Šta je novo?

Elite: Dangerous





Bogami ovo stvarno izgleda mnogo dobro :)

I svidja mi se kako su lepo prvo uradili brodove, letenje i sisteme a posle ce da razvijaju kroz ekspanzije istrazivanje planeta i FPS borbe..... da i zvuk je savresn :)

Cini mi se da je Star Citizen tu malo previse zagrizao.

Takodje best of the E3 dobio od Esapista :)
 
Dobar je Elite, samo je strasno koliko je citava Velika Britanija zalegla da ta igra bude sto uspesnija. Zato je i dobio best of E3.
 
Meni malo smeta jednoličan enterijer brodova, osim ove konstrukcije po "šajbni" sve je nekako isto, iste boje, iste teksture. Mogli bi malo to da obogate.
 
Meni malo smeta jednoličan enterijer brodova, osim ove konstrukcije po "šajbni" sve je nekako isto, iste boje, iste teksture. Mogli bi malo to da obogate.

Betta'?

better.jpg
 
Jel neko provalio da u dalekoj buducnosti napredna civilizacija koristi dogfight kao u Drugom svetskom ratu :) Zar nisu mogli do tada da izmisle nekakve dugometne projektile :d

Inace, grafika je vrh!
 
zuloom ce postati pravi svemirski kamiondzija. :d

vise iscekujem ovu igru od starcitizena. nekako nije prenaduvana, a i moci ce da se igra sa ovozemaljskim hardware-om.
 
Ipak izgleda da Braben nije izvaćario pare na ime i da će igra biti dobra po do sada prikazanom.
Ne očekujte ovakve igre svake godine tako da ima prostora i za Elite i za StarCitizen.
 
Definitivno nije, iako sam takodje bio ubedjen u to. Jos je rano za bilo kakva poredjenja, ali vise mi se svidja Brabenova lista prioriteta za pustanje Alfe.
Sredjeniji flight model, mnogo bolji zvukovi, skroz solidna grafika (imajuci u vidu koliki akcenat Chris daje na to ).
Deluje da ce ED biti vise nego dostojan naslednik originalne igre, i svidja mi se sto Braben ima jasnu viziju i uspesno ide ka njoj.
Dok Chris, u zelji da udovolji sto vecem broju igraca, ima znatno vece sanse da fejluje.
 
To bi bila najdosadnija igra svih vremena :d

ne samo to... skoro sam gledao neki dokumentarac o nebuloznom F22 raptoru i F35 JSF , i jedan veteran pilot (expert za radarske sisteme) je govorio o tome kako je nemoguce identifikovati sa potpunom pouzdanoscu friendly-e od charly-a (protivnika) cak i na najsavremenijim radarskim sistemima , narocito avione koji imaju uredjaje za ometanje i/ili stealth tehnologiju. Tada je vizuelna identifikacija sve , a za to je potrebno nesto sto lako kao uzrok ima dogfight :)

zbog toga se na fightere jos uvek montira top od 30mm , pored raketa sa dometom od 50 Km.
 
Poslednja izmena:
D kraja godine. Ukoro ce premium beta 2 pa obicna beta tamo negde na jesen. Ko sada kupi premium betu taj dobija i ekspanzije gde ce biti sletanja na planete i izlaska iz brodova.
 
Nadam se samo da neće žuriti sa izlaskom. Znam da hoće da počnu prodaju pre SC ali ipak nek je ispeglaju to je bitnije za dobru prodaju.
 
Igra je super ispeglana vec sada, samo fali sadrzaja. Mada je gejmplej klasicna Elita sa mnogo grinda i povremenim dogfighting okrsajima sa drugim ljudima. Nije MMO kao sto bi trebao biti SC.
 
Ima li neko raspoložan da pozajmi nalog da isprobam na laptopu? Da ne kupujem igru ako ne radi lepo :)
 
SC ce ispasti razocarenje , jer izbacuju vec sada sadrzaj da bi se prikupili novi "investitori" i/ili zadovoljili stari. Uopste nije slucaj "ej narode radimo igru , kada sve bude bilo onako kako sam zamislio , pusticemo" nego samo grindaju novac izbacivanjem novih brodova , koji sada poseduju ... loading bay... wooow.

a o tome sto su napravili reality show o kome imam utisak da vise vode paznje nego o samoj igri , necu ni da pocinjem.
 
SC ce ispasti razocarenje , jer izbacuju vec sada sadrzaj da bi se prikupili novi "investitori" i/ili zadovoljili stari. Uopste nije slucaj "ej narode radimo igru , kada sve bude bilo onako kako sam zamislio , pusticemo" nego samo grindaju novac izbacivanjem novih brodova , koji sada poseduju ... loading bay... wooow.

a o tome sto su napravili reality show o kome imam utisak da vise vode paznje nego o samoj igri , necu ni da pocinjem.

Zato sto dobar deo ljudi oko Krisa pa i on sam dolaze iz filmske industrije. Sve to finansiraju oni sto placaju pretplatu, da njih nema ne bi ni bilo tih emisija.

Star Citizen moze biti razoracenje samo ako su ti ocekivanja prevelika tj. ako ocekujes najbolju igru ikada. U suprotnom odusevices se kolicinom sadrzaja i stvarima koje ne postoje u drugim igrama.
 
Poslednja izmena:
Iskreno da kazem, vise mi se svidja kako napreduje (i izgleda) Elite nego Star Citizen... Nema sanse da cu da im dam 120 evra za premium betu, ali ako bude na kraju kostala negde oko 50-ak evra, verovatno cu krenuti da je igram.
 
Kosta sada 40eur preorder igre. Htedoh i ja da uzmem nesto trenutno igrivo, pa brzo odustah kad videh cenu bete. :)

I drago mi je sto obe igre izlaze u datom redosledu, jer trenutno mi se vise igra ED. Imam osecaj da ce Chrisu mnogo vremena trebati da sve ispegla i dovede na zeljeni nivo.
 
Ponovo Kellhus?

Sto Kellhus? Da nisam ja predugo na forumu i da nemam mozda previse postova u ovom podforumu da bi bio tako okarakterisan?

Iskreno da kazem, vise mi se svidja kako napreduje (i izgleda) Elite nego Star Citizen... Nema sanse da cu da im dam 120 evra za premium betu, ali ako bude na kraju kostala negde oko 50-ak evra, verovatno cu krenuti da je igram.

Samo da znas da je igra kao stara Elite, grind je za sada surov a ako naletis na neki bag sve sto si satima skupljao ode u nepovrat. Brodovi su jako skupi a ekonomija u ovoj fazi je takva da je zaradjivati kredite jako sporo. Multiplejer aspekt je kao u Souls igrama tj. naleces na druge ljude povremeno ali ne i stalno. Mada mozes i da igras offline. Elite u ovoj fazi nije multiplejer igra u pravom smislu te reci.

Meni to sve odgovara posto volim takav koncept, samo upozoravam ljude kojima to ne odgovara. Igra do izlaska ekspanzija nece imati planetarno sletanje i bilo kakav oblik interacije van tvog broda. Avatar nije brod ali sve do ekspanzije nece biti moguce izaci i kretati se brodom.

U sustini sve se svodi na putovanje svemirom u potrazi za svemirskim stanicama gradovima kojih ce biti nekoliko tipova (za sada samo jedan tip, uskoro stize drugi) gde kupujes/prodajes robu. Povremeno ces napadati NPC ili druge igrace. Postoje dva moda kretanja svemirom, supercruise gde se brod krece brzinom nekoliko stotina puta brzina svetlosti kao i warp drive (ne secam se naziva) gde prolazis kroz animaciju i zavrsis u sasvim novom sistemu. Iako mapa pokazuje 400 milijardi zvezdanih sistema, trenutno je otkljucano samo 5 a u zavrsenoj igri ce samo odredjeni broj biti naseljen igracima i posedovati svemirske stanice. Ostalo ce biti za otkrivanje ali osim razgledanja planeta i zvezda nikakve interakcije nece biti u takvim sistemima (koji cine 99,99999999999% svih sistema u igri).

Star Citizen je skroz drugi koncept, vise je kao klasicne online igre a kasnije ce prerasti u MMORPG. Verovatno ce to biti moguce u Star Citizenu pre nego u Elite posto nece Elite ekspanzije izaci pre 2016. godine. Naravno sve zavisi od prodaje osnovne igre, ako se ne proda dobro nece biti ni ekspanzija. Star Citizen nema tih problema jer su odavno probili budzet.
 
pa jesu , i super je to sto daju feedback investitorima kroz one njihove (rialiti) serije (zbog kojih inace gube i vreme i novac koji bi mogli dodatno da budu ulozeni u igru).

nemam prevelika ocekivanja za SC , ali ono sto sam do sad video me ne impresionira ni najmanje, a uzimaju ooogromnu sumu od internet komune. Grafika je ok , i svidja mi se onaj lock-on sistem ali je to sve.
dizajn brodova - samo 2 , jedan je onaj carrier iz squadrona 47 valjda , a drugi je onaj protivnicki sa asteroida , isto iz squadrona 47.
svi ostali nekako debelo odskacu od tih prvih , kao da ih je jedan covek osmislio , pa posle kada je pocelo sa investicijama , za istu stvar su postavljeni drugi ljudi. znam da su i investitori tu ubacivali svoje dizajne , ali mislim .... kao kada date detetu da nacrta. sve neke grbave , isturene kabine koje prosto vicu "hej , gadjaj ovde!" smejurija... :S:

i ne mislim da je razlog pustanja tih letelica i emisija da se toliko updateuju stari investitori , koliko da se privuku novi. neka prvo naprave nesto od igre, neki mini demo u kome ce biti mozda par solarnih sistema , letelica , ekonomija i td , nema veze , neka bude i neka fizika 0.1 , samo da ne prodaju hangare i shipove u koje mozes da ... udjes :p
ovaj novi combat modul mi ne pominji ,gledao sam sta ljudi misle o njemu i nisam mogao da gledam do kraja.
 
Poslednja izmena:
@G@W

Ma samo ti kazem da se opustis, ne mozes da tvrdis da ce neka igra biti dobra na osnovu obecanja i par redova na forumu, ja se nadam da hoce ali za sada nisam ubedjen, niti su to pokazali necim. Jedina stvar koju su peglali do iznemoglosti su modeli brodova. A igrom slucaja to je bas deo igre na kom planiraju da zgrnu/zgrnuli su lovu (pricam o SC-u).

Back on topic, meni taj koncept "povremenog i random" MP-a bas odgovara, na papiru.
 
Poslednja izmena:
Odgovara i meni. Zato cekam da cena igre padne na neku razumnu cifru da zaigram Elite: Dangerous. Samo mislim da me nece drzati dugo kao sto bi bio slucaj kada bi u osnovnoj verziji ubacili sve ono sto ce doci sa ekspanzijama.
 


Fenomenalno.
 
heh , odiseja u Elitu 2014 :d
 
Nazad
Vrh Dno