Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Za exFAT, kada je Windows u pitanju:

Windows XP SP2 ili Windows XP SP3 + KB955704
Windows Vista SP1
Windows 7
 
da li je ovo poražavajuće? :( transcend jf700 ‚16GB
na usb 3.0 (matična msi 970a-g46)
(formatiro sam na exfat)

na koju foru treba naknadni apdejt sad i za windows xp sp3?! pa mislim....aj za sp2 i mogu da svarim ali...
 

Prilozi

  • SNAG-0020.jpg
    SNAG-0020.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 108
a evo rezultata i na usb 2.0.. pošto imam samo 2 usb 3.0 ulaza, njih ću slabije koristiti jer se nalaze na zadnjem dleu kućišta koje je preplavljeno kablovima...po meni nije loše za usb 2.0
 

Prilozi

  • SNAG-0021.jpg
    SNAG-0021.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 96
Ma ko će ga više znati. Kao prvo, amd matična, mislim da generalno usb 3.0 bolje radi na intel pločama. Kao drugo, na nekim fleškama brzine ovise o formatu, na transcnima nekako najbolje radi u fat32, ali držim u ntfs zbog većih fajlova. Jetflash 700 16GB bi trebao da radi 70/20, a 730 90/20, a sad šta više rade sa njima, koji će ga đavo znati. Ja imam tu od 16 GB i radi 71/21, ali je star nešto preko godinu dana. Možda sad nešto mute, stvarno ne znam. Probaj sva tri formata, testa radi i veličinu sectora (Allocation unit size) ostavi na default, od ovoga ti se može srozati brzina ako nije optimalna veličina.

3.0


2.0
 
Poslednja izmena:
na koju foru treba naknadni apdejt sad i za windows xp sp3?! pa mislim....aj za sp2 i mogu da svarim ali...
Pa ti probaj sad tako kako je, pa vidi... ako radi - super. Ako ne - krastavac, skidaj update.

Ja sam upravo oprobao kod sebe na dva XP-a, oba SP2... i morao je ovaj update da ide, jednostavno ne vidi flesku, tj. vidi je u RAW formatu.
Samo 7-ica kod mene vidi to bez problema.
a evo rezultata i na usb 2.0.. pošto imam samo 2 usb 3.0 ulaza, njih ću slabije koristiti jer se nalaze na zadnjem dleu kućišta koje je preplavljeno kablovima...po meni nije loše za usb 2.0
Pa kako je bre ovo dobro, tj. "nije lose za USB 2.0", kako si rekao... sta ovde konkretno spada pod "nije lose"?

30-ak mega za citanje - standardnih 30-ak mega, sto ima maltene svaka druga USB 2.0 fleska... i ocajnih 10-ak mega za upis? Tuga.


2 sam633:
Hvala lepo na ovom infou... i na tacnoj oznaci za update :wave:

It's a life saver, stvarno... jendostavno, gomila kompova na koje nalecem i dalje vozi XP na sebi, a tamo exFAT - bez ovog apdejta - nema sta da trazi. Uostalom, samo na mom licnom kompjuteru imam dva harda sa XP-om dignutim na njima... i za takve sisteme fleske su mi neupotrebljive ako su pod exFAT-om.
Odnosno, *bile* su neupotrebljive... but not any more! :)

Sad jos samo da se resi problem u nekompatibilnosti izmedju TV-a i exFAT-a... a dotada ce fleske morati po potrebi u NTFS :d
 
Da se i ja malo pohvalim sa mojim novim Patriot Supersonic Rage 32GB USB 3.0 :)
 

Prilozi

  • 192.6 - 49.51.jpg
    192.6 - 49.51.jpg
    74.4 KB · Pregleda: 106

Prilozi

  • kingston.jpg
    kingston.jpg
    11.4 KB · Pregleda: 88
  • Kingston-HyperX-Predator-3.0-Flash-Drive.jpg
    Kingston-HyperX-Predator-3.0-Flash-Drive.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 97
  • 454.jpg
    454.jpg
    25.6 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Mogu samo da zamislim cenu ovog giganta od 1 TB...nije mi samo jasno kako su uspeli da spakuju 1 TB u tako malom kućištu. Čak je i 512 GB veliko iznenađenje...

Svaka čast Kingstonu, samo nadam se da će se testovi ovog čuda pojaviti brzo pa da vidimo kako cenu tako i realne performanse.
 
^ Cena 512GB 1800$ sto ce reci da ce ovaj od TB kostati sigurno oko 3000$ sto je previse jos uvek, mada ne sumnjam da ce cene relativno brzo pasti, kada je izasao DTHX3.0 bio je PAPREN, sada su cene skroz OK. Mislim da je ovo ulazak u novu eru pokretnih fleseva i racunara na stanicama, autobusima, a ceo OS ce biti spakovan sa aplikacijama na Flesu, brzine su odlicne i zadovoljavajuce te s toga cenim da se ide ka tome da se racunari ugradjuju svuda a nase je samo fles da nosimo :-DDD A to kako su uspeli da upakuju 512GB ili 1TB zaista zaista zinuo sam kada sam video RSS news koliko sam razumeo 1TB bice pretstavljen na CES - u dok ovaj 512 moze vec da se kupi. :-D

Vratih se par godina u nazad kada mi je 16Mb fleska bila uUUUu flopi proslost , a sada sta reci? HDD proslost? :-D
 
Svaka cast na ovome, zaista veliki uspeh spakovati 1TB u uredjaj takvih dimenzija. Po ovome znaci da bi kroz koju godinu trebalo da ocekujemo masovnu pojavu jeftinih 128 i 256gb usb 3.0 fleseva kao i SSD-ove velikih kapaciteta za male pare.
 
Dal ce 32Gb imati brzine koje gore pisu ili drasticno manje? :-D lepo izgleda napokon novi dizajn :-D
 
Pa sudeći po tome da se do sada vrlo teško nabavljao, ko zna. Ali moguće u nekim vrlo ograničenim serijama, sa VISOKOM cenom...

Ako nekad budeš bio zainteresovan konkretno, javi mi se na PP pa ćemo da sredimo nešto za tebe.
 
I dok se vi zaludjujete sa tamo nekim prevelikim Predatorima, te tek najavljenim Turbacima :p... evo vam malo testova necega sto je na trzistu odvajkada, pritom moze da otrese tog istog Predatora, a vala i da se uhvati u kostac sa ovim Cors-ovim Turbom, makar u kategoriji citanja (za upis Turbo ubija, tu ni SanDisk Extreme ne moze da mu se suprotstavi :))

Elem, onaj vec pominjani Patriot Supersonic Magnum, sa "skromnom" specifikacijom od 220/120... i rezultatima u standardnoj sintetici koji pokazuju "malo" vise vrednosti od tih :smoke:

Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0) - CDM.png Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0) - AS SSD.png Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0) - HD Tach RW.jpg Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0) - CDM, 4000MB.png Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0) - CDM, 0Fill.jpg


(prve tri slike su, standardno, default postavke bench programa... ali poslednje dve su mnogo interesantnije :p; jedna je sa 4000MB kao test fajlom, dok je druga sa 0Fill - aka SandForce - postavkom u CDM-u... i tada ova fleska bas pokazuje svoje zube ;))
267/176... kakav HyperX/Predator, kakvi bakraci :p :d
 
A evo jos par slika, kako se ovaj fles ponasa sa "USB 3.0 Boost" opcijom ukljucenom, sto je feature odredjenih ASUS ploca... kao i potom dva CDM testa (default i sa 4000MB) na ASMedia 1042 kontroleru, cisto kao validna komparacija - s obzirom da su oni testovi iz prethodnog posta svi radjeni na nativnom USB 3.0 kontroleru u okviru Z77 cipseta:

Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0 Boost) - CDM.jpg Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0 Boost) - AS SSD.png Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0 Boost) - HD Tach RW.jpg Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0, ASMedia 1042) - CDM.png Patriot Supersonic Magnum (USB 3.0, ASMedia 1042) - CDM, 4000MB.png

(USB 3.0 Boost malo dodaje na brzini, bar u CDM-u i AS SSD-u... u HD Tach-u pak ne samo da nema dobitka, vec se malo i gubi na brzini; dok sto se tice ASMedia kontrolera, na (prijatno :)) iznenadjenje, pokazalo se da ne zaostaje mnogo za nativnim Intel-ovim)
 
^ jedva cekam jacu masinu pa da probam ovo moje cudoviste cenim da ce i on izvuci toliko na jacoj ploci :-D ali dzaba mi ako ne uzmam SSD :-D

Odnecu ga kod prijatelja da probamo na GA-P55A ploci .
 
Poslednja izmena:
evo zanimljive i moguce je oceniti dimenzije DTHXPredator-a 3.0

217811_10151599943493943_301739295_n.jpg
 
^ jedva cekam jacu masinu pa da probam ovo moje cudoviste cenim da ce i on izvuci toliko na jacoj ploci :-D ali dzaba mi ako ne uzmam SSD :-D
Cenis, a... ? :p

E ja cenim da nece... stavise, siguran sam da nece! :smoke:
Ima da bude kratak bar 10 mega za obe kategorije, ako ne i vise... :)
Odnecu ga kod prijatelja da probamo na GA-P55A ploci .
Uuuuu... nemoj to. Mislim, probaj u svakom slucaju, nije frka, cisto da vidis sta i kako... ali ta ploca (koja god da je sa "P55A" u oznaci, posto imaju dosta modela) sasvim sigurno nece izvuci max iz tvoje fleske.

Jednostavno, to je P55 cipset sa "nakalemljenim" USB 3.0 kontrolerom, da ga tako nazovem... i to NEC uPD720200. A to nije nivo ni ASMedia kontrolera, a kamoli nativnog u Z77.
Kazem, od tih 3rd party kontrolera najbolje se pokazao ASMedia... dok je sveukupno gledano najbolji onaj u Panther Point cipsetu. I jos, pozeljno, da to bude na nekoj ASUS ploci (posto i medju plocama ima razlika, cak iako su sve na istom cipsetu zasnovane). To je za bas maximalne vrednosti.
 
Sta cete stavljati na te dzinovske fleske ?
 
Pa evo recimo ja imam Gospodara prstenova u BD, i svaki deo ima oko 30GB. Znaći da ja i dalje ne mogu prebaciti sva 3 dela sa ovom fleškom. :D
Te sam morao na SSD-u da ih nosim kod druga, a i tada nisam ni imao fleš veći od 8GB... Sada bar mogu iz dva puta! :d
 
Uuuuu... nemoj to. Mislim, probaj u svakom slucaju, nije frka, cisto da vidis sta i kako... ali ta ploca (koja god da je sa "P55A" u oznaci, posto imaju dosta modela) sasvim sigurno nece izvuci max iz tvoje fleske.

Jednostavno, to je P55 cipset sa "nakalemljenim" USB 3.0 kontrolerom, da ga tako nazovem... i to NEC uPD720200.

Nakalemljen ili ne, kod mene radi kako treba na GA-P55A-UD4, od predviđenih 70/20 imam 71/21 max, šteta, nemam ni jedan brži fleš da ti pobijem tu tvrdnju, hehe, ali, ako budem imao, postovaću.
Za benchmarkovanje, ok, sve je jednostavno, ali za direktno kopiranje - kod ovih extremno brzih, računajte da mora kopirati ili sa brzog ssd-a, ili sa raid-a (filmovi i sl. veliki fajlovi) da bi videli punu brzinu, ili iz memorije (drugo kopiranje).
 
Poslednja izmena:
Sta cete stavljati na te dzinovske fleske ?
Windows!!! :D:D:D

Ja iskljucivo filmove (bilo SD, bilo HD) i isoe igara... to bi bilo to. Em sam ga kupio namenski zbog toga, em sam zbog toga i jurio najvecu mogucu brzinu... mali fajlovi nemaju sta da traze na ovom flesu, narocito ne gomila njih. Em sto nemam potrebu za tako necim, em sto ovaj fles realno prilicno podbacuje u tom domenu. A kome pak treba ovako nesto, sa jakim random brzinama - u domenu citanja bi to bio onaj Voyager GT sto ga videsmo na prethodnoj strani ... odnosno SanDisk Extreme u domenu pisanja. Od tih boljih nema.
I da budem iskren, meni nije potreban bas ovaj od 64GB... i 32 giga mi radi posao (16 vec ne, to mi je malo), ali sto se tice brzina, bas su modeli od 64 giga prekretnica i modeli od kojih krecu pune brzine (128GB verzije, na primer, uglavnom imaju identicne performanse, mozda tek za nijansu bolji upis kod pojedinih modela). To su modeli kod kojih je implementiran osmokanalni pristup, kod duplo manjih od 32 giga nije tako, oni su zato duplo sporiji na upisu... te samo zboga toga, ja sam se odlucio bas za 64GB iako mi realno nije potreban toliki kapacitet.


2 salenjak:
Pa u tome i jeste fora - nikakav problem nije za te spore fleske (a 70/20 je bas to ;)), ili pak one osrednje (sta znam, nekih 100/50)... dok za ove najbrze, zestoko umeju da podbace. Procitao sam bas dosta review-ova sa ovom tematikom, nazalost se uverih kakva je situacija :)
A sto se tice brzina, tu si vec u pravu... treba bas dobar izvor da bude. SSD, RAID nekih diskova... mada mogu i pojedini singl hardovi, evo ti kao primer onaj Seagate-ov model od 3TB - njemu je average transfer oko 160MB/s (sto je vec sasvim dovoljno da ispuni "zahteve" ovog mog flesa :p), dok na samom pocetku diska transfer ide i do 200-tinak MB/s!!!
Za tako nesto je vec potreban najveci moguci SanDisk Extreme model (64GB), ili pak ovaj najavljeni/predstavljeni GT Turbo (isto 64GB kao minimum) iz Cors-ove kuhinje... :d
 
@salenjak izgleda da si promašio moje poređenje ovde na Etron-u, a NEC sigurno nije bolji i uporedi sa još jednom stranom iza na Intelu. Samo ASMedia uspešno parira nativnom Intelu! Tako da ti CAR ne priča bajke. ;)
 
Evo, baš sam se nameračio da vidim da li je to zaista tako, pa sam ušao u windows xp koji imam na raid diskovima, stoji zbog neke igrice MotoGP 3 URT koju sam davno igrao na netu, pošto nemam dovoljno brz flash, uradio sam ovo:



I nažalost, šmrc, nisam bio u pravu, ovaj priheftani usb3.0 daje ove rezultate:

Matična GA-P55A-UD4 / SSD Patriot Inferno 60GB

Sata II - 1 Fill..................Default (random)


USB 3.0 - 1 Fill.................Default (random)
 
Ček ček, pa na tom eksternom imaš jo jedan SATA na USB kontroler koji može da utiče na čitanje tj. može još da ga uspori.
Osim ako proveriš na nekom ASMedia ili nativnom Intelu da li daje brže...

Ali verovatno je ipak tačan zaključak, da je kriv NEC na ploči.
 
dulsrules sto veci kapacitet to bolje :) @car, nisam ni stigao, evo ni danas ispaljujem ga vec 2 dana a obecevam da cu mu doneti filmove :-D
 
Mnogo sam se dvoumio, hteo sam da uzmem neki veći flash, napalio se na Corsair Flash Voyager GT USB 3.0 64GB, ili Patriot Supersonic Magnum 64GB i na kraju sam uradio nešto pametno, za iste pare (9900 din) kupio Transcend StoreJet 25M3 1TB (USB 3.0). Nadam se da se ne ljutite za off topic, evo testova:

...

Ovaj baš i ne može kao Transcend Jetflash700 16GB da stoji na privesku sa ključevima... hehe, ali može ladno u džep.

 
Nazad
Vrh Dno