Šta je novo?

Elite: Dangerous

Ja se sećam da sam čitao da kada priđeš planeti u superkruzu da se tada učitavaju neki podaci u vezi planete, stanica itd, shader-i, šta li pa da zbog toga koči, posle su uveli neku opciju da se to kao preload-uje ali i dalje su ljudi sa starijim hardverom imali problema.
To je bilo pre ekspanzije, nisam igrao posle pa ne znam da li se nešto promenilo sada kada se sleće na planete.
 
Bio je i problem u Superkruzu sa starim AMD driverim, DDU + novi driveri meni resili problem.
 
Tek sam sada počeo da igram Elite, tako da se izvinjavam zbog početničkog pitanja, ali nigde nisam uspoe da pronađem odgovor. Kupio sam Viper mk3, fitovao sa dva beam lasera i dva multicanona, i imam problem sa mulitcanonima. Kako da prekinem da pucam sa njima? Oni pucaju stalno, dokle god je meta unutar dometa, i ne mogu da ih prekinem. Pucaju i kada se podigne štit na meti, kada bi trebalo da je gađam laserima. U istoj su grupi su sa laserima, samo na alternativnom fire, drugo dugme na džojstiku. Hvala.
 
Veorovatno si uzeo turreted verziju, vidi negde da je zamenis za gimballed multicannons.
 
bas tako.
vecina oruzja dolaze u tri tipa: fixed koji pucaju pravolinijski kada pritisnes fire, gimballed koji slede svoju metu dok je u tridesetak stepeni ispred oruzja (dakle ne ispred tvog kokpita) a pucaju kada pritisnes fire i turreted koji se ponasaju poput klasicnih flak automatskih tureta iz drugih igara i pucaju sami. gadju sve mete koje su crvene na radaru a u dometu su, prazne kapacitor i rezervoar s municijom. isplate se samo u posebnim pve situacijama, na pojedinim velikim brodovima.
 
Igra li neko jos uvek ovu igru ? Treba mi par saveta , vratio sam se posle god dana ne igranja pa me zanima kako stoje stvari ?
 
igra argonaut redovno ako se ne varam, a vidim da je i lex aktivan. javi se na b.i.g forum ili discord, pošto vidim da su tamo najaktivniji. možda vam se i pridružim uskoro :)
 
Gotivno odradjen bliski susret:

 
Kratko pitanjce: Igra li ko ovo i kako vam deluje? Vredi li tih 50 eura (koje nemam) sa ukljucenim horizons dlc-om? Nisam bas nesto lud za svemirskim shibanjem, ali me istrazivanje zanima. Ili npr. prevozenje necega na neko drugo mesto itd. :) Davno sam igrao onaj X serial (koji su valjda napravili nemci), i to je bilo otprilike taj tip space sim-a koji mi se svidjao.

Da li bi mi trebao joystick ili moze solidno preko tastature i misa?

Na steam-u pise pod minimalnim zahtevima DX11 i HD4870. Cudno, jer imam tu karticu ali ona nije DX11, vec DX10.1, pa ako moze komentar i u vezi toga (jel HD4870 1GB dovoljna?)

Neko je takodje na steam-u ostavio 'review' gde kaze da zbog hyperjump-a (ili cega vec) ne sme nista da radi u trajanju od 45-60 sekundi sto totalno smara igrace koji bi da se bave 'istrazivanjem'. (Nesto u fazonu, 'ne smem ni da pogledam u stranu, niti da chat-ujem sa drugim igracima)

Aj', ako neko ima neki kraci komentar sa odgovorima. :)

Hvala!
 
Poslednja izmena:
40 evra ti je komplet igra, vredi tih para ali moraš malo vremena da uložiš u nju, nije nipošto za casual igrače. Ako tražiš pucanje na brzaka slobodno zaobidji igru. Igra se sasvim ok na mišu i tastaturi. Zahtevnost nije velika ali ne znam da li ćeš moći komforno na toj karti da puštaš igru. Hyperjump traje uvek oko 10 sekundi, taj koji je imao 45 sekundi je verovatno imao neki ogroman lag sa serverom.
 
igra dosta ljudi, čak i ja povremeno :)
u pitanju je sandbox svemirska simulacija, te samim tim nije ni okvirno u istom žanru kao x serijal. fakat, moraš malo da se posvetiš igri ako misliš da napreduješ, ali daleko od toga da je igra nešto naročito ozbiljna. po meni, ona je duboko u svojoj suštini 200% casual igra, ali ima sjajan letni i borbeni model, pa na prvi pogled deluje kao neka hard core ozbiljna simulacija. može se igrati bilo čime, komande su totalno konfigurabilne. sve što imaš uključi (gejmpede, džojstike, pedale, miš, tastaturu) i vidi šta ti najviše odgovara.
savetujem nabavku edtracker-a koji u samogradnji može da se sklopi za manje od 30 evra, a dodaje +100 na imerzivnost i upravljivost, bez obzira imaš li neki hotas sistem ili ne.

e sad, da li vredi te pare?
po meni, vredi, ali ja sam izraziti fan svemirskih simulacija pa nisam objektivan. igra ti može pružiti sate i sate zabave, trejding i exploring su totalno funkcionalni, ali moraćeš da ovladaš i "šibanjem", čisto da bi mogao da se krećeš okolo bez da te rasturi svaka magarčina koja izviri iz mraka.

postoji i prilično aktivna domaća ekipa genkera :) a detalje ćeš naći na frontierovom forumu: /Forum/Elite Dangerous/International Discussions/International Discussion/Balkan Community Thread
 
Poslednja izmena:
Ja jos uvek igram ED, nije losa igra definitivno. Bio se smorio pre oko godinu dana pa je bila malo duza pauza, ali eto sad po malo jurim ove inzinjere sto su ubacili i cekam novi sadrzaj u 2.4 patchu.

Sto se tice misa i tastature, mozes opusteno tako da igras samo se mora lepo sve podesiti u opcijama. Dobar Joy ili HOTAS ce naravno ceo dozivljaj pomeriti jedan stepenik vise a ko ima Vive ili Oculus jednostavno mora probati ED bez pogovora.
Ako se odlucis za M/Kb kombinaciju pisi pa da malo izdetaljisemo sta i kako.

Sto se tice hyperjumpa, gledaj na to kao na loading screen - znaci nije da se ne sme nista raditi, nego jednostavno ne moze. :D
Ako igras solo sve je lepo ispeglano i brzo radi, dok u multiju (bilo Open mode ili neka veca grupa kao Mobius) igra pocne da pokazuje mane P2P sistema sa dugim "loading times" i povremenim izbacivanjima.

U samoj igri po meni je borba najbolje odradjena kao opcija. Ima mnostvo itema za konfigurisanje broda, pogotovo sa novim "Engineers" koji mogu menjati skoro svaki bitan modul na nekoliko nacina.
Explorers ce recimo pozeleti sto lakse module zbog duzine hyperjumpa, dok ce za borbu znaciti kako veci DPS tako i neki "dodaci" da zabibere zivot neprijatelju. :)
Trading je malo dosadan ako radis klasicno A-B prebacivanje tereta, ali ima nekih fino placenih "long range hauling" misija koje kombinuju exploration sa tradingom.

Ukratko ED je igra gde pre svega moras biti spreman na bas heavy learnign curve, mada je i tu sada situacija dosta bolja sa gomilom tutor videa. Znaci tutor sekcija je preporuka za sve nove igrace, prilicno su dobro napravljeni.
Kasnije u igri jednostavno moras sebi zadati goal i imati dobru mastu da bi nastavio uzivati u grindu, jer sadrzaj iskreno trenutno nedostaje. Igra ima desetogodisnji plan razvoja, i iako je situacija dosta bolja nego pre 2 god kada je igra izasla, i dalje je sve to jedan veliki placeholder za nesto u buducnosti.

Jedan primer zasto je ED specifican - potrose gomilu vremena da naprave nesto ovako dobro odradjeno (u pitanju je Alien interdiction u pojedinim delovima galaksije):



I sad nakon pocetnog "uh, extra je ovo bilo" pocnes da dozivljavas iste ove interdikcije u sledecih jedno 5 sukcesivnih hyperjumps, tako da pocetno "ovo je extra" preraste "a dokle vise sa ovim smaranjem" posto jednostavno nemas kontrolu nad brodom i moras celu scenu da odgledas do kraja.

Na stranu sve mane sistema misija, grieferi u Openu i ogromna kolicina grinda potrebna za bilo koji veci brod - ED nije los za ulozeni novac a vremenom ce sigurno biti sve bolji.
Jedino pitanje je da li vredi sada da ga igras sa svim manama koje ima, ili lepo da se strpis jos jedno 2god i igras neku buducu bolju verziju.
 
Da nema Elite: Dangerous ili da su kojim slučajem odabrali drugačiji razvojni model oni što čekaju Star Citizen bi bili još besniji nego što inače jesu :) Zamisli da se čeka da završe Elite i ubace sve ono što je stiglo po launchu i što će stići u narednim sezonama. Ljudi bi pozeleneli muke.
 
sto ljudi, sto ćudi. mnogima smeta ovo, nekima smeta ono, postoje ljudi kojima se baš to dopada a smeta im nešto sasvim pedeseto.

suština je:

1) elite je snažno struktuirana sandbox igra - iako nema klasične priče, naracije i radnja ne ide nekim svojim tokom, ima gomile mehanika koje te teraju da radiš stvari na manje više tačno određeni način

2) borbeni i letni modul, kao i opremanje i tvikovanje broda je najjača strana igre - bez obzira što neki vole "turetovanje" umesto pilotiranja, elita je igra u kojoj se jasno vidi razlika između iskusnog i neiskusnog pilota, između onog ko zna šta radi i onog ko ne zna. treba malo vremena da se pokupe "prljavi trikovi" i treba biti "u toku", ali uloženi trud kojim stičemo iskustvo se itekako vraća i stavlja nas u jasnu prednost u odnosu na protivnike

3) sistem "osiguranja" kojim plaćano samo 5 posto uništenog (izgubljenog) broda, te nemogućnost da otmemo nekome brod i koristimo ga (prodamo), kao i interne mehanike koje praktično kažnjavaju pvp (genkovanje) u igri, uz nikad rešeni combat log off, govore da je namera autora igre da naprave zabavnu casual simulaciju u kojoj neće biti stvarne opasnosti po igrača. neki ovo vole, neki psuju, ali voleli mi to ili ne, tako je. ovo nije igra u kojoj ćete se preznojavati rizikujući višemesečni trud u nekoj ludo zabavnoj i rizičnoj misiji. najviše što možete da izgubite su 5% vrednosti broda i teret.
 
Ima ih prilicno koji su zbog nemanja 5% izgubili 100%, tj vratili se na sidewindera. :)

Jedna od prvih lekcija koju neki prilicno kasno nauce - uvek imati spreman iznos osiguranja, makar taj tako dugo zeljeni upgrade saceka jos malo.
 
Iju koliko ljudi odjednom. :)

Hvala svima na komentarima.

Ne spadam u grupu ljudi kojoj je prvi cilj da se 'shibaju' brodovima. Meni je mnogo interesantnije 'exploration' i 'trading/tansfer' itd. Vece mi je zadovoljstvo (ako toga ima u ovoj igri) ako bih npr. otisao 'negde' u neku vuk**ebinu svemira i tamo u fazonu slucajno 'otkrio nesto' (planetu, rudu i sl.) sto ce mi zatim doneti neku 'korist'. Prebacivanje stvari sa jedne na drugu tacku i samo istrazivanje je ono sto sam i radio igrajuci 'X' serijal pre nekoliko godina. Shibanje sam izbegavao tako sto sam sa svima sa kojima sam mogao bio 'friend'. :D Secam se (u 'X' serijalu) bila je neka opcija kao pokupis (ili kupis) informaciju gde je negde u svemiru 'ispao' paket, pa ga onda lovim po koordinatama i pokupim. To mi je isto bilo extra. :D

Volim igre gde je prostor za istrazivanje ogroman. Mozda je malo bez veze poredjenje, ali kada sam npr. pre 'par godina' poceo da igram Skyrim (a i ostale ESO igre pre nje), nisam se mnogo koncentrisao na pricu (osim kod Morrowinda). Hteo sam da stignem svuda. Sve me zanimalo. Nakon nekoliko meseci prestao sam da igram jer....pa jbte ogromna je mapa. Svaka cast bethesdi kada me je takvim kvallitetom 'oterala' od igre. Jedina igra koja me kvalitetom naterala da prestanem sa igranjem (skyrima). :D

Sto se tice termina 'sandbox', sta to znaci? Pretpostavljam 'osecaj beskonacnosti a zapravo si ogranicen dokle mozes ici'? Jel tako nesto?

Lik koji je prokomentarisao da ne moze nista da radi (ako se dobro secam prilikom hyperjump-a) je rekao da ako bi nesto probao da radi bez problema bi se sudario sa necim. Jasno je rekao da ne bi smeo da gleda levo desno niti da na bilo koji nacin dira tastaturu ili chatuje sa prijateljima dok je (valjda taj) hyperjump u toku.

Ono sto mene 'plasi' jeste upravo ta 'beskonacnost'. Ja volim da istrazujem prostranstva i kada naletim na takvu igru volim da joj se posvetim. Sto nikako nije dobro, jer kod mene je to onda 'igram, spavam, igram, spavam...' a vise nisam u godinama gde sebi mogu da dozvolim tako nesto. Jer i kada sebe uhvatim u tome, u jednom momentu se otreznim i upitam 'sta radis bre? Aj' brisi to' :) I na kraju tako i bude :D

Ipak s'vremena na vreme mi se igra takva (prostranstvena) igra. Zato sam i pitao igra li neko to, posto sam sa komsijom nesto pricao, rece nesto u fazonu 'nije kao EVE online naravno, ali nema mesecne clanarine samo platis igru i pikas'. Pogledao sam par clipova na YT pa rekoh da pitam ovde igra li ko i kako mu se cini igra. :) Takodje pogledah na steam-u cenu, i ...pa cena mi se ne svidja, posto sam procitao da bez 'horizons' dlc-a ne mozes da (valjda) budzis brodove, module ili sta vec. I na kraju izadje na 50 eura (koje ja imam kako pametnije da potrosim). :)

btw. pretpostavljam da nista nije ni blizu EVE-O?
 
Poslednja izmena:
Iju koliko ljudi odjednom. :)

Hvala svima na komentarima.

Ne spadam u grupu ljudi kojoj je prvi cilj da se 'shibaju' brodovima. Meni je mnogo interesantnije 'exploration' i 'trading/tansfer' itd. Vece mi je zadovoljstvo (ako toga ima u ovoj igri) ako bih npr. otisao 'negde' u neku vuk**ebinu svemira i tamo u fazonu slucajno 'otkrio nesto' (planetu, rudu i sl.) sto ce mi zatim doneti neku 'korist'. Prebacivanje stvari sa jedne na drugu tacku i samo istrazivanje je ono sto sam i radio igrajuci 'X' serijal pre nekoliko godina. Shibanje sam izbegavao tako sto sam sa svima sa kojima sam mogao bio 'friend'. :D Secam se (u 'X' serijalu) bila je neka opcija kao pokupis (ili kupis) informaciju gde je negde u svemiru 'ispao' paket, pa ga onda lovim po koordinatama i pokupim. To mi je isto bilo extra. :D

za pochetak ccesh verovatno igrati u Solo ( samo ti + NPC-ovi), a kasnije u nekoj Private Group ( ti, drugari koje dodash tj. u chiju grupu se uchlanish + NPC-ovi) ili u Open ( svi djuture, pa i griefer-i)
u igru se malo po malo ubacuje dodatni sadrzzaj, kao recimo zagonetke sa porukama i alien gradjevinama chijim odgonetanjem dobijesh novi info gde se neshto nalazi, ali mislim da je to sve u Horizons dodatku..


...............................

Sto se tice termina 'sandbox', sta to znaci? Pretpostavljam 'osecaj beskonacnosti a zapravo si ogranicen dokle mozes ici'? Jel tako nesto?

'sandbox' je generalno program koji virtualizuje sredinu za druge aplikacije, simulira "stvarnost" za iste..


Lik koji je prokomentarisao da ne moze nista da radi (ako se dobro secam prilikom hyperjump-a) je rekao da ako bi nesto probao da radi bez problema bi se sudario sa necim. Jasno je rekao da ne bi smeo da gleda levo desno niti da na bilo koji nacin dira tastaturu ili chatuje sa prijateljima dok je (valjda taj) hyperjump u toku.

HyperJump loading sequence dozvoljava samo da gledash po brodu ako si to namestio na misha, ili imash neki drugi uredjaj podeshen za headlook ( kao VR, ili neki headtracker..)
obichno traje par sekundi osim ako si u Open-u i u tom sistemu ima dosta CMDR-a (Commander-a, zzivih igracha - pishe im CMDR ispred imena kad ih skenirash)
ono na shta se odnosi ovo da ne sme da gleda nigde okolo je zbog toga shto likovi tokom HJ-a obichno ostave gas na prethodnom nivou pa kad se 'skok' zavrshi ubrzaju pravo u ono shto je ispred njih a to je sunce tj. centralna zvezda u tom sistemu :p
mada to te samo izbaci iz FrameShift-a ( neshto kao ubrzanje vremena za letenje po sistemu) i skochi ti temperatura broda jer si, je l' te, blizu masivnog nebeskog tela koje je jako vrelo..
i tu nije kraj jer ako pratish uputstvo ( ono iz Autostoperskog Vodicha Kroz Galaksiju ,) ) koje kazze "BEZ PANIKE", mozzesh lako da se spasish upravljanjem prema Escape Vector-u i ubrzavanjem dok ti temperatura broda ne padne dovoljno da je FS drive ne podigne preko nivoa koji bi previshe oshtetio neki od modula

reshenje da ne dodjesh u ovu situaciju je da ne zaboravish da, kad counter pochne da odbrojava za HyperJump, stavish gas na neutralno ( dugme na tastaturi, ili neutralna pozicija na HOTAS-u) i onda nema frke.. osim ako te odmah po skoku ne interdict-uje ( presretne) neki pirat ;)
naravno, samo u bubble-u ( grupi sistema koji je nastanjen) - ako si krenuo u exploring teshko da ccesh nekog sresti, chak ni NPC-ove..


Ono sto mene 'plasi' jeste upravo ta 'beskonacnost'. Ja volim da istrazujem prostranstva i kada naletim na takvu igru volim da joj se posvetim. Sto nikako nije dobro, jer kod mene je to onda 'igram, spavam, igram, spavam...' a vise nisam u godinama gde sebi mogu da dozvolim tako nesto. Jer i kada sebe uhvatim u tome, u jednom momentu se otreznim i upitam 'sta radis bre? Aj' brisi to' :) I na kraju tako i bude :D

Ipak s'vremena na vreme mi se igra takva (prostranstvena) igra. Zato sam i pitao igra li neko to, posto sam sa komsijom nesto pricao, rece nesto u fazonu 'nije kao EVE online naravno, ali nema mesecne clanarine samo platis igru i pikas'. Pogledao sam par clipova na YT pa rekoh da pitam ovde igra li ko i kako mu se cini igra. :) Takodje pogledah na steam-u cenu, i ...pa cena mi se ne svidja, posto sam procitao da bez 'horizons' dlc-a ne mozes da (valjda) budzis brodove, module ili sta vec. I na kraju izadje na 50 eura (koje ja imam kako pametnije da potrosim). :)

osnovni element Horizons-a je sletanje na planete bez atmosfere ( za sada jedine na koje je to mogucce), mada je tu i Multi-Crew dodatak i josh neki..
takodje, Horizons radi samo na 64-bit OS-u i DirectX 11 gfx, tako da ako imash stariju mashinu uzmi osnovnu ED dok se ne upgrade-ujesh..
u stvari, u svakom sluchaju pazari sad ED za 15-ak € ( ili tako neshto) pa krajem godine ili iza NG kad budu neki popusti uzmi dodatak - taman ccesh to vreme potroshiti da se izvezzbash u osnovnim aktivnostima ( docking, letenje, borba, misije, trading, mining, exploring..)
veruj mi, trebacce ti vremena.. svima je tako, nekom manje, nekom vishe..

btw. pretpostavljam da nista nije ni blizu EVE-O?

Eve-Online je vishe taktichko-strateshka igra, ED je u osnovi space-sim
Eve platish taj mesec pa igrash, a ED igrash koliko i kad hoccesh..
takodje, Eve je odavno razvijena igra sa sjajnim algoritmom za trzzishte oslonjena na Player Corps a ED je u osnovi solo Space Sim SandBox u koji se i dalje dodaje sadrzzaj..


javi ako treba josh neki info
ja sam slabije igrao u poslednje vreme ali obzirom kako se stvari odvijaju uskoro ccu imati vishak slobodnog vremena ( na nesreccu) pa ccu verovatno da se vishe pozabavim istom..



pozdrav
 
Lepa vest je da ce, nakon pojave Thargoida u bliskom 2.4 patchu, napokon poraditi na osnovnim stvarima i poboljsati sve aspekte igre u 3.0.

Neki ljudi koji su bili gosti u njihovom studiju rekose da su vrlo zadovoljni onim sto su videli tamo i na cemu se trenutno radi.
 
Danas se igra pojavila i za PS4, cisto kao info ako je neko zainteresovan dok su Steam snizenja.

Neki su vec uspeli da provale misteriju tek dodatih alien rusevina, i da udju u njih:

34756832533_7f8f4cb3e0_h.jpg


8d79tc2dy56z.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepa vest je da ce, nakon pojave Thargoida u bliskom 2.4 patchu, napokon poraditi na osnovnim stvarima i poboljsati sve aspekte igre u 3.0.

Neki ljudi koji su bili gosti u njihovom studiju rekose da su vrlo zadovoljni onim sto su videli tamo i na cemu se trenutno radi.

Nadajmo se da je tako :) neki aspekti igre zaista cekaju predugo na unapredjenje.
 
Pa ako cemo realno, brzi su od nekih drugih, recimo Star Citizen-a. Ja sam skroz ok sa brzinom, svaki nastavak do sada tj. svako vece azuriranje je zaista donosilo dobre stvari koje su bile sasvim korektno ispolirane. Samo neka tako nastave.
 
Sto se tice poredjenja sa SC, ja i dalje ne znam sta da mislim o toj igri - dobio sam refund za sve preko osnovnog paketa, koji sam ipak ostavio.
3.0 je blizu i nadam se da ce pruziti bar osnovni prikaz sta mozemo ocekivati od finalne igre. Ne moze se bas porediti hand crafted materijal sa totalno generic stvarima iz ED.
Misije u ED su mi oduvek bile smesne, ovo je meni licno podrucje gde zelim da uloze najvise napora u 3.0.

Za ED ja recimo ne mogu da verujem da jos uvek nisu u stanju da modifikuju boje planeta na koje slecemo, jedna te ista zuta gde god se okrenes.
Koliko tesko je ubaciti nove shadere za vec postojeci content? Koliko bi ovako nesto uticalo na aktuelni gameplay? Meni prilicno, posto dosta vremena provodim na planetama skupljajuci engineering materijale.

Da ne pricam o ocajno losem Engineers inventory-ju, gde je nemoguce podesiti kolicinu materijala koju zelis da zadrzis. Sta god da radim u igri, na kraju sessiona prinudjen sam da otvorim EDEngineer i manuelno brisem sav visak materijala.
Da su hteli mogli su ovako nesto napraviti za nedelju, dve ulozenog vremena, ali njih jednostavno zabole za bilo kakav player "quality of life" u medju patch fazama.

Ali da je igra trenutno najbolja "Space sim avantura" to je definitivno. I licno sam vise hypovan za sve pomenute 3.0 main game improvements nego za predstojece 2.4 Thargoide.
 
Kao sto sam rekao - postoje mnogi segmenti igre koji zahtevaju unapredjenje. Ali mislim da smo sada, sa 2.4 verzijom, dosli do trenutka kada su (skoro) svi aspekti jedne Space sim igre tu - trgovina, prevoz, frakcije i sukobi izmedju njih, lov na ucenjene glave, alien rase, istrazivanje galaksija i planeta... I ja dosta ocekujem od 3.0 po pitanju unapredjenja pojedinih aspekata igre i verujem da cemo ih i dobiti.

Ja bih voleo da inzinjering nije toliki grind fest materijala i reputacije za odgovarajuce frakcije i/ili Empire/Fed ali jedino tako mozes zaista da imas arsenal koji je zavidan, tako da nema mnogo izbora. Takodje bih voleo da su misije malo slozenije i zanimljivije, vise tematski kategorizovane... zato ih i izbegavam iskreno.

Nego, kako napreduje inzinjering? Ja sam tek kod svog prvog inzinjera i malo me smara to grindanje levo-desno, pa sam ga batalio i prebacio sam svoj FDL na istrazivanje galaksija.
 
Iskreno, to je jedino sto me drzalo u igri u zadnje vreme. Pre njih sam bio batalio igru, pa se vratio kada su ih ubacili.
Sta znam, cela prica oko njih mi je prijala, mislim da je relativno dobro odradjena posto te teraju da manje-vise isprobas sve sto igra ima da ponudi. I combat, i mining, i exploration, malo cimanja sa background simulation... svega ima. :)

Ja bih ti savetovao da ulozis vreme i otkljucas ovih par kljucnih, mnogo se menjaju karakteristike broda. Pre svega mislim na Dirty Drives i FSD long range, ta dva moda jednostavno ucine boravak u igri mnogo prijatnijim.
Vecina vecih brodova je bez DD5 ocaj zivi po pitanju upravljanja, dok posle engineeringa pocnes da se pitas da li je to isti brod. :)

I ja volim FDL, bas dosta sam vremena proveo u njemu... njegov uzasan jump range postane koliko toliko podnosljiv posle engineeringa.
Za njega recimo vidi da otkljucas Felicity Farseer na max, ona ima dosta lepih upgrades a nije preterano naporna.
Dirty Drives 3 i FSD 5 vec osetno promene brod na bolje, a preporuka je i da izvuces dobar roll na overcharged Power Plant grade 1 (10+%).
https://inara.cz/galaxy-engineer/1/

Ja sve inzinjere imam na grade 5 otkljucane, i svi omiljeni brodovi su manje vise potpuno unapredjeni:
Corvette, FDL, Python, iCourier, Vulture, Conda, Orca, ASP... Cutter je na hold dok ne vidim za sta bi ga koristio. :)

Edit:
Ovako nesto koristim za PvE, a posto igram u Open posluzi povremeno i za pvp u CZonama. Mada u zadnje vreme vise igram sa Pythonom.
https://eddp.co/u/CURvSUEN
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno