Šta je novo?

AMD X3 450 Unlock

salecar87

Cenjen
Učlanjen(a)
12.03.2012
Poruke
711
Poena
170
Resim danas da probam unlock 4og jezgra na amd-u 450. Udjem u bios, core unlock enable, stavim onaj djavo na manual, opalim enter da sacuva podesavanja, komp se ugasi i sam upali. Normalno startuje, pogledam ono 3 jezgra aktivna. Udjem u bios, i tamo 3, cetvrtog ni nema na spisku u biosu. Vratim sve na pocetna podesavanja. Jezgro 99,99% ne radi, ok, kad sam kupovao znao sam da je triple core i da je mala sansa da radi i cetvrto, ali sto ga uopste ne ucitava u biosu? I koji je to fazon da mi se komp ne restartuje posle sacuvanih podesavanja u biosu, nego se ugasi i automatski sam upali?
 
Poslednja izmena:
Tako ti je to, nema ništa da se čudiš. I na mojoj ploči iz potpisa nije hteo da otključa moj Athlon X3 445, isti simptomi kao i kod tebe, ali skroz isti.

Ni ti ni ja nismo imali sreće da pogodimo ispravan primerak procesora, nažalost. Da jesmo, otključali bismo 4. jezgro bez problema.
 
Koje opet po svemu sudeci ne bi mogli otkljucati na novim revizijama Asusa, Gigabyte-a i MSI-ja.
 
Ma samo mi bilo cudno sto mi (kao) gasi komp. Ne cudim se naravno. Kao sto sam rekao, kupio sam procesor sa tri jezgra, a sve ostalo je premija.
 
A zar ne bi trebalo core unlock enable a onaj djavo na auto ??? Kod mene tako sljakao prilicno dugo x3 435 kao phenom II x4 b35 i jos sa l3 kesom.
 
Probao sam cpu core control i na manual i na auto. Nece. Iskreno, koje sam srece kurate, nisam ni ocekivao da je ispravno cetvrto jezgro.
 
To je lutrija, mada postoji statistika tj. verovatnoca za odredjene modele kod otkljucavanja.

Recimo Semproni se, u velikom procentu, otkljucavaju u Athlon II X2.
 
Naravno. Iskreno, i da ga je otkljucao sumnjam da bi ga koristio. Kao sto neko rece, nije dzaba zakljucano. Veca je sansa da je razlog zakljucavanja to sto je defektno nego da su ga namerno zakljucali zbog lakse prodaje. U svakom slucaju, corak.
 
Kroz moje ruke je proslo dosta tih athlona i procenat uspesnog otkljucavanja je negde polovican. U 90% slucajeva oni koji su bili otklucani su uglavnom kupljeni pre 2-3 godine. Sa ovim novim serijama nesto nisam imao srece, kao da je sve sto je valjalo otislo na reklamu cele te zajebancije oko otkljucavanja u samom startu.
 
u acc stavi ne auto , nego manual, i "all cores" restart, nazad u bios . bios vidi 4 jezgra i vidi ili ne vidi L3 keš (cpu info u biosu).

ako vidi , čitaj dalje , ako ne , ko j... lepog kokana on je star čovek i onako .

- vidi ? axa ! sad pošto imaš all cores , metodom lutrije isključi jedno od njih 4 . 0,1,2 ili 3 (mislim da prvo ne možeš da isključiš )

Dobićeš Fenom 2 x3 sa 6mb L3 keša . Toliko od mene za ovo javljanje .
 
Poslednja izmena:
Probao sam prvo tom metodom, nece. Definitivno je defektno.
 
ma jezgro ne radi tu nema sumnje, fazon je L3 keš da otključaš ukoliko postoji, tj ukoliko je deneb a ne propus .

tako bi prilčno popravio performanse proca .

ako nema ni L3 keša, to ti je što ti je , acc na off , takav ti horoskop .
 
18034-stare-dad.jpg
:)
 
Na MSI 760GM-P23 FX sam otkljucao doticni AMD X3 450, sve je kupljeno u WinWin-u za jednog drugara; tako da eto ako nekome znaci..
I naravno, u acc stavi manual i "all cores" pa restartujes.
Meni je priakzao kao X4 B zaboravio sam kako idu dalje oznake..
Pozdrav
 
Evo ovako:

Unlock cpu core: Enable
ACC sam stavio na All Cores, gde mi je automatski pored izbacio -2%
Cpu Core Control sam stavio na manual

Save, restart. Dobio sam Phenom X4 B50. Temperatura je porasla, sa nekih 25-26 pri normalnom koriscenju na 37-40.

Slike iz CPUZ

Fullscreen capture 1172012 32001 PM.bmp.jpg Fullscreen capture 1172012 32008 PM.bmp.jpg


Sta dalje?
 
A sta bi ti dalje?

To je to, otkljucan je, istestiraj ga sa Prime95 i Linx po pola h, i to je to.

Vozi tako.
 
Ako mu smanjim mnozilac na 15x, jel veca sansa da radi stabilnije? Napone ne diram. Inace, kako cam se cini temperatura? Sad cu ga stresnem. Moze li mi neko reci koliko cu ja ustvari dobiti bolji procesor otkljucavanjem?
 
Ano ne prodje test stabilnosti povecaj malo napon. Dobio si samo jezgro, L3 nije otkljucan.
 
E pa to mene zanima, vredi li se cimati s obzirom da sam otkljucao samo jezgro a ne L3?
 
Pa to zavisi od tebe i tvojih aktivnosti... u sustini za neko uobicajeno koriscene ti je isto.
 
@salecar87
Ako mu smanjim mnozilac na 15x, jel veca sansa da radi stabilnije? Napone ne diram. Inace, kako cam se cini temperatura? Sad cu ga stresnem. Moze li mi neko reci koliko cu ja ustvari dobiti bolji procesor otkljucavanjem?

u Arma 2 ces dobiti 3-5 fps na to jezgro... ako ga jos naklokujes na 3.6-3.7 GHz razlika ce biti osetna u nekim cpu zahtevnim igrama.




ACC sam stavio na All Cores, gde mi je automatski pored izbacio -2%

meni je pucalo drugo jezgro u prime95 na -2% , onda sam promenio podesavanja na per core, 0,2,3 na 0%, a jezgro 1 na 2% i radi tako stabilno evo vec nekoliko godina.

edit:
steta za l3 kes... ja sam otkljucavao PII X2 550 pa je vec bio otkljucan. Cimaj jos malo u podesavanjima mozda se otkljuca.
 
Poslednja izmena:
@trurok Ja bi najsrecniji bio kad bi se nekom magijom otkljucao u Visheru.

BTW, LinX 75 krugova nema greske, max temp (ako je verovati aidi i everestu) 63 stepena. Prime95 sam ga pustio da radi sat vremena, nema gresaka. Znaci dobio sam gratis jezgro? Jej!

@Uruk Sta da cimam za L3 kes? Tacnije, sta da probam?
 
Poslednja izmena:
pa cimas one opcije u biosu... probaj ponovo da isklj. uklj. acc, neko drugo jezgro, ta podesavanja za jezgra probaj da stavis na 0%.... napon na manual... mozda upali na gurku :d

edit:
ali napon ti je extremno mali...1.24V:zgran:... kod mene je 1.32 ili 1.35 def, a drzim ga na 1.39V
 
Poslednja izmena:
to sto izbacuje cpu-z mislim da nije sigurno... ja sam iskljucivao jezgra kada mi nisu bila potrebna i izbacio je isto neki 450 ili 425 propus, a na X4 pise daneb.
HW161.jpg
 
Imam Athlon II x3 455 i plocu Asus M4a87TD/USB3 sa manuelnim Core Unlocker-om. Kada ukljucim doticni u biosu odmah vidi sva 4 jezgra, a kada krene da ucitava sistem prikaze mi se u uglu ekrana: Core Unlocked X4, pocne da ulazi u windows (Win7 je u pitanju) i onda pukne. U stvari, dva puta je usao u Windows i radio par minuta a onda se zakoci i idem na restart. Jel moze neko da mi kaze dokle smem da idem sa naponom i koja je maksimalna bezbedna temperatura?
 
Nazad
Vrh Dno