Šta je novo?

AMD FX 6300

Necu i ne zelim da sklapam recenicu od sledecih reci:Gaming, intel i5 4460, poredjenje, FX 6300, Phenom II.

Svakako ce sa intelom imati veci framerate, ali domerj9 ima GTX 950. Ako hoce stvarno da progleda morace da menja i graficku kartu.

stopke: izvini ako sam pogresio, ali tvoje zadovoljstvo igranja GTA V, ne potice od intela i5 4460, nego od AMD 270X. Odnosno njenih krajnjih mogucnosti u ovom slucaju.

Mene samo interesuje isplativost kupovine intela i koliki ce fps covek da dobije sa GTX 950 u odnosu na FX 6300 (mozda overklokovanog) za doplatu od 30e?

domerj9: A ti sledeci put pamet u glavu, pa dodji ovde i pitaj sta da kupim i svi bi ti rekli ovo sto ti savetuje stopke.;)
 
Poslednja izmena:
Ehh kasno Marko na Kosovo stize. I GTX sam uzeo pre oko dve nedelje :D Sad da opet prelazim na Intel, nisam siguran. :crash: Vazno mi je da moze da podnese ovu GTX, jer Phenom u ovom slucaju ne moze, pa da nisam dzaba bacao para :D
Hvala vam ljudi na predlozima i vremenu :Klanjanje E jos nesto offtopic, ako je u redu? :)
 
Necu i ne zelim da sklapam recenicu od sledecih reci:Gaming, intel i5 4460, poredjenje, FX 6300, Phenom II.

Svakako ce sa intelom imati veci framerate, ali domerj9 ima GTX 950. Ako hoce stvarno da progleda morace da menja i graficku kartu.

stopke: izvini ako sam pogresio, ali tvoje zadovoljstvo igranja GTA V, ne potice od intela i5 4460, nego od AMD 270X. Odnosno njenih krajnjih mogucnosti u ovom slucaju.

Mene samo interesuje isplativost kupovine intela i koliki ce fps covek da dobije sa GTX 950 u odnosu na FX 6300 (mozda overklokovanog) za doplatu od 30e?

domerj9: A ti sledeci put pamet u glavu, pa dodji ovde i pitaj sta da kupim i svi bi ti rekli ovo sto ti savetuje stopke.;)


Malo veci prosecan fps, i mnogo veci minimalan fps ! Desavalo mi se sa fx 6300 u cpu intensive scenama u gta v da padne fps na 35-38, sa i5 ista podesavanja minimalan fps 55 :)
ima razlike, ne bi se pisalo o tome, ugodniji je gaming uz i5.



Uzmi onda fx 8+++ ako nadjes povoljno, nema tu neke razlike u igrama u odnosu na i5, zbog 950. Da je 970 videla bi se razlika. Klokni na 4+ ghz i vozi. :)
 
Poslednja izmena:
Samo da drzi stabilan fps, a da nije na 800x600 :D To mi je vazno. Neka onda bude 8ica, bilo bi dobro da ima neka polovna, ali to bas nisam video.
 
Ako se pravilno klokuje fx83** (4700+MHz, 2600MHz CPUNB, 2133MHz+ ram), on i gtx1070 opterecuje na 99%. Ali tu je dosta cimanja oko budzenja hladjenja (mora ne samo procesor da se hladi dobro nego i VRM i to sa OBE strane maticne da se stave ventilatori- tek onda nema throtlovanja pod opterecenjem i pada fps) i to uz maticnu minimum ga970ud3p rev2.*, ili bolje asus 97evo rev 2.0 - sve to dodje posle da i nije neka usteda u poredjenju sa i5 + obicna maticna + obican hladnjak na cpu. O potrosnji struje da ne pricam. Ali fx83** uopste nije tako slab kao sto vecina misli, dosta je zahtevan, ali to je procesor iz 2012 godine.
 
Poslednja izmena:
Uzeh sinoc fx 6300 i gigabyte 970a ud3p rev 1.0, nisam stigao da se igram klokovanja, ali jel ploca dosta losija u odnosu na rev 2.x? Msm ima jos dve god madjarske garancije, a platio sam 7000din maticnu i 8500din proc, doplata mi bila sveukupno 5500din, jer sam prethodnu proc i maticnu prodao, msm da se isplatilo, jer mi je skocio minimalni fps u witcheru u novigradu za 10, a proc je na default, tek cu danas da ga naklokam, samo se nadam da je ploca dobra? Ja je uzeo zbog dobre naponske, nisam ni obracao paznju na reviziju, nije valjda toliko losa? I da jedno glupo pitanje, imam mis koji svetli, e sad kada je komp na sleep modu ili kad sam ga ugasio on i dalje svetli, sta to znaci?

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Imam tx3 evo plus dve 140-ke sa strane i jednu 120-cu pozadi, tako da hladjenje nije problem, sinoc u mirovanju temp tipa 25 stepeni :D hvala ovo za misa, to cu veceras da pogledam...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Tx3 je dovoljan za 4.0-4.2 ghz max maxova... ako hoćeš više uzmi 212 evo ili lc cc 120 (slični su samo je lc skoro duplo jeftiniji).
 
Poslednja izmena:
Ozbiljno? Ma kockacu se jer imam dobro provetreno kuciste, pa ono ako budu previsoke temp lako ce se kasnije dokupiti novi kuler, LC sto se kulera i ne bas, samo CM ili neka Noctua :D hvala na svemu!

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Lc 120 je duplo bolji od tx3, egal sa 212 evo, a košta manje od 3000din. Za tu platformu je besmisleno uzimati Noctuu. Uostalom tvoje pare, troši kako hoćeš.
 
Ja imam TX2 sto ti je manje vise isto kao TX3, zimi je dovoljan sa 4.3ghz, leti nema sanse preko 4.1ghz... Takodje imam dobro provetreno kuciste.

p.s. Ne bih da ti kvarim raspolozenje, ali ako kupis sad neki skuplji kuler, a vidim da pominjes CM I Noctua, plus 15.500din koje si vec dao za maticnu I proc, ispasce da si maltene za istu lovu mogao da uzmes i5 4460 + h81 plocu.
 
Poslednja izmena:
Haha ma i kad bih uzeo neko skupo hladjenje mislim to bi bilo i za buducnost, ako me razumes ne samo za ovu platformu... Znam da sam mogao, ali moja doplata je bila 5500din, a hteo sam full atx maticnu sa dosta konektora prostora itd sto sa h81 nemam, a neka solidna maticna nije ispod 80eur i jos za intela 150 ne isplati mi se, a nisam neki prezahtevan korisnik, ne mora na ultra full i sta ja znam, dovoljno samo da se odrzi 60fps, i sa novim procom se sve poboljsalo, bar u odnosu na stari A8 5600K... Pa nista igracu se veceras pa cu videti, ako moze moze, ako ne ko ga sisa, drzacu ga koliko bude moglo :)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
rev.1.0 je dosta slabija za overclock, ali sa fx6*** moze da gura. Inace za fx8*** - bolje paziti, zna i da rikne.
 
Poslednja izmena:
@Caridze znaci bez obzira sto ima 8+2 naponsku losije je resena u odnosu na rev 2.x? Pa dobro i na gorim maticnim sam klokovao tako da ono sta je tu je ako eksplodira krastavac, haha :)

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Upotrebljeni delovi su sa losijom specifikacijom u sistemu napajanja cpu. Rev.2.* dosta jacu struju drzi (A).
 
Za vas koji ste imali fx procesore, sto se OC-a tice, baca mi plavi ekran cak i na 4.1ghz, voltazu sam stavio na 1,4475, NB nisam dirao ni voltazu ni frekvenciju, ali ne vredi, izvrtim malo prime jedno 10min, iskljucim ga, udjem u neki program I bum puce plavi ekran i samo restart pomaze... A I nisam navikao na gigabyte bios, msi maticne sam imao do sada i sa njima sam maksimalno upoznat i znam sta i kako ali ovde kao da sam zesci lajk :/
 
Gde ces toliku voltazu!? Moj radi na 4.3ghz ne 1.3V, LLC ukljucen. Na 4.0ghz bi trebalo da radi samo mnozioc da podignes, bez dizanja napona, mozda cak I na 4.1ghz
 
Ma ja imao athlon II x4 640, njega sam klokovao preko fsb-a, voltaza tipa na 1,49, bio stabilan kao stena na 3,8ghz, a to je OC od 800mhz sto nije malo, toliko ni neko phenomi ne mogu... Sta je bese LLC?

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Haha po HW monitoru oko 60 stepeni naravno u prime-u... A krastavac ja mislio isti fazon kao kada sam imao atlonca, samo lupi napon i radi ce [emoji14]

Izgleda da su me zeznule one power saving opcije, pa sam sve to poiskljucivao, vidim ja nesto ne stima, haha

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Opet imam problem, kada komp posaljem na sleep, I kada ga probudim vent pozadi radi bukvalno na 100% I nikako nece da se utisa (prikacen je na maticnu), a CPU vent tipa na 300rpm, pokusao sam da izguglam, ali nista konkretno ne mogu da nadjem ili ne znam gde da trazim, moze neko da pomogne?
 
Ne mogu da editujem post, pa moram ovako da spamujem... Uglavnom izgleda da je do CPU fana, posle sleep moda kao da nece da radi kao da nema voltazu, kada ukljucim prime95 fan se skroz iskljuci, kao pokusava da se pokrene, ali nikako i to se desava samo kada ga probudim iz sleep moda, posle regularnog paljenja ili reseta radi normalno, I stvarno ne znam sta da radim, molim vas da mi neko ako ikako zna pomogne...
 
Proveri da li ti je poslednja verzija biosa na ploci, ako nije updatuj
 
Nazad
Vrh Dno