Šta je novo?

Elite: Dangerous

Da li prva ekspanzija donosi bolju grafiku?
Imam samo vanila igru i nedavno sam probao posle duže pauze. Čini mi se da lošije izgleda nego na video klipovima koje sam gledao a sve mi je bilo na max?

Kada izlazi 2.4?
 
Mislim da ne donosi, tj meni je koliko se secam bila slicna grafika pre i posle ekspanzije. Kod mene recimo nije sve na max i prilicno ok izgleda, tj manje vise isto kao na klipovima sto gledam na YT.
Okaci neki screen ako stignes pa da vidimo sta moze biti.

2.4 izlazi za dva dana.
 
Ma pitam onako informativno, nisam kući da probam sada, a na laptopu nemam instalirano.
Moguće da sam gledao Screenshotove na reditu, oni uvek bolje izgledaju. :d
 
I kakav je 2.4?

H6X
 
Ko ne zna gde da trazi i sta da gleda, isti ko 2.3. Ne znam da li je to feature ili mana igre, licno mislim da bi vise ljudi igralo igru kada bi bilo bar nekih ociglednijih ingame pointera.

 
Da, ali ovako te tera da istrazujes vise. Mislim... koja je poenta imati milijarde planeta i galaksija, ako ce na 200 ly od njih svaka zanimljivost biti oivicena jarko zutom/narandzastom bojom kako bi imao "pointer"? E:D je tu upravo zarad istrazivanja.... E sad misli mda bi neki aspekti igre moral ibiti malo bolje objasnjeni. Recimo frakcije - ja i dan danas nemam ideje sta treba da radim ako sam deo neke frakcije i kako da joj pomognem u prosirenju.
 
Mislio sam konkretno na neke stvari koje postoje u igri, a bukvalno ih je nemoguce pronaci bez foruma ili YT.
Dav's Hope je recimo odlican izvor engineering materijala, mesto "Bogu iza nogu" koje mozes naci jedino uz pomocu tacnih koordinata prvi put. Kasnije srecom ostane zabelezeno u kontaktima. Verujem da za njega sad prvi put cujes.
Ili razne alien ruins, misija za Ram Taha, barnacle sites... Za aliene konkretno mogla se samo pojaviti makar inbox message gde bi se igracima ukazalo na masovno pojavljivanje Thargoida u Pleiades sektorima, cisto eto kao hint sta bi mogli da posete nakon 2.4 patcha.
Ne prate svi GalNet news, gde se jednom u 100 god pojavi neka bitna vest sa lokacijom iste.

Za frakcije pretpostavljam da mislis na Power Play - ja tu samo pledge-ujem kod koga zelim da dodjem do konkretnog oruzja (ili shielda), ignorisem bilo kakve akcije do 4te nedelje pledge-ovanja i onda iz glavne baze raznesem 1500 materijala u neku iz spiska planeta za fortify iz PP overview. Sa Cutterom je to recimo samo tri A-B putovanja, sto se odradi za pola sata.
Na taj nacin posle "tick-a" u petoj nedelji cu imati 750 merita koliko je potrebno za otkljucavanje oruzja, kupim i cao. Ovaj deo igre je po meni nedovoljno obradjen, i osim PP oruzja ne vidim neku svrhu baviti se njime.
Inace, za svaku frakciju tacno pise sta je potrebno raditi u overview panelu - i za preparation, expansion i fortify.
Ovde ima malo vise info, mada verovatno ima neki YT video gde je ovo bolje objasnjeno:
http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/Powerplay
 
Mislio sam konkretno na neke stvari koje postoje u igri, a bukvalno ih je nemoguce pronaci bez foruma ili YT.
Dav's Hope je recimo odlican izvor engineering materijala, mesto "Bogu iza nogu" koje mozes naci jedino uz pomocu tacnih koordinata prvi put. Kasnije srecom ostane zabelezeno u kontaktima. Verujem da za njega sad prvi put cujes.
Ili razne alien ruins, misija za Ram Taha, barnacle sites... Za aliene konkretno mogla se samo pojaviti makar inbox message gde bi se igracima ukazalo na masovno pojavljivanje Thargoida u Pleiades sektorima, cisto eto kao hint sta bi mogli da posete nakon 2.4 patcha.
Ne prate svi GalNet news, gde se jednom u 100 god pojavi neka bitna vest sa lokacijom iste.

Fora je da je igra zamisljena da je igras dugo, dugo vremena... kao neka sci fi real life paralela, nista nema na brzaka...
Sve sto radis, ide sa rizikom i skupo placas greske. I najbolje, igras taj deo koji te zanima... npr mene politika ni u rl ne zanima kamoli u igri i nije neophodna ali imas plus ako je igras-pratis...
Odresene ruke i na tebi je kako ce ti biti.
A YT i forumi su samo smernice... sada sam zesce u majningu i jesu mi pomogli klipovi i pisanja ali kad god sam se pridzavao tudjih uputstava nisam imao dobre rezultate jer nema univerzalnog resenja. Fora je da skontas sta tebi lezi i gde ces ti izvuci maksimum i cepaj, to je po meni draz igre...
Kao sto rekoh,rl paralela jer je galaksija tolika da je nemoguce bez google info ispratiti neke stvari...

Sve u svemu, fenomenalan koncept...
 
Da, za one koji mogu da investiraju potreban broj sati. Prilično veliki gateway-entrance fee.

Jeste, ali sa druge strane imas slobodu da ulozis koliko god pozelis... nema zurbe, nikakvih vremenski ogranicenih grind gluposti... Ja sam intezivno igrao 2.2 svaki dan, pa sam apstinirao godinu i vise, sada sam ponovo nastavio dalje - nemam osecaj da sam nesto preterano izgubio / nazadovao u odnosu na druge igrace.
 
nije da nisi izgubio (a i ja kad smo kod toga) - ako nisi grindao indžinjere, nisi baš za pvp
 
PvP me ne interesuje trenutno, samo PvE tj. lutanje po svemiru i da radim sta god mi se radi u datom momentu.
 
meh :) neko drugi će možda da se zainteresuje, do kad ćeš više da čupaš te kablove? :D
 
Pitanje u vezi rafinerije tj verujem da je neki bug:

Imam rafineriju sa 6 bid-ova.U svih 6 je neki materijal, nebitno koji procenat.
Dodje fragment sa nekim materijalima u hopper koji su vec u bidu, jedan mi treba, drugi ne.
Ako je nepozeljni prvi po redu, mogu da ga izbacim tj ne rafiniram.
Ako je drugi po redu, sta god stiskao (direkt ili all) ne mogu da ga izbacim, moram da oslobodim neki bid da bi prvo tamo upao pa tek onda mogu da ga izbacim.
Zna li neko resenje ili gresim negde ili...?

Zujajuci po forumima vidim da i ostali imaju isti problem, pogotovo od zadnjeg update-a... znaci, nema rafineriju sa 6 vec samo 5 bid-a (posto moram 1 imati stalno free)
 
Poslednja izmena:
Razmisljam se da prodam FDL koji vredi oko 87 miliona trenutno, i da kupim Python-a za koji mi ukupno treba 190 miliona kako bih ga okitio kako treba. Jedino me smara upravljivost istog, uzasna je :\
 
Ali imas razarac u malom... u full opremi je zlo...
 
FDL je odlican Thargoid killer, ima mesta za 4 missile racka za skidanje odbrane, i huge weapon za unistavanje srca...
Meni definitivno najzanimljiviji combat ship, urnise sve u CZ i RES site-ovima. Verujem da ces ga ponovo uzeti kad Python zaradi kintu.

Python je sa druge strane swiss pocket knife, moze sve zivo da radi. Sa njim trenutno radim i misije, i borim se u CZ i RES, a ni za casual PvP nije los.
Skoro se bio jedan player's FDL zaleteo na mene u CZ, pobegao je u supercruise sa 75% hull dok sam ja bio na 2 linije shielda.
Naravno oba smo imali PvE builds, inace je heavy PvP oriented FDL build zaeban protivnik.

Upravo sam dobio access za Pacifier Frag cannone i planiram da ih engineerujem i montiram na Pythona - tada ce tek biti zver.

Samo Python bez DDrives grade 5 je prilicno dosadan i lenj. :)
 
Zadrzao sam FDL - ne ide on nigde, Python cu da testiram pa cemo da vidimo. Posto sam ostao bez kinte (ode 130 m ko od sale), precicu na napiucan Vulture kako bih navukao malo love na RES, a posle cu da vidim sta cu :) U sustini, fali mi jedno 20 miliona kako bi Python koliko-toliko mogao da se koristi u borbi.
 
Preporucio bih Quince za pare, ali rece programer da novi nerf stize ovih dana... pa dok se izgrinda reputacija bice dzaba smo krecili.
Mislim konkretno na surface scan missions, jos uvek je moguce stackovanje lepih iznosa samo mora da se skenira beacon vise puta ili saceka da neki player uleti, posto se racuna i njegov scan. Ja sam tamo lepe pare zaradio pre ovog 2.4 patcha.

Nije ni sve samo u parama, tamo je svaki CZ prepun igraca. Gde god krenes u open, svasta mozes da dozivis... svemir je jednostavno ziv.
Cesto imaju frakcije koje su u Civil War, te misije budu oko 15m za 60tak brodova, sto se prilicno brzo odradi. Jos kad se na to doda sam iznos combat bonds, bude fino na kraju. Njih nece nerfovati koliko znam.

Evo moje omiljene flote za kraj, fali samo FDL ne znam gde se njegova slika izgubila. :)

4MSYyjq.jpg

EMjVFOe.jpg

oDf5TYE.jpg
 
Quince je odavno truba, tako da nisam ni hteo da idem do njega. Ja imam alat koji sluzi za generisanje profitabilnih ruta za istrazivanje, mogu da zaradim Pythona za jedan-dva dana.

Za Conflict Zone ti ipak treba brod koji je opremljen koliko-toliko, a moj trenutni Python nije ni za RES Hunt, kamo li za CZ. Moj trenutni build izgleda ovako:
https://coriolis.edcd.io/outfit/pyt...=..EweloBhBmSQUwIYHMA28QgIwV0A=&bn=kPython[1]

A ovo mi je FDL:
https://coriolis.edcd.io/outfit/fer...ItEDyfQmMZ4DNf8FF3+AaNly26kAgAA&bn=RES Hunter
 
nešto sam propustio... rogue-like? elite? ma idi...
 
u pet kod ringišpila.
napisao novelu u elite: univerzumu... wow... stvarno da čovek koji gotivi elitu poželi da ga upozna na konferenciji posvećenoj razvoju rogue like igara kakva elite nije nikada bila. baš ćemo se lepo ispričati o katalonskom referendumu :D
 
Izvini molim te ako to tebe vredja zato sto sam ovu vest okacio. Jer sam cuo od nekih ljudi koji su fanovi serijala da znaju njegovo ime i da su fanovi njegovog rada. Coveku ce biti moguce da se postave bilo kakva pitanja tada u vezi njegovog stvaralastva.
Posto nije vezan za katalonski referendum neces moci to zao mi je.
 


E pa Spirit, mislim da ima razloga da budemo zadovoljni :) Mozemo da napravimo svoj squadron.
 
I jos lepih stvari stize u ED, jedva cekam. :)

Pravimo squadron cim stigne patch.

Edit:
"Squadrons can purchase their own Fleet Carriers"

cheers
 
Poslednja izmena:
I jos lepih stvari stize u ED, jedva cekam. :)

Pravimo squadron cim stigne patch.

Edit:
"Squadrons can purchase their own Fleet Carriers"

cheers

Dogovoreno, ja sam za :) Doduse sigurno ce da kosta nesto suludo mnogo.
Drago mi je sto ce da se fokusiraju na istrazivanje i rudarenje, moja procena da ce poraditi na osnovnoj mehanici igre, i da ce je dopuniti korisnim stvarima, ispade na kraju tacna. Plus sve do v3, ak osam razumeo, bice besplatno sto je sjajno!
 
Pozdrav nov sam u ovome moj nick komander je proka srbija pa bih se pridruzio .Igrao sam datu igru pre 25 godina.

Dali ima negde spisak igraca ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno