Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

LJudi imam definitivno sa Portovima na ploci kupio bih onaj dodatak (Kontroler PCI-E na USB 3.0) kako ce raditi na PCiE x1 hoce li izvuci full speed 3.0 ?
 
Ne znam da li je neko pisao, ali recimo malo sam eksperimentisao sa usb 3.0 portom sa Corsair Survivor Stealth 32GB fleskom(od MegaSkota :d) i rezultati su sledeci:

-Kad se nakaci direktno na USB 3.0, Read 80MB/s Write ~47MB/s.

-Kad se nakaci na USB 3.0 ali preko USB 2.0 produznog kabla(dobra varijanta za one koji nemaju USB 3.0 na prednjoj strani kucista nego samo pozadi) dobijem rezultate: read 40MB/s Write 40MB/s, znaci low budget varijanta, kupis usb produzni kabl za 150din, nakacis pozadi na USB 3.0 i dobijes solidno bolje brzine od USB 2.0.

Ja nemam napred na kucistu USB 3.0 a cimanje mi je da se svaki put zavlacim pozadi, tako da mi ovo resenje za sad radi posao dok ne uzmem bolje kuciste. :)
 
Ne znam da li je neko pisao, ali recimo malo sam eksperimentisao sa usb 3.0 portom sa Corsair Survivor Stealth 32GB fleskom(od MegaSkota :d) i rezultati su sledeci:

-Kad se nakaci direktno na USB 3.0, Read 80MB/s Write ~47MB/s.

-Kad se nakaci na USB 3.0 ali preko USB 2.0 produznog kabla(dobra varijanta za one koji nemaju USB 3.0 na prednjoj strani kucista nego samo pozadi) dobijem rezultate: read 40MB/s Write 40MB/s, znaci low budget varijanta, kupis usb produzni kabl za 150din, nakacis pozadi na USB 3.0 i dobijes solidno bolje brzine od USB 2.0.

Ja nemam napred na kucistu USB 3.0 a cimanje mi je da se svaki put zavlacim pozadi, tako da mi ovo resenje za sad radi posao dok ne uzmem bolje kuciste. :)
A kad ga prikacis direktno na USB 2.0? Kakve su brzine?
 
Klasika, max za usb, oko 25MB/s i read i write, kacio je u ovoj temi MegaSkot, prelistaj, to je taj flesh.
 
Niko ne zna odgovor za Pcie x1?
LJudi imam definitivno sa Portovima na ploci kupio bih onaj dodatak (Kontroler PCI-E na USB 3.0) kako ce raditi na PCiE x1 hoce li izvuci full speed 3.0 ?
 
Ukoliko imas PCI-E 2.0 on po lejnu izvlaci teorijski 500MB/s sto znaci da moze lagano.
 
Pa kazem ti max za PCI-E x1 je ~500MB/s nema da brines, utakni i ne razmisljaj. Idu i mnogo brze stvari u PCI-E ;)
 
Pa kazem ti max za PCI-E x1 je ~500MB/s nema da brines, utakni i ne razmisljaj. Idu i mnogo brze stvari u PCI-E ;)
Hvala ti puno brate , a znas li zasto me zeza 3.0 kada utaknem fles memorije MAX brzina mi je 27 citanja NA BILO KOM FLESU dok sa eksternim hdd nemam nikakvih problema?
 
Koje si fleske koristio? Proveri na netu specifikacije tih fles memorija i da li uopste mogu vise od toga da izvuku...
 
zanimljivo... probaj na nekom drugom kompu isto sa usb 3.0...
 
pa ne znam nikoga sa 3.0 ceo dan lupam glavu :-DD
 
Znači ne verujem da niko ne koristi neki veći flash kao boot.
 
Mislis na njemu da drzim OS? Zasto bih to radio? Besmislena matematika.
 
Nema smisla tako nešto, po meni...
 
Najbrzi flesevi koji bi mogli pristojno da drze OS, tipa Kingston HyperX, kostaju kao Samsung 830 SSD pa i vise, a 830 ih jede za dorucak. A na ovim jeftinijim ne isplati se, performanse slabe a ne bi ni dugo trajali zbog mnogo upisa.
 
Hyperx na 3.0 :)
 

Prilozi

  • DTHX3.png
    DTHX3.png
    52.7 KB · Pregleda: 104
Eto vidis da radi :) Jel proradio na tvom kompu ili na tudjem :d
 
Mom mom... Hvala bogu pa ubio bih se da moram plocu da menjam... :-D
 
Ko zna de si ti njega ubo prvi put :d
 
Klasika, max za usb, oko 25MB/s i read i write, kacio je u ovoj temi MegaSkot, prelistaj, to je taj flesh.

Tih ~25MB/s nikako nije max za USB 2.0 port... tj. za flesku (bila ona USB 2.0 ili pak USB 3.0) ubodenu u USB 2.0 port.
Prava vrednost je ipak dosta visa, cak negde preko 40% kada se lepo sracuna... iliti negde oko 35MB/s kao max, pa i mega-dva iznad.

Da ne kacim sad ponovo stare slike sa mojim GTR-om koje sam vec kacio svojevremeno u prilog ove tvrdnje... ne treba kad vec imam novije - a validnije :p - jer je rec o izuzetno brzim USB 3.0 flesevima ubodenim u USB 2.0 port... namely, Patriot Supersonic Magnum (200/120) i Corsair Flash Voyager GT (220/110):
 

Prilozi

  • Patriot Supersonic Magnum.png
    Patriot Supersonic Magnum.png
    89.8 KB · Pregleda: 104
  • Corsair Voyager GT.png
    Corsair Voyager GT.png
    71.2 KB · Pregleda: 106
Greska, nisam se dobro izrazio, mislio sam max za ovaj usb fles konkretno, posto vidim da je i MegaSkot na njegovoj masini iste rezultate dobijao. Znam ja odlicno koliko moze da se "progura" kroz USB 2.0, kad nakacis rack sa hardom, najbolje vidis :)
 
Eh, onda se izvinjavam, jerbo nisam dobro protumacio... a gledao sam tvoj post nekoliko puta, tumacio i ovako i onako, sve se i sam mislivsi: "hmmm, da li se odnosi na USB kao port ili pak USB kao samu flesku?" :p

BTW, kad vec pomenu rack - koliko on izvlaci na USB 2.0?
Drugim recima, da malo preformulisem pitanje - ima li uredjaja koji moze da provuce vise od nekih 40MB/s kroz USB 2.0?
 
Pa ne znam da li ima, ali to ti je i neki teorijski limit, drugim rečima, ja sam dobijao rezultate oko nekih 35-40MB/s. Nekad on krene kao 50MB/s al to je onaj već vidjeni bag sa NTFS sistemima kad se zalaufa pa se spusti na realnu vrednost oko 35-40MB/s kasnije... Više od toga teško jer tolika je otprilike maksimalna propusna moć USB 2.0 portova. To je već zastarela tehnologija, dobra za periferne uredjaje... Za nove brze flesheve i hard diskove, vreme je da se predje na 3.0 portove :)
 
Ma naravno, nego me bas zanimalo da li bilo koji uredjaj moze da dobaci (tacnije, prebaci) preko 40-ak mega... ipak je na USB 2.0 neki teorijski maximum 60MB/s, a znamo da bas i ne moze toliko da se izvuce - ma koliko brz uredjaj bio :p

Ja sam sa USB 2.0 flesom gadjao do 35-36 maximalno... a sa ovim USB 3.0 - iako oni, naravno, mogu mnooogo vise - opet bacam do 35 plafon :)
 
Mislis na njemu da drzim OS? Zasto bih to radio? Besmislena matematika.

Jel ti pratiš prethodne postove ili čitaš samo poslednje. Ko je spominjao drženje OS-a na USB flashu? U sistemu imam SSD zašto bi se maltretirao sa takvim glupostima? Potreban mi je flash većeg kapaciteta koji provereno može da butuje da bi ga učinio butabilnim sa Hiren boot cd-om. Potrebno mi je da na njega stavim instalacije windows-a koje bi iz portable xp-a pokretao preko n-setup-a. Jer ne želim više sa sobom da vučem gomilu diskova kad radim nečiji sistem a ni gomilu fleševa. Napomenuo sam da su mi poznate sve procedure izrade bootabilnih flasheva i sve sam to odradio i to sve radi bez ikakvih problema na Transcend 8GB i Kingston 4GB flashevima. Ali oni ne zadovoljavaju kapacitetom. Onda sam kupio Patriot Supersonic 3.0 i na sve moguće načine pokušao da ga napravim butabilnim i naravno nijedna metoda ne vredi jer flash jednostavno nema boot function. Isto kao i eksterni hard disk transcend od 320gb koji takođe posedujem.

Samo mi treba neko ko ima flash od 32gb ili veći i da ga je provereno probao kao boot. Ili ako neko ima neko da to proba pa da mi javi, jer očigledno nemaju svi boot function a nebih da bacam pare pa da prođem kao sa Patriot Supersonic Pulse.
 
Mojne tako teatralno :p Aj ako stignem za vikend, probaću da napravim od ovog mog butabilni. Doduše to ti nešto ni ne znači, jer čak i da može, kod nas nema da se kupi...
 
Jel ti pratiš prethodne postove ili čitaš samo poslednje. Ko je spominjao drženje OS-a na USB flashu? U sistemu imam SSD zašto bi se maltretirao sa takvim glupostima? Potreban mi je flash većeg kapaciteta koji provereno može da butuje da bi ga učinio butabilnim sa Hiren boot cd-om. Potrebno mi je da na njega stavim instalacije windows-a koje bi iz portable xp-a pokretao preko n-setup-a. Jer ne želim više sa sobom da vučem gomilu diskova kad radim nečiji sistem a ni gomilu fleševa. Napomenuo sam da su mi poznate sve procedure izrade bootabilnih flasheva i sve sam to odradio i to sve radi bez ikakvih problema na Transcend 8GB i Kingston 4GB flashevima. Ali oni ne zadovoljavaju kapacitetom. Onda sam kupio Patriot Supersonic 3.0 i na sve moguće načine pokušao da ga napravim butabilnim i naravno nijedna metoda ne vredi jer flash jednostavno nema boot function. Isto kao i eksterni hard disk transcend od 320gb koji takođe posedujem.

Samo mi treba neko ko ima flash od 32gb ili veći i da ga je provereno probao kao boot. Ili ako neko ima neko da to proba pa da mi javi, jer očigledno nemaju svi boot function a nebih da bacam pare pa da prođem kao sa Patriot Supersonic Pulse.
Davaj neki link za proceduru koju ti koristis, pa da probam od tacke do tacke sa ova tri flesa sto su trenutno kod mene - jedan od 32GB (Corsair) i dva od 64 giga (Corsair i Patriot).
 
Nazad
Vrh Dno