Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Nisam... a danas sam se cuo sa njim, i danas sam potezao ovaj tvoj slucaj - nista mi ne rece :)

Nego, kakve su brzine tog novog... na USB 3.0 pre svega?
Jel' baca kao onaj moj nesrecni komad, sa celih 75 mega za citanje i isto tako celih 6 mega za upis?
 
00.png :D
 
K'o preslikano :p
 
Nece, tj. ne mora da znaci. To je ono o cemu ja pricam sve vreme.
U teoriji bi trebalo, ali u praksi se vrlo cesto to ne desava. Uostalom, imas bas na ovom forumu gomilu primera na ovu temu, pa da se ne ponavljam.

A o drugoj strani, te onim 70/20, 70/30 i slicnim flesevima kojima smo preplavljeni ovde da i ne pocinjem... dok o DT111 "sampionu" koji mi se nalazi na dohvat ruke, koji je USB 3.0, a izvlaci 75/6 nema smisla ni govoriti. To je pravi "USB 3.0", sa sve tim zasluzenim navodnicima.

OK, ja sam i napisao "velika vecina". Mozda nije ni vecina, polovina, nebitno.

Ali ajde, daj neki 2.0 fles od 32 Gb koji izvlaci 30/30??
 
Samo jedan? :p

Na prvu loptu - onaj sto sam licno imao, te pre neki dan prodao: Corsair Flash Voyager GTR.
35/31 na USB 2.0. 43/36 kada se prebaci na USB 3.0, iako je to po deklaraciji USB 2.0 fles.
 
Ima, ima... i to dosta modela.

A sto se tice ovog "gde ima da se kupi" dela - ne znam, to ti vidi sam, potrudi se malo. Ja sam ti samo rekao da postoje.
I to da biras izmedju raznih modela/proizvodjaca, kako rekoh.
 
To je ono "ima, al' nema".

Sad videh da si ti cenio taj fles 35 evra. Lepa je to cena.
 
To je ono "ima, al' nema".
Ne, to je ono "ima" i "postoji". Pitao si me da ti navedem koji to USB 2.0 fles izvlaci 30/30, i ja sam ti odgovorio, spomenuvsi ti jedan od takvih.
A ne secam se da smo ikada u diskusiji pominjali da to treba jos da bude i prisutno po nasim radnjama, na izvol'te.

Ne, ovde kod nas nikada tako necega nije bilo, k'o sto nema ni sad, uostalom... a da li ce biti - videcemo. Tako nisam ni ja taj fles kupio u Srbiji/Beogradu/svom dvoristu, vec je doslo iz daleke nam Amerike. K'o i prakticno sve ostalo sto je iole egzoticnije, sve mora iz inostranstva. Ista prica je bila i za ovaj fles sto je zamenio taj GTR.
Sad videh da si ti cenio taj fles 35 evra. Lepa je to cena.
Lepa, lepa... i otisao za toliko, relativno brzo.
Bilo par interesenata, dvojica bas ozbiljni... i na kraju zavrsi kod coveka koji, ispostavilo se, vec ima jedan takav, identican, isto od 32GB. Zna covek sta kupuje i znao je sta mu treba.
 
Bas lepo sto postoje takvi flesevi negde u svetu. :)

Dobro, ovim smo zakljucili ovu mini polemiku "Zasto uzeti 3.0 fles za 2.0 port". U zemlji Srbiji, naravno.
 
Bas lepo sto postoje takvi flesevi negde u svetu. :)
krastavac, i mi smo - bar u teoriji - deo tog istog sveta :D

A ako cemo realno, nije ni taj (pravi) "svet" tako daleko... Madjarska, npr. je prilicno blizu, a tamo moze dosta toga da se nadje ;)
Dobro, ovim smo zakljucili ovu mini polemiku "Zasto uzeti 3.0 fles za 2.0 port". U zemlji Srbiji, naravno.
Pazi, bilo je i ovde tih brzih fleseva, za nepoverovati :D

Mogao je da se kupi recimo Patriot-ov pulen, odlicni Xporter Rage XT, pre par meseci... a (dooosta) ranije je bilo Corsair-ovih GT-ova i OCZ-ovih brzih modela (Diesel, ATV).
No, problem je sto sve to dolazi na kasicicu... i u jednoj-dve ture i gotovo.
 
Hyperx3.0 Zadovoljni korisnik i zadovoljan brzinama. :),)
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 92
Jel neko ima iskustva sa Verbatim Store 'n' Go V3 USB disk 32/64GB, tj. kolike su im brzine, po zvaničnoj specifikaciji je jedan od najgorih ali sam našao test, da li u ovoj ili drugoj temi o usb flash-ovima, po kojem ima upis od pristojni 40 i kusur mb/s, da li je bolji on ili Patriot SuperSonic Xpress USB 3.0 ili neki treći budžetni usb 3.0 flash...

Druga opcija mi je poručivanje od preko nekog besnog 64Gb flasha tipa Patriot Magnum, HyperX ili nešto slično, pa ako neko zna gde se napolju može uzeti povoljno a da šalju u Srbiju i prihvataju plaćanje kreditnom karticom neka javi slobodno...
 
Poslednja izmena:
Vidim ima preko atoma jetflash 760 64GB za 4500 din 80/68 R/W, mislim da za te pare ne može bolji.
 
Dobra je to specifikacija, nema sta...

A dobra i cena.
 
Auh, Bog te maz'o, odakle li samo izvuce ove brzine... na stranu sto SanDisk u svojoj ponudi nema USB flash koji moze da cita brzinom od 260MB/s, nego sto je pomenuti SanDisk Ultra jedan matori USB 2.0 fles koji ima, upravo sa njihovog sajta citam, specifikaciju od ubogih 15/10.
A ta Extreme linija koju imas ti im je, naravno, najbrza serija. Ultra to sigurno nije.

Tako da sta je pisac hteo da kaze, meni nikako nije jasno :)
 
Pa u cemu je u pravu za SanDisk, aj' ti meni razjasni?

Jos bolje - nadji mi taj fles o kome pricas. Koji je to SanDisk Ultra od 64GB sa specifikacijom 260/100?
 
Auh, Bog te maz'o, odakle li samo izvuce ove brzine... na stranu sto SanDisk u svojoj ponudi nema USB flash koji moze da cita brzinom od 260MB/s, nego sto je pomenuti SanDisk Ultra jedan matori USB 2.0 fles koji ima, upravo sa njihovog sajta citam, specifikaciju od ubogih 15/10.
A ta Extreme linija koju imas ti im je, naravno, najbrza serija. Ultra to sigurno nije.

Tako da sta je pisac hteo da kaze, meni nikako nije jasno :)

hahahha, jes izlupao sam se :D , a nije ni cudo koliko radim danas :D

Nije ultra nego extreme 32gb , brzine su 190/100

Isto citaju , samo ovaj od 32gb duplo brze pise u odnosu na 16gb
Izvinjavam se :)

A taj Extreme od 64gb baca ovako:

ScreenShot077.jpg
 
Poslednja izmena:
Hahaha, znao sam da si omanuo debelo... :D:D:D
Nego me to zacudilo od tebe, velikog postovaoca SanDisk-a, za koga mi se cini da bi znao da navede celokupan portfolio proizvoda u po noci :p

A prvo si napisao 260/200, videh to ;)... i dok mi tu upis nije bio sporan, jer znam da SanDisk ima model sa tolikim upisom (pomenuti Extreme u 64GB varijanti, tj. 190/190 deklaracijom), onih 260MB/s za citanje mi i dalje nije bilo jasno - SanDisk jednostavno u svojoj ponudi nema flesku sa tolikim upisom :D
Pa rek'o: "sta bre bulazni ovaj delevic"... :d
 
Samo sam bukvalno ispratio delevica sto se tice SanDisk a u sebi sam mislio na extreme. Samo da dodam kazu da je dozivotna garancija, a ja pod tim mislim koliko sam citao o tome (ne za ovaj.... ne secam se za koj ali se pominjala dozivotna garancija) da se odnosi na to sve dok bude bila proizvodnja tog modela, to je po njima dozivotna garancija. Koliko sam citao na nasim
site comtrade da je garancija za extreme 2 god.
 
Tu si u pravu - i za jedno, i za drugo.

I za znacenje tzv. "dozivotne" garancije... a i za zakidanje na istoj kod nas. Nista cudno, dodao bih.
Isto kao sto je tesko naleteti na punu petogodisnju garanciju za Kingston proizvode, npr.
 
U Nikon shopu imas punu "dozivotnu" garanciju i najbolju cenu. Mada za extreme varijante mislim da je minimum 10 godina, ali provericu sutra
 
Poslednja izmena:
Upravo sam razgovarao sa Nikonom.
Dozivotna garancija znaci : Dokle god se proizvode usb 3.0 flesevi ako vas crkne dobice te odgovarajucu zamenu. Recimo ,meni crkne moj flash za 5 godina, i u ponudi nema isti takav, onda cu dobiti odgovarajucu zemnu za neki novi flash 3.0 , ali necu dobiti zamenu ukoliko prestanu da se prave flesevi 3.0 i u ponudi postoje samo flesevi usb 4.0. Tu je ogranicenje
 
Upravo sam razgovarao sa Nikonom.
Dozivotna garancija znaci : Dokle god se proizvode usb 3.0 flesevi ako vas crkne dobice te odgovarajucu zamenu. Recimo ,meni crkne moj flash za 5 godina, i u ponudi nema isti takav, onda cu dobiti odgovarajucu zemnu za neki novi flash 3.0 , ali necu dobiti zamenu ukoliko prestanu da se prave flesevi 3.0 i u ponudi postoje samo flesevi usb 4.0. Tu je ogranicenje

Nema sanse znaci za 10 godina da odes u taj isti nikon recice ti ee prijatelju taj fles se ne proizvodi vec 5 godina ;-) najbolje kupim 1 fles i menjam dok god bude 3.0 a tako ce biti jos MINIMUM 7-8 godina ( kazem da se proizvode) evo 2.0 vec doooobrih 12 13 godina koliko vec i dalje je na trzistu naj zastupljeniji ;-) Nista od toga prijatelju nema sanse
 
Nazad
Vrh Dno