSLO RADNO ALI NE ZALIM SVE JE SADA NA SVOM MESTO TAKO DA MIRNO MOGU NA SPAVANE:guitar:
ZNACI TEK NAKON NOVE CISTE VERZIJE WINDOWSA KOJI JE SAM INSTALIRAO NA NOVOJ PLOCI,SA NOVIM PROCESOROM,RAM MEMORIJOM I POSLE PRVE INSTALACIJE SVIH DRAJVERA VIDEO SAM DA JE VEC PRORADIO TURBO DO 3800Mhz A POSLE UZ MOJU POMOC I SVE OSTALO :).
NARAVNO I UZ VASU POMOC PRIJATELJI,BILO JE DOSTA SAVETA I PREDLOGA STA DA RADIM I SVE SAM PROBAO ALI JEDNOSTAVNO IZGLEDA DA MI JE TREBAO NOV SISTEM :) I ONAKO SAM PLANIRAO DA GA REINSTALIRAM..A STO SE TICE KLOKOVANJA ZASADA SAM SAMO MALO PROBAO CISTO DA ME ZELJA MINE I EVO BEZ PLOBLEMA cachemem.png
SUTRA SLEDI NASTAVAK MALO DA GA POTERAMO PA SE CUJEMO ZA NEKE VASE PREDLOGE,SUGESTIJE,SAVETE, KOLIKO CEGA TREBA DA SVE BUDE POTAMAN I NJEMU I MENI :happy:
HVALA VAM SVIMA I LAKU NOC ,LEPO SPAVAJTE I SANJATE NESTO LEPO A NE SAMO PLOCE,PROCESORE,GRAFE I TD KAO STO SAM JA NEKOLIKO NOCI HEHE :wave:
 
@DejaL74

Podesi u BIOS-u Load Optimized Defaults, odmah zatim Save Changes & Reset (bez ikakvih daljih podesavanja). Aktivirace se AutoOC po default-u i reci koliki ti zatim clock pokazuje CPU-Z.


Edit 1: Sad tek videh da ti je izgleda sve proradilo. Javi da li sve funkcionise ok sto se tice OC-a.
 
Poslednja izmena:
Drago mi je da ti je sve proradilo.

Samo molim te izbegavaj koriscenje caps-a.
 
Drago mi je da ti je sve proradilo.

Samo molim te izbegavaj koriscenje caps-a.

Vauu ja od usbudjenja sto mi sve proradilo nisam ni primetio kako pisem i meni izgleda ruzno al ajd sad ,) izvinjavam se :Klanjanje
Nego evo da se vidi nas trud kako mali pici nije lose za pocetak ja sam prezadovoljan iz prvog puta otisao na 4.5Ghz 2587973.png
Koje su tvoje postavke s16 na koliko ti stoji napon pri 4.4Ghz jel mnogo meni na 4.5Ghz 1.265v vidim radi super mada ga nisam jos testirao da li je stabilan !!
Koliko si uspeo max da ga klokujes i koliko sme napona max da se stavi a da bude sigurno po procesor ?
Pozdrav !!
 
Poslednja izmena:
Vauu ja od usbudjenja sto mi sve proradilo nisam ni primetio kako pisem i meni izgleda ruzno al ajd sad ,) izvinjavam se :Klanjanje
Nego evo da se vidi nas trud kako mali pici nije lose za pocetak ja sam prezadovoljan iz prvog puta otisao na 4.5Ghz Pogledajte prilog 100821
Koje su tvoje postavke s16 na koliko ti stoji napon pri 4.4Ghz jel mnogo meni na 4.5Ghz 1.265v vidim radi super mada ga nisam jos testirao da li je stabilan !!
Koliko si uspeo max da ga klokujes i koliko sme napona max da se stavi a da bude sigurno po procesor ?
Pozdrav !!

Sad se baci na citanje i ucenje :) Nadji neki guide za overclock i pazljivo procitaj isti. Po mogucstvu nadji neki koji je radjen na Asus ploci da bi ti bilo lakse.

Nadji Linx sa AVX-om za testiranje stabilnosti, mada mozes i Prime95 sa AVX-om. 1.265v je ok ali moras prvo da vidis da li je stabilan na tom naponu.

Sto se tice maximalnog napona, to jako zavisi od tacke gledista a jos vise od hladjenja. Na tvom mestu, ja licno bih gledao da ti proc pod punim opterecenjem sa LINX AVX ne predje 90C pa koji god to napon bio.

Sto se tice temperatura, ne gledaj temperature sto Asus software prijavljuje vec skini RealTemp i HW monitor, ja prvi koristim za gledanje temperature procesora a drugi za napone i ostale temperature.
 
Poslednja izmena:
Sad se baci na citanje i ucenje :) Nadji neki guide za overclock i pazljivo procitaj isti. Po mogucstvu nadji neki koji je radjen na Asus ploci da bi ti bilo lakse.

Nadji Linx sa AVX-om za testiranje stabilnosti, mada mozes i Prime95 sa AVX-om. 1.265v je ok ali moras prvo da vidis da li je stabilan na tom naponu.

Sto se tice maximalnog napona, to jako zavisi od tacke gledista a jos vise od hladjenja. Na tvom mestu, ja licno bih gledao da ti proc pod punim opterecenjem sa LINX AVX ne predje 90C pa koji god to napon bio.

Sto se tice temperatura, ne gledaj temperature sto Asus software prijavljuje vec skini RealTemp i HW monitor, ja prvi koristim za gledanje temperature procesora a drugi za napone i ostale temperature.

Hvala ti na savetima za oveclock mada sve to sam vec radio jer se vec deset godina bavim kompjuterima i sredjivanjem istih ovde u Italiji.I ja koristim RealTemp za pracenje stalne temperature i HW mada volim i Everest sa ukljucenim senzorima.Ja sam samo hteo licno od tebe da cujem za napone i podesavanje posto vidim da si se ti specijalozovao za 3570K menjas ih ko ja carape svaki dan a sta mislis dali se isplati zameniti 3570k za 3770k vredi li doplate od 100eura??
 
Dejane ha sam misljenja da zavisi od tvojih potreba. Reci prvo za sta bi ti bio potreban upgrade? Mada misljenja sam da ako si osrednje zahtevan korisnik onda i ne bas. Osim ako imas para za zamenu i bas volis i7 :)
 
Hvala ti na savetima za oveclock mada sve to sam vec radio jer se vec deset godina bavim kompjuterima i sredjivanjem istih ovde u Italiji.I ja koristim RealTemp za pracenje stalne temperature i HW mada volim i Everest sa ukljucenim senzorima.Ja sam samo hteo licno od tebe da cujem za napone i podesavanje posto vidim da si se ti specijalozovao za 3570K menjas ih ko ja carape svaki dan a sta mislis dali se isplati zameniti 3570k za 3770k vredi li doplate od 100eura??

Nema na cemu :)

Hahaha daleko sam ja od specijalizacije :p Jedan smo slucajno ubili ili ja ili ploca a mozda i sam Intel (nikad necemo saznati), drugi je bio notorni krsware, a treci je bolesno dobar. Za svaki ti je drugaciji, npr sad na ovom vrti linx na 4.5@ 1.21v dok je prethodni na default-u radio linx na 1.23v. Kao sto rekoh, gledaj temperature, mislim da je to daleko veci problem za Ivy od napona.

Iskreno 3770k radi na daleko manjim naponima pogotovo ako mu iskljucis HT, e sad bas od toga zavisi da li vredi doplate ili ne. Ako ne mozes da zivis bez HT, da vredi doplate, a ako si u fazonu kao i ja (koj' ce mi to q?!) onda ne vredi :)

Opali linx jedno pola sata sa svom memorijom, ako je stabilan smanji napon za 0.005, pa opet linx, ako je opet stabilan smanji za jos toliko i tako dok ne popijes BSOD. Kad dodje taj trenutak, podigni napon za tih 0.005, i pusti linx, ako ne pukne za 6-12 sati to je to. Ako pukne u periodu od 6-12 sati (zavisi koliko imas volje i zivaca), onda digni napon za jos toliko i opet pusti linx. I tako u krug :) I obavezno gledaj temperature! I kad izvrtis linx baci nam jedan screenshot onako po propisu, da se vidi RealTemp, HWmon, CPU-Z i linx :)

Meni se npr pokazalo da je BF3 jako osteljiv na stabilnost hardware-a, pa u koliko ne pukne u sat vremena igranja, 100% ne puca ni pod 6 sati linxa (ali jos nisam ovo dokazao da je 100%) :p
 
Poslednja izmena:
Istina za BF3, mori komp kao tropska groznica.
 
Imam isti problem. I5 3570k i Asrock z77 extreme 4. Nema mi integrisane grafike nigde. Ne moze da se klokuje preko 3800. U biosu ne prepoznaje integrisanu isto. Ram nece vise od 1600 i nema podesavanja, tj onih XMP profila u biosu.
Sve sam probao. Flesovao biose. Stare, nove... Trenutno je najnoviji. Povadio sve pa ponovo napakovao. Clear cmos, vadio bateriju. Kad skinem graficku i pokusam da ga upalim signalizira mi 5 bipa. Cak sam i skinuo SSD kad sam procitao ovo gore i instalirao svez win na hard iz lap topa. Opet nista.
Polako gubim zivce i ne znam sta cu. Ako neko ima jos neki savet neka javi.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta da ti kažem moj se lako klokuje samo ti je ploča defekt:S:
 
Šta kaže MEI, pokazuje li se u biosu?
Ako ne reflash njega i rešeno...
 
Nazad
Vrh Dno