Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

SanDisk Extreme 64GB@ntfs

SanDisk 64GB ntfs.jpg
 
U čemu je caka da se daje preko npr. 50€ za fleš tako malog kapaciteta (do 64GB)?

Razumem da treba USB 3.0 kada su eksterni hard diskovi u pitanju i da se tu postiže mnogo veća brzina nego na USB 2.0 i tu zaista treba brzina pri kopiranju filmova, slika, videa i ostalih čudesa zato što se radi o gomili GB-a.
Šta znači davati toliki novac za flešku kada je razlika zanemarljiva, ako se prebacuje film za TV (što može da reši i HDMI) isto je da li će se kopirati 3 ili 7 minuta.

Da li se ovde radi o kurčenju ko ima veći/brži/skuplji?
 
Već si dao odgovor na postavljeno pitanje:d
 
Kupio u Nemačkoj za 45e usb 3.0 verbatim, radi odlicno. Probacu da ga izmerim pa kačim rezultate. Kod nas jos prodaju 2.0 za 6000 rsd.
 
U čemu je caka da se daje preko npr. 50€ za fleš tako malog kapaciteta (do 64GB)?

Razumem da treba USB 3.0 kada su eksterni hard diskovi u pitanju i da se tu postiže mnogo veća brzina nego na USB 2.0 i tu zaista treba brzina pri kopiranju filmova, slika, videa i ostalih čudesa zato što se radi o gomili GB-a.
Šta znači davati toliki novac za flešku kada je razlika zanemarljiva, ako se prebacuje film za TV (što može da reši i HDMI) isto je da li će se kopirati 3 ili 7 minuta.

Da li se ovde radi o kurčenju ko ima veći/brži/skuplji?

a u cemu je poenta tvog posta?
 
Opisi ga jos malo... Kakav je kvalitet izrade, kucista, cvrstina, mehanizam...
Da li "landara" mehanizam ili ima neku "cvrstinu" ?
kad se nagazi nogom, sta ti se cini da li ce da strada?
A kad se nagazi biciklom, da li onda ima sanse da ga nastrada?
Je li "ogrebljiv"?

Cena je bas lepa, ovde kod nas kao stoji cena 85e a fleske nigde na vidiku...
Tek o garanciji zna biti "smesno" diskutovati...

CAR-e, MDM sta vas dvojica mislite o ovoj FLEŠKI ?

Pa pisao sam ja svojevremeno vec o tom flesu, nadugacko i nasiroko... potrazi, search je majka :p

Uglavnom, performance wise - fenomenalan. Jedan od najbrzih, definitivno, sa - prakticno do juce; Voyager GT Turbo ga je nadmasio - najvecom brzinom sekvencijalnog upisa od svih "normalnih" fleseva (one "USB-SSD" SandForce varijante ne racunam), te izuzetno dobrom brzinom sekvencijalnog citanja... a isto tako je i jak na random brzinama, opet verovatno najbolji fles koji moze da se kupi ako se traze bas te brzine. Za random upis je definitivno najbrzi, dok za random citanje ima i nesto boljih (Voyager GT je prvo sto mi pada na pamet), ali je opet u samom vrhu.

To je to sto se tice brzina (kad ovako sve saberes - potencijalno najjaci na svim poljima! :)), za ostale stavke se u potpunosti slazem sa onim sto je Tyler ispisao, bukvalno delim misljenje do poslednjeg slova... meni se licno dizajnerski ne dopada (ali to je subjektivna kategorija, koju sam cak ponekad spreman da zanemarim), sto se kvaliteta izrade tice - bilo je ljudi koji su prijavljivali problem sa slajder mehanizmom nakon nekog vremena (krene malo da zaglavljuje i/ili ne moze da se vrati skroz do kraja, pa malo viri konektor). Uglavnom, bio mi je jako zanimljiv svojevremeno kada sam uzimao one moje, pa sam hteo i ovaj da narucim, cisto da probam i uporedim - medjutim, u to vreme je upravo ovaj model od 64GB imao jezivo velike probleme sa pouzdanoscu, gde je maltene 2 od 3 komada bilo ili DOA ili pak crkavalo u nekom roku od dve-tri nedelje... pa nisam hteo da rizikujem, s obzirom da je garancija "tamo daleko" :)

Inace, da se uzme ovde kod nas, sa sve vazecom garancijom (cisto zbog pominjanog)... preporuka, apsolutno. Mozda cak i pre nego HyperX varijanta. Kingston ima samo solidno jaci seq read, sve ostalo je na strani SanDisk-a.
(doduse, kod nas bese od tih ultra-brzih samo i postoje pominjani SanDisk i Kingston modeli, tako da je izbor bas sjajan :D)
 
Ma izbor je u nas bas "sjajan", to definitivno...

Inade druze trazio sam malo po forumu, nisam bas tolika lenstina da prvo ne ukljucim search ali ne nadjoh, a "znam" da jeste neko bas o nekom SD nesto zborio...

Pogledao sam da li ima ovaj SD ili onaj Kingston u nas ali njih nema niko na stanju, pa ni uvoznici, znaci od stvarno brzih usb 3.0 fleški nema nista kod nas...

Ako mi prijatelj ponese danas-juce (kasno sam saznao da je otisao do Kanade) imacu i ja jednu bas brzu, ako ne bude imao vremena da trazi moracu cekati neku drugu opciju za dobavljanje...

Po evropama su skupi, a ako se i nadje za slanje neki povoljan samo slanje je onda 25€ i vise, salju npr. DHL-om za 25€, cena flesha je 65€, ovde dhl bubne 4,500rsd spedicije, pa 10% carine, pa 20% PDV, pa kad carinici "utvrde" da to kosta 80-90€ a ne onih 65 koliko bi eventualno platio fleš ... ma dodje bas bas bas previse, tako da se "vise isplati" uzeti ovde kod ovih nasih deratora hyperX i imati 3g garancije ili eventualno 5g ako neki "cestit" uvoznik ih nabavi...
 
Pis'o ja... doduse, vise u raznim PM-ovima sto sam ih se nadobijao, ali verujem da je nesto ostalo i na javnom delu foruma zapisano :D
Glavni razlog mog izbegavanja pomenutog modela jeste veliki failure rate (makar u to vreme), kao i ruznjikav dizajn... i to je sve, ostalo mu je na visokom - prakticno najvisem! - nivou :)

Sto se SanDiska tice - proveri Nikon shop, tamo sam ih ja vidjao u par navrata ;)
Ne znam za cifre, tj. koliko su povoljni (ja prebrinuo svoju brigu sa fleskom, k'o sto znas, pa me nije preterano zanimalo), ali znam da su definitivno imali na stanju. Sve modele. Imas nji'ovu radnju u Uscu/Delti, ne secam se tacno koji trznjak bese... a to ti je najblize ;)
Sto se tice porucivanja - zaboravi... sve si lepo sumirao, pa i sa onakvom pocetnom cifrom, maltene ces duplo vise da ga platis kada krenu kod nas da ga "obradjuju". To ili da kupis licno ili nista.

Mada, kada bih se dokopao onog Voyager-a GT Turbo, velika je sansa da bih se rastajao od mog Patriot monstruma :p
 
U čemu je caka da se daje preko npr. 50€ za fleš tako malog kapaciteta (do 64GB)?

Razumem da treba USB 3.0 kada su eksterni hard diskovi u pitanju i da se tu postiže mnogo veća brzina nego na USB 2.0 i tu zaista treba brzina pri kopiranju filmova, slika, videa i ostalih čudesa zato što se radi o gomili GB-a.
Šta znači davati toliki novac za flešku kada je razlika zanemarljiva, ako se prebacuje film za TV (što može da reši i HDMI) isto je da li će se kopirati 3 ili 7 minuta.

Da li se ovde radi o kurčenju ko ima veći/brži/skuplji?
Ja mogu da smislim bar jedan razlog za to. Sa tom brzinom možda bi mogli da se instaliraju recimo Win8 Ent. "windows to go" ili neki Linux i da radi pristojnom brzinom na bilo kom kompjuteru. Mini Windows XP bi takođe radio kao da je instaliran na običan ugrađen HDD.
 
U čemu je caka da se daje preko npr. 50€ za fleš tako malog kapaciteta (do 64GB)?

Razumem da treba USB 3.0 kada su eksterni hard diskovi u pitanju i da se tu postiže mnogo veća brzina nego na USB 2.0 i tu zaista treba brzina pri kopiranju filmova, slika, videa i ostalih čudesa zato što se radi o gomili GB-a.
Šta znači davati toliki novac za flešku kada je razlika zanemarljiva, ako se prebacuje film za TV (što može da reši i HDMI) isto je da li će se kopirati 3 ili 7 minuta.

Da li se ovde radi o kurčenju ko ima veći/brži/skuplji?

Cilj je mogućnost da možeš da isprobavaš sve ono što bi neki drugi fleš "sahranilo", na primer live verzija windowsa/linuksa. I da se ne sekiraš oko garancije. Nije ovde poenta u určenju, makar ne sa moje strane, odavno sam to prerastao, ko je ostao na tom nivou, neka odraste malo i intelektualno i duhovno.

Imam jednu USB 3.0 fioku sa običnim WD Scorpio Blue 2.5" HDD-om u njoj, brzine su maksimalno 85 MBps i upis i čitanje. Sve zavisi od kontrolera koji to prebacuje, tako da i to ima velike veze.

Što se mene tiče, trebao mi je fleš na kome ću kompletno da snimim sve sitnice i programe koji mi trebaju za instalacije, određene sitne stvari koje mogu da se menjaju svakog dana i da mi ostane dovoljno mesta da preselim HD film na drugo mesto. I da mogu da isprobam live win/linuks kad mi zatreba. Ali je svakome cilj kada kupuje ovakvu igračku drugačiji. I naravno, uvek je lepše imati jedan uređaj na kome je sve odjednom, nego razvlačiti 3-4 fleške (kao ja svojevremeno).
 

Imacu te u vidu onda :p

Nego ga nesto slabo ima, majku mu, cak i nakon toliko vremena od kako je predstavljen... u Evropi ga kanda jos i ima (Geizhals bar tako kaze), dok u Amerikama (Newegg, Amazon) pak nikako - Newegg ga uopste nema za porucivanje, dok Amazon kao ima, ali se na shipping ceka mesec do tri (???). Pritom neki lik kaze da lazu, banditi, da to samo tako pise, a da ga uopste nema :d
Moz' se poruci direktno sa Cors-ovog sajta, to jedino, i tako ga je jedino kanda bilo... doduse, trenutno je out of stock (u svim kapacitetima), ali pricam generalno.

Ipak, ono sto mi je jos cudnije jeste sto ja do dana danasnjeg ne nadjoh ni jedan jedini test... bilo kog modela, 16/32/64 giga, sta god. To je najcudnije od svega.
 
Vidim da ti neces jos skoro proslediti meni svog patriota... :(

A ni ja nisam u stanju da pogodim pravog donosioca, koga god da pitam il zaboravi il ga kasno nadjem da je preko bare il ne ume to da kupi...
 
Vidiš, tražio sam i stvarno nema?! A treba da je jedan od najbržih... :trust:
 
Imam jedan problem, naime imam usb od 8gb i zeleo sam da prebacim jednu igricu sa lap topa na racunar, ta igrica je ''teska'' 5.9 gb, i uvek mi izbacuje da na usbu nema dovoljno slobodnog prostora! Znam da nije uvek tacno 8000mb, ali nemoguce da ima 2gb manjka. Da li znate u cemu je problem?
 
Флеш ти је сигурно форматиран у FAT32, а он не подржава фајлове веће од 4ГБ. Можеш да га форматираш у NTFS или можеш да распакујеш игрицу (претпостављам да је .iso слика) и да је онда пребациш на флеш.
 
Bozo, brate, stvarno ne znam kako da ti se zahvalim...
 
Malo si promašio temu sa ovim pitanjem, ali pretpostavljam da ti je fleš formatiran kao FAT32. Formatiraj ga kao NTFS i neće biti problema.
 
Vidiš, tražio sam i stvarno nema?! A treba da je jedan od najbržih... :trust:

Nije trebalo da se mucis, ne bih te slagao :p

Nijedan jedini review. A znas i sam kada je najavljena (a potom i predstavljena) ta linija fleseva. Davno bese, stvarno davno.
Inace bi trebalo da je bas najbrzi (i to cu reci ubedljivo, jer lepo tuce SanDisk Extreme za upis, a npr. Kingston HyperX za citanje), sa 260/235 MB/s deklarisanom specifikacijom. Jedino brze sto *moze* (kada su uslovi odgovarajuci) da bude jesu one SandForce varijante u USB 3.0 izvedbi - pa jos to da bude u RAID-u... sem toga, brzega nema. Jos se time hvale i ponose, pa obavezno stoji ono "the world’s fastest native USB flash drive".


2 P307:
Evo obecavam - cim (tj. ako) se docepam Turba, ode Patriota kod tebe :p
 
270/159 sam izvukao sa hyperx-om ;-) tacnije 269.5-158.2
 
@CAR Ma verujem ja tebi, ali ne i činjenici, stvarno čudo. Ili je izlazak samo na papiru ili?

"izvukao" je važan deo, a ovo mu je specifikacija! ;) Ko zna koliko on tek "izvlači"... :)
 
270/159 sam izvukao sa hyperx-om ;-) tacnije 269.5-158.2
Pa...? Ko prica o tome?
Neko pominjao koliko svaki fles moze pojedinacno da izbaci? Ako cemo tako, i ja videh 267/176 kao max sa ovim mojim, a fabrika za njega kaze tek 200/120.

Ali ne, ovde se ne prica o tome vec iskljucivo, kao sto mdm rece, o deklarisanim brzinama iliti specifikaciji. A ona kaze 260/235 za najveci/najbrzi model, onaj od 128GB.
I pretpostavicemo da i on moze jos preko toga, kad vec moze tvoj Kingston, moj Patriot, ovaj, onaj... ili pak, da se drzimo bas Corsair-a kao marke - mdm-ov Voyager GT ili pak moj nekadasnji Voyager GTR. SVi oni mogu da prebace deklaraciju.


2 mdm:
'Bem li ga, ne bi trebalo da bude... bar ne u danasnje vreme. Dosta dugo je bilo tako, ne sporim, moglo da se kupi samo preko Corsar-ovog sajta, direktnim narucivanjem... ali vec neko vreme - navodno - nije tako.
Uostalom, vidi:
http://geizhals.at/eu/corsair-flash-voyager-gt-turbo-64gb-cmfgtt3-64gb-a889898.html

Solidan broj radnji... ali, ruku na srce, ne vidim da ga ijedna ima na stanju.
Mutno.
 
A cene bez poreza, pa jos cena slanja (eventualno), pa "cena" dranja ovde kod nas ... skup nam je ovo sport u &#"%$#"$
 
Cisto info - ovo su ti cene sa porezom, tj. krajnje za sam proizvod (imas i cene bez istog, 19-20% manje zavisno od drzave - to je ono u zagradi, sa "exkl. xx% MwSt" oznakom)... tako da na ovu cifru jos ide eventualno samo shipping i to je to.
Naravno, *tamo*.

A za nas... te porez ovde, te carina ovde, te samo slanje do Srbije... ma, ne isplati se ni pricati o takvoj, regularnoj opciji. To vala nikada nisam ni navodio.
Jok more, nego ako neko eventualno ide na tu stranu, pa da kupi i donese. U dzepu :)
 
Patriot supersonik magnum 64GB u http://www.memoryc.com/ (http://www.memoryc.com/usbproducts/usbflashdrives/64gbpatriotsupersonicmagnumusb3.html)
cena : 66e bez poreza, 24e DHL (cena sa porezom), ovde nas doceka DHL-ov harac od 40e za spediciju svega preko 50e, pa 10% carina (da li je 10% jer zbog cene i spedicije koju dhl radi/napati ne bi bio ubrzani postupak carinjenja vec "normalan"), pa 20% poreza...
((66+24)*1.1)+40)*1.2=166,8e od prilike, pa ko je "lud" da toliko plati ovo ?

Zato ce mi nadam se komsijin kum iz Kanade poneti krajem juna jedan i ovde ce me doci 65-70e...
73$*1,05+10$=86,65$ sto je oko 66e ...
Na "newegg.ca" (http://www.newegg.ca/Product/Product.aspx?Item=N82E16820220584) je 73$ i slanje 10$ a porez u Alberti je cini mi se 5% ...
Kupi, raspakuje, proveri kako radi, nabaci slika i stavi u dzep/torbu, donese, isprazni/obrise, meni donese...

Nema carine, nema spedicije, nema poreza, nema ragularne garancije, nema ni 65-70e ako bude neki zaheb... ali kako ovakvih spravica u zemlji Srbiji takodje nema u prodaji ovo mu dodje "jedini" razuman nacin nabavke istih...
 
Poslednja izmena:
Relativno skoro sam izneo probleme koje imam sa Kingston DTR3.0 16GB, sada je došlo do toga da ne mogu da ubacim neko file na njeg jer posle 5-10s zakove i ne prima podatke. Pošto bih trebalo da ga reklamiram zamolio bih za predlog šta da uzmem u zamenu, da li uzeti nesto jeftinije ili doplatiti pa uzeti nesto skuplje. Zaista ne znam šta bih odabrao na našem tržištu ima svačega a da ne kažem da u stvari nema ništa. Zamolio bih za pomoć oko izbora.
 
Ja bih isao na SanDisk Extreme. Koliko kosta da kosta (a ne kosta mnogo), mislim da je ubedljivo najbolji izbor u 16GB kategoriji.

Sto kod nas, sto po belom svetu. Mislim da brzeg nema.
 
Ja se ponovio sa Kingston DT Ultimate G2 32GB, test je na usb2.0 i usb3.0 pci-e kartici.

kingstondtg2ultimate20.jpg


kingstondtg2ultimate30.jpg
 
Ja bih isao na SanDisk Extreme. Koliko kosta da kosta (a ne kosta mnogo), mislim da je ubedljivo najbolji izbor u 16GB kategoriji.

Sto kod nas, sto po belom svetu. Mislim da brzeg nema.

Mislis da je SanDisk Extreme pravi izbor, a sta mislis o
http://www.comtradeshop.com/32gb/kingston_32gb_usb_3.0_datatraveler_elite_-_dte3032gb-17874
http://www.comtradeshop.com/32gb/ki...atraveler_ultimate_3.0_g3_-_dtu30g332gb-21177

Interesuje me pouzdanost navedenih. to sto su od 32GB a Extreme od 16GB to je zato sto u comtrade ima to u ponudi, pa mi to nekako izgleda najprimamljivije. Sta vi mislite o ovome.
 
Pisao sam direktno Kingstonu u UK i prosle nedelje sam poslao tamo mrtav flash. Rekli su da ce poslati nov od 32GB sa cim sam bio prijatno iznenadjen, mada mislim da cu se nacekati da mi stigne (ako uopste i stigne). Inace, probao sam sve zive alate i nisam uspeo da ga ozivim. Vidim da je tebi uspelo :)

Samo da pohvalim Kingsonovu UK kancelariju - konacno mi je stigao flash i evo kako radi:
kingston.jpg
 
Nazad
Vrh Dno