Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Ovako narode kupljen Kingston HyperX Savage 64GB USB 3.1 Gen 1 (350MB/s read and 180MB/s write) brzine na zadnjem usb3.0 iznose 61-64 mb/s dok na prednjem usb 3.0 40 mb/s imam plocu GA-H81M-S2H procesor Intel® Core™ i5-4460 i hard disk Western Digital 1TB 64MB 7k SATA600 Blue WD10EZEX jel to u redu ili ....
 
Bilo bi zgodno da znamo koji je OS, a najlakše je popuniti "Moja mašina".. ;)
 
ta ploca nema usb 3.1 port.
 
To je najmanji problem, ovo nisu brzine koje 3.0 ne ume da izgura, daleko su ispod...
ALI problem je ovo, da je samo pročitao specifikacije svoje ploče na Gigabyte-ovom sajtu:

Chipset:
2 x USB 3.0/2.0 ports (available through the internal USB header) - Jedino ima punu brzinu
6 x USB 2.0/1.1 ports (2 ports on the back panel, 4 ports available through the internal USB headers)
VIA® VL805 chip:
4 x USB 3.0/2.0 ports on the back panel - Užasno loša brzina

Drugim rečima, jeftina ploče, nemere jare i pare! :D
 
dal ne treba da se formatira u exFat i koja vrednost allocation file size da se stavi ako cu da kopiram filmove preko 10 GB
 
Ne, već prednji USB kabl mora biti po specifikaciji za brze fleševe - ispod 50cm
 
Pa brzina na zadnjem je 60 mb/s a vidim ovde neki clanovi su imali brzine na usb 3.0 i preko 100
 
Jesi ti uopšte video moj pred zadnji odgovor? :trust: Ti pozadi NEMAŠ nativni Intel USB 3.0, već najgori VIA-in!
 
Znaci treba mi USB 3.0 bracket sa kablom duzine ispod 50 cm da bi imao vece brzine, jer ima kod nas negde da se kupi
 
Trebala bi mi mala pomoć jer već izvesno vreme planiram da kupim USB Flash memoriju. Najradije bih od preko uzeo toliko hvaljeni SanDisk Extreme 64GB, ali mi je nedoumica koje bih uopšte brzine mogao da ostvarim sa mojom konfiguracijom. Na Gigabyte ploči iz "Moja mašina" koja ne podržava USB 3.0 imam stavljenu Transcend PDU3 Expansion Card . Takođe na laptopu Lenovo G560 imam dodatu neku Expansion Card sa NEC chipset-om, jer sam laptop nema USB 3.0. Pretpostavljam da se ne može dati tačan odgovor dok se ne isproba, ali koliko bih otprilike bio "osakaćen" sa ovakvim kombinacijama, odnosno ima li uopšte smisla uzimati neki super brz USB 3.0 ili mi je maltene svejedno koji uzimam?
 
Poslednja izmena:
Znaci treba mi USB 3.0 bracket sa kablom duzine ispod 50 cm da bi imao vece brzine, jer ima kod nas negde da se kupi

Nažalost ne, sve sam ih probao što se mogu naći kod nas i nijedan nije hteo, nemoj se truditi. U kućištima takođe skoro nijedan nije po specifikaciji (USB 3.0 internal connector cable specification) gde je veliki max 45cm čak preporučeno do 30cm:

The following cable requirements and/or guidelines apply:
*The maximum cable assembly length shall not exceed 457.2 mm (18”). For most small form factor
systems, a 12” is recommended.

*To ensure the cable flexibility, the cable shall be able to be bent to a radius less than 25.4 mm (1.0”).
*The raw cable impedance should be managed to be within 90+/-7 ohms.

Proradilo mi je tek ka sam preko prijatelja nabavio iz inostranstva ASUS-ov koji je apsolutno po specifikaciji sa dužinom kabla.
Naravno meni radi normalno i pozadi na ploči, ali su meni Intel i AsMedia...
 
Trebala bi mi mala pomoć jer već izvesno vreme planiram da kupim USB Flash memoriju. Najradije bih od preko uzeo toliko hvaljeni SanDisk Extreme 64GB, ali mi je nedoumica koje bih uopšte brzine mogao da ostvarim sa mojom konfiguracijom. Na Gigabyte ploči iz "Moja mašina" koja ne podržava USB 3.0 imam stavljenu Transcend PDU3 Expansion Card . Takođe na laptopu Lenovo G560 imam dodatu neku Expansion Card sa NEC chipset-om, jer sam laptop nema USB 3.0. Pretpostavljam da se ne može dati tačan odgovor dok se ne isproba, ali koliko bih otprilike bio "osakaćen" sa ovakvim kombinacijama, odnosno ima li uopšte smisla uzimati neki super brz USB 3.0 ili mi je maltene svejedno koji uzimam?

Nisam siguran, ali oko 85 MB/s max...
 
@mdm

Hvala puno na brzom odgovoru! Da li imaš neki predlog za Flash koji se kreće oko tih brzina a pokazao se kao ok?
 
uzmi ti njega, nećeš sada imati max brzine, ali za te pare je extra...
 
Koliko moze da se ocekuje od AMD plojke i Etron kontrolera sa usb 3.0?
 
Ništa mnogo bolje...
 
Znaci treba mi USB 3.0 bracket sa kablom duzine ispod 50 cm da bi imao vece brzine, jer ima kod nas negde da se kupi

Ja sam tražio, bilo je nekad od cooler mastera i LC Power koji idu na mesto flopija, ali nigde ne može da se nađe. Pa sam naručio preko "Alija" za oko 9$, izašao me 1000 dinara.



Naravno, ono što ti reče mdm, to ti je što ti je, ne može integruša sa via kontrolerom da se meri sa intel Z77 i novijim, to ti je što ti je.
 
Evo testiro sam ga

usb4.png

Al brzina kad kopiram na njega 60-70 mb
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ako kopiraš sa običnog diska i još ako je na zadnjoj trećini, četvrtini (mali cilindri), sam hdd ti neće čitati većom brzinom.
 
Treba ti brzi hard da bi iskoristio pun potencijal ovog flesa.
Da ne kazem SSD.
 
Kupih juce SANDISK ULTRA FLAIR 32GB USB 3.0, radi odlicno nego postoji jedan problem - greje se ekstremno. Cak i kada je idle, u stanju mirovanja.

Kod vas?
 
Ljudi flesh stik je najverojatnije skrkao. Kada se ga povezem na pc izlistava ga u device manager ali u ne i u my computer. Sada disk je jos pod garanciju (ima 5 godisnu garanciju) i mislim da ga posaljem na servis, ali malo mi je i strah jer u njemu je bio i digitalni sertifikat od banke. Jel ima neka opcija da oporavim sam flash disk, i dali ima mogucnost da servis dodje do sertifikat.
 
Ako ga vidi u device manager, klikni desno dugme dugme na njega pa add letter. Možda je samo izgubio identifikaciju particije. A može biti da ima fiksirano slovo za partiiciju, koje se konfliktuje sa nekim drugim u sistemu, onda idi na change letter...
Ako ništa od toga ne pomogne, probaj recimo sa minitool partiton wizard, imaš tamo nekih sitnih alata, pa probaj.
 
Poslednja izmena:
Voleo bih da je tako, ima neke logike ali onda bi u onim sa plasticnim kucistima bio pravi pakao. Dobro, tu je i velicina, nisam pametan ali je makar meni aprijatno :)

Citam da se greje i onaj mali nokat SanDisk Ultra Fit USB 3.0. Gospoda iz SanDiska tvrde da je sve u granicama normale :)
 
Meni se mali Kingston onaj metalni više greje nego DTR3.0 G2.
 
Nazad
Vrh Dno