Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

hahaha zverina :) z to vreme bio je vrh jos koliko sam se iscimao da najdem 512 (kod nas su bili aktuelni 128 i 256mb) pa sam ga narucivao iz inistranstva :) a i kostao je... Hahaha
 
@ CAR

Hvala puno na korisnim savetima, evo sad idem da se bacim u poređenje cena na Geizhals.de, za početak sam samo gledao na Amazon.de ali tamo cene nisu baš dobre. Ali, takođe, što mnogi zaboravljaju, sajt caseking.de ima vrlo vrlo dobre cene, ako ne i najbolje u celoj Nemačkoj, za dobar deo kompjuterske opreme(ne sve ali dobar deo).

Dakle, nisi konkretno rekao šta misliš o RC8 flešu ? Da li se isplati njega kupovati jer čini mi se da on prelazi i 300 MB/s, ako se dobro sećam testova pre koji mesec. Koji je beše ono rekorder ??? 370 MB/s ima čitanje i preko 250 MB/s upis ?

edit: našao sam, to je ovaj: http://www.supertalent.com/products/stt_usb_detail.php?type=RAIDDrive USB 3.0

Pitanje: da li uopšte negde ima u prodaji ovo čudo, i gde ? Jer nema ga niti na Amazon.de niti na geizhals.de...nema ga ni na Amazon.com...
 
Poslednja izmena:
Da se spustimo i na kratko na zemlju... Možda je već bilo, al' nije zgoreg opet, jer ovo je verovatno najpopularniji USB, po pitanju performanse/cena - Transcend Jetflash 700. 32GB za 2700din, zaista korektno. Ima i mnogo bržih, ali su i mnogo skuplji, ovaj nekako čini mi se dođe kao zlatna sredina. :)

Evo i rezultata, na NTFS-u i na ne baš najboljem, P67 čipsetu sa integrisanim NEC USB3.0 kontrolerom (NEC® uPD720200F1). Na Z77 bi verovatno bilo i nešto bolje... Sa FAT32 sve je slično, osim što je seq.write oko 23MB/s.
 

Prilozi

  • TF700USB3.jpg
    TF700USB3.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:
Kingston Data Traveler Elite usb 3.0 16GB

Ja sam zadovoljan, radi kako pise u specifikaciji pa i bolje...
 

Prilozi

  • USB 2.0.jpg
    USB 2.0.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 75
  • USB 3.0.jpg
    USB 3.0.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 89
Nadjoh jedan speed test DT111 ma nije ni toliko los citanje 50+ pisanje 18. sto je i dalje OK pogotovo za jeftini flesic. ovo je veoma dobra kupovina za ljude koji nemaju 3.0 port a zele jeftin i brz 2.0 fles (nadam se da bi izvukao zapis 18? na 2.0)



Da li zna neko gde ima da se kupi DataTravel Ultimate 3.0 u Smederevu?
 
@ CAR

Hvala puno na korisnim savetima, evo sad idem da se bacim u poređenje cena na Geizhals.de, za početak sam samo gledao na Amazon.de ali tamo cene nisu baš dobre. Ali, takođe, što mnogi zaboravljaju, sajt caseking.de ima vrlo vrlo dobre cene, ako ne i najbolje u celoj Nemačkoj, za dobar deo kompjuterske opreme(ne sve ali dobar deo).
E, to vec ostavljam(o) tebi da presudis, ti si tamo, ti ces to znati najbolje :D
Dakle, nisi konkretno rekao šta misliš o RC8 flešu ? Da li se isplati njega kupovati jer čini mi se da on prelazi i 300 MB/s, ako se dobro sećam testova pre koji mesec.
Ja mislim da se ne isplati... a nisam ga komenatarisao zato sto ga ne cenim previse. Em je skup (to je u sustini "SSD on-a-stick", jedan SandForce od 25/50/100GB koji se bode u USB 3.0 port), em su mu lose performanse kada se radi sa nekompresibilnim podacima... sto je standardna odlika SF-a. I to jos onoga prve generacije.

Da pojasnim... RC8 ima 270/240 specifikaciju, i to su - nema sta - ogromne brojke. Problem je to sto su to, u sustini, manje-vise samo ATTO brojke. A to je test koji radi sa podacima koji su podlozni kompresiji, i otud te visoke cifre.
Problem je samo sta se dogadja kada na fles idu podaci koji nisu kompresabilni, koje su onda brzine... a pritom bi to bili neki podaci koji ce u 99% slucajeva upravo i biti na ovakvim ekstremno brzim flesevima velikog kapaciteta - HD filmovi, iso-i igara i tako slicno. Veeeeeeliki fajlovi... koji pak nisu podlozni kompresiji.

Da ne gresim dusu, mozda ce pak neko drzati gomilu malih fajlova na takvom flesu, mozda ce pak neko imati neke druge podatke, neke koji se mogu kompresovati... ko zna, mozda ce neko drzati i OS na ovakvom flesu :D... ipak, moja je pretpostavka da nece biti tako, i moja je pretpostavka da ce u najvecem broju ici upravo navedeni fajlovi: filmovi i igre. Bar ce kod mene biti tako, 100%. I to je razlog zbog cega sam ja kupovao brz (najbrzi moguci) USB 3.0 fles.
E, u takvoj situaciji - RC8 pada na kolena. Dok je za citanje jos i vrlo dobar (ali ne bas na nivou "klasicnih" ultra-brzih USB 3.0 fleski) u takvim uslovima... za upis je krimialan, pada na nivo nekih osrednjih USB 3.0 fleseva, a cak i ispod njih.


Kao ilustracija ovoga o cemu pricam - pogledaj ovaj test:
http://www.everythingusb.com/super-...s-rc8-flash-drive-21182.html#crystal_diskmark
(sto ova sintetika... sto "real world performance" deo, kao bitniji)
Koji je beše ono rekorder ??? 370 MB/s ima čitanje i preko 250 MB/s upis ?

edit: našao sam, to je ovaj: http://www.supertalent.com/products/stt_usb_detail.php?type=RAIDDrive USB 3.0
Veruj mi da nisam ni znao za ovaj RAIDDrive, evo sad sam ga prvi put video... samo si pogresio za upis, nije 250MB/s. Vidim ~190 na graficima.
Za citanje si u pravu, ~370MB/s. I to je zaslugom novog firmvera, citam da je dobrih ~55 mega dobijeno sa tim, ranije je cifra za citanje bila ~315.

Jeziva "fleska", definitivno najbrza na svetu.
Pitanje: da li uopšte negde ima u prodaji ovo čudo, i gde ? Jer nema ga niti na Amazon.de niti na geizhals.de...nema ga ni na Amazon.com...
Al' ga zato ima na amazon.co.uk ;)
184, 212 i 295 funti... za 32, 64 i 128GB. Pa ko voli - nek' izvoli! :D

Jeste cudo, nema sta... prava zverina. Samo je to ipak "something else", slicno onom RC8... samo sto je ovo pa "two SSDs on-a-stick".
Kako mu i ime kaze - dva SSDa spojena u RAID 0. Pa na USB 3.0 :)
 
Pa gde je bre to za preporuku, sa onako bednim upisom...

Onaj sto sam ja isprobao (od 8GB) ima write od tek ~5 mega u sekundi. A tako nesto vala ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju.
 
^^Taj flash je spor. Jedino JF 700 (mada je i on lutrija, bar sto se tice 2 koja sam probao) ili 760 (mozda najbolji od navedenih)
 
Kupio sam Transcend JetFlesh 700 od 32GB-a. I evo testa (doduse na USB 2.0), a flesh je bio prazan i formatiran:
FAT32:
Transcend V700 FAT32.JPG

NTFS:
Transcend V700 NTFS.JPG Transcend V700 NTFS ATTO.JPG

P.S. Ako kupujete ovaj flesh vodite racuna o garanciji, jer ga mnogi daju na samo 2 godine (pa i pomenuti sajt "gusari") dok bi garancija trebala da bude 5 godina, kao sto daje recimo atom.
 
Ti si jos i dobar, ja na JF 700 16GB imam 35/10-11. I to drugi primerak, prvi zamenio na racun poznanstva sa prodavcem (taj bio 34/9.5-10). Btw. ja dobio 3 godine garancije
 
ja nikada nisam dobio garanciju duzu od 2 godine osim za skuplje fleske (dthx 5 god, dtr500 5god, dtr400 5 god) dok sam za dtl dobio 3 i za one socijalne (za poklon) dobijao 2 godine i ako proizvodjac navod 5 godina. Zasto je to tako zaista ne znam evo kupih za poklon dt micro 2 god dobih :-( smorio sam se sto je tako kratka, odmah me asocira na shit cipp unutra ili sta je u ovom MINIJATURNOM cudu.
 
Ja za JF700 32GB dobio 5 godina garancije... i radi baš kako proizvođač kaže, 90/20. Uobičajeno je da oni manjeg kapaciteta budu sporiji....
 
Kao sto sam rekao, ove testove sto sam postavio su na USB 2.0.
A garancija zavisi od prodavnice u kojoj kupujete, zato sam i rekao da gusar i jos neki daju manju garanciju (zvao ih licno da pitam), pa sam se zato odlucio za Atom, jer daje 5 godina. Ako treba uslikacu garantni list :)

@M_M
Da li bi mogao da ga formatiras (pedpostavljam da je vec na NTFS-u) i da odradis test na USB 2.0? Bas me zanima da li se slaze sa mojim.

P.S. Neznam samo kako je ATTO mogao da pokaze da flesh cita i pise po 50 MB/Sec kad je prikljucen na USB 2.0, a koliko sam razumeo 40mbps je maximum za njega.
 
^nisam rekao da ti ne verujem, vec da sam u istoj radnji dobijao 2 i 5 godina a na svakoj kutiji pise 5 npr :-D
 
Ne znam kako, al meni skoro pa da nije potrebna fleshka, gotovo nikad je ne koristim. Umesto nje sam kupio 16gb sd karticu klasu 10 za fotoaparat (doduse pre 4 godine) i usb citac kartica i tako koristim. Posle sam uzeo i citac za mSD kartice i imam ultra malu prenosnu memoriju, a kartice jeftine :)

Ovaj usb jedino imam, a i on mi se zagubio usled silnog nekoriscenja (osvojio sam na lockerzu u redemptionu dok su bili) :)

http://craziestgadgets.com/wp-content/uploads/2009/04/flip-flop-usb-flash-500x365.jpg samo tamno zelenu :d
 
A garancija zavisi od prodavnice u kojoj kupujete, zato sam i rekao da gusar i jos neki daju manju garanciju (zvao ih licno da pitam), pa sam se zato odlucio za Atom, jer daje 5 godina. Ako treba uslikacu garantni list :)
I ti "pirati", i ona neka kao web-shop firma iz Nisa... svi zakidaju na garanciji. Kod njih je takodje 2. godine na proizvod na koji regularno ide 5 godina. Rec je o vec pominjanom HyperX flesu.
Medjutim, manje-vise za tako neke pilicare, ono sto me je iznenadilo sto je u jednoj relativno respektabilnoj firmi kao sto je A MAZE isto skracena garancija za pomenuti fles... tu je, doduse, trogodisnji garantni rok. Ali opet - nije 5.

Sto se mene licno tice, kako vec rekoh nekome putem PMa - od takvih firmi koje zakidaju na garanciji vala ni IDE kabl ne bih kupio.
P.S. Neznam samo kako je ATTO mogao da pokaze da flesh cita i pise po 50 MB/Sec kad je prikljucen na USB 2.0, a koliko sam razumeo 40mbps je maximum za njega.
"Maximum za njega"... mislis na maximum za fles ili maximum za USB 2.0 port?
 
^ u vip house dobio sam 5 godina na hyperx dok na datatraveler micro 2 godine, za koji sam dobio samo fiskalni racun uz reci da se za garancije ispod 5 godina vise ne pisu (to sam znao od pre), ali nisam znao da je samo 2 god garancija jer sam hyperx kod njih uzeo i dobio sve.po ps-u.. Ne znam zaista u cemu je fora...
 
^ u vip house dobio sam 5 godina na hyperx dok na datatraveler micro 2 godine, za koji sam dobio samo fiskalni racun uz reci da se za garancije ispod 5 godina vise ne pisu (to sam znao od pre), ali nisam znao da je samo 2 god garancija jer sam hyperx kod njih uzeo i dobio sve.po ps-u.. Ne znam zaista u cemu je fora...

Bacio pogled i kod njih (posto takodje imaju u ponudi ovog Hyper-a), ali nigde se ne spominje trajanje garancije... tako da sam njih zaobisao u svom "osvrtu" :)

A ovo sto kazes - da na jedan daju 5, a na drugi tek 2. godine... u cemu je fora, zaista.
BTW, sad me podseti da sam i ja kod njih kupovao neku flesku svojevremeno, nesto malo budjavo :d, nekome je vec trebalo... i prosnjuvam po ormanu, te nadjem - DataTraveler 101, kupljen u julu prosle godine, na ambalazi (naravno) pise 5 godina garancije... dok papir (KimTec-ov garantni list, fiskalni iz VipHouse-a zaheftan za njega) pak kaze 36 meseci.
 
^ e sada vise ne pise trajanje garancije, vec ako je ispod 5 godina ne pise se garancija i daje se na 2 godine ili ako je 5 godina dobijes garantni list na kome NE PISE trajanje garancije vec se postuje ono sto pise na ambalazi (koju MORAS da sacuvas) da bi ti garancija bila uvazena (i sada je kimtec) eto ja sam DTHX uzeo kod njih...
 
A jel' to sad kod svih tako, ta praksa... ili je pak to samo exkluziva VipHouse-a?

Nisam odavno nesto kupovao, pa ne znam.
 
^ doziveo i u EMMIJU kada sam kupio WIFI ruter npr isto.... (dali mi samo racun i cao) :-D. Sta znam ali na wifiruteru i pise da je 2 godine tj na TP linkovom sajtu dok ovde na kutiji DT Micro-a pise 5 godina :-D cudno
 
Ono sto je meni jos cudnije jeste sledece: za tri fleske, sve kupljene u istoj radnji, i iz iste (DataTraveler) serije - a koje sve odreda idu sa petogodisnjom garancijom... dobismo dve, tri i pet godina.

Ne znam po kom principu je to odredjeno... kako se zalomi, izgleda.
Ja sam bukvalno pre sat vremena, kada sam nasao taj garantni list, video da je na njemu zaokruzeno 36 meseci... a da sam to primetio cim sam kupio fles - momentalno bih se vratio u radnju i trazio pare nazad.
 
hahahah ne znam brate zaista evo da vidis o kojoj fleskici se radi uzeo sam je za poklon pa je zato upakovana :-DDD
 

Prilozi

  • SDC10005 (2).jpg
    SDC10005 (2).jpg
    164.5 KB · Pregleda: 104
Ma znam koja je... simpaticna :)


Samo, trebalo je da slikas onaj - najbitniji :p - "5 Years" deo, odmah je tu ispod te "USB 2.0" oznake... a vala i da sklonis taj HyperX sa ambalaze, visak je :p
 
morao sam zbog dimenzija jer je mikronski ja manje cudo u zivotu video nisam :)
 
Nazad
Vrh Dno