Šta je novo?

AMD FX 6300

Ispod 3.8 gusi 100% a nekima i ispod 4.0ghz, zavisi dosta od dostignutog kloka Cpu/nb-a i brzine same memorije.

Pazi, ja nisam nikakav overkloker, znam samo osnovne stvari. Brzinu NB-a nisam ni dizao, posto nisam siguran koliko to da dignem niti za sta to tacno sluzi. Samo sam podigao mnozilac na 4ghz. I linxu mi je dolazio do 65stepeni i rekose mi da ne valja preko 62 pa sam spustio na 3.8. Nisam nikakvu razliku primetio u igrama, osim 10 stepeni manje. Ne tvrdim nista, samo iznosim svoje iskustvo iz prakse.
 
Kod phenoma II cpu/nb ti je veoma bitan u sveukupnim preformansama, na nekom forumu neko je slikovito kroz metaforu napisao-opisao(ne secam se na kom :D). Da ako Phenom II zamislimo kao cesmu, pritsak vode kao core speed a cpu/nb kao velicinu "grlica" same cesme kroz koji voda prlazi, namece se zakljucak da kolicina protecene vode zavisi od pritiska i velicine grlica cesme a ne samo od pritiska ili samo glica.
 
Haha, svaka cast na objasnjenju. Onda ocigledno jos nisam naleteo na igru koja ce da me zzz. Moram videti onda kako da i to podignem, verovatno je ista fora, prvo napon pa onda mnozilac.

Da ne idemo u off topic. Hteo sam samo da kazem da ne mislim da oc-ovan 955 davi 7850.
 
Nisi napisao koju plocu si narucio, a valjda ce biti neka sa novijim BIOS-om koja out-of-the-box podrzava FX-6300. Nadam se da si citao o fenomenu "crnog ekrana smrti" vezanog za pojedine HD7870 modele pa valjda neces biti baksuz da naletis na takav primerak. Mozda bi bilo bolje da si uzeo neki HD7850 2GB model, ali valjda ces imati srece. :)

http://www.behardware.com/news/lire/27-10-2012/

Ploča je MB AM3+ 970 Asus M5A97 R2.0
Računam da je ploča novija pa i BIOS.
Čitao sam nešto o crnom ekranu, i baš sam se dvoumio i zbog toga ali i zbog budžeta da uzmem 7850msi ali na kraju sam rešio da uzmem Sapphire do sad sam zadnje dve kartice ima od ovog proizvođača i nikakav problem sad mi je na kompu 4850 512 mb i radi odlično preko 4 god i sad igram sve na njoj (naravno na manjim podešenjima) pa je verovatno to doprinelo i odluci da kupim ponovo Sapphire-ovu kartu.
 
Mene samo zanima, gde ste vi to videli da je FX-6300 brzi u igricama od Deneba? :D Ja ne videh nigde. Phenom II x4 980 ga u svim igricama dobija, ili mu dise za "vratom"
 
Ako mu kao sto kazes deneb dise za vratom znaci da je sporiji ;)

Brzi je u far cry 3 recimo i to podosta.
 
E ovako.Posto i nisam neki overclocker,tacnije tek se u isti upustam nabavkom fx 6300 a trenutno imam malo vremena za igranje,pa da podelim prvo iskustvo.FX 6300 na Asusu M5A97 R 2.0 jednostavnim podizanjem mnozioca i blago podignutom voltazom procesora sam dosao do stabilnih 4.5 i kusur ali posto imam neki od starijih modela cm 212 hladjenja sa 3 heat pipe-a temperatura je dosla do 65 i dalje nisam isao!
 
pod kojom aplikacijom je doshla temp do 65c? neki torture program tipa prime95 i linx ili pak neshto blaze?

ako ima 3 pajpa to je hyper tx (ili 2 ili 3, 92mm vent), 212 ima 4 pajpa i 12cm vent.
 
Citao sam u forumima da testiranje sa Prime95 i nije bas verodostojno sa Visherom tako da sam probao sa Bench testom iz Amd Overdrive.Cim nabavim bolje hladjenje i naoruzam se testovima pokusacu vise.
 
Dobro i overdrive dosta pristojno uposli procesor ;)
 
Mene samo zanima, gde ste vi to videli da je FX-6300 brzi u igricama od Deneba? :D Ja ne videh nigde. Phenom II x4 980 ga u svim igricama dobija, ili mu dise za "vratom"

Slabo si ti to nesto gledao, tamo gde si vec gledao. Kao prvo, vec na default taktu, FX-6300 je brzi u svim CPU dependent igrama, npr Dragon Age Origins, Dawn of War, Starcraft 2, pomenut je FarCry 3, a kao drugo, taj Phenom 980 je nista drugo do kloknuti 955, i to na 3.7 sto je za matorog Deneba vec mesarski klok i ima lufta za svega jos nekih 300MHz a FX-6300 radi na defaultnih 3.5 i ima prostora za nekih 1.2GHZ, a verovatno i 1.3-1.4GHz, dakle nemerljivo veca oc margina i kad se to ubaci u jednacinu, FX-6300 ne da je brzi nego je ohoho brzi od Deneba.
 
Uzeo sam danas ovaj procesor da se poigram malo, sa Box-om ide na 4.2 Ghz, u Prime-u ne prelazi 64 stepena tako, Idle je oko 30. Gledacu u toku dana da nabavim neki bolji kuler pa da napravim neke rezove.
 
hmm aj da se pridruzim, imam 955 phenoma i da li se isplati menjati ga sa 6300 ? razmisljao sam za 8320 ali puno mi je para,a i ne igram nesto zahtevne igre, bf3 najzahtevniji ali tu mi je vec grafika veci problem , imam 6850..
 
maxa151 - Ja mislim da se ne isplati AKO se 955 drzi na bar 3,8 GHz sa NB na 2,6. To sa tim kulerom iz moja masina moze dok Visheru 6300 na recimo 4,5+GHz nisam siguran + ni ploca nija neka babaroga za OC FX-ova. Mozda cu i ja jednom promeniti kada padne 6350 na 100 evra ali tek za godinu dana i to mozda. Doplatiti sada oko 50 evra za 6350 je po meni nepotrebno, treba da kupis jacu graficku i igraces lepo.
 
Ok, ali on na 4,2 je malte sporiji ili isti nego Phenom 2 na 4 koliko ja znam s obzirom da su singletread performanse poboljsali u odnosu na Zambezi tek oko 5% a bili su dosta sporiji od Phenoma. I verovatno se box kuler prilicno cuje ali to i nije mozda toliki problem vec 50 evra potrosenih a siguran sam da se to nece primetit u igrama. Ko zeli neki napredak (u igrama) treba da taj novac ulozi prvo u graficku, tako ja razmisljam ;).
 
Poslednja izmena:
moje phenom nece vise od 3,6 ili sam ja los overclocker, pre bi reko da je ovo drugo al ajd :)
 
Ok, ali on na 4,2 je malte sporiji ili isti nego Phenom 2 na 4 koliko ja znam s obzirom da su singletread performanse poboljsali u odnosu na Zambezi tek oko 5% a bili su dosta sporiji od Phenoma. I verovatno se box kuler prilicno cuje ali to i nije mozda toliki problem vec 50 evra potrosenih a siguran sam da se to nece primetit u igrama. Ko zeli neki napredak (u igrama) treba da taj novac ulozi prvo u graficku, tako ja razmisljam ;).

Moram da dodam nekoliko cinjenica, za obicnog korisnika koji se ne bavi o.c ili ti ozbiljnijim o.c-om 955 nije dobar izbor(pod pretpostavkom da ima dobru grafiku, igra full hd 1080p -ultra max detaljuma) jer ispod 3.8g i nb 2600mhz, 955 ima tendenciju da bottleneck-uje dok za bottlencek kod fx-6300 na def taktu jos nisam cuo, do duse mozda je amd izbacio sestojezgarni procesor sa tendencijom botllencek-a u zahtevnijim igramna ali ja to jos nigde nisam zapazio, dok je 955 po tome poznat, drugo, kuleri su potpuno isti za Ph II i FX ipotpuno isto urlaju, e sad ako se uzme u obzir da je 6300 malo hladniji, trebalo bi i buka da bude za nijansu niza, tako da za obicnog "usera"-gamera :D plus definitivno ide za FX.
 
Poslednja izmena:
Kao bivsi vlasnik phenoma 965, mogu da kazem da bi 6300 bio odlican upgrade. Imam drugara koji ima 4100, i ostatak kompa identican. Evo prostog primera, drajvere za zvuk njegov komp ekstraktuje za 3, dok moj za 10-12 sec. Imamo isti ssd, tako da razliku u brzini pravi jedino cpu, cak su iste ploce. Ovo je jos i Piledriver, a ne Bulldozer, tako da je jos bolji. Jednostavno je nova arhitektura i mnogo je bolja. Kupio sam 2600K i shvatio da je 965 pravio ogroman bottleneck na mojoj 6950, primer: NFS Most Wanted 2012, sa starom masinom 18 FPS-a u gradu, sa novom, oko 50. To je ogromna razlika za promenu procesora, a Piledriver se u igrama ponasa slicno kao intel, uglavnom dosta je bolji od stare amd platforme. Toliko od mene, pozz...
 
Kao bivsi vlasnik phenoma 965, mogu da kazem da bi 6300 bio odlican upgrade. Imam drugara koji ima 4100, i ostatak kompa identican. Evo prostog primera, drajvere za zvuk njegov komp ekstraktuje za 3, dok moj za 10-12 sec. Imamo isti ssd, tako da razliku u brzini pravi jedino cpu, cak su iste ploce. Ovo je jos i Piledriver, a ne Bulldozer, tako da je jos bolji. Jednostavno je nova arhitektura i mnogo je bolja. Kupio sam 2600K i shvatio da je 965 pravio ogroman bottleneck na mojoj 6950, primer: NFS Most Wanted 2012, sa starom masinom 18 FPS-a u gradu, sa novom, oko 50. To je ogromna razlika za promenu procesora, a Piledriver se u igrama ponasa slicno kao intel, uglavnom dosta je bolji od stare amd platforme. Toliko od mene, pozz...
jos kad se na to doda niz instrukcija koje phenom II nema, namece se jasan zakljucak.
 
Slazem se da je ovo verovatno best buy procesor trenutno ( za nekog ko bi da igra najnovije igre tipa crajzis3 itd a nema para za i5)
 
Pojedinci bi trebalo da shvate da je novi FX mnogo ispred Phenom II i kada su u kutiji jedan pored drugog!!
 
maxa151:

Ako ti je stariji Phenom II 955, C2 stepping, to i nije tako los overklok. Moj otkljucani Deneb C2 ide do 3.5, ali realno je na 3.4 Ghz za svaki dan. Sto se tice prelaska na 6300 to nije losa ideja, jer vec imas plocu, pa bi samo menjao procesor.
 
Ma sto se mene tice neka radi kako hoce, ako je C2 revizija onda ima vise smisla da se predje. Ja znam da 50 evra dodati na graficku 6850 dace npr 15 frejmova u igrama a ako samo uzme 6300 proc onda ce imati 3-4 frejma u proseku (s obzirom da moze da se njegov Phenom 2 klokuje samo do 3,6GHz). Idealno bi bilo menjati i proc i grafiku ali krastavac zavisi ko koliko para ima.
A to da Phenom 2 bottleneckuje u ovim pretezno konzolnim portovima na nekim normalnim rezolucijama 1080p i slicno ja nesto ne primecujem, igram najnormalnije (pretezno FPS-ove), ali svako ima svoju viziju sta je normalno igranje. Neko se ne smiri dok ne ubaci Intela jer "Intel baca vise frejmova", meni je i 50 frejmova dosta ne mora 60 ako me to kosta 100-150 evra manje ;).
 
Ma sto se mene tice neka radi kako hoce, ako je C2 revizija onda ima vise smisla da se predje. Ja znam da 50 evra dodati na graficku 6850 dace npr 15 frejmova u igrama a ako samo uzme 6300 proc onda ce imati 3-4 frejma u proseku (s obzirom da moze da se njegov Phenom 2 klokuje samo do 3,6GHz). Idealno bi bilo menjati i proc i grafiku ali krastavac zavisi ko koliko para ima.
A to da Phenom 2 bottleneckuje u ovim pretezno konzolnim portovima na nekim normalnim rezolucijama 1080p i slicno ja nesto ne primecujem, igram najnormalnije (pretezno FPS-ove), ali svako ima svoju viziju sta je normalno igranje. Neko se ne smiri dok ne ubaci Intela jer "Intel baca vise frejmova", meni je i 50 frejmova dosta ne mora 60 ako me to kosta 100-150 evra manje ;).
Sto se tice bottle necka, to je proverena stvar na 955 bez kloka, ja sam je imao na obe c2 i c3 revizi a znam jos neke ljude koji su imali slican problem u npr BF3 se najcesce srece.
 
^pa zavisi sa kojom grafickom, za phenom II na 4Ghz i 2,6Ghz NB najjaca graficka po mom misljenju je gtx660ti.
 
Sto se tice bottle necka, to je proverena stvar na 955 bez kloka, ja sam je imao na obe c2 i c3 revizi a znam jos neke ljude koji su imali slican problem u npr BF3 se najcesce srece.

Za 955 na 3,2 se slazem, to vec nije dovoljno, ali 3,8 je sasvim ok.
 
Za 955 na 3,2 se slazem, to vec nije dovoljno, ali 3,8 je sasvim ok.

Pa da napisao sam bez kloka, oni koji hoce da igraju valjano, moraju klok, oni koje hoce bez kloka fx-6300 je tu, e sad kolicina para i grafika pa i cela ta jednacina sa 2-3 nepoznate jeste je**a
 
Nazad
Vrh Dno