Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Evo i ovog testa na USB 2.0.
 

Prilozi

  • CrystalDiskMark 3.0.2.jpg
    CrystalDiskMark 3.0.2.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 177
Interesuje me kakav je na 2.0 jer imam isti cisto da vidimo da li ima razlike ili ne
od primerka do primerka.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?301558-Izbor-USB-memorije/page4

Tebe 100% koci kontroler na ploci AMD 760G i on ne moze da razvije istu brzinu sa fleskom posto imamo istu DT R3.0. Intel je brzi od AMD pogotovu u ranijim generacijama chipseta. Sad je razlika manja ali i dalje malo postoji. Intel Z77 je za sada najbrzi za rad sa USB 3.0 ali i USB 2.0.
 
Kupih SanDisk Extreme 32 GB, pa evo rezultata...

dm441d.png
 
Isti taj extreme samo 16gb
 

Prilozi

  • screenhunter02apr120024.jpg
    screenhunter02apr120024.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 100
Bas cudno toliko read a mnogo bolji write ima ovaj od 32gb
 
Koliko vas je iskostao preko ebaya? Jel su vam naplatili pdv, carinu...
 
Bas cudno toliko read a mnogo bolji write ima ovaj od 32gb

Njima je citanje svima isto, tj. deklarisano na 190MB/s, i sa te strane razlike usled velicine/kapaciteta nema... i uglavnom svi bacaju toliko i nesto preko, oko 200-210. Ovih tvojih ~250 mega je najvise sto sam ikada video, svaka cast na primerku.
Ovaj gadafijev primerak fino podbacuje za read, na svim poljima - od 4K do seq (ne treba zaboraviti da je ovaj fles izuzetno jak upravo na polju random brzina)... no, verovatno je do samog USB 3.0 kontrolera, ne verujem da je do flesa.

Sto se pak upisa tice, tu se prave razlike... u zavisnosti od kapaciteta, naravno. Verzija od 16GB ima 55MB/s deklaraciju, ona od 32GB je deklarisana na 110MB/s, dok 64GB navodi 170MB/s kao max.
 
E da zaboravio sam da napomenem da ce se koristiti uglavnom na usb 2.0 tako da mi ne znaci mnogo da li je usb 3.0.
 
Da li je neko imao problema sa KINGSTON DTR30/16GB da je poceo da mu brljavi jednostavno kad ga ubacim u LCDTV i pustim film (na njemu je samo jedan file i to taj film) on ga pusti i posle 10-15 min otprilike samo se prebaci na film koji sam prethodno gledao a nije u opste prisutan na flash-u. Da li postoje neki posebni alati za formatiranje ovog flash-a?
 
Formatirao sam ga 2x jednom u ntfs i jednom i fat32 i posle toga kada sam ga ubacio u PC odmah je trazio format ali vise uopste ne mogu da ga formatiram. Kada mi kaze da trazi format ja mu kazem format on kaze da ne moze i to je to, a jedino mi nije jasno sto kada mu kazes Safely remove to odradi bez problem, znaci uopste ne zaglavi. Imam i Jetflash 700 on radi bez problema.
 
Meni je upravo riknuo jedan takav (ako je to onaj plavi gumeni). Pisao sam tehnickoj podrsci na Kingstonovom sajtu i ponudili su mi besplatnu zamenu :)
 
Meni je upravo riknuo jedan takav (ako je to onaj plavi gumeni). Pisao sam tehnickoj podrsci na Kingstonovom sajtu i ponudili su mi besplatnu zamenu :)

Jeste bas taj. Da li si ga nosio u prodavnivci u kojoj si ga kupio i kakva ti je bila procedura, da li su ti zamenili za isti ili neki drugi po tvom izboru, koliko si dugo cekao na zamenu, mislim koliki ti je postupak maltretiranja bio?
 
Formatirao sam ga 2x jednom u ntfs i jednom i fat32 i posle toga kada sam ga ubacio u PC odmah je trazio format ali vise uopste ne mogu da ga formatiram. Kada mi kaze da trazi format ja mu kazem format on kaze da ne moze i to je to, a jedino mi nije jasno sto kada mu kazes Safely remove to odradi bez problem, znaci uopste ne zaglavi. Imam i Jetflash 700 on radi bez problema.
Imaš HPov formater, HP DriveKey i Pen Format :
http://www.majorgeeks.com/files/details/penformat.html
Oni su baš za memorije a ako ni to neće onda neki partiton tool.
 
Pustio sam ga kroz Pen Format i probudio se resio si mi problem HVALA.
E sada kako ce dalje da se ponasa videcemo.
 
Poslednja izmena:
Jeste bas taj. Da li si ga nosio u prodavnivci u kojoj si ga kupio i kakva ti je bila procedura, da li su ti zamenili za isti ili neki drugi po tvom izboru, koliko si dugo cekao na zamenu, mislim koliki ti je postupak maltretiranja bio?
Pisao sam direktno Kingstonu u UK i prosle nedelje sam poslao tamo mrtav flash. Rekli su da ce poslati nov od 32GB sa cim sam bio prijatno iznenadjen, mada mislim da cu se nacekati da mi stigne (ako uopste i stigne). Inace, probao sam sve zive alate i nisam uspeo da ga ozivim. Vidim da je tebi uspelo :)
 
Za sada je tako, za dalje videcemo, Malo me razocarao nisam ocekeviao od Kingstona da mu se ovako nesto desi a imam ga oko 2-3 meseca i nisam ga nesto koristio, a imam jetflash700 32GB njega imam oko 2 meseca duze sa njim nisam imao nikakvih problema.
 
Kako si zadovoljan sa jetflash700 od 32gb?Kakve su mu brzine upisa na usb3.0?Ja sam imao isti takav od 16gb i prodao ga pa planiram neki od 32gb i razmisljam se da kupim ovaj transcend od 32gb pa ako moze daj neke utiske.

Za sada je tako, za dalje videcemo, Malo me razocarao nisam ocekeviao od Kingstona da mu se ovako nesto desi a imam ga oko 2-3 meseca i nisam ga nesto koristio, a imam jetflash700 32GB njega imam oko 2 meseca duze sa njim nisam imao nikakvih problema.
 
Apsolutno nikakvih problema nisam imao sa njim. Kada ga ubacim u PC cita ga prilicno brzo nije kao kod DTR30 koga PC cita trenutno sto je po meni totalno nebitno. Jedino cudno za jetflash700 mogu da kazem da je brzina upisa u prva 2 meseca padala u kontinuitetu, recimo ako krene od 18-19mb/s postepeno kako zavrsava upis padne do 13,5mb/s, to je brzina koja je zavrsna. Nista ne bi bilo cudno da posle upotrebe od oko 2 meseca odjednom ta brzina koja se prikazuje vise nije takva vec je postala varijabilna i krec se od 7-20mb/s. Zasto je to tako stvarno neznam uopste mi nije jasno, ali to nista ne menja realno vreme upisa. I dan danas tako radi. Ja sam apsolutno zadovoljan sa njim. Malo sam bio skeptican oko plastike kucista koja je u sjaju i takva je kakva jeste ali joj nista ne fali.
 
Kako si zadovoljan sa jetflash700 od 32gb?Kakve su mu brzine upisa na usb3.0?Ja sam imao isti takav od 16gb i prodao ga pa planiram neki od 32gb i razmisljam se da kupim ovaj transcend od 32gb pa ako moze daj neke utiske.
Potrazi u ovom podforumu. Nekoliko nas je kacilo testove doticnog flesa :)
 
Za sada je tako, za dalje videcemo, Malo me razocarao nisam ocekeviao od Kingstona da mu se ovako nesto desi a imam ga oko 2-3 meseca i nisam ga nesto koristio, a imam jetflash700 32GB njega imam oko 2 meseca duze sa njim nisam imao nikakvih problema.

Kakve ove veze ima? Defektnih primeraka je uvek bilo, a vala ce ih i biti... i kod Kingstona, i kod drugih proizvodjaca.
I toga, i DOA varijanti... krastavac, desilo se i to je to.

Uostalom, upravo zbog toga i postoji garancija. Reklamiraj i teraj dalje, no big deal ;)
 
Kupio flešku posle 4 godine, ponovio se kako valja, Sandisk Cruzer Extreme 64GB (dobio ime Ljubiša kada se izvrteo Crystal Disk Mark).
Formatirao sam je u NTFS da bih mogao da selim HD filmove. Evo rezultata, a i da pitam ako neko ima iskustva sa ovim sitnicama ali real life iskustva, koliko se skraćuje radni vek kada se fleška koristi u NTFS-u?
 

Prilozi

  • sandisk cruzer extreme 64GB fat32.png
    sandisk cruzer extreme 64GB fat32.png
    51.1 KB · Pregleda: 105
  • sandisk cruzer extreme 64GB NTFS.png
    sandisk cruzer extreme 64GB NTFS.png
    41.8 KB · Pregleda: 96
Koliko para, ja baš šacovao istu, al nije baš jeftina ~ 85€. Doduše, ako upoređujemo sa nekim 64GB krševima koji se mogu naći po "najpopularnijim" prodavnicama, ova je za njih brzi voz i to japanski, hehe.
 
Jeste P307, to je ta fleška.

Plaćena 69.90€ sa pisanom garancijom na 10 godina. Imalo je i za manje pare, ali Austrija daje određene slobode prodavcima što se tiče tih garancija, tako da se prodavci čim piše "limited" pored garancije ograđuju maksimalno koliko mogu, daju na primer 2 godine, a posle se ti zezaj direktno sa fabrikom ako nešto ne valja. Ovako je najprostije, odeš direktno i kažeš da hoćeš drugu flešku, moraju da ti je rode ako piše na računu da je u garanciji. Da kucnem u drvo, nikad nisam imao problema ovde što se tiče zamena i reklamacija, sve je uvaženo na licu mesta.

HD film od 12GB se kopira sa hdd-a maksimalnom brzinom koliko može da izgura hard disk, zakucano na 119MB sa WD Green, za pune brzine je neophodan rad sa SSD-om.
 
to je ta fleška.

Opisi ga jos malo... Kakav je kvalitet izrade, kucista, cvrstina, mehanizam...
Da li "landara" mehanizam ili ima neku "cvrstinu" ?
kad se nagazi nogom, sta ti se cini da li ce da strada?
A kad se nagazi biciklom, da li onda ima sanse da ga nastrada?
Je li "ogrebljiv"?

Cena je bas lepa, ovde kod nas kao stoji cena 85e a fleske nigde na vidiku...
Tek o garanciji zna biti "smesno" diskutovati...

CAR-e, MDM sta vas dvojica mislite o ovoj FLEŠKI ?
 
Poslednja izmena:
Mehanizam solidan, nož skakavac sistem, ali mi ne deluje slider kao nešto što može mnogo da traje. Klacka sam od sebe po neki deo milimetra levo i desno kako je nakačen na mehanizam za izbacivanje usb konektora. Usb konektor iskače solidno, nemam utisak da će da se pohaba tako lako. Definitivno nije za gaženje zbog slidera koji mi deluje kao najjeftinija komponenta izrade ovde. Dobro je zalepljena gornja i donja strana, to makar ne klacka, ima postojanost, što ne bi na primer moglo da se kaže za Kingston DT100 koji sam morao da oblepim selotejpom da se ne raspadne u rukama. Što se tiče završne obrade, podložna je ogrebotinama, serijski broj očekujem odeljan za u vrh glave 2 meseca nošenja u džepu. Nije Corsair Flash Survivor, ako to pitaš, lol. Sve u svemu, namenjena za fine radove, nežna stvar, nije za divljanje i bahatost.
 
Nazad
Vrh Dno