Šta je novo?

Elite: Dangerous

Kakva je igra za sada vredi li da se uzima u skorije vreme ?
 
Po meni vredi, ima dosta contenta i ne vuče te niko za ruku kako ćeš da igraš što je po meni najbitnije...
 
šta se ti javljaš g@w kad tebe niko ništa nije pitao?

hvala daumu na bar jednom konkretnom podatku, očekujem poneki komentar i od astrixa i papastalina.
 
Generalno su ispunili sva moja očekivanja i sve što su obećali, sem offline moda koji me ne interesuje mnogo jer i dalje mogu solo da igram celu igru da ne vidim jednog jedinog igrača.

Bez problema može da se igra kako kome odgovara, da li kao Bounty Hunter, Trader ili jednostavno misije da se prate... Čak i kao scavenger može da se igra koga mrzi da trade-uje. Desi se često da uletim na random lokaciju i da se borba odigrava pa često ostane cargo od onog ko izgubi. Jedino mi je AI malo čudan za sad, ili skalira kako budem bio jači jer sam uz malo manevrisanja savladao mnogo moćnijeg protivnika u boljem brodu, uglavnom sam lako manevrisao tik iza njega i nisam mu dao prostora da se okrene i zapuca. Puf - 65.000 kredita bounty!

Za one koji se razmišljaju postoji puno ingame tutoriala za celu igru, od dockinga sa stanice do advanced borbe, ne treba niko da se plaši da li je previše komplikovana, jer nije...

Kasnije će da prošire igru i da se sleće na planetu...

Da, i što se tiče zahtevnosti, nije neka uopšte. Sve na max + najjači antialiasing na 1080p sa GTX660 imam stabilno preko 50-60 fpsa...
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se, gomila obaveza na poslu pa sam zaboravio da javim utiske.

nakon 3-4 sata u igri, vrlo sam zadovoljan onim sto vidim. sve mi je novo s obzirom da nisam ucestvovao u beti/gami. pa jos nekako ulazim u stos.
sa i52500k i 280x sve je glatko na najvisim podesavanjima, cak i u stanicama. Jedino sto mi iz nekog razloga tokom FTL putovanja (ne znam kako se to u igri zove) igra uspori na 30fps?! Onog trenutka kada izadjem u "normalan"svemir, fps se opet vrati na 70-120 u zavisnosti od lokacije.

Nemam jos dovoljno utisaka da mogu da vam dam preporuku da li da kupite ili ne. Ipak je 50 eurica dosta novca. krastavac. ja sam zaludjenik, pa sam preorderovao.
Verovali ili ne, za oko 4 sata nisam ni jednom izvadio oruzje ni zapucao. Zezao sam se po stanicama, vezbao sletanje, putovao malo po komsiluku, trgovao itd.
Zaista imam samo reci hvale, nadam se da ce tako i ostati.

Za bracu nerdove, slika kako se spremno doceka elite :p
IMG_20141211_201639.jpg
 
Saitek X45, ludnica. Ne mogu da verujem da ti i dalje radi, pogotovo da i dalje ima drivere koji šljakaju.

Ja i dalje premišljam koji HOTAS da uzmem, da li štedim na Thrustmaster T.Flight X ili da se protegnem za X52...
 
hehe i dalje sljaka ljubim ga :) sta je on preko ledja preturio... od falkona 4, IL2FB, do fsx-a. malcice moram da ubacim deadzone na x i y ose, ali bas malcice.
saitek i dalje uredno ima drajvere za X-45 za Win7 32bit i 64bit. zbog ovoga im skidam kapu. sve sljaka besprekorno, programiranje je stvarno mocno.

koliko cujem ovi hotasi su na ebayu oko 30$ (nemam na poslu pristup da proverim), tako da mozda i o ovome da razmislis, za male pare stvarno mocna naprava.
verovao ili ne, u BGu postoji firma koja opravlja saitek proizvode. nosio sam im uredjaj pre koju godinu kada mi nisu radili neki dugmici. tako da nije frka i ako na polovnom uredjaju nesto zeza. imaces gde da opravis.
 
Mnogo se razmisljam da uzmem igru :D Ali tek za nekih mesec dana mozda. Da li igra ima native podrsku za oculus rift? Imam mogucnost da koristim oculus kad god, pa ako podrzava, verujem da bi bilo odlicno.
 
znam je onomad neka od alfi testirana sa oculus rift-om, tako da je sasvim sigurno moguće. sad, koliki je to cim, stvarno ne znam.

btw, kojim oculus riftom raspolažeš?
 
Kako sam procirao, ljudi ovu igru navode kao primer jedne od najboljih implementacija oculus rift podrske. Youtube je prepun komentara ljudi koji su odusevljeni.
 
Dva DK 2 oculusa, video sam bio par snimaka na youtubu sa elitom i oculusom, ako je uradjeno barem priblizno kao neke igre koje sam igrao tako, bicu odusevljen :D
 
može li se to iznajmiti na dan dva čupavi? umirem da probam rust na oculus riftu :-devil-:
 
Za sad ne, sluze nam za testiranja nasih stvari, ali u skorijoj buducnosti, mozda :p (Trebalo bi da dobijemo jos 2 oculusa, ali nije ni mesto ni tema za ovo). Ako igra nije toliko zahtevna, kako kazete, to je jos jedna dobra stvar za oculus rift jer igranje sa time je samo po sebi zahtevno po pitanju perfomansi. Hvala na utiscima, pisite jos ako imate, lepo je cuti od nasih ljudi kakva je igra :)
 
Poslednja izmena:
Nosim ja kod Vlade uskoro Elite instalaciju da se proba i Razer Hydru za Half-Life 2 VR ;)
 
sa i52500k i 280x sve je glatko na najvisim podesavanjima, cak i u stanicama. Jedino sto mi iz nekog razloga tokom FTL putovanja (ne znam kako se to u igri zove) igra uspori na 30fps?!

Zato sto je to zapravo animacija/cutscene. Mogli su da snime i u 60 fps ali tako je kako je.
 
Zato sto je to zapravo animacija/cutscene. Mogli su da snime i u 60 fps ali tako je kako je.

Ne znam odakle ti to ali nije cutscene nikakav u pitanju, niti pre-renderovana scena... secka mu jer se tada streamuje sve na sledećem drop-pointu.
 
Hyperspace jump je animacija, ima ih nekoliko koje se menjaju. Supercruise nije animacija.
 
nisam se lepo odrazio, mislio sam na usporenje prilikom super kruza. mada ocigledno od vise faktora zavisi. danas mi je fps 120+ u tom 'kruzu. moguce taj striming sta ti ja znam.
 
i evo ga prvih 100.000 evra :) bas sam hteo da vidim koliko ce mi trebati u pocetnom sajdwajnderu. nisam hteo dinara da potrosim na apgrejde. sad mi greta da trosim pare kad imam okruglo :p

salu na stranu, jako sam se fino zabavio veceras. preporuka od mene.
 
Hyperspace jump je animacija, ima ih nekoliko koje se menjaju. Supercruise nije animacija.

Ummmm.... ne. In game tranzicija je u pitanju i potpuno su random objekti pored koji prolećeš, i celo vreme možeš da gledaš po kabini dok se odigrava. Nije ništa "snimljeno". Razlog seckanja je streaming objekata.
 
Poslednja izmena:
Jel igrivo sa tastaturom i misem?
 
nisam probao licno, ali po komentarima na redditu, ne samo da je igrivo, vec je i vrlo, kako stranci kazu kompetitivno.

hmm gomila ljudi se zali na masivan frejm drop u super kruzu (u nekim situacijama), i ljudi sa amd i sa nvidia karticama. neki vicu da je u pitanju curenje memorije, neki da se to desava u prometnim sistemime jer igra loaduje mnogo asseta itd. meni je skroz nasumicno delovalo. svo vreme sam bio u istom sistemu LHS 3447 putovao izmedju stanica i neidentifikovanih signala u potrazi za kriminalcima. Nekad bih u superkruzu imao 90fps, a nekad 19!? znaci sve u istom sistemu. Kako god, valjda ce popraviti.

probacu da igru instaliram na ssd, mada mi se bas ne ceka dva sata na download :(

inace, batalio sam trgovinu i bacio se na bounty hunting i zgrnuo 140k eur sinoc. mozda sam glup za trgovinu (a i ne znam da se cenkam) nasao sam rutu na kojoj sam bio dobar 500 eur po toni tovara. a kako mogu da nosim samo 4 tone, na svakoj turi sam profitirao 2k eur. I slucajno, iz radoznalosti udjem u neidentifikovani signal, ubijem vajpera... puf 17k eur nagrada. ubijem cobre... 8k nagrada. Pa ko je lud da trosi vreme na trgovinu :p
 
Koliko zauzima prostora na disku i da li bi igra radila na zenbooku sa nv620m?
Jos pre 25-30 godina sam igrao elitu na c64. Bojim se da krenem sa novom elitom... Možda se opet navučem ili razočaram.
 
Koliko zauzima prostora na disku i da li bi igra radila na zenbooku sa nv620m?
Jos pre 25-30 godina sam igrao elitu na c64. Bojim se da krenem sa novom elitom... Možda se opet navučem ili razočaram.

Zauzima manje od 4GB a za grafiku ne znam, probao sam na jednom matorom kompu sa 9600GT u 1280x720 i bilo je igrivo...
 
Ummmm.... ne. In game tranzicija je u pitanju i potpuno su random objekti pored koji prolećeš, i celo vreme možeš da gledaš po kabini dok se odigrava. Nije ništa "snimljeno". Razlog seckanja je streaming objekata.

To sto mozes da razgledas po kabini nije garancija da se nalazis u simuliranom svemiru. Ti jesi u brodu i mozes da pomeras glavu ali ne mozes ni na koji nacin da utices na okolinu broda jer iste u tim momentima nema, nema simulacije vec je to animacija. Ista stvar u Star Citizenu, moci ces da se kreces po brodu dok traje sletanje na planete ali ti ne mozes upravljati sletanjem van predefinisanog animacijom koja se u tom momentu odigrava. To ti je kao da ti neko prozore broda na neko vreme pretvori u ekran na kojem se pusta neki video dok ucitavanje simuliranog sveta ide u pozadini.

Uostalom covek je mislio na supercruise sto nema veze sa ovom pricom.
 
Nazad
Vrh Dno