Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Sta je bestbuy sto se tice ovih portabilnih ssd-ova sto stanu u dzep ? Nesto brzo al da nije vruce i glomazno.
 
Sta preporucujes ? Jedan da moze kod nas da se kupi i jedan koji ne moze ;)
Velicina - Od 256 - 500 GB
 
Treba mi preporuka za neki 32GB fleš malo bolje brzine, trenutno imam Kingston DT101 G2 16GB i kopiranje filmova stvarno dugo traje, mislim da je upisna brzina oko 4MB/s. Koji biste preporučili u domaćim radnjama a da nije previše skup? Oko 2000 je budžet.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Pavlony

Kažeš da tražiš neku flešku od 32GB do 2.000 za filmove, ako načekaš popust kod Gig... od 15% možeš da uzmeš za 2.200 DTEG2 32GB, dobar flash sa dobrim brzinama, većim nego što su deklarisane, filmovi idu 80-100 Mbs. Što se Transcend-ova tiče, brzine im se kreću oko 13-14 Mbs. Kod mog starog Kingstona DT101 8GB od početka do kraja brzina je konstantna oko 10 MBs.
 
Vidim da je u WW bio 1900 dok ga nije nestalo. Sačekaću neki popust, to je odlična brzina naspram 4MB/s :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovo sa SSD-ima u eksternim kucistima je idealna prilika za one koje zele novi TV. Koristite ih neko vreme kao fleske na tv-u i stize novi tv ubrzo :D
 
Pojasni, gde je problem?
Ozbiljno pitam, nisam ciničan ili nešto slično

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Problem je u potrosnji.
Uopsteno misljenje je da je ssd koji se bazira na nand memorijama veoma mali potrosac, manji od 2.5" hdd diskova, medjutim nije tako.
 
Ja povremeno koristim ssd kad ext storage ali sa kablom/ adapterom koji ima dodatni kabal za usb napajanje koji ne uključujem jer ovo nisam znao. Korisna informacija

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne može se to tako generalizovati...

Koji SSD? Mnogi klasični od 2.5" su jako mali potrošači (često manji i od nekih bržih USB primeraka), NVMe su veći ako su novi i brzi modeli a umeju biti i jako mali pri potrošnji ako su spori primerci itd. Što za svaki primerak piše u specifikaciji koliko troši.
Pa onda kao upravo što pomenu @nuk ima kućišta sa svojim napajanjem, i onda problema nema..
I glavno, iole kršteni TV će ako imaju USB 3 (ili drugi) dati dovoljno napona i struje po specifikaciji i imati zaštitu da uređaj ne može povući više (sve to po USB specifikaciji inače, što ima svaki uređaj bilo TV, PC...). Sada ko ima no-name TV van specifikacije ili tj. jeftin kinez tipa VOX, FOX i gori, pa njega i popreki pogled može ubiti! :d Isto važi za loša i jeftina eksterna kućišta...

Drugim rečima da bi to bilo izričito zbog samog SSD-a, u normalnim uslovima gotovo da nema šanse. ;)
 
Poslednja izmena:
Patriot Viper Fang Gaming 256GB USB 3.1

Jel ima neko iskustva sa ovim flešom? Lepa mu je cena, a i deklarisane brzine.
 
Ne može se to tako generalizovati...

Koji SSD? Mnogi klasični od 2.5" su jako mali potrošači (često manji i od nekih bržih USB primeraka), NVMe su veći ako su novi i brzi modeli a umeju biti i jako mali pri potrošnji ako su spori primerci itd. Što za svaki primerak piše u specifikaciji koliko troši.
Pa onda kao upravo što pomenu @nuk ima kućišta sa svojim napajanjem, i onda problema nema..
I glavno, iole kršteni TV će ako imaju USB 3 (ili drugi) dati dovoljno napona i struje po specifikaciji i imati zaštitu da uređaj ne može povući više (sve to po USB specifikaciji inače, što ima svaki uređaj bilo TV, PC...). Sada ko ima no-name TV van specifikacije ili tj. jeftin kinez tipa VOX, FOX i gori, pa njega i popreki pogled može ubiti! :d Isto važi za loša i jeftina eksterna kućišta...

Drugim rečima da bi to bilo izričito zbog samog SSD-a, u normalnim uslovima gotovo da nema šanse. ;)

najmanje trosi 2.5 incha hdd pa sata ssd i najvise nvme ssd. I ja sam mislio da je hdd najveci potrosac jer deluje logicno. Ali nije tako. Vecina TVa ima 0.5A USB 2.0 portove, redje 1A USB 2.0 a USB 3.0 je retkost na TVu.

Suma sumarum na prosecan tv moze samo hdd da se kaci preko usba. Sto i nije lose, jer ionako brza memorija nema smisla zbog usb 2.0
 
Poslednja izmena:
najmanje trosi 2.5 incha hdd pa sata ssd i najvise nvme ssd. I ja sam mislio da je hdd najveci potrosac jer deluje logicno. Ali nije tako. Vecina TVa ima 0.5A USB 2.0 portove, redje 1A USB 2.0 a USB 3.0 je retkost na TVu.

Suma sumarum na prosecan tv moze samo hdd da se kaci preko usba. Sto i nije lose, jer ionako brza memorija nema smisla zbog usb 2.0
Taj stejtment takođe nije totalno tačan...
Naime da tačno je, 2.5" SSD može maksimalno da povuče više od 2.5" HDD-a cca 0.85A-1.7A-2.8A (HDD-SDD-NVMe) i to samo najbrži SSD-ovi, ovi sporiji troše još mnoooogo manje. Međutim i kod brzih modela, tu upravo treba obratiti pažnju na reč maksimalno, i to samo kada mu je toliko na raspolaganju, a SSD je i mnogo pametniji da povuče onoliko koliko može (osim ponavljam u slučaju baš buđavog no-name eksternog) no i ilole noviji HDD takođe su pametni. Zato što u iddle-u troši mnogo manje, pri kopiranju takođe jer je i mnogo kraće; ali u proseku troši mnogo manje SSD.

Koji to TV? Pretpostaviću da je opet reč o nekim no-name ili ti VOX, FOX, Tersla i sl.? :D Pa moj LG srednje klase star nekoliko godina (beše 4-5) ima USB 3.0, kakva je to onda retkost? :) A i da je stariji pa nema, opet ponavljam ako je kršten model ima po toj specifikaciji zaštite da ne da više od dozvoljenog maksimuma, i nikako ne može uređaj povući više no mu se da od strane kontrolera...

A brža memorija ima smisla isto kao na PC-u, ali da ipak manje to stoji; i to zbog vremena pristupa tipa ako ima veća datoteka na disku (ne dao bog još i muzike i slika) ili ako premotavaš film, e tada osetićeš pa i na 2.0 ;)
 
Poslednja izmena:
Iscitao malo i odoh da uzmem Sandisk Extreme Go,nije bilo puno vremena za razmisljanje treba za danas.
 
Sta mislite koji je ovih dana dobar od jeftinijih USB 3.0 (3.01-3.02), mozda cak i odlican usb2.0, za poklon i brzo dobavljiv?
Pre Nove godine obavezno, zato da usa i Azija otpadaju, samo UK, D i nase online prodaje.
Neki od 32-64GB...

Za sada razmatram Kingston DataTraveler 50 (DT50).

Ima li jos nesto sa jos malo brzim upisom, domacom garancijom, slicna ili nesto malo jaca cena...?
 
Lično iskustvo:

Izbegavaj Kingston DataTraveler 50 (DT50) jer je vreo ko ringla bilo da se prebacuju podaci ili je u stanju mirovanja (samo ubačen u komp greje se dosta tako da pri isključivanju hvatam za zeleni plastični deo).

Izbegavaj Kingston sa slike crno-crveni jer je upis na njega prespor bilo da su sitni ili veliki fajlovi u pitanju.

Odličan je beli Kingston (sa crvenim delom za privezak), hladan, brzo čitanje i pisanje. On mi je najbolji ali mi se čini i da je bio najskuplji.

Odlični su Adata UV150 (jedan je crni u kompu, drugi crveni bez kapice), hladni i brzi po pitanju upisa/čitanja.

dxLL2sY.jpg
 
Uzmi DT50 slobodno, ima stabilan upis od 10MB/s. Jedino sto je magnet za otiske ali ako to ne smeta, super je

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kingston DataTraveler Kyson DTKN/64GB

https://www.kingston.com/datasheets/dtkn_en.pdf

Uopste nije losa brzinas od 200/60MBps ALI izgleda da je samo brzina upisa do 60MBps za ove veće primerke od 128/256GB.

Zna li neko kolika je brzina za 64GB?
Cena od 1600RSD je dobra.

Ima li jos nesto slicno ovome Kingstonu ?
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije sporać samo mi sumnjivo što za 32-64 ne pise nigde brzina upisa a za 128-256 su lepo stavili citanje i upis.

Nego zna li neko za jos neke slicne fleske, mozda i malo brze ali da nisu skupe?

Sta od 256GB fleski valja, da je pouzdano i da nije San Disk...?
Opet je potrebno da nisu previse skupe i malo brze ako moze od ovog Kingston DataTraveler Kyson DTKN.
Radila bi u tv, domaca kupovina...
 
Da li je moguće utvrditi koji je loš deo na samoj fleški i izolovati ga a ostatak iste koristiti bez anomalija?
 
Nazad
Vrh Dno