Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Таман ако и ти потврдиш да је пристојан и ја ћу га поручити.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Stigao Sandisk Ultra Flair od 32GB, kacim testove kasnije.

Izgleda manje nego sto sam mislio, odlicno za kacenje na privezak za kljuceve. Kombinacija metala i plastike deluje bas fino.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Imas od 64GB u Win Win Kingston DT106 od 64 GB za manje od 2000, garancija 5 god koliko mi se cini

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Kupio sam, kosta 1800 din :), i ima garanciju 5 godina. Za te pare sasvim dobro vrsi funkciju.
Hvala lepo na pomoci!
 
@Stormbringer_bg - nema na cemu :)

Sandisk Ultra Flair 32GB - testovi.

U startu sam se smorio jer je na pocetku R/W bio ~44/22 ali problem je izgleda bio do drajvera, azurirao sam neke kontrolere i preliminarni rezultat je sledeci:

Sandisk Ultra Flair.jpg Sandisk Ultra Flair 2.jpg Sandisk Ultra Flair 3.jpg

Predlozite jos neki relevantan test pa da provrtim par krugova :)
 
Poslednja izmena:
Провјери само колико је топао флешић. Читао сам неке review-ове за тај flair и жалили су се да након пар минута рада постане толико врео да скоро да не можеш да га дотакнеш.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Провјери само колико је топао флешић. Читао сам неке review-ове за тај flair и жалили су се да након пар минута рада постане толико врео да скоро да не можеш да га дотакнеш.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
Nisam video ovaj post, citao sam i ja to ali ili su oni nesto sredili u medjuvremenu ili ja imam izuzetnu toleranciju na toplotu.

Zagreje se ali nista specijalno u odnosu na neke druge fleseve, uz to je metalan a metal ima bolju disipaciju toplote pa deluje toplije uvek tako da je to ok.

Daleko od toga da opece prste kao sto komentarisu na raznim sajtovima, drzao sam ga bez problema a i plastika sa strane je takva da moze da se drzi ona pri izvlacenju.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Таман ако и ти потврдиш да је пристојан и ја ћу га поручити.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk

Evo rezultata, sasvim je pristojan za pare koje košta. Ne sviđa mi se baš poklopac, malo je labav i sam disk izgleda dosta krhko, ali spram cene mu se to i nemože uzeti kao veliki minus.

Netac 128GB CDM.png Netac 128GB H2testw.png Netac 128GB ASU.png

Netac 128GB TC Write.png Netac 128GB TC Read.png

@Lanikor - Okači i rezultate u H2testw i Anvil Pro programima ako te ne bude mrzelo za Ultra Flair.
 
Poslednja izmena:
Kaze u Anvilu Alignment Not OK, probaj ponovo da formatiraš flash.
 
Formatiran je par puta "na desni" ako na to mislis.

edit: mislis na SDFormater, nije fleska kod mene do daljnjeg, probacu to kad bude kod mene.
 
Razmisljam se da uzmem 256GB flash i vidim da skoro isto kostaju DT100G3 i DT106. Koji bi ste preporucili?
 
Ја сам имао DT100G3 од 16GB и то је отприлике мало боље од USB 2.0 флешке. Читање мало брже, писање ту негде. За упис 256GB би била потребна вечност.
 
DT106 sam morao da formatiram u ntfs da bih na njega stavio filmove od 4 GB, tako da prilikom kopiranja nemam dobru statistiku - prvo krene od 90 MB/s, pa polako usporava; na usb 2.0 portu mislim da je kopirao oko 8-9 MB/s (sto je za moje potrebe u redu - presudno je bilo 5 godina garancije, i cena od 1800 din).
Taj fles je kod mojih, a kupicu ovih dana jos jedan takav isti, pa mi kazite kojim programom da testiram brzinu, i da li da bude formatiran na fat32 ili ntfs.
 
Ntfs ili exFAT!
FAT32 je previse los FS za removable diskove, bilo kog tipa (cak i SSD).

5-8MB/s..... za te brzine samo 8-16GB... i laptop koji trosi 0.1W, da ne napravis racun dok on iskopira flesku :D
 
Kupio sam, kosta 1800 din :), i ima garanciju 5 godina. Za te pare sasvim dobro vrsi funkciju.
Hvala lepo na pomoci!

Da li bi mogao da postavis benchmark neki? Razmisljam se da uzmem 256GB verziju.

EDIT: Izvinjavam se, nisam video da si u medjuvremenu jos pisao.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio ovde kod nas kingston DTEG2 elit od 64gb i zadovoljan fleskom.Dobio 5 god garancije i fleska je dosta brza.Izasla me 3700 sto mislim da je ok cena.
Jedino ako moze da se navede kao neka mana je sto se bas dosta greje.Inace je kuciste celo metalno i dosta je teska.
Sve u svemu ja zadovoljan kupovinom i brzinom rada fleske.
Inace da napomenem da je fleska nakacena na produzni kabl usb 3.0 duzine 1,8 metara ako je to bitno i preko njega su ove brzine.Nije nakacena direktno na usb 3.0 na ploci posto su ulazi pozadi i mrzi me stalno da pomeram kuciste pa sam nabavio produzni 3.0 kabl.
 

Prilozi

  • 20180911_205510.jpg
    20180911_205510.jpg
    355.7 KB · Pregleda: 93
  • 20180911_210350.jpg
    20180911_210350.jpg
    255.4 KB · Pregleda: 79
  • 20180911_213501.jpg
    20180911_213501.jpg
    377.8 KB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:
Јел неко узимао овако нешто?
https://de.aliexpress.com/item/WANS...&terminal_id=3424f5d83b4248079d629e430abc5d6e
Доста јефтин кинез па ме мало плаши да не цркне за мјесец, два. Не требају ми неке велике брзине тако да бих био задовољан да гура и 20mb/s write. Онај Netac са JoyBuy-а никако да дочекам, 128ГБ никако немају на стању.
 
Poslednja izmena:
Јел неко узимао овако нешто?
https://de.aliexpress.com/item/WANS...&terminal_id=3424f5d83b4248079d629e430abc5d6e
Доста јефтин кинез па ме мало плаши да не цркне за мјесец, два. Не требају ми неке велике брзине тако да бих био задовољан да гура и 20mb/s write. Онај Netac са JoyBuy-а никако да дочекам, 128ГБ никако немају на стању.

Meni juce stigao gore pomenuti flair za 8 dolara 16 gb sto ti nije znacajna razlika u ceni a jeste u performansama.
Dam ti link ako hoces. Mada mozes i sam da uradis pretragu.
 
Evo i rezultata za flair od 16GB
16GB model je znatno osakacen za performanse.
Capture2.PNGCapture.PNG
 
Tek od 32GB krecu punokrvne varijante.

Narucio sam i budget Kingston DT50 od 32GB, 700 dinara plus postarina, za backup je no brainer.
 
Mislim da CDM rezultate za USB diskove i SD kartice zbog keširanja ne treba ni kačiti, nerealni su rezultati, pogotovo za write. Dajte H2testw.
 
Da dopunim testove za Cruzer Extreme 64GB sa E-bay (nov, ne refurb):

SanDisk Cruzer Extreme 64GB.png SanDisk Extreme USB Device_62GB_1GB-20180918-1933.png H2Testw Cruzer Xtreme.PNG
 
Da citiram samog sebe i da odgovorim sa testom na usb 3.0 portu. Lose brzine su bile zbog stare ploce.
Sandisk Cruzer Ultra 32GB
Pogledajte prilog 257030
Ako su ovo dobre brzine.. :) Zbog takog sporog random citanja i pisanja obican directory listing ima da bude sporiji. Jedino bas za filomove i ostale ogromne fajlove ima smisla.


Ovaj Cruzer Extreme, iznad mog posta, je vec simpatican bas :) 181MB/s po h2t?
Mada mislim da je to Sandisk Extreme, SDCZ80? https://forum.benchmark.rs/showthre...lash-stikovi&p=5571222&viewfull=1#post5571222
 
Poslednja izmena:
Ako moze neko da mi posalje na PM gde se mogu povoljno kupiti nove (ne refurb) Sandisk Cruzer Extreme fleske, bio bih zahvalan :)
 
Nazad
Vrh Dno