Šta je novo?

Elite: Dangerous

Da li neko igra ovu igru? Da li je možda u međuvremenu napravlejn poseban post Elite Dangerous
 
Naravno ali ne znam jel ima posebna tema, valjda je to ova...
 
Gdje je ovo najjeftinije uzeti ?
 
Ma da.. samo mi puno 50€ za sadrzaj koji nude. Izgleda cool, sve to ok, volio bih probati ali mislim da me ne bi dugo drzala. Da je niza cijena pa dati paru nije problem ako je ostavim ali pedesetak € i ne igrati, ne ide mi na ruku.

Da ima vise sadrzaja nije problem novac ali dosta sumnjam da ce me drzati vise od 2-3 dana sa trenutnom situacijom.
 
Mene drži odkad je izašla, ne znam koga može da drži par dana...
 
Mene držala nedelju dana :(
Mada nemam ni vremena za igranje a toliko igara ima... došao sam do ASP-a i mnoooogo ima da se grinda za dalje, kapiram da mora da bude teško da se dođe do anaconde ali krastavac kad me smara trgovina više a BH mnogo malo zarađuje, posebno jer nisam neki vrsni pilot :d Trebalo je da naprave bolju zaradu od istraživanja, misija a ne samo prokleta botovska trgovina.

Da neko od društva igra pa možda bi mi co-op bio zanimljiv ali ovako ja sam a svemir ogroman, ne ide :)

Super je igra inače, svaka preporuka za ljude koji vole žanr i koji bi igrali.
 
Bounty hunting donosi dosta kinte baš, mislim da su u nekom patchu to promenili, ja sam dogurao do Vulture-a, zajedno sa opremom vredi oko 15 miliona i plus imam oko 8-9 miliona dodatno kod sebe. Za sat vremena igranja zaradim 2 miliona okvirno... ASP je multirole, za trading, exploring i malo bounty huntinga, spor je za dogfight pa sam ga zamenio sa Vulture-om :)

Lako ću da stignem do Anaconde ali nije mi to cilj, ona je kao tenk više nego kao fighter...
 
Od ovoga okvirno možeš ideju da dobiješ:

8hSq4Hp.jpg

TzJizqJ.jpg

3p6J9gM.jpg
 
Poslednja izmena:
Na koju foru toliko zarađuješ s bh? :)
Inače kada sam ja batalio nije bilo vulture broda, bilo je baš dosta do sledećeg da se grinda :)
 
Pa kako gde stignem, tj kako mi dosadi. Ili nadjem Conflict Zone ili još lakše uletiš u jedan od onih Resource Extraction site-ova za mining, konstantno se pojavljuju pirati tu da smaraju minere pa za sat vremena izadje i po 10 Anacondi od po 200.000...

Sinoć sam nabio još jedno 6 miliona i potrošio preko 10 na upgrade-e broda...
 
Poslednja izmena:
probao sam ja resurs pointove ali sve su bili neki mali brodići od po desetak hiljada tamo pa sam uglavnom u anarchy sistemima kod nav pointa lovio, mada vidim da su od tada nešto menjali koncpet naplate bauntija :/
Inače anakonda od 200k me pokida vrlo brzo tako da sam naučio njih da ne pipam :(
 
Nadješ prvo sistem koji je bogat za mining, planetu koja ima Metal rich ili Metallic prsten i tu odeš na Resource Extraction point, moguće da zato bolji brodovi dolaze...
 
Da li neko možda korisiti freetrack u igri i da li ima problem? Dešava mi se nekakav flikering i skontao sam da je to zbog freetracka koji koristim, igra je mnogoo lepša ako korisitim freetrack koji bez problema radi u war thunderu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao neki freetrack, ne sećam se ni da li se tako zove, radilo je bezveze nešto, dosta je glitchovalo ali već sledeći dan je kompletno prestalo da radi, nisam mogao više da ga nateram tako da sam odustao.
 
s kojim sam zadovoljstvom iskeširao tih pedes jevara danas :D

vidimo se za par dana, samo dok pohvatam šta, gde i kako ;)
 
Ako si, igra je odlicna. :)

Planiras da igras M/K ili Joy?

Super je sto sad mozes od pocetka sa bounties skroz lepe pare da zaradjujes, ranije je trgovina bas bila patnja sa tako malo cargo space.
 
warthog, za kojih dve nedelje, do tada dualshock 3 i pedale :)
 
šta reći a ne slagati???

i pored moje velike sumnje da u brabernu ima snage da izgura nešto ovako kompleksno i kvalitetno, a da se ne izgubi u svemu tome kao u frontieru i frontier first encounters-u, moram da priznam, da sam ogrešio dušu. praktično sve bitne komponente su tu, a najbitnija od svih - dogfight, je rešena MAESTRALNO. ed je igra koja po osećaju prostranosti nadmašuje čak i f i ffe, a zanimljivija je pritom, ako je to ikako moguće, čak i od originalne elite na koju sam, realno, do sada upucao bar desetak hiljada sati na raznim platformama (spectrum, amiga, pc, psp sa emulacijom spectruma).

pritom, ono najbitnije - odoleo je svim modernim tezama u igračkoj industriji, odoleo je svim "storytelling" fanaticima, mouse turretašima, wot / wow kompetitivcima i napravio igru koja je pre svega verna samoj sebi i tradiciji koja traje već punih 30 godina i koji mesec preko. da spomenem i najveće iznenađenje - kontrole i njihova podesivost su domaći zadatak za maltene sve druge nazovi developere koji te ograničavaju u najboljem slučaju na kombinaciju jednog kontrolera, miša i tastature. u ed se sasvim lepo može istovremeno upravljati gamepedom, pedalama sa nekog tu zateknutog volana, mišem, tastaturom... pa zar je to do sada bilo toliko teško napraviti?

jedva čekam da malo pojačam kontrolersku sekciju, kao i da izađe oculus rift cv1, pa da mi elita ponovo zasija u punom sjaju :D

i da, naravno da mi ne smeta što me igra ne vuče za rukav i ne nagrađuje (što bi rekla tarzanija: pederskim) ačivmentima i sličnim glupostima. naprotiv, uživam u tome što je igra baš takva.
 
Bravo, sve kao ja da sam pisao, isto mislimo.

Prvi put kada sam cuo za kickstarter bio sam skoro siguran da mu treba kinta i da ce zbrzati igru, totalno nisam pratio razvoj i cekao sam da vidim kad izadje hocu li uzeti ili ne.

Osnovni moduli su odlicno napravljeni, i verujem da ce za godinu dana biti odlicna igra. Recimo kad samo zamislim kako sad sve moze da nadogradi mining, ili napravi razne story tellinge preko sistema misija... a sada bas rade na tome.

Nikako da uzmem neki head tracker jer trenutno nemam vremena da je igram, ali definitivno je u planu najvise zbog ED, a kasnije i SC.
 
@mmike a kako ti radi, koja ti je konf, jel mozes malo preciznije da napises koja rez, detalji i koliko frejmova? Uzeo bih igru cim nadjem nesto jeftinije pa da znam sta da ocekujem.
 
spirit - mislim da u odnosu na head tracker bolja ideja oculus rift ili šta već prvo izađe a bude podržano, mada to povlači i nabavku zverine od mašine. svrati do delta city-ja, tamo u ultra galaktici (gore na vrhu, gde je klopa) ima neki dasa što iznajmljuje OR po pljačkaškim cenama (demoi su mislim od 150 dinara do 300, elita je 500 din za 15 min), ali za tih 500 dinara ćeš u 15 minuta (sa sve saitekovim hotas-om) da skapiraš kako ova igra u stvari treba da se igra :) posle mi je bilo žao što mu nisam dao 1000 dinara i rekao da prošeta malo :)))

ronin: imam amd x4 750 na 3.4Ghz, 8 giga ddr3 na (mislim) 1333 Mhz i neki radeon 7770. ništa posebno, ali igra sasvim solidno radi (van stanice na oko 70 fps-ova) u 1600x900 sa texture HIGH, shadow HIGH, bloom MED, blur OFF, SMAA, SS x1.0, ambient occ HIGH, env HIGH, fx MED, reflections HIGH, material q. MED i gal. map MED. ništa ne secka a frame rate se spušta kad uđem iz otvorenog svemira u stanicu, mada to zaista ne smeta jer unutra ionako nema pucanja :)
u svakom slučaju najbolje da slediš urukov savet i probaš taj EliteDangerous combat tutorial, taman ćeš videti kako to ide kod tebe.
 
Ok. Hvala ti na detaljnom izvjestaju. :D Probacu sigurno, nisam odavno igrao neku slicnu igru jos od Freelancer-a.
 
Nazad
Vrh Dno