Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,538
Poena
665
Kakva su vasa iskustva sa USB 3.0 Flash memorijama, brzine, pouzdanost... Sta imate od istih?
Koji je trenutno best-buy?
 
Ja imam Patriot Supersonic 32GB i fenomenalno sljaka. Crne boje, alu kuciste i brzine tipa 120/70 MB/s, ne secam se tacno, pisao sam u nekoj temi. Znam samo da je brz ko djavo ;)
 
Hvala turok :)

[SAJ]ber Kurajber da li bi i ti mogao ovako nesto da provrtis na USB 2.0 i 3.0 pa da postavis?
 
Hvala turoce. Nije tema za ovo pitanje, ali moze li se nabaciti OS na fleskicu i koristiti umesto HDD-a? Da ne bude kao boot sa CD a i da se gube podesavanja? Nisam video da se prica o tome
 
Te brzine su dostigle hard diskove uz manju buku i potrosnju, valja ispitati tu mogucnost. Ionako mi je hdd na laptopu kilav
 
Instaliranje sistema na flash je pipava rabota koja ima tendenciju da ubije flash vremenom.
Cena dobrog i brzog flasha od 32 GB je preko 50e a za 90e vec mozes kupiti nov 128GB SSD koji ce pojesti bilo koji flash kao grisinicu.
Neces ni videti da se prica o tome jer je besmisleno skroz.
 
Kakva su vasa iskustva sa USB 3.0 Flash memorijama, brzine, pouzdanost... Sta imate od istih?
Koji je trenutno best-buy?

Ja imam dva komada od 16 GB A-Data N005(posedujem ih oko 18 meseci već) i odlično rade, bez ikakve greške. A maltretirao sam ih prilično, posebno u prvih 7-8 meseci od kada su kupljeni. Brzina je oko 75 MB/s otprilike i retko kada pada ispod toga.

Sada je izašla najnovija varijanta, njegov naslednik koji je oko 50 % brži od mog zove se "Adata N005 Pro". Ako imaš gde da ih nađeš super su brzi i koriste kvalitetnije flash čipove, za razliku od jeftinijih USB 3.0 flasheva koji rade em sporije em ko zna kolika im je dugotrajnost.


Takođe, ko hoće baš baš ultra brze USB 3.0 fleševe, preporuka je da se ide na SLC bazirane flešiće, poput ovog odavde: http://www.caseking.de/shop/catalog...ogy-ES-SLC-USB-30-Pen-Drive-32-GB::20177.html koji je baš baš odličan i vrlo je pouzdan što se dugotrajnosti upisa tiče.

P.S. nemanja123...molim te obriši svoje sanduče, već 4 dana ti ne mogu poslati privarnu poruku.
 
Poslednja izmena:
Ljudi zar nije bilo price za bas pominjani jf700 da nije pravi USB 3.0?
Ne secam se razloga, ali znam da je sigurno bilo u nekoj temi na benchmarku samo sto ne mogu sada nigde da je nadjem :(
 
Kako misliš da "nije pravi USB 3.0 " ? Pojasni malko bolje.

Ja koliko znam postoje samo razne kategorije USB 3.0 fleševa, oni najsporiji ( čitanje oko 70 MB/s upis oko 45-50 MB/s), srednja kategorija(čitanje 100-120 MB/s a upis oko 70-90 MB/s), brzi i ultra brzi(brzi kao neki SSD drajvovi).

Pa šta si našao u Beogradu, do koje cene planiraš da kupiš USB 3.0 fleš i koji kapacitet, beše 16 ili 32 GB ?
 
E pa slabo znas, Kosta, i kao i uvek - slabo si obavesten... samo malo da si citao - evo ovaj thread konkretno - video bi zasto se JF700 naziva kao "nije pravi USB 3.0 fles", te bi video da postoje i sporiji USB 3.0 flesevi od tih koje si ti naveo - specifikacija od 70/30 govori tome u prilog. I svaki USB 3.0 fles koji ima kilav upis (bar za USB 3.0 specifikaciju), te kome je max upis tek negde na nivou koliko bolji USB 2.0 flesevi mogu da izvuku - nazivamo "nije pravi USB 3.0".
A sve ono sto moze da prebaci preko tih "magicnih" 30-ak MB/s, da bude brzi od najbrzih USB 2.0 primeraka i makar koliko-toliko opravda svoj USB 3.0 naziv - taj je "pravi".


2 turok:
Ovo je prilicno slabo za USB 2.0, druze, verujem da to znas i sam... mislim, 15MB/s je slabo (ili tek prosek) i za same USB 2.0 fleseve, a narocito kada se jos ima u vidu da je u ovom slucaju rec o fleski sa 70/30 specifikacijom (a koju, pritom, kako kazes - fino ispunjava na USB 3.0).
Ja sam razocaran/iznenadjen, ocekivao sam tih 30-ak mega i na USB 2.0... eventualno ~25MB/s.
 
Poslednja izmena:
nemam pojma. koristio je jesam na 2.0 kod rodjaka, ali je bilo kopiranje od po 10-ak gigabajta, pa nisam ni obracao paznju... kod mene, i na laptopu gde najcesce biva laptopu je na usb3.0, a tu se najvise i koristi. i obicno su veci fajlovi u pitanju...
ne zanosim se da je fleska extra, ali, kad sam kupovao prioritet mi je bio kapacitet, a fles se uglavnom koristi za velike fajlove. po ceni tada(a pogotovo sada), u paketu sa 5god. garancije, mislim da je ok kupovina.

edit: evo odradih sad na formatiranom flesu:
Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
To je malo bolje ali i dalje je slabo. Najvaznija ti je brzina upisa. Dzaba ti 128GB flash ako mu treba 2h da prebacis nesto.
Izvinite sto nisam okacio testove, jednostavno nemam vremena. Ima u onoj velikoj temi ss negde za usb3.0 a usb 2.0 tuce oko 35/35, tu oko samog limita. Ako nadjem malo vremena ovih dana okacicu i slike kad odradim testove ali eto bar imate cifre.
 
@kosta
Nisam znao zasto nije "pravi" jer nisam mogao da se setim, a taj post ne benchu ne mogu da nadjem gde je to pisano.

@[SAJ]ber Kurajber
Potrazicu taj tvoj post. Ali bi bilo super kada bi moao opet da istestiras i postavis ovde za USB 2.0 i 3.0 kad budes nasao malo slobodnog vremena.

@ALL
Mislio sam da uzmem neki od 32GB do nekih 50€. Pa gledam da nadjem neki sa solidnom brzinom. Nisam ogranicen na Srbiju, pa ako ima neki predlog za dobar/povoljan neka kaze :)

Koji ovo program koristite za testiranje USB Flash-a?
I ako moze neko da objasni sta znace ove oznake sa leve strane: seq, 4K... Ili da me uputi na stranu sa objasnjenjem?
 
mali off...
kako koristite te usb 3.0 flesheve?

jel svi imate 3.0 na kucistima ili?

kod mene su 2 usb3.0 ulaza pozadi na ploci i da se ne bih svaki put zavlacio iza kucista trazio usb 3.0 kabl ali tako nesto kod nas nisu imali pa sam uzeo 2.0 flesh :S:
 
uh bas saosecam sa tobom :p

stvarno ne znam kada cu nesto kupiti a da ne fali jos nesto... nikada nece biti dovoljno to sto imam...
za sada je koliko vidim jedina opcija kuciste da menjam ali me bas i ne svrbi kes pa cu sacekati taj famozni usb 3.0 kabl :cuss:
 
Pa novija /skuplja kucista imaju po (bar) 2 PLAVA usb napred..... mozda da nadjes 3.0 hub i/ili "produzni" :) za usb 3.0
@nemanja123 ATTO, ASSD, Crystal disk mark....

Ja imam Patriotu 16 gb ovog
Kopiranje 1 fajla od 8 gb krece sa 130 mb/s :) (win7/64) na pola kopirana je na oko 50mb/s , na oko 80% do kraja pao na 30 mb/s, da bi na kraju na 5 sec remaining stalo sve i stojalo tako X sekundi ( sa najnizih 20 mb/sec) :( i suma sumarum 6.43 minuta za 1 mkv fajl od 8.01 gb)
Odradjen format i ponovljen isti fajl . Vreme: 6.43 :) da li se i kod ostalih desava ova glupost?

Isti taj fajl sam vratio na hard za 1.34 min :)

Poredjenja radi, kopiranje iz PC na usb 3.0 HD WD passport 1 gb trajalo je: 2.22

Evo i Crystal disk-a

patriot.png

Ja ga koristim za serije pa u TV.... tako da ga ne trosim puno, ali da li je ovo OK za ovog Patriotu?
Pozz
 
za sada je koliko vidim jedina opcija kuciste da menjam ali me bas i ne svrbi kes pa cu sacekati taj famozni usb 3.0 kabl :cuss:

Evo kabla na brzaka :) malo nije u Srbiji, ali tu je :)

mada....... evo
ako je to to :)
Ako nisam smeo da kacim linkove, obrisite post...poslacemo PM :)
 
Poslednja izmena:
Hvala Boki, bas sam skoro bio kod njih, idem vec sutra po kablic :wave:

nekad se mora uzeti neko resenje kojem nesto fali... ali, kad dog mozes- sacekaj, skupi i uzmi nesto sto te zadovoljava... vrede te pare kajanja...
u pravu si ali nikada ne sacekam :) ali uvek kupim to sto naumim jer merak nema cenu a kasnije je uvek ispostavi da zatreba jos nesto i tako u krug :D
 
Poslednja izmena:
nemam pojma. koristio je jesam na 2.0 kod rodjaka, ali je bilo kopiranje od po 10-ak gigabajta, pa nisam ni obracao paznju... kod mene, i na laptopu gde najcesce biva laptopu je na usb3.0, a tu se najvise i koristi. i obicno su veci fajlovi u pitanju...
ne zanosim se da je fleska extra, ali, kad sam kupovao prioritet mi je bio kapacitet, a fles se uglavnom koristi za velike fajlove. po ceni tada(a pogotovo sada), u paketu sa 5god. garancije, mislim da je ok kupovina.
Ma OK je, razumemo se, niko od nas ne tvrdi da je to sad neki extra flash (ja ga cak prvi nazivam "laznim USB 3.0" flesom :D), a i sama 70/30 specifikacija to kaze... nego, ta USB 3.0 specifikacija sad na stranu, nju ispunjavas, kako si sam rekao, cak nesto malo i prebacujes - problem je u onom USB 2.0 delu. Jasno.
Ne znam, moja (a verujem i tvoja) logika je da fleska koja prebacuje USB 2.0 vrednosti (nekih 30/30 se uzima kao standard, mada naravno moze jos koji MB/s gore) - te se zato i naziva USB 3.0 :p - na tom istom USB 2.0 treba da udara u same limite porta/kontrolera, tj. da baca tih 30/30, manje-vise. A ne da ide na prilicno slabih 15-ak mega u sekundi. To je ono sto mene buni kod tog tvog flesa, to ponasanje na USB 2.0, nista vise.

Cinjenica je da jeste bolje nakon formatiranja, sa ~15 na ~23 je ipak zdravih 50% ubrzanja... ali, sto kaze Kurajber - i dalje je to slabo, sveukupno gledano.
Slazem se s onim sto je rekao, apsolutno delim misljenje. Upis je sve.
 
Evo solidan uporedni test 26 3.0 stikova http://www.whoratesit.com/Best-Flash-Drive/Comparison/1 - šteta što se ni na prste jedne ruke ne mogu nabrojati oni dobavljivi kod nas.

Verbatim sa testa se pojavio kod nas po smešnim cenama - manje od 3k za 32GB, može li neko da potvrdi da stvarno dobacuje do 40 MB/sec za upis?
 
Poslednja izmena:
Za sve koji imaju USB3 flesku, imam pitanje za vas.

Radi li vam USB3 fleska (i koja je) na (u) LCD televitoru?

Mozete li da ubacite u svoj USB3 flash neki film pa da ga probate pustiti na LCD tv?

-----------------------------------------------------------------------------------


Ja imam Patriotu 16 gb ovog

Poredjenja radi, kopiranje iz PC na usb 3.0 HD WD passport 1 gb trajalo je: 2.22

Ja ga koristim za serije pa u TV....

@boki19 po ovome sto sam procitao kod tebe fleska koja je usb3 radi i na LCD tv-u?
Jesi li pokusao taj usb 3.0 HD WD passport da kacis na LCD tv? Da li radi?
 
Nazad
Vrh Dno