Šta je novo?

Elite: Dangerous

ABET

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
14,009
Poena
720
Elite: Dangerous @ Kickstarter

Rado bih okacio neku sliku, video, bilo sta medjutim... za sada nema nista.

David Braben pravi igru i za dva dana je dobio 260 hiljada funti od trazenih minimalnih milion i 250 hiljada. Ima jos 60 dana fore ali ovim tempom ce brzo stici do funded statusa.

Ja licno nisam optimista jer mislim da je Dejvid Brejben sarlatan jer pravi novi Elite vec 15 godina a da niko nije video nikakav materijal iz Elite 4 (tako se zvala igra). Ovo sad kao opet pocinje ispocetka, DNF mu nije ni do kolena...

Kako bilo, to je Elite, prva prava spejs igra ali ne ocekujem cuda kao sto zeljko rece u Star Citizen temi. Bice proceduralno, graficki verovatno solidno ali ne verujem da ce biti super kvalitetna igra jer Brejben 20 godina nije napravio nijednu takvu. Chris Roberts je ipak za razliku od njega uradio igru pre 10 godina a od tada do danas producirao holivudske filmove. Brejben prodaje maglu, siguran sam u to ali eto ljudi ga podrzavaju tako da...

Ionako je X series bolji a Rebirth ce rasturiti ovaj Elite kada god izasao.
 
Elite: Dangerous @ Kickstarter

Rado bih okacio neku sliku, video, bilo sta medjutim... za sada nema nista.

David Braben pravi igru i za dva dana je dobio 260 hiljada funti od trazenih minimalnih milion i 250 hiljada. Ima jos 60 dana fore ali ovim tempom ce brzo stici do funded statusa.

Ja licno nisam optimista jer mislim da je Dejvid Brejben sarlatan jer pravi novi Elite vec 15 godina a da niko nije video nikakav materijal iz Elite 4 (tako se zvala igra). Ovo sad kao opet pocinje ispocetka, DNF mu nije ni do kolena...

Kako bilo, to je Elite, prva prava spejs igra ali ne ocekujem cuda kao sto zeljko rece u Star Citizen temi. Bice proceduralno, graficki verovatno solidno ali ne verujem da ce biti super kvalitetna igra jer Brejben 20 godina nije napravio nijednu takvu. Chris Roberts je ipak za razliku od njega uradio igru pre 10 godina a od tada do danas producirao holivudske filmove. Brejben prodaje maglu, siguran sam u to ali eto ljudi ga podrzavaju tako da...

Ionako je X series bolji a Rebirth ce rasturiti ovaj Elite kada god izasao.

Jest da nije tema za X:Rebirth, ali meni deluje da to nece izaci nikada... Ima vec godina dana kako nema nikakvih novih informacija vezanih za novi deo X universe-a, pa i ljudi po njihovim forumima polako pocinju da sumnjaju.
 
DUDE WTF?!?!?

Lie je Braben konacno pokrenuo...novi Elite??

To je surreal!
 
Ova igra ne postoji niti ce postojati u buducnosti (osim ako se Ian Bell ne vrati gejmingu). Sada je vec ocigledno da je u pitanju prevara Dejvid Brejbena tacnije njegov ocajnicki pokusaj da kupi jos godinu, dve svojoj kompaniji koja propada. Vec je cetvrti dan, apdejta nema nigde, i dalje stoji logo Elite i nista vise a donacije su prestale da stizu kao u pocetku. Nema vise blesavih nostalgicara, sto je dobro jer se bojim da ukoliko ovaj projekat prodje da moze napraviti ogromnu stetu Kickstarteru i nadolazecim projektima. Do sada je bilo prevara, ali nikada ovako visokog profila.

Edit: Interesantno stivo

http://www.nesworld.com/bell.php
 
Poslednja izmena:
Izisho prvi pitch vid. I Mr. Braben predstavlja nesto content-a.
Nije Loshe...ali ipak je nesto malo
 
Video sam. Za sada me je delimicno demantovao ali videcemo dalje sta ce biti.
 
KONACNO!



Znaci Dejvid nije prevarant, nego je samo retardiran i ne zna da vodi kickstarter kampanju. Ovo jos nije okacio kao apdejt...
 
^Hvala na update!


Mada nisam siguran dali bi bilo bolje da je prevarant nego retardiran sta se tice biznesa!
 
Meni je i pored svega sto sam rekao u ovoj temi drago sto se konacno nesto pojavilo. Deset i vise godina pratim pricu o nastavku iako nisam igrao original a ni nastavak kada je izasao vec kasnije (jbga bio sam mali). Svake godine ista prica, Dejvid Brejben pravi igru a nikad nista.

Samo neka je napravi, kako god ispala ja cu biti zadovoljan. A mislim da ce biti i vise nego ok, za onoga ko vali taj zanr.

On mora da prepravi pitch video dok jos ima vremena i da razmisli o crowdfunding sajtu kao sto je imao Star Citizen.
 
Poslednja izmena:
HOTAS WARTHOG ti nije dovoljno dobar? :D
 
Dzabe guglash, warthog je ekvivalent T500 RS volana, samo medju dzojsticima. U prevodu, kosta previse.
 
Oi, vi momci koij pratite Elite, ste probali alternative kao Pioneer ili Oolite??
 
Oolite sam davno igrao, Pioneer nisam probao.
 
Otvorio sam vec temu u igrama ali ako zelite mogu da zatvorim tamo pa da nastavite raspravu ovde. Ionako sam svasta pisao u toj temi, a osim mene i jos par ljudi niko nije komentarisao za trideset dana.

Ukratko, za tih trideset dana su skupili pola potrebnih sredstava ali sada jako sporo ide jer se cini da su svi oni stariji igraci vec podrzali projekat.

Brejbenu definitivno treba nesto vise entuzijazma da bi kickstarter uspeo.

Kao sto mi je vec napomenuo, imas dva open source projekta (oba u alfa-beta fazi ali rade okej) koja su "kopije" Brejbenovih igara: Oolite (Elite) i Pioneer (Frontier). Ovih dana igruckam Pioneer i mogu reci da je okej a Oolite sam davno igrao, tako da sada moze samo biti jos bolji.
 
Igrao sam Elitu i Frontier godinama. Kad mu onda nisam dao pare, makar ću sad :). Isto sam uradio i sa ID softom i kupio Quake IV iako je bio blj..
 
G@W jesi li mozda nekada probao vega strike?
http://www.youtube.com/watch?v=gA2m09Tpw5M
projekat datira iz slicnog vremena kao oolite

Koliko sam gledao video za pioner deluje kao unapredjeni frontier tako da je ok
 
Ja bas ovih dana malo igram Freelancer, i mastam o nekom savremenom Frontieru. :)
 
Uh frelancer nije bas elite ali je igra bila tako blizu ............. ako se doda skoro pa savrsen upravljacki interfejs tastature i misa fantazija.
Inace sam igru 2x otkrio. Igrao prvo singl player par godina posle sasvim slucajno otkrijem da je online jos aktivna. Koliko se samo vremena potrosllo na razne modove....... Mada klan mi je igrao Eagle utopija serveru pa nam je tamo bilo najlepse.
 
Za dve godine cete moci da birate sta da igrate. Da li Star Citizen (Freelancer done right) ili Elite (ako ga naprave) ili Limit Theory sto ce biti nesto izmedju ali vise kao Elite.
 
G@W jesi li mozda nekada probao vega strike?
http://www.youtube.com/watch?v=gA2m09Tpw5M
projekat datira iz slicnog vremena kao oolite

Koliko sam gledao video za pioner deluje kao unapredjeni frontier tako da je ok

Nisam probao Vega Strike ali sam gledao neke gameplay klipove. Koliko je meni poznato taj projekat je ugasen ili je skroz usporio sa razvojem.

Pioneer je dobar, samo su malo konfuzne kontrole preko tastature.

Graficki su prevazidjeni ali dobro, kome ne smeta grafika fino ce se zabaviti.

Inace, u vreme kada je Infinity tim poceo intenzivnije da kaci gejmplej klipove po youtube (pre neke cetiri godine) jedan nas covek je uradio isto to, sam ali je taj projekat propao. Bio je intervju sa njim u svetu kompjutera, covek se zove Roberto Koci. Na kraju od svega ispala neka glupa on-rail svemirska pucacina uradjena u njegovom endzinu.

 
Si probao Space Engine??

Strava.
 
Nisam probao Vega Strike ali sam gledao neke gameplay klipove. Koliko je meni poznato taj projekat je ugasen ili je skroz usporio sa razvojem.

Pioneer je dobar, samo su malo konfuzne kontrole preko tastature.

Graficki su prevazidjeni ali dobro, kome ne smeta grafika fino ce se zabaviti.

Inace, u vreme kada je Infinity tim poceo intenzivnije da kaci gejmplej klipove po youtube (pre neke cetiri godine) jedan nas covek je uradio isto to, sam ali je taj projekat propao. Bio je intervju sa njim u svetu kompjutera, covek se zove Roberto Koci. Na kraju od svega ispala neka glupa on-rail svemirska pucacina uradjena u njegovom endzinu.



Eh Alien Dominion...to su bila interesantna vremena :). Inače Roberto mi je dugogodišnji prijatelj, i tih godina oko 2006-e 7-e sam i ja bio u toj priči malo kao posmatrač u početku stvaranja engine-a a posla sam se aktvnije uključio. Mogu da potvrdim iz prve ruke da su ljudi iz struke (programeri, dizajneri, modeleri itd) kada su videli mogućnosti enginea (i grafički i ovako) tada uživo bili u fazonu kapa dole majstore ;). On je sam napisao engine i ubacio maltene sve moguće varijante direct x 9.0c, modelirao u max-u, radio u PS-u, radio animacije, crtao parallax mape itd itd. Jedino muziku nije, to je radio jedan naš drugar i moja devojka... Enivej žao mi je što nije ispalo na kraju ništa od tog projekta (osim one kao pucačine), mada smo pokušavali da nađemo razne ljude za ozbiljniji posao, ali ne ide to lako ovde (a ni drugde).

Uglavnom, bilo bi interesantno da bude nešto od ove Elite mada nešto sumnjam da će ako i izađe biti previše interesantno za igranje, videćemo.
 
Koliko mu je trebalo vremena da uradi taj engine s obzirom da je radio sam?

Ako za ovaj novi Elite ne budu prikazali nesto vise konkretnih informacija nece skupiti tih 1.25M.
Trebali su se malo bolje spremiti pre nego sto su poceli kampanju, mogli su se ugledati na Star Citizen koji je razvalio sa 7+M.
 
Cini mi se oko 2 godine sa svim ostalim stvarima sto je radjeno, modeliranje, teksturisanje itd. Naravno nije bio engine skroz zavrsen, ali je imao dosta toga. I ono sto je bilo interesantno je da je odradio direktno (postepeno) sletanje iz svemira na planetu itd.

btw dugo nisam gleda nesto u vezi igara u svemiru, bas cu posle da pogledam sta je taj Star Citizen..
 
Poznajuci wing comander serijal i frelancer ,star lancer star citizen bi trebalo da ispadne dobra igra. Sve te igre su imale solidnu pricu za single player dok je u igrama koje imaju multi on bio prica za sebe.
David i Ian Bell se proslavili s elitom ,tada je to bilo nesto skroz novo.Frontier je bio prica za sebe vidjen je kvalitativni napredak u igri na svim nivoima.First encounters nisam igrao vazda mi nesto bagovalo tako da sam odustao. Prica o novom nastavku se vrtela previse dugo i precesto su stizale informacije skoro gotovo,samo sto nije.
Lepo nam David govori ono sto bismo mi da cujemo ali sada je drugo vreme. Nova Elita ne treba biti samo nasminkana ,vec za single play mora imati i dobre skriptovane misije, glavnu pricu koju ce igrac pratiti......... Odnosno sve ono sto je konkurencije vec nudila ranije .
Videcemo trenutno stanje stvari obecava solidan broj naslova u buducnosti.
 
Ako sam ja dobro razumeo resili su finansije bez obzira na to koliko skupe na KS kampanji.
U poslednjem videu govori o sletanju na planete i kretanju po brodovima/stanicama sto ce doci kasnije samo ne kaze da li kao besplatan update na original ili DLC/ekspanzija.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EM0Gcl7iUM8
 
Nazad
Vrh Dno