Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Ih bre, pa nikakav problem nije ;)

Probam koliko vec danas, pa javljam... i ajd' manje vise ovi Corsair-i, nego mene interesuje najvise hoce li raditi na ovom Patriot-u (Supersonic Magnum je u pitanju, nije obican Supersonic :)), to je ono sto me kopka, iako mi licno i nije preterano bitno :d
BTW, sve od ovoga mogu da probam samo na USB 2.0, jel' to nije problem/nema veze?
 
Ih bre, pa nikakav problem nije ;)

Probam koliko vec danas, pa javljam... i ajd' manje vise ovi Corsair-i, nego mene interesuje najvise hoce li raditi na ovom Patriot-u (Supersonic Magnum je u pitanju, nije obican Supersonic :)), to je ono sto me kopka, iako mi licno i nije preterano bitno :d
BTW, sve od ovoga mogu da probam samo na USB 2.0, jel' to nije problem/nema veze?

Nije mi hitno. Samo mi je potrebna prava informacija. Nije mi bitno da li je USB 2.0 ili 3.0 jer ako proradi na 2.0 radice i na 3.0. Kod mene nije htelo ni na jednom ni na drugom.
 
Vazi se onda, javljam ti ;)
 
Stiže ovih dana USB 3.0 FLASH DRIVE 64 GB SHARKOON Flexi-Drive Accelerate, pa da vidimo šta on može.

35b.jpg
 
Poslednja izmena:
Za 2800 din se može uzeti TRANSCEND Flash 32GB JetFlash 700, oznaka TS32GJF700, USB 3.0, R/W 70/30, mislim da za te pare sigurno ne može da se uzme bolji. Ja imam 16GB R/W 70/20 i butabilan je.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno Salenjak imaću i njega u vidu. Čekam još CAR-a sa njegovim fleškama, čisto da imam veći izbor. :)
 
Kupio sam danas SanDisk 16gb usb 3.0 , i evo zasto su ubedljivo najbolji :)

ScreenShot008.jpg

Pogledajte kako je oduvao konkurenciju u 4k

Onaj od 32gb duplo brze pise ....ali je i duplo skuplji

Garancija dozivotna i kod nas :)
 
Koliko kostaju kod nas obe varijante, ona od 16 GB i ona od 32 GB ?
 
Koji je tacno model u pitanju? Extreme?
 
Poslednja izmena:
Extreme , naravno . Ovaj od 16gb je 3100din , a od 32gb 5600din. U Nikon shopu, jedino ih oni i imaju .Oni su i uvoznici.

A ovu su rezultati na usb 2.0 portu

ScreenShot009.jpg
 
Poslednja izmena:
Uf, strava su rezultati. Imam 3.0 16ku i uvek mi fali prostora, 32 bi mi taman bila, ali skoro 6k, uf, 10k je 1TB 2.5" USB 3.0 externi, uvek sam u nedoumici, samo što oni 2.5" diskovi max. rade nekih 50-60MB/s.
 
90 - 100 MB/s WD Passport, nice!!! :type: a 1TB u emmiju za 10K din
 
Da ne lutamo daleko od teme, ali onaj http://www.sandisk.com/products/usb/drives/extreme/, je stvarno FLASH disc!!!

To nije onaj koji si uzeo jel? Dzabe plastikaner je lomi se ko iz... eeeh gde je stari sandisk kada je CRUZER Contour vladao, kada je kostao boga i oca, bio tezak i kvalitetan... A ne ovo sada kupim usb za sitne pare ali raspedne se posle 2 pada iz dzepa...

samo da vide ljudi koji nisu i da se potsetimo tog kvaliteta imao sam 8GB verziju i izgubim (ostavim ga na faxu ) nikada luksuzniji fles nisam imao :-(( Ali ga je DTR500 zamenio potom sada HyperX 128GB :-D


 
Poslednja izmena:
To nije onaj koji si uzeo jel? Dzabe plastikaner je lomi se ko iz... eeeh gde je stari sandisk kada je CRUZER Contour vladao, kada je kostao boga i oca, bio tezak i kvalitetan... A ne ovo sada kupim usb za sitne pare ali raspedne se posle 2 pada iz dzepa...

samo da vide ljudi koji nisu i da se potsetimo tog kvaliteta imao sam 8GB verziju i izgubim (ostavim ga na faxu ) nikada luksuzniji fles nisam imao :-(( Ali ga je DTR500 zamenio potom sada HyperX 128GB :-D

Vec 5 godina imam taj Flash i radi kao sat. Velika steta sto ga nema u USB 3.0 varijanti :(
 
Ne, ja imam Transcend JetFlash 700 16GB USB3.0, 70/20 R/W, za moje potrebe ok, ali ne bih se bunio kada bi bio 190/60 hehe.
 
Vec 5 godina imam taj Flash i radi kao sat. Velika steta sto ga nema u USB 3.0 varijanti :(

a sta da ti kazem kada sam ga uzeo 2008 i iste godine izgubio :-( znas koji bedak, ne znam zasto sandisk ne vrati taj kvalitet zavrsne izrade, a ne ovi plastikaneri a pritom ruzni da ruzniji ne mogu biti... Totalno sam se razocarao u sandisk a bili su mi favorit nakon contur-a.. Koliki je kapacitet tvog? Ja sam sa ovaj od 8GB dao 4700 dinara na snizenju :-D
 
A zasto si ga izgubio...?
Zato sto su dizajneri pravili extra lep ali nisu i mudro resili nacin prenosenja istog...
Kako ljudi najcesce nose flesku, pa kao privesak za kljuceve a ovde se MORA fleska u futrolu ugurati i garant nisi isti nosio u futroli, za kljuceve okacenu, vec si ga onako "golog" muljao po dzepovima ... pa je samim time lako ostao negde (na stolu, u kompu na faxu ...) ma gde god da si ga posejao ... a da je bio sa kljucevima ne bi ...
 
a sta da ti kazem kada sam ga uzeo 2008 i iste godine izgubio :-( znas koji bedak, ne znam zasto sandisk ne vrati taj kvalitet zavrsne izrade, a ne ovi plastikaneri a pritom ruzni da ruzniji ne mogu biti... Totalno sam se razocarao u sandisk a bili su mi favorit nakon contur-a.. Koliki je kapacitet tvog? Ja sam sa ovaj od 8GB dao 4700 dinara na snizenju :-D

Isto 8GB, isto misljenje delimo :)

A zasto si ga izgubio...?
Zato sto su dizajneri pravili extra lep ali nisu i mudro resili nacin prenosenja istog...
Kako ljudi najcesce nose flesku, pa kao privesak za kljuceve a ovde se MORA fleska u futrolu ugurati i garant nisi isti nosio u futroli, za kljuceve okacenu, vec si ga onako "golog" muljao po dzepovima ... pa je samim time lako ostao negde (na stolu, u kompu na faxu ...) ma gde god da si ga posejao ... a da je bio sa kljucevima ne bi ...

Pa ja nikad nisam nosio fleske kao privezak a uvek imam par komada kod sebe i nijednu nigde nisam ostavio/izgbuio...
 
Naravno nisu dizajneri krivi, kriv sam ja, inace sve fleske nosim u depu ne volim sa kljucevima vec sa novcanikom, zao mi je da ih grebem, pa ih stavim sa novcanikom u dzep a oko vrata mi je pacerski ali stavim leti kada nemam dzepove, jer sta je tu je :-D Ali ovaj fles nikako nije za kljuceve ili vrat potezi je (a to je kod mene + volim kvalitetnje fleske) :-D Iskreno od HyperX-a ocekivao da je duplo tezi :-D ali od aluminijuma je ne od celika sve u svemu prezadovoljan sam njim i napokon neka fleska da mi se svidi kao cuveni kruzer kontur :-D
 
Poslednja izmena:
Uzeh danas Flash Disk 32GB Patriot SuperSonic USB 3.0.
Onaj malo sporiji (imao je neki koji ima isti naziv ali je brzi), plavo beli, po specifikacijama brzine idu 60/25.

I sta se desilo? Posle nekoliko ubadanja, kocnica vise ne radi i deo koji izlazi vraca se unutra na malo veci pritisak, tako da ne moze da se ubode bez drzanja plavog dela koji je nazad.
Da li je neko imao slican problem?

Inace, na 2.0, fles po CrystalDiskMark-u daje 34/30 brzinu citanja/pisanja.
U realnom radu, .mkv film od 8GB sa kompa kopira na fles za 4.5 minuta.
 
Može hint za ime radnje gde uzimate? Da vidim da li da uzimam ovde ili da naručim verbatim sa ebaya.
 
^ koji fles te zanima za hyperx ti mogu reci a za ove njihove mogu da pogledam?
 
Transcend JetFlash 700 ili Kingston Data Traveler 111?
 
Nazad
Vrh Dno