Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Samo da i ja pohvalim ovaj stick BAM 20.64 50%OFF | Sandisk Original type-c USB 3.0 and 3.1 usb flash drive multifunctional usb stick pen drive pendrive 32gb 64gb 128gb
https://s.click.aliexpress.com/e/byaUwQKc

Stigao je rekordno brzo, mislim cak manje od 10 dana da mu je trebalo, samom funkcionalnošću kao i brzinom sam jako zadovoljan.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ako će jeftinije neka pogleda ovaj od 32gb za 10 i isti model od 64gb za 14 dolara, biće zadovoljan.

Hvala za linkove.Prosledicu mu pa da vidi.Kazem rekao mi je da mu ne treba nista bas preterano brzo.Cisto za filmove i prebacivanje nekih podataka ali da ne bude bas spora fleska,nego da ima neke prosecne brzine upisa tu do 20mb.
Zato su mi i trebale neke preporuke i linkovi pa da mu prosledim.
Koliko je ova ultra koju si naveo u poruci brza od one u mom postu koju sam ja naveo kad sam postavio pitanje?
 
Sve tri (Ultra, Extreme Go, Extreme, a i Extreme Pro naravno) imaju OK->odlicne sekvencijalne. Sve prelaze 30MB/s upis otprilike.
Ali radnom upis je na Ultra i Extreme Go na nivou hard diska ;) Obicnog, mehanickog.
 
Uzeh sa Joybuy-a Kodak 128gb za 11 dolara.
https://m.joybuy.com/600492497.html

Svi testovi pokazuju tačan kapacitet, brzina čitanja je ta deklarisana ali upisuje jako čudno.
Prilikom svakog upisa brzina skoči na 70MBps pa padne na nulu i tako u krug, pa u proseku ima upis od 35MBps, ali kad ga pustom kroz crystaldisk i koju god veličinu fajla da izaberem dobijem 70MB upisa.
 
slicno je i sa netac 128gb, stigao mi juce. Radi pa se zaustavi pa nastavi i tako u krug. Sa citanjem nema nikakvih problema i h2test nije prijavio nikakvu gresku.
 
Cime sve i kako proveriti ispravnost brze usb3.0 fleske?
Ide prebacivanje, nesto malo prebaci i onda zabode... Ne ide na nju vise nista, stoji zakucano, nece da se iskljuci, nista joj ne pomaze, a vidi se, moze brzi format, na sporom formatu isto zakuca i stoji...
 
За оне који не траже најбржу него јефтину флешку, у радњи на њ... нуде USB Flash 16GB 3.1 Kingston DT106/16GB Data Travel 106 за само 390 кинте. Читање може да буде пристојно, писање је на нивоу стандардне USB 2.0 флешке али је мени цена занимљива. Увек је потребна понека флешка за ситне потребе а не мора да буде нешто брза. На крају крајева, једном се упише а после се више пута чита па је читање чешће.
Наручио 2 комата, размишљам да узмем још неку.
 
Koja je radnja na Nj, da nije na W ?
 
Kad smo već kod te teme šta preporučujete za brzo pisanje i čitanje treba mi da mogu da snimam emisije na tv?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
^vidi da li ti odgovara Sandisk Extreme Go, ako ne onda Sandisk Extreme.
Go je slaba verzija, ali ima dobar sequential throughput, i bas je jeftina.
Siguran sam da ima i jeftinijih izbora, mada ne moze svaka fleska da izdrzi sequential konzistentno.

За оне који не траже најбржу него јефтину флешку, у радњи на њ...
Koja je radnja na Nj, da nije na W ?
Kad neko pretera sa cirilocom do ovakve mere....
 
Sa ćirilicom se ne može preterati! :D
 
Пре ко зна колико година сам отворио налог на сајту фирме на Е*** и ставио тада главни број телефона. Јуче сам отворио налог и на сајту фирме на W (да не кука алфа, умем ја да променим тастатуру) и убацио телефон који је сада главни, мада су оба у функцији. Малопре ме зову из ове друге фирме да ми јаве да морам да сачекам још пар дана док проследе из неке треће продавнице ... а зову ме на онај први број који је иначе и на првом сајту промењен али је база остала иста.
За оне који можда мисле да то више није иста фирма ... а било је приче о том раздвајању.

едит: управо су ме звали и из фирме на Е*** али на нови број, а број са кога су звали се од оног од малопре разликује у последње две цифре, први завршава на 77 а овај на 88.
 
Da li neko koristi male metalne fleševe?

Treba mi jedan od 64-32gb, povoljan, za često štampanje (koristiće se povremeno i za povezivanje na TV) koji bih nosio sa ključevima.
Vidim da ima povoljnih sa USB3.0/3.1 samo ne znam koji od njih imaju bolje brzine?!
 
Juce mi je stigao model 64GB,
Izvrteo sam samo prvi test u Crystal disk mark, 220MB read i 30MB write.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ovakve fleske su extra zgodne, imam neki (los brzinski!) sanDisk takav, neunistiv, a lak za kacenje/nosenje.
Cekam zeljno rezultate :) i idem odmah u drugu temu :)
 
Ja koristim dtmicro 3.1 za novcanik prezadovoljan sam upis oko 20 citanje oko 120 naravno procam o kompaktnom flesicu ne o azdajama ..
 
Nije USB 3.0, ali spominjao se već u temi. Sandisk Extreme Pro USB 3.1 256 MB - juče u MediaMarkt-u na akciji - 62 eur...

2019-06-15 09.38.33 pm.png
 
Poslednja izmena:
Za kucnu, povremenu upotrebu, filmovi, muzika, programi, slike...
Koji od ova dva:
Kingston DT106/32GB Data Travel
Kingston DT50/32GB Data Travel

Ako sam dobro pratio DT50 je malo brzi, a i vise mi se svidja. :p
 
malo sam češljao,trenutni BB kod nas je sandisk flair,100mb/s čitanje i 150 mb/s pisanje,negde 3 negde 5g garancije ali ih nema na stanjima sem u jednom šopu za 900din za 32gb,čekam odgovor za garanciju.mana je što se greju,i na ponekom primerku ne ostvaruje puni kontakt sa spoljnom školjkom pa ubija brzine usled pregrevanja,ali to može naravno da se reklamira.

za nešto bolje ne bih znao da ti kažem,i nikako ne bi svakako bilo kakav fleš koristio za slike tj skladištenje ako su ti bitne,naročito danas zbog kompetitivnosti i cena u njih ide zadnji škart od čipova i ne treba se oslanjati već koristiti kao potrošnu robu.
 
Mislis na ovaj SanDisk Ultra Flair SDCZ73-032G-G46 ?
Pogledao sam malo utiske i video da za ove kigstone kazu da nisu losi, sta znam nisam odavno uzimao USB flesku.
On je za malo skuplji od ona dva kingstona, ali ako kazes da je bolji uzecu njega. Brzina mi nije bitna vise pouzdanost.
Trebalo bi da ga ima bas u prodavnici koja je u blizini (990 din), naravno ako im je azurna net ponuda.
Nije presudan bekap slika, imam i cloud, vise za povremeno koriscenje, a slike cisto da dodam jos jedan bekap (nikad dosta:))

Sad videh da ima i Transcend JetFlash 790 sa istom cenom kao i SanDisk, imam neki Transcend JetFlash od 8 gb vec dugo i sasvim je ok.
Ne znam kakvi su sad Transcend, mozda da uvrstim i njega u izbor??
 
Poslednja izmena:
oko toga ne mogu da ti pomognem,niti me zanima pouzdanost stikova je kao što ti rekoh to je poslednji krš od čipova i nikako nisu za bilo kakvo skladištenje,niti realno iko ima i to godinama odjednom sve ove što domaći derači kože valjaju pa da zaista i uporedi,pride bi mu trebao i veći broj od svakog...suludo o tome i razmišljati.ono što se zna jeste da su svi jureći za cenom prešli na tlc i to škart istog,pa upis nije ni na jednom konstantan (u smislu brzine) a neretko i lažu u specifikacijama (npr baš kingson usb 3.0 a read nema ni 10mb/s,ali se ne sećam tačno koji model).

ako te zanima pouzdanost gledaj garanciju,ne verujem da bi iko nudio 5g garancije i valjao baš samo dno.ono što ja bar iz mog iskustva mogu da ti kažem da bilo kakav drajv ispod pa i 30mb/s a preko 8gb je mučenje koristiti.flair je najčešće 3g garancije,900 kinte nije neki novac da ne može da se prežali kako god okreneš a 150/100 mb/s je ugodno za korišćenje u svakom scenariju,to bi čak bilo pristojno i za neku llinuks instalaciju sa persistence-om itd.
 
Ok, hvala ti na brzim odgovorima, trebao bih sutra da kupim jedan pa barem da imam neku predstavu..
Videcu koji ima najduzu garanciju i njega uzimam, ionako su svi slicne cene, a izgleda i kvaliteta.
 
Nazad
Vrh Dno