Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

nisam znao da ima i ovog u 1TB varijanti :-D sve u svemu fina kupovina imam 1 ovakav samo manjeg kapaciteta i 1 TB ljubicasti zaboravio sam oznaku isto 3.0 port :-D Sve u svemu jako isplativa stvarcica :)
 
Hyperx bez ikakvih poresavanja bustovanja itd...
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 139
Uh, odlican! :)
Mene je iznenadio, iskreno sam mislio da nece dobaciti ovoliko, tj. sustici onaj moj Patriot :)

Samo, par stvari... prvo - pusti mu par prolaza (5 je default, mada ajd', ne moras toliko, ali pusti bar 3), dobices sigurno nesto bolji skor. A i tako se testira, nikad sa jednim prolazom :)
Drugo - aj' pusti test (3 il' 5 prolaza :p) sa 100MB test fajlom, kao i sa 4000MB... bas me zanima kako se tad ponasa ova fleska, ona moja dodatno dodaje gas sa 4000MB. A da, i pusti i ostale kategorije da se izvrte, mene prvog zanima kakav je za 4K.


P.S. Na cemu si ovo testirao, onoj tvojoj "famoznoj" :p Intel Z77 ploci... tj. nativni USB 3.0 kontroler?
 
da da na novoj dz77bh-55k :-D naravno pozadi dzekan u plocu kabl pa na kabl. Napred nemam usb3.0 ako zna neku foru kako u kuciste da nabudzim 3.0 portove neka javi jer kuciste nema sile da menjam zbog portova, mada tesno je sa ovom plocom poprilicno :-D
 
Poslednja izmena:
@CAR Nisi obratio pažnju, nije sustigao naše 64GB Patriot a ni Corsair, jer taj fleš je 128GB ;)
 
Pratim ja sve, druze, ne brini... i znam vrlo dobro sta sam rekao i zasto sam to rekao ;)

Kazem, sustigao (ne i prestigao... bar ne mene, tebe je osisao :p) iz prostog razloga jer je specifikacija za taj njegov od 128GB identicna onoj za taj model od 64 giga ;)
225/135 je deklaracija HyperX-a i za verziju od 64GB i za verziju od 128GB... uostalom, isto kao sto je identicna 200/120 za ovaj moj Magnum, bio on od 64 ili pak 128 giga.
Samo je za taj tvoj Voyager GT nesto drugacija prica, tu po specifikaciji postoji brzinska razlika izmedju 64 i 128 giga - razlika je u brzini upisa, 110 vs. 130 mega u sekundi ;)
 
Pa upravo, znamo da mogu premašiti specifikacije. Te možeš misliti koje su tek brzine naših od 128GB! ;)
 
Iskreno - mislim ni MB preko ovih od 64 giga :)

Odnosno, da ne budem bas bukvalista, uvek moze neka razlika da bude, ali bih to pre pripisao konkretnom primerku nego razlici usled kapaciteta.
Jednostavno, da su ovi duplo veci ista brzi - napisali bi ovi to u specifikacijama, ne brini se ti nista :D

Uostalom, kao sto je za tvoj Cors lepo navedeno...
 
da da na novoj dz77bh-55k :-D naravno pozadi dzekan u plocu kabl pa na kabl. Napred nemam usb3.0 ako zna neku foru kako u kuciste da nabudzim 3.0 portove neka javi jer kuciste nema sile da menjam zbog portova, mada tesno je sa ovom plocom poprilicno :-D

Ja imam neku stariju ploču (samo na bek panelu 2xUSB3.0), uzeo sam dosta davno produžni USB3.0 (male to female, nije bilo kraćeg od 1.8m) i šljakao je dobro sa Jetflash700 16GB, ali kad sam neki dan kupio Storejet 1TB, koji ima još nekih 60cm svoj kabl, nema šanse da radi, jedva i sa dodatnim usb napojnim (toliki su padovi napona) odnosno max brzina kopiranja oko 2MB. (od 100 inače). I ja u nedelju, presečem taj produžni, skratim ga za metar, izbušim i pripremim rupu u maski kućišta, sa tečnim metalom ulepim konektor. Pozadi ide u bek panel, pa ulazi i prolazi kroz kućište. Jedino sam se malo iživcirao, kad sam presekao i video šta je žica, bužira, alum. bužira, itd, ništa polako sam lemio jedan po jedan slagao kako je bilo, izolovao šta je trebalo od čega i "voila" sve šljaka kako treba...

 
@CAR To bi morali da probamo, ako se dokopamo! :d

@salenjak Vidiš, ja taman htedoh da se požalim na slično, samo sa internim konektorom! Rade mi svi USB 2.0, kao i onaj spori Kingston DT 111 3.0, ali Corsair niks!! Krene pa zaglavi.
Probao sam sa Cooler Master - Front panel USB 3.0 Adapter-om RA-USB-3035-IN i to dva komada, prvi primerak ni jedan port sa mojim Corsair-om, drugi jedan radi, probao da nije do ploče kod komšije na Asrok-u i neće ni kod njega. Onda sam uzeo i SilverStone FP38, i neće nijedan port.
Isto sam se iznervirao i shvatio problem, rasturio konektor Cooler Master-a, skratio kabl na 35cm (sa75), i dalje neće!!! :mad:

Pa ne mogu na 5cm da ga skratim, kako su to loše projektovali nemam reči. Izgleda da nisu planirali brze USB 3.0 fleške gladne napona!! :d
 
Poslednja izmena:
Mnogo sam se dvoumio, hteo sam da uzmem neki veći flash, napalio se na Corsair Flash Voyager GT USB 3.0 64GB, ili Patriot Supersonic Magnum 64GB i na kraju sam uradio nešto pametno, za iste pare (9900 din) kupio Transcend StoreJet 25M3 1TB (USB 3.0). Nadam se da se ne ljutite za off topic, evo testova:

...

Ovaj baš i ne može kao Transcend Jetflash700 16GB da stoji na privesku sa ključevima... hehe, ali može ladno u džep.


I ja sam se dvoumio izmedju flash-a veceg kapaciteta i eksternog hd-a i ipak sam se odlucio za hd. Pazario sam Silicon Power Armor A80 1TB za 9000 dinara. Solidno brz i prilicno (vodo)otporan hard u kvalitetnom alu kucistu.

8320-1.jpg


http://www.amazon.com/Silicon-Power...cs&ie=UTF8&qid=1359635434&sr=1-1&keywords=a80

screenshot961.jpg
 
Poslednja izmena:
Poppstar USB 3.0 32GB flash na USB 2.0 ploci ( Rampage II )
U pitanju je niskobudzetni flash sa cenom oko 26-7eura.


poppstar.png
 
Cisto da obavestim ljude (ako vec nije receno, ako jeste ne zamerite :D), moj JF700 stao sa radom i dobio sam u zamenu isti model isto od 32gb. Medjutim godina proizvodnje je 2013. i izgleda da je revizija druga. Skoro duplo je manji i nije sav onako obao, vec je lepse dizajniram nesto. Ivice su sada od mat plastike i malo su izbocene i led je narandzasti umesto plavi kao na predhodnom. Deluje kvalitetnije. Meni se mnogo svidelo to sto je mnogo manji. Mogu ga testirati ako nekog zanima (samo da mi neko napise kratak tutorial jer nikad nisam flasheve testirao).
 
Uzeo Sandisk Cruzer Extreme 32GB. 200MB read, 120MB write na USB 3.0 (MacBook). A uz to izgleda fantsticno i ne zauzima puno prostora uopste. Samo vec vidim da ce ovaj mehanizam za izbacivanje brzo da ode.
 
@CAR To bi morali da probamo, ako se dokopamo! :d
Da znas da bih, i to vrlo rado... bas me kopka koliko ova nasa prica ima osnova, te ko je u pravu - ti ili ja! :D
Ako bude prilike, videcu da porucim preko nekoga ili jedan GT k'o taj tvoj, ili pak jedan Magnum k'o ovaj moj... pa da vidimo sta je sta :)

Mada, s obzirom da za taj tvoj sam proizvodjac navodi da je verzija od 128GB - makar marginalno - brza, mislim da bi merodavnije bilo probati jedan Magnum od 128GB, njima je kanda uvek ista specifikacija/deklaracija... odnosno, eventualno 64 vs. 128GB u HyperX izdanju ;)

2 brankoX:
Nije to bas "vrh", moze USB 2.0 da izvuce i vise od toga... ;)
 
^ Pe nešto se i ne nagledah takvih koji imaju write >31MB, barem ne u ovoj temi. Pogotovo ne 32GB za 26-27€.
Jedan Sundisc Extreme write >32MB ali po duplo većoj ceni.

Marko se ne javlja da kaže gde ga je kupio?
 
Poslednja izmena:
Nista nisam rekao za cenovni rang... samo sam pomenuo da ima fleseva koji mogu da isteraju toliko, pa i nesto preko. I za read, i za write ;)
Istina, marginalno preko... ipak su tu negde realni limiti samog USB 2.0 porta, pa se i ne moze vise nikako, ma koliko da je brz sam fles.

Ja sto znam, i cije grafikone gledam... svi oni pominjani na prethodnim stranama: Voyager GT, Magnum... pa i Voyager GTR, jedan USB 2.0 fles. On mi baca (tj. bacaO je, s obzirom da je promenio vlasnika) bas tih 35/31 na USB 2.0 portu, a 43/36 kada se udene na USB 3.0.
 
To su marginalne razlike, pogotovo što je ovaj od MarkaJ prosečan primerak pošto videh da ljudi izvlače sa tim Poppstarom i 32,33MB i više write-a preko 2.0 porta. Volim i ja Corsa i imam jedan GT 2.0 već nekoliko godina i dobro me služi ali nikad ne bih dao za iste performanse dva ili tri puta veću cenu. Za mene fleshic nije nikakav statusni simbol i gornji limit za takve drangulije mi je 30-tak evra, otprilike koliko košta ovaj Poppstar.

Ružna stvar u ovome je što se izgleda mora nabaviti u inostranstvu.
 
Shvatam koja je tvoja poenta... ali cinjenica je da pravis jednu gresku u startu.
Naime, svi ovi pomenuti fleevi (na celu sa tim Poppstar-om) su ipak *USB 3.0* flesevi... sto znaci da je najbitnije kako oni svi rade na USB 3.0 portu. To kako ce da rade na USB 2.0 i nije toliko bitno, odnosno, nije najvaznija stvar na svetu... jer su, kako rekoh, ipak predvidjeni za rad na USB 3.0. Tako da ne verujem da su ih uopste nesto podrobno testirali na USB 2.0, daleko bilo optimizovali nesto posebno za rad na istom... maltene, bice dobro ako su ih uopste uboli u isti, cisto da provere rade li uopste - s obzirom da su ionako svi oni kompatibilni nanize.

A kada je vec takva situacija - ja prvi bih bas voleo da vidim taj Poppstar na USB 3.0. Na jednom propisnom USB 3.0 portu tj. kontroleru, jednom koji moze maximum da izvuce iz tog flesa.
Pa onda da vidimo what's what, te da li su bas iste performanse i na USB 3.0 u poredjenju sa onim pominjanim flesevima... ili su pak ti flesevi dva-tri puta *brzi*, pa su pre svega zbog toga i dva-tri puta skuplji.
 
Mene najviše interesuju rezultati koje ti flešići postižu na 2.0 portu. Razlog? Pa zato što su u mom okruženju gotovo svi računari na kojima kačim taj fleš samo 2.0, skoro nijedan nema 3.0 kontroler uključujući i moju matičnu ploču kući. Varijanta dokupljivanja PCIe USB 3.0 kontrolera mi je jednostavno neisplativa (jer bi morao da dokupim i front panel) a za te pare već ulazim u SSD carstvo.
 
Razumem te u potpunosti... primedba apsolutno na mestu, i sam sam tako razmisljao do pre nekih mesec dana, te zbog toga nisam kupovao USB 3.0 fles, iako ih smekam vec duze od godine.

Ipak, ako se brzina na USB 2.0 vodi kao primarna stavka... zasto onda i gledati USB 3.0 fles? Ima dosta brzih USB 2.0 fleseva...
Logika "da, ali ja sad uzmem USB 3.0, pa koristim na USB 2.0, pa onda jednog dana kada kupim plocu koja ima USB 3.0..." po meni je potpuno pogresna, jer to "jednom" moze da se dogodi za 3 ili 6 meseci, mozda godinu dana... a bolje je u tom slucaju za tih 3-6-12 meseci kupiti USB 3.0 fles koji ce brzinski biti aktuelan za to vreme.
 
Ipak, ako se brzina na USB 2.0 vodi kao primarna stavka... zasto onda i gledati USB 3.0 fles?

Jer ce USB fles 3.0 da izvuce maksimum (velika vecina) na 2.0 portu.

Kada sam trazio fles od 32 Gb nisam gledao da li je 2.0 ili 3.0 vec da izvuce maksimum na 2.0 portu. Ispalo je da mora da se uzme 3.0 fles.
 
imam TRANSCEND Flash 32GB JetFlash 700 i do sada ga nisam formatirao. Hocu da uradim format u NTFS file pa me bune neke stvari kada mu kazem format na koliko treba biti Allocation unit size i da li treba bit quick format.
 
Ok je quick format, size default ili 4096 bytes...
 
Poslednja izmena:
Da li pre formatiranja treba u Device manager-u da se stiklira u tab-u Policies i označite Better performance i Enable write caching on the device

11111111111111.jpg
 
Jer ce USB fles 3.0 da izvuce maksimum (velika vecina) na 2.0 portu.

Kada sam trazio fles od 32 Gb nisam gledao da li je 2.0 ili 3.0 vec da izvuce maksimum na 2.0 portu. Ispalo je da mora da se uzme 3.0 fles.

Nece, tj. ne mora da znaci. To je ono o cemu ja pricam sve vreme.
U teoriji bi trebalo, ali u praksi se vrlo cesto to ne desava. Uostalom, imas bas na ovom forumu gomilu primera na ovu temu, pa da se ne ponavljam.

A o drugoj strani, te onim 70/20, 70/30 i slicnim flesevima kojima smo preplavljeni ovde da i ne pocinjem... dok o DT111 "sampionu" koji mi se nalazi na dohvat ruke, koji je USB 3.0, a izvlaci 75/6 nema smisla ni govoriti. To je pravi "USB 3.0", sa sve tim zasluzenim navodnicima.
 
Nemoj tako, on je savršen! ,)
Ako ćeš samo jednom pisati na njega i potom samo čitati (instalacija?)... :d
 
Ne znam sta si ti uopste javljas po ovom pitanju - ja koliko znam, tvoj primerak doticnog vise nit' pise, nit' cita... :D
 
E pa nisi u toku, Kingston (znaš ko već :wave:) mi odmah zamenio za novi koji radi! ;) :p
 
Nazad
Vrh Dno