Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Kako su se pokazali i da li su brzi usb flash Sandisk Ultra 3.0 u odnosu na Extreme? Vidim da su jeftiniji i da moze da se nadje za nekih 16$, 17$ od 64gb. Razmisljam se da sebi narucim jedan, ali me interesuju vasa iskustva ako je neko imao sa njima. :)
 
Velika je razlika, mnogo sporiji upis kod ultre. Mislim da ne pređe 20MB/s, dok extreme 90-100MB/s za 32GB verziju, 200MB/s za 64GB. Još za extreme, mnogostruko tuče ostale kada se radi o upisivanju na hiljade sitnih fajlova (ako kopirate neke baze, logove i sl.)
 
Poslednja izmena:
Ja imam Sandisk Extreme 64GB i oduševljen sam koliko je brz flash. Od kad koristim ovaj flash mučno mi je kad treba da se poslužim nekim drugim.
 
Da se nadovežem sa pitanjem ako nije problem, kakav je USB Flash Disk 64GB Kingston HX Savage HXS3/64GB USB 3.1 u odnosu na Sandisk Extreme, pretpostavljam da je lošiji ali koliko? Takođe da li je neki problem zbog 3.1 usb konekcije? Pretpostavljam da je kompatibilna sa 2.0 i 3.0?
Hvala unapred na odgovorima! :)
 
Hvala na brzim dogovorima. :) Pretpostavio sam da je bolji i brzi dosta Extreme. Mislio sam da projdem malo jeftinije, jer mi se bas ne daje 30€ za njega. Ali videcu ako skrpim nesto jos onda mozda i narucm Extreme.

A ovaj SanDisk Cruzer Ultra Flair kakav je on u odnos na ovaj obican Ultra ili su isti samo se oblik razlikuje? :) Cini mi se da Cruzer Ultra Flair ima metalno kuciste. :trust: I kako su se oni pokazali prilikom upisa i citanja bas tih sitnih file-ova? :)
 
Uzmi Extreme, neces se sigurno nikad pokajati :)
 
Ljudi, gde se moze provereno(a povoljnije nego kod nas) naci neki 64GB ili 128GB USB3.0 sa performansama Kingston HyperX-a USB3.0, kao sto je recimo taj SanDisk Extreme sto ga spominjete?
Jel to samo na e-bay ili ima i neka prodavnica?
 
^ Po mogucstvu u Budimpesti ili negde u radijusu od oko 50 km :)
 
Ne, mislio sam nesto sto ce da salje za Srbiju, kao recimo caseking, skroz sam zaboravio na Madjarsku :D
 
Ja trazim preporuku za neki "madjarski emmi" posto idem tamo poslovno na duzi period pa da znam gde da se snabdevam tehnikom :)
 
Kako se pokazao ovaj model kingstona?
http://www.winwin.rs/usb-flash-disk-32gb-kingston-hyperx-fury-hxf30-32gb-usb-3-0-blue-4744329.html
Planiram da kupim neki flash od 32gb pa se razmisljam da li je ovaj ok?Naravno kupio bih na drugom mestu.Interesuju me samo vasa iskustva sa ovom flash memorijom.

Nemam 3.0 pa ne znam brzine tacno, a nisam nesto obracao paznju na read/write kad sam ga koristio na 3.0
E sad, ne znam zivotni vek, ali radi vec mislim 3 meseca, sto je u odnosu na onaj prethodni maxell (jedno 4-5 komada) sto sam ga dobio kao zamenu prakticno rekord :)
 
Sta, kinezi ne mogu da odstampaju fejk pakovanje? :D
 
Zar nije taj fleš 32$ na Amazon-u i ebay-u... Bolje onda da ga tamo uzmeš, biće duplo jeftiniji sa sve PDV-om nego taj sa oglasa.
 
U moru pitanja moje je promaklo...:D Ako zna neko da li može da mi kaže kakav je USB Flash Disk 64GB Kingston HX Savage HXS3/64GB USB 3.1 u odnosu na Sandisk Extreme, pretpostavljam da je lošiji ali koliko? Takođe kakva su iskustva sa naručivanjem iz inostranstva, odnosno koliko je velika mogućnost da se naplati carina i PDV? Znam za limit do kojeg se roba ne carini ali pomenuti USB-ovi na sajtovima proizvođača prelaze tu cenu. Uopšte mi se ne bi isplatilo da uzimam ukoliko mi naplate carinu i PDV. Taj Kingston bih onda pre uzeo na 12 rata ovde.
 
Ja sam par puta narucivao Sandisk USB flash i SD kartice sa DX-a. Posiljke su bile zapakovane u kovertama i stizale su kao "Oslobodjeno placanja dazbina".

Pozdrav
 
Ajde predlozite mi neko dobar od 32gb fast, recimo neki best buy najbolji odnos cene i performansi.
 
Jel neko uzimao preko madjara SanDisk Extreme 64GB?
 
U moru pitanja moje je promaklo...:D Ako zna neko da li može da mi kaže kakav je USB Flash Disk 64GB Kingston HX Savage HXS3/64GB USB 3.1 u odnosu na Sandisk Extreme, pretpostavljam da je lošiji ali koliko? Takođe kakva su iskustva sa naručivanjem iz inostranstva, odnosno koliko je velika mogućnost da se naplati carina i PDV? Znam za limit do kojeg se roba ne carini ali pomenuti USB-ovi na sajtovima proizvođača prelaze tu cenu. Uopšte mi se ne bi isplatilo da uzimam ukoliko mi naplate carinu i PDV. Taj Kingston bih onda pre uzeo na 12 rata ovde.

Jel neko uzimao preko madjara SanDisk Extreme 64GB?

Po slicnoj ceni od oko 33-34€ narucen jesenas od nekog kineskog prodavca SanDisk Extreme 64GB.
Dosao brzo, za 10-15 dana, u koverti sigurnosnoj u blister pakovanju, eno ga kod brata, radi ko zmaj.
Sta ce ikome bolji usb?
Postoji li bolji pogotovo za ove pare?
Nema carine, nema poreza.
PRIMER: http://www.ebay.com/itm/USB3-0-64GB...378066?hash=item2a4876e5d2:g:PwsAAOSwg3FUgozi
 
Poslednja izmena:
Sta mi treba za kupovinu sa ebay-a ovde u Srbiji? :)
 
Poslednja izmena:
@rafiki, P307

Hvala Vam puno na informacijama i odgovorima! :)
 
Po slicnoj ceni od oko 33-34€ narucen jesenas od nekog kineskog prodavca SanDisk Extreme 64GB.
Dosao brzo, za 10-15 dana, u koverti sigurnosnoj u blister pakovanju, eno ga kod brata, radi ko zmaj.
Sta ce ikome bolji usb?
Postoji li bolji pogotovo za ove pare?
Nema carine, nema poreza.
PRIMER: http://www.ebay.com/itm/USB3-0-64GB...378066?hash=item2a4876e5d2:g:PwsAAOSwg3FUgozi

Da li čovek nije stavio fakturu na pošiljku ili je samo slepa sreća što nije naplaćen PDV?
 
Sta mi treba za kupovinu sa ebay-a ovde u Srbiji? :)

Devizni racuj vezan za internet karticu te banke.
Kartica sluzi samo i jedino za online placanja, ne i za kupovinu u prodavnici, nema chip, ravna "ko daska".

@rafiki, P307

Hvala Vam puno na informacijama i odgovorima! :)
Ziv bio.

Da li čovek nije stavio fakturu na pošiljku ili je samo slepa sreća što nije naplaćen PDV?

U koverti sigurnosnoj, lagano, malo, napisan cini mi se pravi iznos i proslo.
Obicno male koverte ne proveravaju... prodju cesto bez troska.
Nije bilo fakture u koverti, nije ni otvorena koverta.

E sad carina u NS koja verovatno obradjuje posiljke za Sombor je azurnija, kazu tako, pa bi ti se moglo desiti da oporezuju pri carinskom pregledu...

Da svi rade svoj posao kao oni, pogotovo poreski organi u kontroli naplate poreza, fiskalnih racuna i placanja dazbina za zaposlene, bilo bi za opravku bolnica mnogo vise para, a moja majka posle operacije ne bi isla na rehabilitaciju u raspali "svinjac" od nazovi centra za rehabilitaciju...
 
Poslednja izmena:
Kupio sam Kingston DataTraveler SE9 G2 16GB:
http://www.kingston.com/datasheets/DTSE9g2_us.pdf
I brzina mu je loša.

Podržava 3.0 i 3.1, znači brzine od ~100/30 MB/s. Malopre sam ga testirao i na oba porta (2.0 i 3.0) dobijam brzine od ~30/8 MB/s.
Testirao sam ga "ručno", sa slikama od ~5 MB, kao i sa programom FlashBench: http://usbflashspeed.com/
Proverio sam portove sa UsbTreeView: http://www.uwe-sieber.de/usbtreeview_e.html i portovi su zaista 2.0 i 3.0, respektivno podršavaju High Speed i Super Speed.

Ima li neko ideju u čemu bi mogao da bude problem?
 
Odradi komplet test Crystal Disk Mark na USB 2 i 3 pa okači slike za oba.
 
Nazad
Vrh Dno