Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

To je vec odlicna cena! Javi ako nadjes nesto, ali po ceni sumnjam da je dobar ;)
Ne znam da li si razumeo, ovo je Extreme GO verzija. Cena u prodavnici u Rusiji je 55€: https://www.regard.ru/catalog/tovar245758.htm
Zašto onda na eBay-u ne bi bio 10% manje. Extreme PRO verzija je tamo 77€ 128gb.
A nije nikakav problem da mi donese burazer odatle. Carine sigurno ne bi bilo ;)

Mene zato zanima kakve brzine ima prvenstveno GO verzija (jer je jeftiniji) a onda i PRO.
I kakve su brzine za sitne fajlove.
 
Na UserBenchmark je prilicno slab 4K, Write 1-2MB/s, read 4-6MB/s. Mada ne drzim taj sajt kao merodavan, previse je automatizovan.

CZ88 benchmark sigurno ima po netu.
 
Treba mi neki usb 3.0 od 64gb za svakodnevnu upotrebu pa me interesuje da li se isplati kupiti sa ebay-a ili alija ili kupiti kod nas zbog garancije?
Ne treba mi nista ekstra skupo.Znaci dajte preporuku za neki usb koji je najbolji za ulozen novac.Moze sandisk neka preporuka ili kingston.Da ima da kazem solidan upis na usb 3.0.
 
Sandisk Extreme definitivno moja preporuka. Ekstra brz za smesan novac.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Jako sam davno uzeo, ovaj prodavac ih vise ni nema. Najbolje na ebay potrazi "SDCZ80-064G" sa sto vise prodatih..
 
Baš taj imam više godina - prezadovoljan :)

U kombinaciji sa SSD i USB 3.0 leti!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja uzeo ovaj pre 2 meseca, ekstra je.

https://www.emmi.rs/usb-flash-memor...hx-savage-hxs3-64gb-u.11.html?productId=53943
Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Za taj znam da je ekstra.Drugar kupio isti takav samo verziju od 128gb.
Verovatno cu sa neta da porucim sandisk extreme "SDCZ80-064G" samo jos da vidim od kog prodavca.
I dalje mi treba preporuka za nekog pouzdanog prodavca sa alija ili ebay-a koji prodaje originalni "SDCZ80-064G"
Nije nista hitno oko kupovine.Verovatno cu u toku sledece nedelje da porucim usb.
 
Hvala malopre gledao.Jake su im cene.Cak i sa tim popustom su opet skuplji nego kod drugih radnji kod nas.Najverovatnije cu pojuriti na ebay-u ili aliju ako uspem da nadjem pomenuti sandisk SDCZ80-064G
 
Novi ti nisu preterano jeftiniji na eBay/Ali-u.
Samo Refurb su prilicno isplativiji. ~53e je ovde SanDisk Extreme 64GB, 40e izadje sa slanjem sa ebay-a kod proverenih (i kod ostalih, razlika su u okviru 1$). 128GB je vec bas skuplji na linku.

Ja licno bi isao na Refurb opet. Novi ima sanse i da carine, pa siugnro ispada skuplji nego ovde.
Garanciju ne racunam, smatram kod nas kao da je nemam :(
 
Ne znam koliko je sigurno kupovati te refurb?Znam da su oni dovedeni u fabrici u stanje kao kad su bili novi ali ne znam sta je uslovilo da tako brzo se pokvare?
Ako imas neki link za te refurb okaci ovde ili pusti na pm?Moze i za 64gb i za 128gb pa da vidim da narucim ako nisu neke jake cene.
Ja sam vec mislio da porucim ovu
https://www.aliexpress.com/item/Ori...82c627c&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

to je neka go verzija ali koliko vidim brzina upisa je dosta slabija.Neki lik je okacio slike brzina i vidim da je upis 40mb.Mada proizvodjac navodi da je brzina upisa do 150mb,ali u realnosti je to dosta sporije.Ona izadje sa dostavom 35 eura sto nije puno ali je slabija od modela
SDCZ80-064G.
 
Imajuci u vidu da nemas garanciju ni za nove, ne vidim razliku. Ja sam uzimao od EAMemory:
https://www.ebay.com/str/eamemory
Ima nekad i non-refurb, ali gledam trenutno nema oba :) Jedan refurb mi je stigao DOA, nije postavljao pitanja, refund ceo (i za shipping) instant.


Nego, jel' ovo normalna cena?
http://shop.sandisk.com/store/sdiskus/en_US/list/parentCategoryID.66201200/categoryID.70090100
79$ za 200GB stick? (jeste USB2.0, ali za pesme, car radio i slicne stvari bi bio podosta). Ima li neki slican high capacity cheapo?
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam ipak odustao od kupovine sandiska.Bio danas do drugara i on ima kingston DTEG2/64GB samo verziju od 32gb.Spojio je na komp na 3.1 ulaz i upis na flesku za krupne fajlove od 8 ili 10gb ide konstantno od 90-100mb a deklarisana je na sajtu kingstona da je upis za verziju od 32gb do 50mb.Za verziju od 64gb brzina upisa je deklarisana na 70mb.
E sad da li je kod njega tolika brzina zato sto je spojeno na 3.1 ulaz na kompu ili to nema nikakve veze sa tim.Ako ima neke veze koliko je sporiji 3.0 port od 3.1 onako procentualno ako neko zna?
I nasao sam ovaj kingston za 3700 dinara nov sa 5 god garancije tako da cu njega poruciti.
https://www.kingston.com/en/usb/personal_business/dteg2

Ima li neko od vas ovu flesku i kako mu radi fleska?Mislim koje su mu brzine upisa na flesh na 3.0 portu?
 
8-10GB je moglo gro stati u cache, ali ako si sve vreme video 70MB/s, fino.
Nece USB3.1 ubrzati nesto sto ima svoj limit (a USB 3.0 nema taj za pisanje). Cudno mi je da nisu deklarisali na vise.

Skupo je to za taj flash. Mislim, cool je da ti je OK brzina, ali ja sam manje platio SanDisk Extreme 64GB, cak i nov je vani manje.
 
Pa mislim da je ok cena ako uzmemo u obzir da sam miran 5 god sto se tice garancije.Koju opet nemam ako kupim na ebay-u ili ali-u.
E sad brzina upisa je mozda malo manja nego na sandisk extreme ali sta da se radi.Ne moze sto se kaze i jare i pare
Pa sto se tice cene ja sam na ebay-u i ali-u nasao nov sandisk extrema od 64gb ali samo go verziju za nekih oko 35 eura.Ovi refurb se mogu naci za nekih 20 eura i to SDCZ80-064G verzija koju ima user sumadinac i jos par clanova.Da kazemo da je to stari model i da se malo teze nalazi nov.
Daj neki link gde ima nov sandisk extreme SDCZ80-064G da se nadje za dobru cenu a da nije refurb?
Pa cisto da vidim o cemu se radi ako ti nije problem?

.
 
Cz80 je SDE, jedini. Ne znam.sta je Go, mislom.da je greska u opisu.

Neces naci jeftinije od ~35€.
 
Pa mislim da je ok cena ako uzmemo u obzir da sam miran 5 god sto se tice garancije.Koju opet nemam ako kupim na ebay-u ili ali-u.
E sad brzina upisa je mozda malo manja nego na sandisk extreme ali sta da se radi.Ne moze sto se kaze i jare i pare
Pa sto se tice cene ja sam na ebay-u i ali-u nasao nov sandisk extrema od 64gb ali samo go verziju za nekih oko 35 eura.Ovi refurb se mogu naci za nekih 20 eura i to SDCZ80-064G verzija koju ima user sumadinac i jos par clanova.Da kazemo da je to stari model i da se malo teze nalazi nov.
Daj neki link gde ima nov sandisk extreme SDCZ80-064G da se nadje za dobru cenu a da nije refurb?
Pa cisto da vidim o cemu se radi ako ti nije problem?

.
Ako si gledao na Windows-u onda možeš slobodno da zanemariš.
Meni na USB2.0 krene 130mb/s pa zaglavi na 99% i čekaš ga večno. Pusti kroz Crystal DiskMark da vidiš prave brzine.
Što se tiče SanDisk vs Kingston, SanDisk je brži, ali taj rad nećeš primetiti kad prebacuješ velike fajlove. Ali zato kad prebacuješ male, razlika je nebo i zemlja. Pogledaj testove pa ćeš videti o koliko it's većoj brzini se radi.

Problem je što SanDisk-a više nema, a za nove nema nigde testova. Relativno skoro sam i ja tražio 128gb verziju, pa odustao.
 
Kod drugara je juce brzina upisa na flesku bila konstantno oko 90mb i nista nije glavilo sto se kaze.Nismo pustali kroz crystal diskmark pa da vidimo onda.Reci cu drugaru da provrti preko tog programa pa da vidimo onda sta ce reci.
Male fajlove nismo prebacivali tako da za to ne mogu nista da kazem.
Znam da sandiska nema na trzistu zato i mislim da ce mi ovaj kingston zavrsiti posao.
Ako ima neka alternativa sta se moze nabaviti do 35 eura tu sam za 64gb flesku?
 
Ima li neko od vas ovu flesku i kako mu radi fleska?Mislim koje su mu brzine upisa na flesh na 3.0 portu?

Ekstra radi, jedino mu je kapica *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Bacis je odmah i resen problem. Nije brzi od SD ali nece ti biti spor sigurno, ali je zato manji i meni prijatniji u ruci. Imam i par tih SD extreme plastikanera pa znam.
 
Hvala malopre gledao.Jake su im cene.Cak i sa tim popustom su opet skuplji nego kod drugih radnji kod nas.Najverovatnije cu pojuriti na ebay-u ili aliju ako uspem da nadjem pomenuti sandisk SDCZ80-064G

OK ako je tako, goni ih onda. Oni generalno jesu uvek jaci sa cenama, ali sam racunao da sa tim popustom (25% nije malo) mozda mogu da dodju na nivo ostalih radnji, tj. konkretno i ispod njih. Pa da ta akcija onda ima smisla, i pored jake cene u startu.

Primera radi, ja sam tako uzeo CM H500P kod njih cim se pojavio u zemlji, bukvalno prvi uvoz, mozda je bio i taj jedan jedini komad... regularna cena je bila nesto jaca (naravno), ali sa nekih 20% popusta - ako me secanje ne vara - mene je to kucisto izaslo po ceni koja stoji kao najniza na geizhals.eu u tom trenutku.
Tako da, G jeste generalno za izbegavanje sto se cena tice, ali ponekad sa tim akcijama, umeju da budu veoma konkurentni... cak na nivou sa EU cenama.

BTW, SanDisk Extreme (kako "obican", tako i naslednik sa Pro sufiksom) je verovatno najbolji all-round fles na svetu, tik iznad nekih Lexar-ovih modela. Jednostavno, model koji je jak bukvalno na svakom polju (sekvencijalno citanje/upis, random citanje/upis), u sustini bez mane po pitanju performansi - mislim da je i dalje ubedljivo najbolji po pitanju random brzina, dok je prilicno jak kada je rec o sekvencijalnim brzinama, iako na tom polju ima i brzih... i nema greske sa njim ukoliko se odlucis za njega. Pravi SSD u malom.
Ja se i dan-danas lomim da uzmem Pro model od 128GB, ali sam svestan da nikakav "wow" efekat ne bih dobio u odnosu na ovaj Savage koji sad imam i koji je brutalan... jer meni su bitne samo i iskljucivo sekvencijalne brzine citanja/pisanja, a zbog toga sam se i odlucio na ovaj Kingston-ov model. Tako da sam ipak pre za to da sacekam neki pravi USB 3.1 model.
 
Koliko ja vidim sandisk extrema Go je 3.1 usb.

Ima i za njih (sandisk extrema) garancije.
Meni je jedan crkao i poslao sam ga u CZ (Češku) u neki njihov centar (servisni valjda) i nakon nekog vremena stigla fleska. Cini mi se da jos stoji neotpakovana u ladici.
 
Koliko ja vidim sandisk extrema Go je 3.1 usb.
Da, ali Gen 1... sto mu dodje isto kao i klasican USB 3.0 po specifikaciji. Tacnije, USB 3.1 Gen 1 je samo preimenovan USB 3.0. Jedino sto ne znam iz kog razloga je to ucinjeno :)
Specifikacija kaze 5Gbps kao teorijski max, odnosno 300MB/s kao prakticni.

Klasicna marketinska patka. Bas tom Go modelu treba USB 3.1, sa svojom 200/150 specifikacijom.
 
Po zahtevu...
SanDisk Extreme Pro 128Gb 3.1 na ASRock Z77 Fatality, front panel USB (nema nazad mesta...)


Kupljen na KP, Mobil1, 80€, pre 6meseci
 
fp
go bp.PNG
bp
go fp.PNG

extreme go. MSI z370 sli plus. front panel 3.0 i backpanel 3.1

da li ima nekih podesavanja koje treba jos uraditi ili je default to to?
 
Kingston DT Elite 128GB, kupljen u emmi-u pre mesec i po (6700 din.)
Ploča MSI Z-77 G43 - backpanel USB3 port.
Elite128.PNG
 
Sandisk Extreme SDCZ80 64G, refurbished sa ebaya, plaćen 23,5 eur.
Testiran na Dell Vostro 3650 desktop USB 3.0
 

Prilozi

  • SanDisk extreme SDZC80 64G.png
    SanDisk extreme SDZC80 64G.png
    38.8 KB · Pregleda: 81
Nazad
Vrh Dno