Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Pa koje su mu brzine (Verbatim 64GB Pinstripe)?
Okaci cdm ovde...
 
Uzeo sam prosle godine Flair ali od 32gb, isto po povoljnoj ceni.

Brzine su mu odlicne, ali sto se greje.. :( U idle je bukvalno vreo, cak i kad samo stoji u uticnici.
 
Koliki mu je upis, posto tog podatka nigde nema?

Dobar proizvod i povoljna cena.....
 
Ja sam narucio pre godinu, 2 Sandisk Extreme 64Gb 3.0 za ~35e i sljaka fenomenalno, a brzine su ogromne.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Haha, sorry, godinu, dve :D

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ljudi uzeo sam Kingston DTR 3.0 G2 64GB posto mi je stari identican32GB bio izuzetan odlucih da pazarim 64GB jer mi je sada potrebniji veci kapacitet... Ali avaj ovaj od 64GB ne moze da prismrdi performansama mog starog 32GB DTR-a koji izvlaci 150/52 dok ovaj 64GB jedva 40/40 RW sta da radim dal da reklamiram koja su moja prava za to jer me mnogo ovo nervira... (kupio sam ga juce dakle nije proslo puno)

deklarisane brzine su 120/45 ... to pise i na kutiji...
 
Poslednja izmena:
Gde si to kupio, jesi siguran da je orginal?
Na usb3.0 bodes ga?
 
Ct je uvoznik uzeo sam ga u radnji deluje da ie original jer su spolja isti kao i lampica sto menja boje (kao kameleon ona plastikica) , naravno 3.0 portovi oba sam probao i uvideo razlike...

Exceed radnja sa itsveta...
 
Poslednja izmena:
Mozes da vratis u roku od 14 dana bez obzira na brzinu.
 
14 dana važi za online kupovinu. Ako je kupljeno u radnji, onda zamena/vraćanje zavisi od dobre volje prodavca.
 
i ako usb ne postize deklarisane brzine... to je kao da sam kupio 128GB a dobio 16...
 
Samo proveri jel su brzine deklarisane do tih vrednosti. Ako je "do" onda će biti dobra volja prodavnica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo "do" ima neku razumnu meru, ako je deklarisano do 120/60 nrp. a on ima 40/40 to i nije bas do vec mnoooogo ispod, "do" bi bilo 110/50 ... E sad kako ce to "do" tumaciti nasi prodavci svi znamo kako se to obicno radi i zaista zavisi od dobre volje prodavca. Ako je u blister pakovanju, gde je isto poderano da bi se fleska izvadila (a kako drugacije i mozes je izvaditi vec seci i cepati pakovanje) onda ce problem da bude jos slozeniji...
Uglavnom AKO je kupljeno preko neta od zvanicnog prodavca u SRB onda BEZ OBJASNJENJA moraju da VRATE pare, ne da zamene za drugi fles ili neki drugi, bilo koji proizvod, vec DA VRATE PARE, a to ce potrajati, moze i vise od mesec dana...
 
Faličan je fleš, deklarisana brzina je 120/45 koja po proizvođaču može da varira malo. 40/40 nije malo. Čak i ako je uzet u radnji direktno mora da prođe garancija. Ako krenu da mute odmah se pozoveš na tržišnu, pa nek njima dokazuju da je trećina deklarisane brzine čitanja mala varijacija.
 
Treba mi par fleševa za instalacije windows-a (jedna za sedmicu i drugi za desetku). Na njih bi stavio samo instalaciju (butabilni) kad zatreba reinstalacija sistema i eventualno najpotrebnije sitne programe. Računam da mi je za to i 8gb dovoljno, zar ne?
Zbog namene mi je svejedno da li kupujem ovde ili online (ebay/aliexpress/itd), važno mi je da su što jeftiniji a da odgovaraju za ovo što mi treba po kapacitetu i brzini. Plus je ako su čvršći/metalni i/ili manji pa da eventualno idu na privezak ali nije presudno.

Jel ima neko predlog?
 
Za barebone jeste dovoljno, ali za W10 sa driverima i slicnim, mislim da je 8GB nedovoljno, tj. moze biti (instalacija za moj P50 recimo je preko 12GB, doduse dosta od toga je Lenovo crap, ali ne 4GB)

Ja bi uzeo neke jeftine sa brzim CITANJEM. Cini mi se da sam ja uzeo Sandisk Ultra. Pisanje nije ko zna sta, ali je citanje dobro (za instalacije nece znaciti da je brze)


Ako neko ide u Bec ili Nemacku, OBAVEZNO skoknite do Saturna i MediaMartka, ima ponekih stvarno dobrih retail-only dealova za fleske, SSDove i diskove (znaci samo u radnji, cena online NIJE akcijska).
Tipa <80e za 512GB SSD.
 
Stigao mi je SanDisk Cruzer Extreme 64GB (SDCZ80-064G) sa E-bay. Nov, ne refurb.

SanDisk Cruzer Extreme 64GB.png
 
Poslednja izmena:
Nakon dva meseca, Extreme 32GB mi je polu crkao, tj više ne radi na USB 3.0 portovima. Probao sam na više računara sa različitim kontrolerima i na TV-u sa USB 3.0 portom i ništa. U USB 2.0 portovima u istim uređajima i dalje radi odlično.

Svi kojima vam SanDisk Extreme "crkne", probajte ga u ne-USB 3.0 portu. Ja sam na kraju ovo "rešio" tako što sam ga otvorio i odlemio pinove koji se odnose na USB 3.0. Sad radi u svim portovima i i dalje je najbolji USB 2.0 fleš koga sam koristio :)
 
Ti što su crkavali, jesu bili refurbished primerci? Lomim se da li da naručim nov ili refurb, treba mi 64 GB.

@jurodivi - može link do prodavca od kojeg si kupio?
 
imate da preporucite nekog pouzdanog budzet Kineza 16/32GB, nano format, pozeljno sa dva ulaza (USB i microUSB)?

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Treba mi sprava za backup podataka iz kompa u mašinskoj radionici ( uglavnom fajlovi iz autocad-a), za slučaj da "prespoji" negde i ode sve u pm. Prvo mi pade na pamet usb i spazih SanDisk Cruzer Ultra 32GB 5 god. garancije, a vidim i na samom usb-u backup dugmence? Ili imate drugi predlog...
 
Pa sada ne znam koliko to backup dugme moze da pomogne, ali mislim da je sa tom garancijom dobra ponuda. O kojoj ceni je rec?
 
Još uvek je mnogo pametnije i sigurnije uzeti externi hdd nego usb flash isl. backup dugme je kozmetička glupost...
 
Pa sta znam, ni ne zvuci lose. Drugar mi doneo iz USA Corsair Voyager 64gb za oko 30 dolara, to mi bas leglo dobro.
 
Šta vi mislite o ovom? SanDisk Ultra Fit USB Flash Drive uzeo bih 64GB, jer sutra pada cena na 7,75€, zbog 11.11. Plašim se samo da ne naručim od 64GB a u stvarnosti je to fleška od 8GB, mada prodavac ima visoku ocenu. Gledajući te iste fleške na SadDisk-ovom sajtu brzine čitanja su veće - do 150 MB/s u odnosu na ove sa Alija (do 130MB/s).
Ili ovaj sa klasičnim i mikroSD konektorom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno