Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Problem je sto ih onomad (proljetos) nije bilo iako je na ITsvet-u pisalo da ih ima. U e**i su nudili Supersonic Boost XT a tvrdili su da je to ovaj brzi (PATRIOT Flash 32GB Supersonic PEF32GSUSB 100/70) a u stvari su imali ovaj sporiji (Supersonic Boost XT 90/30 ) i "mrtvi ladni" tvrdili da je to taj brzi usb3 , zanemarujuci gomilu oznaka koje sam im navodio...
Dakle obratiti paznju KOJI je to USB3 flesic sto prodaju.
Nista telefon, nista online, samo uzivo pa licno da se uverite koji je.
Takodje nemojte mnogo verovati ITsvet-u, mnogo toga nema sto tvrde da ima kojekude...

Sto kazes ti, onomad su pod tim "Supersonic" nazivom ustvari uvaljivali "Supersonic Boost XT" (sasvim drugi fles, naravno... i znatno sporiji - opet naravno), a danas pod tim istim nazivom, kao sto je Zoo lepo primetio, vode OVO: http://www.patriotmemory.com/product/detail.jsp?prodline=7&catid=92&prodgroupid=214&id=1089&type=23
(jes' da ima ono "Supersonic u nazivu, ali to veze nema sa flesom koji se reklamira)

60/25, jos sporija varijanta... strasno. Ovo vidim kao klasicnu obmanu kupca.
Podjes po fles sa 100/70 specifikacijom, a ono...


2 delevic:
Ovo za pouzdanost i dugotrajnost vec ne znam, mada iskreno sumnjam da je bas SanDisk najpouzdaniji i najdugotrajniji (tacnije, zanima me kako si ti dosao do tih podataka)... ali da je najbrzi - to sasvim sigurno nije. Pa stoga podeli sa nama, koji je to tacno model *najbrzi*, kako ti sam kazes?
SanDisk, uostalom, i nije poznat kao proizvodjac koji izbacuje neke brzinske flesice - pre ce biti da izbacuju neke prosecne, mozda se zalomi koji da je nesto brzi, mada je tu pre stvar primerka... uostalom, za gomilu proizvoda iz svoje manufakture oni ni ne navode brzine transfera, sto samo po sebi dosta govori.
 
Nije obmana posto na emmi/winwin i pcpractic stoje slike i samog flash-a i specifikacija. A to na itsvet-u je ionako samo reklama, oni ne prodaju nista... Ja sam se isto zaleteo (povoljna cena za 32GB, posto sam prvo gledao neke od 16GB za 20+ €) ali kad sam na site-u video xpress - batalio, bice Kingston Elite ili nesto slicno umesto ovog
 
Jeste obmana, jer na samom Emmi-jevom sajtu nigde ne pise bas "Supersonic Xpress"... a o tom flesu je rec, sam "Supersonic" je nesto drugo ;)
(sto dizajnerski, sto brzinski)
 
Pise na fotkama, i da je Xpress i da je "up to 60/25 MB/s"...
 
Pise na fotkama, jeste, ali ne i u samom *nazivu* artikla - sto je najbitnije. Tamo samo stoji 60MB/s sturo prilepljeno uz oznaku modela.
Takodje, isto to ne pise ni u samim karakteristikama, a vala ni tu nema brzina citanja/upisa. Link ka sajtu (tj. tacnom modelu), naravno, ne radi.

A ako treba po fotkama da se gleda koji je model u pitanju, te specifikacije istog...
U krajnjoj liniji - po tom nazivu, prodaju pogresan fles. I zaista ne vidim sta je problem da tamo lepo pise "Supersonic Xpress". To su uradili za "Supersonic Pulse" model.

Uostalom, i sam si se zaleteo zbog te greske, kako si rekao.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko za dobar USB 3.0 64GB flash a da nije Kingston DT Ultimate G2. Razlika izmedju njega i DT R30 mi je premala nekako mi treba ipak nesto blize HyperX 3 flash-evima.
 
Stigao danas Corsair Survivor Stealth USB 3.0. Testovi čim ugrabim vremena. :)
 
USB 3.0

CM_USB3.jpg

USB 2.0

CM_USB2.jpg

Kopiranje:

CM_USB3_movie_1_4_Gb.jpg
 
Zagreb, oko 50e.
 
Standardne i ocekivane vrednosti za USB 3.0 (uz odlicne za 4K read, dodacu)... na USB 2.0 veoma dobre brzine, ne mogu da kazem "iznenadjujuce dobre" :), jer ni sam nisam znao sta tacno moze da se ocekuje, nije retkost da brzi USB 3.0 flesevi podbace na USB 2.0.
Jako dobar fles, sve u svemu. Dobra je i cena.
Ja ipak cekam Voyager GT sa 64GB (220/110), trebalo bi da pristigne iduce nedelje :smoke:


P.S. Jedino mi nikako nije jasan onaj TC grafik za kopiranje...
 
Kad kazes trebalo bi da pristigne iduce nedelje, da li mislis da si ga kupio i da bi trebao da ti stigne ili da treba da dodje kod nas na trziste i ako je ovo drugo, gde treba da dodje?
 
Jok, kupio... nije ovo drugo, nazalost :(

Pazario u inostranstvu, drugar otisao na put iznenada, treba njemu dobra (brza&velika) fleska, pa me pitao koju... ja iskoristio priliku da se "privalim", pa mu porucio ovog Corsair-a i jednog Patriot Supersonic Magnuma pride. Nisam hteo ni za sta vise da ga maltretiram, ipak nismo toliko dobri drugari :)
A ovo uzeh jer volim tu "egzotiku", tj. tako neke stvari koje ne mogu da se nadju kod nas... a sa ciljem da ih uporedim, bas me zanima kakvi ce da budu u head to head poredjenju, pa cu onda jedan da bacim na oglase ;)
(s tim sto ce to u najavi da bude upravo Cors, ali samo iz razloga jer vec imam jednog USB 2.0 GTR-a iz iste firme kojeg vozim vec godinu dana, pa mi je malo dosadio taj dizajn :))
 
P.S. Jedino mi nikako nije jasan onaj TC grafik za kopiranje...

Prilikom kopiranja file-ova do 2Gb, brzina je strašna, oko 170Mb/s. Kopiranje filma veličine oko 17Gb, (flash formatiran u NTFS), prosek je oko 40Mb/s. Slike, mp3 i sl, doslovno lete.
 
Prilikom kopiranja file-ova do 2Gb, brzina je strašna, oko 170Mb/s. Kopiranje filma veličine oko 17Gb, (flash formatiran u NTFS), prosek je oko 40Mb/s. Slike, mp3 i sl, doslovno lete.

Cek', i kako ti objasnjavas tu brzinu od 170-ak mega u sekundi... a za fles koji je deklarisan tek na 40MB/s?
 
@ turok
Drzim te za rec!
Budi dobar drug pa se potrudi sto pre da sprovedes experiment. ;)
Navali se nekom drugaru na 2h, taman da odgledas sa njim neki dobar film sa te fleske (USB3). :D

ponovo sagledavsi situaciju, nemam gde da testiram ovu flesku.
ako te i dalje zanima(jer videh da si ipak kupio ono), moze kod tebe, mogu da ti je zajmim...
 
skote, ako gledas ono sto kaze windows explorer/total commander- to nema veze sa nicim. jer pokazuje neke gluposti, i redovno vece vrednosti- tipa ono sto je kesirano. i zbog toga dodje do 99%, pa stoji tu xyz sekundi.
jedino neki konkretan test. ili prebacuj taj film, pa meri vreme, pa deli.

Na to sam i ja gadjao, bravo... i za jedno, i za drugo.

Ovo prvo sam vidjao kod drugara, na nekoj AMD masini svojevremeno - zaleti se k'o sivonja nekom brzinom, dva-tri puta vecom neg' sto fles zaista moze da izvuce... napuni onu skalu k'o nezdrav, dodje do samog kraja... i onda ceka, 5-10-15 sekundi, dok se ne zavrsi kopiranje. I poucen tim iskustvom, zato odmah pogledah kod MegaSkota u "Moja masina" deo, ali avaj, ipak nema AMD :p
A i za drugi deo si u pravu - stoperica u ruke, pa ud'ri. Najmerodavnije, uostalom, uvek bilo... 'bes i sintetiku, i CDM-ove, TC-ove, Windows Explorer-e i sve ostalo :smoke:

Mada ko zna, mozda bi moglo da bude i ovo na mestu... bilo je fleski gde jedan deo ukupnog kapaciteta ide po drasticno vecoj brzini od ostatka flesa/kapaciteta.
To se pak lako da utvrditi putem HD Tach/HD Tune testiranja, po celoj povrsini... lepo se prikaze kriva transfera/brzine za citav kapacitet. Samo, mozda je vec kasno za to, mozda njemu sad ne pada na pamet da krsi citavu particiju tako sto ce da testira upis :)
 
Kod mene, na mom kompu - a na USB 2.0 - toga nema :p
 
Da ne otvaram posebnu temu, pitaću ovde.

Dakle potreban mi je USB Flash disk USB2.0 ili 3.0, nebitno. 32gb ili veći koji se provereno može napraviti da bude butabilan. Već 4 godine koristim neki matori Transcend od 8GB i neki Kingston DT od 4GB koje sam bez problema napravio da budu butabilni i oni rade bez ikakvih problema. Onda sam kupio Patriot Super Sonic pulse od 8GB koji je nemoguće učiniti butabilnim. Tražeći po netu, video sam da flash nema usb boot function. Ovo nije prvi put da se susrećem sa takvim diskovima. Pored gore nabrojanih USB Flash diskova, imam i transcend USB eksterni disk od 320GB koji takođe nema boot funkciju.

Dakle potreban mi je neko ko ima usb flash od 32 ili 64 GB i koristi ga kao boot. Samo mi treba oznaka i potvrda da taj uređaj 100% ima boot funkciju. Hvala unapred.
 
Mislim da fleševi obezbeđuju samo podlogu za fajl sistem, a ti fajl sistem napraviš aktivnim, butabilnim i podigneš sistem s njega. Nisam imao problema sa botovanjem ni sa Patriot Memory 8GB ni sa Transcend 3.0 16GB... Probaj recimo Rufus i napravi FreeDos butabilan drajv. Ili recimo, YUMI za multiboot diskove...
 
Mislim da fleševi obezbeđuju samo podlogu za fajl sistem, a ti fajl sistem napraviš aktivnim, butabilnim i podigneš sistem s njega. Nisam imao problema sa botovanjem ni sa Patriot Memory 8GB ni sa Transcend 3.0 16GB... Probaj recimo Rufus i napravi FreeDos butabilan drajv. Ili recimo, YUMI za multiboot diskove...

Probao sam sve od gore navedenog, pa cak i grub4dos loader. Svi ostali flashevi koje sam probao rade koju god od gore navedenih metoda da upotrebim. Jedino ovaj eksterni transcend od 320GB i taj Patriot SuperSonic Pulse ne rade. Bios ih ne konstatuje kao eksterni HDD ili boot device. Probao na vise masina. Mislim da ti diskovi jednostavno to ne podrzavaju.
 
Samo cu reci perfektan :-D Testiracu ga kada nadjem vremena , a zaista ovih dana nemam ali postavicu fotke sutra (boljeg kvaliteta jer je ovo brzinski). Sve u svemu kvalitet 10 , brzina 10 (za sada samo na 2.0 proban (laptop)) ali bez bench testova.
 

Prilozi

  • DTHX30.jpg
    DTHX30.jpg
    136.7 KB · Pregleda: 154
  • 1.jpg
    1.jpg
    49 KB · Pregleda: 158
  • DTHX302.jpg
    DTHX302.jpg
    117 KB · Pregleda: 154
Poslednja izmena:
Ovo prvo sam vidjao kod drugara, na nekoj AMD masini svojevremeno - zaleti se k'o sivonja nekom brzinom, dva-tri puta vecom neg' sto fles zaista moze da izvuce... napuni onu skalu k'o nezdrav, dodje do samog kraja... i onda ceka, 5-10-15 sekundi, dok se ne zavrsi kopiranje.

Meni se ovo dešava na San Disk Cruzer Micro-u od 8 GB ali samo kad je file system NTFS, u exFAT radi normalno.
 
Samo cu reci perfektan :-D Testiracu ga kada nadjem vremena , a zaista ovih dana nemam ali postavicu fotke sutra (boljeg kvaliteta jer je ovo brzinski). Sve u svemu kvalitet 10 , brzina 10 (za sada samo na 2.0 proban (laptop)) ali bez bench testova.
Pa sta je bre tu "perfektno", te brzinski "za 10" - kada ga nisi ni testirao valjano? :D:D:D

Em nisi na USB 3.0... em nisi u bench programima :p
Inace, mozes ti i bez tih programcica, cisto stopericom, to je ionako najvalidnije... samo uzmi neki veci fajl i ud'ri!

2 Zooo:
Ja sam malo na NTFS-u, malo na FAT32 (exFAT nisam nikada ni probao), po potrebi... i zaista jos ne doziveh ovu situaciju sto pominjemo.

A taj fles, na kome sam video/doziveo to, jeste bio u NTFS-u.
 
@car ma jesam kopirao brze na 2.0 kooira nego npr dtr500 @ sky naravno jer sam par putq svoje fotke zatekao na tudjem sajtu bez odobrenja... ;-)
 
Ah, videh kasnije na drugoj temi... moja greska ;)
 
Nazad
Vrh Dno