Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Dodacu i ja nesto sto se tice flesica USB 3.0, pre neku nedelju sam pazario Trancend 32GB JetFlash 700 TS32GJF700 (cena oko 2.200 rsd) i iskren da budem, ocekivao sam dosta vece brzine upisa! Testove sam radio sa programom CrystalDiskMark na USB 2.0 jer jos uvek nemam masinu sa USB 3.0 specifikacijom. Brzine su sledece:

Seq> read: 34.75MB/s write: 13.02MB/s;
512K> read: 34.07MB/s write: 2.07MB/s;
4K> read: 4.71MB/s write: 0.05MB/s;
4K QD32> read: 4.39MB/s write: 0.03MB/s.
MKV film velicine 10GB se na flash upise za 14min a MKV film velicine 1.8GB za 2min i 35sek.

Poredjenja radi, Corsair Voyager (USB 2.0) od 2GB koji je kupljen pre nekih 5-7god. ima sledece brzine:

Seq> read: 34.65MB/s write: 22.91MB/s
512K> read: 33.84MB/s write: 10.96MB/s
4K> read: 4.91MB/s write: 0.16MB/s
4K QD32> read: 7.04MB/s write: 0.16MB/s.
MKV film velicine 1.8GB se na ovu flesku upise za 1min i 30sek.
Iz gore navedenog se jasno vidi da Corsair ima skoro pa duplo vece brzine upisa!

Dodacu i brzine koje postize minijaturni SANDISK Flash 8GB Cruzer (USB 2.0):

Seq> read: 16.20MB/s write: 3.72MB/s;
512K> read: 16.34MB/s write: 0.51MB/s;
4K> read: 3.78MB/s write: 0.13MB/s;
4K QD32> read: 3.81MB/s write: 0.57MB/s.

PS ako nekog interesuje, sva tri flesica rade bez problema na TV-u Samung UE40ES5500 i sa njih se filmovi + prevod pustaju bez problema.
 
Poslednja izmena:
Za Kingston R3.0 5 godina ja sam naleteo u ComTrade-u.

Ima tu, tako je, ima i u jos par firmi... ali u gomili ostalih daju tek dve ili tri godine.
Videh to kada sam jurio HyperX svojevremeno.
 
Evo mojih Sandisk Extreme 16GB rezultata

SANDISK EXTREME USB 3.0.jpg

Read je losiji od onog koji ima delevic, dok je write za nijansu bolji...
 
Treba li nekom test iz februarskog VIDI-ja?
Test 20 usb 3.0 sticka....
Ako treba, da slikam i kacim slike :)
 
^^hmmmmm

1138x1801 vs 2115x2820

mislis malo manjoj rezoluciji ;)
hehe :)
 
Lapsus, nisam ni gledao, hehe, hteo sam reći kvalitetu... :thumbup::rolleyes:
 
Posle 2,5 godine vernog sluzenja prestao je da radi Transcend Jetflash T3 8GB. Molim vas preporuku za neki USB 3.0 a da je sto manjih dimenzija i gabarita i da moze da se kupi u Srbiji. Brzine i cena mi nisu bitne, kapacitat 16GB. Samo da je USB 3.0
Najcesce sam nosio flesku na privesku sa kljucevima, tako bi i dalje, pa mi zato treba da je sto manjih dimenzija.
 
Da li je realno da ovaj kingston sto je u VIDI-ju dobio best bye preporuku kod nas kosta 6400 din, a tamo 180 kuna? ili ja gledam neki pogresan model?
 
Narucio malo pre DataTraveler Elite USB 3.0 16GB DTE30/16GB. Utisci i test u ponedeljak ili utorak uvece.
 
Dobro nije bas da nije uopste bitna, hocu da ipak predjem na USB 3.0, inace bi ponovo kupio isti.
To sam i rekao jer ima mnogo USB 3.0 flesheva koji kada se prikljuce na USB 2.0 daju daleko manje brzine od dobrog dela USB 2.0 flesheva. A kada se prikljuce na USB 3.0 onda im je upis opet manji cak i od USB 2.0 standarda, a read je sramota sto se tice USB 3.0 standarda.
Procitaj ti malo ovu i onu sticky temu pa ces videti na sta mislim :)
 
Na ovom velikom uporednom testu moze da se realno sagledaju vecina bitnih USB 3.0 flash stikova od 16GB. Posto prvi i treci nema kod nas da se kupe ili bar ja nisam nasao.
Prva 4 mesta su bila presudna sta da odaberem.

March 2013 winners
1.) SanDisk Extreme
2.) Kingston DataTraveler R3.0
3.) Intenso Speed Line
4.) Kingston DataTraveler Elite
 
Na ovom velikom uporednom testu moze da se realno sagledaju vecina bitnih USB 3.0 flash stikova od 16GB. Posto prvi i treci nema kod nas da se kupe ili bar ja nisam nasao.
Prva 4 mesta su bila presudna sta da odaberem.

March 2013 winners
1.) SanDisk Extreme
2.) Kingston DataTraveler R3.0
3.) Intenso Speed Line
4.) Kingston DataTraveler Elite

Samo par postova iznad tvog prvog u ovoj temi (+ u jos nekoliko ranije) imas test brzine prvog sa liste, kupljenog kod nas. Kolega delevic je napisao gde je pazario, a ja sam kod ovih sto su skoro promenili sajt :)
 
Na ovom velikom uporednom testu moze da se realno sagledaju vecina bitnih USB 3.0 flash stikova od 16GB. Posto prvi i treci nema kod nas da se kupe ili bar ja nisam nasao.
Prva 4 mesta su bila presudna sta da odaberem.

March 2013 winners
1.) SanDisk Extreme
2.) Kingston DataTraveler R3.0
3.) Intenso Speed Line
4.) Kingston DataTraveler Elite
I zeznuo si se, ako smem da prokomentarisem moje vidjenje... zeznuo si se debelo.
Em sto ima kod nas SanDisk Extreme modela, koji bi definitivno bio moj izbor od navedenih u toj 16GB kategoriji... em sto bi mozda bolje bilo da si kupio drugi sa te liste, njega ima kod nas - a opet je nesto brzi neg' Elite, bar sudeci prema ovom testu, iako ima identicnu fabricku deklaraciju brzine.

Em sto si, u krajnjoj liniji, kupio fles koji je deklarisan tek na 70/30... i koji, po tom testu, nesto marginalno prebacuje specifikaciju za upis (kao ipak najbitniju stavku).
A fleska sa ~36MB/s sekvencijalnom upisom... u danasnje vreme...ne znam, meni deluje kao da je za izbegavanje. Tako da iz te perspektive, zaista ne znam sta su ovi sa WhoRatesIt? sajta videli u tom flesu, pa mu dali onu "excellent" ocenu.
 
I zeznuo si se, ako smem da prokomentarisem moje vidjenje... zeznuo si se debelo.
Em sto ima kod nas SanDisk Extreme modela, koji bi definitivno bio moj izbor od navedenih u toj 16GB kategoriji... em sto bi mozda bolje bilo da si kupio drugi sa te liste, njega ima kod nas - a opet je nesto brzi neg' Elite, bar sudeci prema ovom testu, iako ima identicnu fabricku deklaraciju brzine.

Em sto si, u krajnjoj liniji, kupio fles koji je deklarisan tek na 70/30... i koji, po tom testu, nesto marginalno prebacuje specifikaciju za upis (kao ipak najbitniju stavku).
A fleska sa ~36MB/s sekvencijalnom upisom... u danasnje vreme...ne znam, meni deluje kao da je za izbegavanje. Tako da iz te perspektive, zaista ne znam sta su ovi sa WhoRatesIt? sajta videli u tom flesu, pa mu dali onu "excellent" ocenu.

Care, pa ovi su na ovom testu uzeli u obzir i cenu! Ja sam (cu) platio skoro duplo manje od ovog SanDisk Extreme 16GB koga, sad znam, ima i kod nas da se kupi. Kad budem imao potrebe da prebacujem brze podatke uzecu i brzi USB flash stik. Ja sam gledao i realno kako stvari stoje. U mom okruzenju 98% imaju jos USB 2.0 portove na svojim masinama tako da mi je dzaba sto ja imam brz flash stik kad nemam gde da ga ubodem kod drugih.:eyebrows:
 
Care, pa ovi su na ovom testu uzeli u obzir i cenu! Ja sam (cu) platio skoro duplo manje od ovog SanDisk Extreme 16GB koga, sad znam, ima i kod nas da se kupi. Kad budem imao potrebe da prebacujem brze podatke uzecu i brzi USB flash stik. Ja sam gledao i realno kako stvari stoje. U mom okruzenju 98% imaju jos USB 2.0 portove na svojim masinama tako da mi je dzaba sto ja imam brz flash stik kad nemam gde da ga ubodem kod drugih.:eyebrows:
Ja sam bas ovo uzeo u obzir kada sam ti savetovao da vidis kolike su prave brzine tih 3.0 kada se ukljuce na 2.0 (jer su daleko manje od nekih USB 2.0 flesheva), ali sad dzaba...
 
Care, pa ovi su na ovom testu uzeli u obzir i cenu!
OK onda, to sam prevideo... ja gledam samo suve performanse :)
Ja sam (cu) platio skoro duplo manje od ovog SanDisk Extreme 16GB koga, sad znam, ima i kod nas da se kupi. Kad budem imao potrebe da prebacujem brze podatke uzecu i brzi USB flash stik. Ja sam gledao i realno kako stvari stoje. U mom okruzenju 98% imaju jos USB 2.0 portove na svojim masinama tako da mi je dzaba sto ja imam brz flash stik kad nemam gde da ga ubodem kod drugih.:eyebrows:
Tako sam i ja razmisljao pre godinu i kusur, kada sam se prvi put lozio za USB 3.0 flesku... em to, em sto ni na svom kompu nisam imao USB 3.0.
Godinu dana kasnije - kupio sam super-brzi fles, na kompu jos uvek nisam imao USB 3.0 (to se promenilo u medjuvremenu :D)... a u okruzenju i dalje ista situacija - USB 2.0 na 99% masina :d

A krastavac... merak :)
Jedino sto nije valjalo jeste to sto, maltene kako sam ja pazario svoju USB 3.0 zivotinju, Corsair najavi/predstavi onu svoju Voyager GT Turbo seriju :D
 
Kingston Data Traveler R3.0 16 GB

Umesto Kingston DataTraveler Elite 16GB kupio sam ipak, posto prvu mi nisu poslali, Kingston DataTraveler R3.0 16 GB (DTR30/16GB).
Ne mogu sad da postavim slike iste ali uradio sam na brzinu dva benchmark skrinshota. Citanje jedva malo manje ali zato upis je tacno duplo brzi od moje predhodne Transcend Jetflash T3 8GB. Naravno pun potencijal ce biti kad bocnem negde na Z68 ili Z77 ploci sa USB 3.0.
Sama fleska je robusne izrade, gumirana veoma prijatnom na dodir gumom. Malo je vecih dimenzija (duzina 7 cm) ali ipak nije i prevelika. Dolazi sa tracicom za nosenje tako da je dobra kao privezak i nece se izgrebati od kljuceva.
 

Prilozi

  • Flash memory toolkit 2.01.jpg
    Flash memory toolkit 2.01.jpg
    337.2 KB · Pregleda: 144
  • Atto disk benchmark.jpg
    Atto disk benchmark.jpg
    149.5 KB · Pregleda: 133
  • Real world write speed.jpg
    Real world write speed.jpg
    285.4 KB · Pregleda: 147
Poslednja izmena:
Tek sam sad prebacio slike pakovanja fleske a i da dodam novi test. Naime sad sam flesku bocnuo direktno na I/O panel pozadi kucista direktno na plocu, a ne kao prilikom prvog testiranja na prednji kucista. Mali pomak u brzinama, i za citanje i za upis. Napominjem da imam plocu samo sa USB 2.0 i ovaj put je fleska popunjena sa oko 33%, prilikom proslog testiranja je bila prazna.
 

Prilozi

  • DSC09189_resize.JPG
    DSC09189_resize.JPG
    379.5 KB · Pregleda: 69
  • DSC09190_resize.JPG
    DSC09190_resize.JPG
    483.4 KB · Pregleda: 77
  • DSC09192_resize.JPG
    DSC09192_resize.JPG
    184.1 KB · Pregleda: 65
  • FlashToolkit_KingstonDT Rubber 3.0.png
    FlashToolkit_KingstonDT Rubber 3.0.png
    47.6 KB · Pregleda: 124
  • DSC09186_resize.JPG
    DSC09186_resize.JPG
    551.3 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
Da li bi mogao da ga pustis kroz CrystalDiskMark i da okacis rezultate, ako ti nije problem?
 
Nazad
Vrh Dno