Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Da li je moguće utvrditi koji je loš deo na samoj fleški i izolovati ga a ostatak iste koristiti bez anomalija?

Kratko NE.

U teoriji bi moglo, ali ni na jednom NANDu nema načina da se to samostalno spolja uradi. Samo bi kontroler to mogao uraditi pod uslovom da mu je FW dovoljno pametan...
 
Eventualno može MP Tool-om samog proizvođača kontrolera, ali nikako da uspem do kraja da prokljuvim, tj, da bude onako kako ja hoću.
 
U radu na kompu sa njom ne primećujem problem, koristim je više za filmove na TV-u. Stavim film po film i gledam, kako koji odgledam ne brišem ga već ga ostavim i dodajem sledeći, i kada dođe do određenog zapisa taj film počen na TV-u da brljavi.
Jednom je prekinula sa radom pa sam je flešovao na jedvite jade je progurao firmware, vrv. baš zbog oštećenja ali je radila neko vreme bez ikakvih problema, pokušaću ponovo, pa ako prođe javljam kako radi, inače, radi se o JF770 32GB.
 
Da, transcend je među retkima ima koliko-toliko software za fleške kojim se vraćaju u fabričko stanje.

Samo nemaju više offline tool, sad je samo online, nažalost. Sreća, sačuvao sam stari offline software, pa mogu uvek da "popravim" staru JF V60.

Ali, MPTool od proizvođača kontrolera je najniži nivo pristupa, koji još uvek nisam uspeo da "ishendlam".
 
Којим програмом могу да проверим брзину Usb-a, по могућношћу неки портабл програм?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
po meni samo stvarni skevencijalni upis od bar gigabajt je realan reper kako se ponasa.kao i ostali sa teme nisam nasao nista medju jeftinijim sa 60tak mb/s upisa te furam eksterne diskove i dalje.
 
Treba mi neki USB flash za svakodnevnicu, pa me zanima da li postoji neki pouzdani chi-fi brend na Aliju/ebayu koji bi mogli da preporučite?

Tražim nešto kao što je KZ uradio u svetu bubica.
 
+1,uzeo sebi jednu i jos cetiri kolegama kao poklon za praznike,svi preodusevljeni.
 
Velicina, brzine, jesu slicne ovim mojim?
Pitam da znam kako se ponasaju na vecem uzorku, da li su samo neki primerci ovako dobri kao ova sto sam testirao ili su standardno dobre.
Nek izmere, javi...
 
Kakve su one kingston hyper x savage, sa crvenom putacom? Recimo 64gb...ima li neko iskustva, na papiru kao brze al vidim to staro nesto...
 
Kakve su one kingston hyper x savage, sa crvenom putacom? Recimo 64gb...ima li neko iskustva, na papiru kao brze al vidim to staro nesto...

Jako brz fles. Imam model od 128GB vec koju godinu, 350/250 deklarisan, po raznim sintetickim testovima koje sam vrteo ispunjava deklaraciju.
Brz i u realnom radu, naravno, samo se nikad nisam nakanio da uzmem stopericu u ruke dok ga filujem nekim filmom ili iso fajlom.

Mislim da imas nekoliko rezultata u onoj bechmark temi, mozda bas i za model od 64GB.
Da bih mu apsolutnu preporuku, odmah nakon SanDisk Extreme Pro modela.
 
Gledao sam i taj pro sabdisk, lep ali 10 soma mi se bas ne daje za 256 i ne treba mi toliki, a nema manjeg kapaciteta...
E a ovaj sandisk extreme GO... 200/150...128GB za 4 somica....vredi li...
 
Neka preporuka za type c flesku?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Gledao sam i taj pro sabdisk, lep ali 10 soma mi se bas ne daje za 256 i ne treba mi toliki, a nema manjeg kapaciteta...
E a ovaj sandisk extreme GO... 200/150...128GB za 4 somica....vredi li...

Koliko para, toliko muzike... uvek bilo.

SanDisk Extreme Pro - 420/380 MB/s
Kingston HyperX Savage - 350/250 MB/s
SanDisk Extreme GO - 200/150 MB/s

S tim sto je stvarno preterana cena od 10 soma koju pominjes za Extreme Pro, taj fles preko kosta ~60-70 dolara/evra.
Mada vidim da je Savage od 128 giga u rasponu od 9000-10000 dinara u domacim prodavnicama, pa iz te perspektive, brzi Extreme Pro sa duplo vecim kapacitetom jos ispada dobar dil.
 
Da li je uobičajeno za 3.1 fleške da mnogo sporije upisuju ako su zakačene na 3.0 port?

Imam neki Sony, 130 čitanje a samo 11 upis
 
To sto je fleska 3.1 ne znaci nista, 3.1 je de facto 3.0 u najvecem broju slucajeva

Tih 10MB/s je verovatno normalno za taj Sony
 
Koliko para, toliko muzike... uvek bilo.

SanDisk Extreme Pro - 420/380 MB/s
Kingston HyperX Savage - 350/250 MB/s
SanDisk Extreme GO - 200/150 MB/s

S tim sto je stvarno preterana cena od 10 soma koju pominjes za Extreme Pro, taj fles preko kosta ~60-70 dolara/evra.
Mada vidim da je Savage od 128 giga u rasponu od 9000-10000 dinara u domacim prodavnicama, pa iz te perspektive, brzi Extreme Pro sa duplo vecim kapacitetom jos ispada dobar dil.

Cena za Extreme Pro je prevelika jer u USA 512Gb moze da se nadje za 100$. Drugi mozda i veci problem od cene je pouzdanost. Dosta ljudi se zali na pregrevanje a i procenat otkaza nije bas zanemarljiv.
 
Na zalost mogu da se saglasim da sandisk ovi najbrzi se bas greju i lako crkavaju.
Mora se "pazljivo" rukovati s njima, ako ih iscupate dok rade bude precesto ćao/zdravo/zbogom...
Podrska je zato izuzetno dobra i lako menjaju crknute fleske ako ih sami saljete u evropski RMA centar Sandiska.
 
Za tolike pare možete da uzmete neki M.2 SSD i externo kućište ua njega, i imate dosta bržu i pouzdaniju "flešku" koja nije drastično veća, još uvek staje u džep...
 
Stigao kyson 64GB. Testirao .iso ubuntuov 2.6GB brzina upisa oko 20MB. Isto i za manje fajlove, s tim što ima kad padne na 0 bytes/s što do sada nikad nisam video na fleševima. Bukvalno zakuca na 10-20 sekundi.
 
Za tolike pare možete da uzmete neki M.2 SSD i externo kućište ua njega, i imate dosta bržu i pouzdaniju "flešku" koja nije drastično veća, još uvek staje u džep...
Ok je to nego, kolika je potrošnja struje? Odbija to što je možda prevelika za recimo, TV.
 
A ti bi da ubodeš flešku u TV...

Koliko znam, USB 2.0 isporučuje 2.5W a USB 3.0 4.5W...govorimo o standardnim USB portovima, ne o onim "boostovanim" koji mogu još više.
Koliko sam video po raznim testovima, i fleške i moderniji/bolji SSD-ovi se ne razlikuju mnogo po potrošnji. Ne bi trebalo da vuku više od 1-2W u read modu, par vati više kod upisa...ali ti na TV-u ne bi trebalo da upisuješ već da čitaš sa njim, cenim.

Sve u svemu, mislim da bi to sa externim M.2 SSD-om radilo na TV-u, ubodeš u USB 3.0 port da budeš siguran (ako ga TV ima)...
Naručiš online da bi mogao da vratiš u roku od 2 nedelje i probaš. Ako neće, vratiš. Kad ti više ne bude trebao, imaš SSD za Windows ili nešto drugo, heh...

Ili prosto uzmi bilo koju normalnu flešku ako ne bi da experimentišeš. Ne trebaju ti onolike brzine da bi TV vukao filmove sa nje...
 
Trenutno mi treba jer nema boljeg rešenja a upis je spor, zbog toga je eksterni m.2 zanimljiv.

Samo opet mi je nejasno, da li si do sad probao da pustiš nešto sa njega na TVu?
 
Aha, pa to je malo nezgodno. Mislim da je najveća dozvoljena jačina struje za USB 3.0 na mom TV do 1A, sve preko toga sigurno vodi u kupovinu novog.
 
Ti govoriš o amperima, ja o vatima...
Ne puniš telefon na tom portu, amperaža ti nije bitna. Ako taj SSD možeš normalno da koristiš na najobičnijem USB portu na kompjuteru, zašto ne bi mogao na USB portu TV-a...
 
Poslednja izmena:
Moja greška, kolika jačina struje je potrebna za m.2 SSD je podatak koji me interesuje, zbog pomenute namene.

Mimo toga, svakako je isplativije od kupovine Extreme Pro.
 
Nazad
Vrh Dno