Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Preporuka za usb od 16gb? Vazna mi je brzina upisa. Cena do 2000, hajde i 2500 ako vredi...
 
interesuje me da li ima neko iskustva sa SAVAGE Hyper X 128 Kingston, kako se pokazao mislim na brzinu posto je deklerisana kao 350/250 mb/s. Koliko je u realnmom vremenu?
 
Dobih od firme neki pa vrši posao.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ma ovo je za sada pitanje cisto informativnog karaktera,a inace svi flesici i memorijske su do sada bili Transcendovi,tako da uopste nisam ni gledao modele drugih proizvodjaca
 
Ako ne mora kod nas da se uzme ja bih išao na provereni Sandisk Extreme, brži i jeftiniji.
 
interesuje me da li ima neko iskustva sa SAVAGE Hyper X 128 Kingston, kako se pokazao mislim na brzinu posto je deklerisana kao 350/250 mb/s. Koliko je u realnmom vremenu?
Evo ti par slika iz sintetickih testova, pa sam izvodi zakljucak, posto se cifre izmedju njih prilicno razlikuju. To je ono sto mi se ne svidja, prethodni flsevi su mi se uglavnom slicno ponasali po programima.

U svakom slucaju, mogu reci da je jako dobar fles, ispunjava svoju specifikaciju u svakom slucaju *u realnom radu*, jer sam pre koju nedelju kod kuma presnimio par HD filmova na njega, onaj file copy pokazatelj u Win 10 je sve vreme drzao na ~260MB/s. Da li je bilo toliko ili nije, to ne znam(o), nismo palili stopericu koja bi bila jedina merodavna... ali da se sve jako brzo zavrsilo i da je povelika kolicina podataka prebacena bez po muke - vala jeste.
Malo sam ispao iz stosa, ali mislim da i dalje brzi fles na nasem trzistu ne postoji.
 

Prilozi

  • Kingston HyperX Savage 128GB - AS SSD.png
    Kingston HyperX Savage 128GB - AS SSD.png
    29.9 KB · Pregleda: 99
  • Kingston HyperX Savage 128GB - CDM (stariji).png
    Kingston HyperX Savage 128GB - CDM (stariji).png
    68.3 KB · Pregleda: 115
  • Kingston HyperX Savage 128GB - CDM.png
    Kingston HyperX Savage 128GB - CDM.png
    72.2 KB · Pregleda: 110
  • Kingston HyperX Savage 128GB - HD Tach.png
    Kingston HyperX Savage 128GB - HD Tach.png
    100.4 KB · Pregleda: 105
  • Kingston HyperX Savage 128GB - HD Tune.png
    Kingston HyperX Savage 128GB - HD Tune.png
    89.6 KB · Pregleda: 100
Pozdrav drugari,

Kupio pre 20 dana u Gigatronu Sandisk usb 3.0 flash i od danas više ne radi. Ne može se formatirati, radi kao read only...

Imam račun ali nemam pakovanje, jer je bilo ono vakumirano. Da li ga mogu reklamirati ili ne?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imaš temu Zaštita potrošača. Tamo sve piše. Ambalaža nije neophodna.
 
Uzeo sam ADATA UV150 od 16 i 32gb, dosta povoljni. Za multiOS dusu dali.
 
Sta je trenutno neki best buy 32gb? Prelistao sam temu unazad i koliko sam video to je sandisk extreme koji se uzimao sa ebay-a medjutim nijedan od tih linkova vise ne radi?
Da li postoji ista drugo ili makar novi linkovi? Moze li se ostvariti bilo kakva garancija na te refub usbove?
 
Pa na ebay ispises ime i vidis sta ce ti izbaciti ali dobro gledaj sta ti nudi jer ima nekoliko njih sa vrlo slicnim imenom i ima "popravljanih" koji neku od brzina imaju nesto (manje ili vise) smanjenu...
Garanciju je moguce ostvariti ali se ceka i mora da se fleska salje u nihov servisni centar, ja svoju slao u Češku onomad...
 
Da li moze neko da mi kaze kakav je ovaj flash, da li vredi ima li nekih informacija o njemu za 3.900 din?
Zanima me jedna vrv. glupost ali da pitam, da li flash moze da se podeli na dve particije i da se jedna koristi za boot win-a?
 
Dobar je flash koliko gb? Sto se tice kucista meni se raspalo tj odlepIla plastika od metala ali super lepak je odradio svoje sve ostalo ok...
 
Od 64GB ima ga u E..., nisam siguran da li sam te razumeo, imas ga?
Ako ga imas, da li ti je ispao ili se samo od sebe odlepilo ili vec sta i zanimaju me brzine, da li su brzine tacne u praksi i da li su deklarisane na samom prodajnom pakovanju?
 
Nikad ispao ne koristim ga skoro nikad, u oktobru sam ga uzeo i samo sam prijateljici kopirao podatke na laptop i kopiralo je tih 20gb, kada sam zeleo da ga izvucem ostala plastika a metal u ruci hahah ocajno zalepoljeno parce topljene plastike drzalo spojeno ta dva dela..l a sto se brzina tice vece su od deklarisanih...
 
Hvala, bas me to razocarava taj kvalitet, mislim to je glupost.

Pitao bih nesto drugo, da li neko ima neko resenje, imam ovaj flash ali skakavac vise ne drzi nego sto drzi, moram da ga drzim kada ga ubacam u usb port, ima li neko resenje, ako je neko imao tako nesto?
 
Koji brzi 64/128gb USB 3.0 fleš se sada može nabaviti (kod nas/online/ebay/...)?
Best buy varijanta...

Hvala, bas me to razocarava taj kvalitet, mislim to je glupost.

Pitao bih nesto drugo, da li neko ima neko resenje, imam ovaj flash ali skakavac vise ne drzi nego sto drzi, moram da ga drzim kada ga ubacam u usb port, ima li neko resenje, ako je neko imao tako nesto?

Otvoriš (benzin sipaš na spojeve) i zalepiš to što se polomilo (epoksi lepkom ako hoćeš da više nikad ne mrdne, paziš da ne pipneš nešto drugo jer odlepljivanja nema). U krajnjem slučaju možeš fleš prebaciti u kućište drugog stika ili da napraviš svoje (proguglaj).
 
Jel to misliš kod nas ili inostranstvo? Ako je ovo drugo link bi dobro došao :)
Koje brzine mogu da očekujem u realnom radu? Kakav je za sitne fajlove u poređenju sa SanDisk Extreme-om?

P.S. Vidim da sam se iznad loše izrazio. Fleš se lakše otvori ako se lepak rastvori. Zato se prvo sipa benzin na spojeve (da opusti lepak) pa se tek onda otvara. Ne sipa se posle otvaranja lepak, nego se očisti alkoholom, da bi novi lepak dobro prianjao na podlogu.
 
Imas refurb SandDisk Extreme za 20e/64GB. Odlicno rade (ovi koji rade :D)
Ako porucujes vani, ne ocekuj da "novi" od 40e budu ista bolji.
 
Pitanje je kakvi su HyperX Savage, SanDisk Extreme GO i SanDisk Extreme PRO u poređenju sa starim Extreme-om.
Da li postoji negde benchmark?
Na forumu nisam našao.

A uzeo bih neki od njih, 128gb verziju na prvom mestu, a ako ne može (ili bude previše skupo) onda 64gb.

P.S. Jel imaš link do proverenih prodavaca tih starih Extreme 128/64gb?
 
Dajte neke linkove za te refurb Sandiskove :/

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
https://www.ebay.com/itm/16GB-32-GB...var=452792156962&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Ja porucio 2x od njih. Jednom je jedna od fleski bila DOA, vratili su novac bez cimanja ikakvog za nju.

SD Xtrm Pro jeste brzi od ovog. Ali za USB... pola racunara nisu u mogucnost da izdrze te performanse :D Tako da je overkill nesto vise od toga. Jedino sto bi i ja iskreno da sam uzeo 128GB, ali PRESKUPI su gde god sam nalazio.
 
Slažem se.
Ali mislim da bi Extreme GO trebao da bude kao stari Extreme (makar po specifikacijama sa sajta je tako), a njega ima za 50$ 128gb.

Kad bi našli test za njega (pogotovo za sitne fajlove gde je stari Extreme bio odličan), pa da znamo da li je on naslednik ili ne.
 
To je vec odlicna cena! Javi ako nadjes nesto, ali po ceni sumnjam da je dobar ;)
 
Nazad
Vrh Dno