Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Samsung BAR Plus 64GB - USB 3.1

Kupio za privesak najbolji usb, Samsung BAR Plus 64GB - USB 3.1 kod ovih jer su u Evropi (prodavnica u Nemackoj, sajt u Engleskoj, poslali iz Holandije): https://www.ebay.com/itm/Samsung-Ba...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Imaju i vece, cene nisu strasne ali su vece nego kod probranih Kineza tako da su veliki bar plus bas osetno jeftiniji...

Brzine ocekivane, nije sampion u pisanju, a citanje odlicno...
 

Prilozi

  • cdm 1.JPG
    cdm 1.JPG
    51.3 KB · Pregleda: 102
  • cdm 2.JPG
    cdm 2.JPG
    49.8 KB · Pregleda: 96
  • cdm 3 -usb2.JPG
    cdm 3 -usb2.JPG
    48.5 KB · Pregleda: 92
  • 5.JPG
    5.JPG
    29.3 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena:
Kod drugara samsung se nije pokazao pouzdano mnogima su samo pocrkali izbacili format a nekima nista kao da nisu ubacili usb u port
 
Da li se to samo meni cini, ili na polju USB Stick-ova vise uopste nema nikakvih inovacija, niti izlaze vise modeli vredni pomena ???

Cak nema nijedan USB 3.2 Gen x2 flesh stick....ne da ja znam
 
Možda zato što brže čipove rezervišu za SSD-ove i druge stvari, a treba ti i prateća elektronika i kontroler, ne isplati im se da arče NAND na takvo nešto kad mogu da naprave SSD. Plus, onda bi to praktično veličinom prevazišlo USB stick i čemu kad imaš M.2 drajvove koji su samo malo veći, brži su, većeg kapaciteta i mogu se strpati u malo kućište da glume USB stick, i to bolje...
 
Ne znam koliku budućnost uopšte imaju USB flash diskovi. Za deljenje materijala sve više se koriste cloud servisi, firme sve više zabranjuju upotrebu bilo kakvih USB storage uredjaja, itd...
Pozdrav
 
Možda zato što brže čipove rezervišu za SSD-ove i druge stvari, a treba ti i prateća elektronika i kontroler, ne isplati im se da arče NAND na takvo nešto kad mogu da naprave SSD. Plus, onda bi to praktično veličinom prevazišlo USB stick i čemu kad imaš M.2 drajvove koji su samo malo veći, brži su, većeg kapaciteta i mogu se strpati u malo kućište da glume USB stick, i to bolje...

Da, tako je, to sam i ja video vec nekoliko puta.
 
Neprocenjivo kad zatreba...

20200626_182640.jpg

Neka ja samo 8GB ali radi i moze sasvim dovoljno da ponese. ;)
 
Imam 2 fajla ukupne velicine 23gb koja redovno bekapujem na mobilni telefon i na usb flash.

Mobilni mi je Honor 10 i preko usb3.0 izlaza na mom starijem laptopu treba mi 12min iliti 33MB/s.
Moj matori usb flash ovo uradi za 77min iliti 5MB/s.

Koji usb flash a da nije preterano skup moze da se priblizi mom mobilnom po brzini upisa ovako velikih fajlova i da ide preko usb3.0 (pise ss na uticnici) na mom starijem laptopu.

Treba mi kapacitet max 32gb i ne bih da dam vise od 30e, recimo odgovara mi svaka minutaza snimanja ovih fajlova ispod 20min, znaci 4x brze od mog bezimenog flash-a, iliti 20MB/s za velike fajlove.

Koliko je to realno ili moram da kupujem usb ssd?
 
Poslednja izmena:
Za 2500+ dinara ima Sandisk Extreme Go od 64GB. Istina, nije max 32, ali je manje od 30 evra a brzine su oko 200/150, što daleko premašuje traženu brzinu.

Cenim da to nije loš posao.
 
Uzeo extreme go 128gb za 4000din.
Kopiranje tri fajla velicine 23gb ukupno preko usb 3.0ss porta na mom starijem laptopu je trajalo identicno kao i kopiranje na moj honor 10 telefon, 12min iliti 33MB/s.
Da li je to ogranicenje mog porta ili se slucajno potrefilo da su ta dva uredjaja radila istom brzinom ne znam, jednog dana cu probati na usb 3.1 portu.
Sve u svemu veliki napredak u brzini u odnosu na genericki usb flesh, prezadovoljan sam, valjda mi nece crci kao sto neki govore da crkavaju ako se izvade bez iskljucenog napona.
 
Upravo sam testirao da kopiram u iste fajlove u isto vreme na extreme go i na mobilni, koristeci dva usb 3.0ss porta koji se nalaze jedan pored drugog,
i oba kopiranja su se zavrsila maltene identicno (30sec razilke),

sada pocinje da me kopka da nije do drajvera jer 33MB/s je 264Mb/s sto mi je brzina manja od maximuma USB 2.0 koji je 480Mb/s.
kolega alfaunits mi je napisao da je extremego ogranicen na cifru izmedju 30-40MB/s, ali zasto je mobilni onda bas te brzine,
kada se saberu te dve brzine dobije se nekih 500mb sto je bas onoliko koliko je maximum za USB2.0,
usb 3.0ss bi trebao da ima 5Gb/s.

Da li je moguce da ako postoje dva porta koja idu preko jednog usb kontrolera da oni dele protok na pola i da jedan ulaz ne moze u isto vreme da koristi maximum ?

Inace laptop mi je elitebook workstation 8770w, u vreme kada je izasao on je imao sve najjace na sebi sto se tice cipseta, tako da ne verujem da je do cipseta, imam windows 7 inace ako nekom nesto znaci.
Koliko se secam instalirao sam usb drajvere za taj laptop
U device manageru imam sve po dva komada sledecih:
generic USB HUB
Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller
Intel(R) USB 3.0 Root Hub
Standard Enhanced PCI to USB Host Controller
USB Root Hub

jedino ovi sa USB 3.0 nisu duplirani
 
Poslednja izmena:
Upravo gledam u device manageru, kada ubacim extreme go on mi se tamo pojavi i u opcijama imam da biram:
quick removal (default) - ovo mi je izabrano
better performance (enables write cashing but you must use safe removal option....)
 
Evo sada nesto dobijam od resenja:

On a Windows machine, check the data rating of the USB root/hub - Goto: Device Manager --> USB Controllers --> USB Root Hub (Right Click) --> Properties --> Advanced (Tab).
It should tell you the data rating for the USB hub/port. Once you know that, you'll know the maximum throughput from the computer's POV.
Low = 1.5 Mbps Full = 12 Mbps High = 480 Mbps Super = 5 Gbps

ja kod usb 3.0 root hub uopste nemam opciju advanced, dok kod usb root hub imam i pise da se brzina high odnosno 480Mbs.

Evo nastavak resenja, odo da probam.
If you still have the problem with poor data-transfer rates on Toshiba's USB 3.0 port(s) (in my case), just disable USB Legacy Emulation in BIOS. Even if the USB 3.0 controller is enabled in BIOS, the user always will get maximum 33-34MB/s against 77-85MB/s when legacy mode is off.

This solution probably will work on other brands with USB legacy devices support in their BIOS.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da ako postoje dva porta koja idu preko jednog usb kontrolera da oni dele protok na pola i da jedan ulaz ne moze u isto vreme da koristi maximum ?

Da naravno, ne misliš valjda da imaš zaseban kontroler za svaki port? ;)
 
Na zalost nista nisam dobio kada sam iskljucio usb legacy support u biosu,
takodje sam probao da diseblujem sve uredjaje koji su prikaceni na USB interfejs na mom laptopu, tipa bluetooth, fingerprint reader, wifi/lan i takodje nista, ostaje zakucana brzina na 33MB/s.
Probao i drajvere da instaliram ponovo i nista.

Neka sitna zackoljica je 100%.
 
Da naravno, ne misliš valjda da imaš zaseban kontroler za svaki port? ;)

Da, ali ako se ne koriste drugi portovi zar taj jedan koji se koristi ne bi trebao da dobije maksimum protok ?

USB = Universal serial bus - to znaci da svi dele istu liniju, iliti preko zajednicke linije/linija svi komuniciraju sto znaci da bi jedan uredjaj mogao ceo protok da ostvari.

Glavna sumnja mi je, posto imam laptop i na njemu je sve zivo ubaceno preko USB interfejsa (citac sd kartice, citac otiska, citac kreditne kartice, bluetooth, wifi, kamera ...), a negde sam procitao da se brzina usb protokola odredjuje sa brzinom najsporijeg usb uredjaja na liniji komuniciranja, pa da u biosu iskljucim sve ove uredjaje, ali kontam da svi ti uredjaji imaju svoj poseban usb 2.0 cip na koji su prikaceni i da im 3.0 cip nije potreban.

Kabl sam eliminisao jer kod usb-flash-a ne postoji kabl.

Update:
Na kraju sam otkrio da ipak nema nikakvih problema kod mene, jer kada sam radio kopiranje podataka sa flesh-a na kompjuter (znaci citanje) dobijao sam 150MB/s, sto znaci da je ipak slucajnost da su se podudarile brzine flesha i mobilnog za upis.
Napravih spam u ovom threadu nizasta.

Evo jednog poucnog clanka u vezi toga,
https://www.tested.com/tech/pcs/457172-why-storage-drive-speeds-dont-hit-their-theoretical-limits/

Mislim da sam procitao da ovi novi najjaci smartphonovi, ugradjuju u sebe sve brze flesh memorije kako bi snimale videe u velikim rezolucijama i framerate-om.

Sada tek vidim da postoje ssd flash stickovi, onda bolje da sam uzeo SanDisk Extreme Pro umesto ovog, ali nema veze, i ovo je 6x brze od onoga sto sam imao.
 
Poslednja izmena:
Fleska ili micro sd memoriska kartica stavljena u usb adapter je ista stvar... cime formatirati mem. karticu od 64GB koja se pomalo "ponasa", mozda koci tablet (sariji)...
Pokusao iz win, nece, pokusao iz disk managementa (u win-u) nece, pokusao rufusom nece, svi fajlovi opstaju, cak i kad ih "uspesno"obrisem rucno oni se vrate nakon pokusaja formatiranja.
Izgleda da je exfat sistem na mem. kartici, izgleda da ima 16MB nealociranog prostora ISPRED paricije koju pokusavam obrisati.
Ne mogu ni da "ukinem" (obrisem) particiju pa da onda pravim iznova na celoj mem. kartici jednu particiju...
Cime formatirati?
 
Fleska ili micro sd memoriska kartica stavljena u usb adapter je ista stvar... cime formatirati mem. karticu od 64GB koja se pomalo "ponasa", mozda koci tablet (sariji)...
Pokusao iz win, nece, pokusao iz disk managementa (u win-u) nece, pokusao rufusom nece, svi fajlovi opstaju, cak i kad ih "uspesno"obrisem rucno oni se vrate nakon pokusaja formatiranja.
Izgleda da je exfat sistem na mem. kartici, izgleda da ima 16MB nealociranog prostora ISPRED paricije koju pokusavam obrisati.
Ne mogu ni da "ukinem" (obrisem) particiju pa da onda pravim iznova na celoj mem. kartici jednu particiju...
Cime formatirati?

Sa SD Card Formatter ili EaseUS Partition Master Free (za brisanje, format sa SD...) ;)
 
Nece, sinoc sam sa svim alatima iz Sergei Streelec paketa pokusao i jutros ovim SD Memory Card Formatter i nece da obavi posao.
Alatima iz SS uspem da formatiram, uspem da "ukinem" particiju, uspem da nulujem, da pisem i brisem i bilo sta radim i kad u win-u pogledam svi fajlovi ostali, sve se vidi i svemu se pristupa, kao da nije bilo formata.
Ovo je na cudan nacim crkla mem. kartica, ja drugo objasnjenje nemam.
Sad je exFAT na 59,03GB i 16MB neformatiranog prostora.
Kartica bila od pocetka u ASUS ZenPad 8 tabletu.
Tablet sporo radi(o), dal zbog lose kartice il je i on prs'o...
Ima neko jos neku ideju kako da je obrisem, formatiram, ukinem particije i spojim u jednu novu, prebacim u ntfs...?
 
Poslednja izmena:
diskpart

list disk
select disk x (x je broj te kartice)
clean

pa ako ne uspe bacaj :)
 
jok :d

1.JPG

2.JPG

Opet nece da formatira niti diskpart uradi bilo sta.

Necu bacati, mozda ima garanciju duzu od 2 g ili cu poslati predstavnistvu Transcenda negde u svetu, Evropi... ;)
 
Poslednja izmena:
Crkla je.
Slobodno je šalji an zamjenu ili bači.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Zeha@, šta je to mem. kartica ili flash , samsung ? da li si probao PenFormat ?

Probaj da je isčitaš preko ChipGenius_v4_18_0203, GetInfo v3.12.0.2

Ima li opcije On Line Recovery?

Imao je kliničku smrt pa preteko Transcend NEW 5.PNG flešovanjem firmvera
 
Poslednja izmena:
mem kartica utaknuta u usb adapter, Transcend sdxc uhs1 64gb
citam joj sadrzaj al nista joj prakticno ne mogu uraditi, ostaje zapis i koci tablet izgleda...
istakla garancija, vidim da je sada i na ts sajtu za nju 5g garancije a to sam omasio za 4 meseca...
Hvala svima, ovo ode u otpis.
 
Ako nekog zanima moj slucaj,
instalirao sam svez windows 10 i dobio sam brzine upisa 130MB/s,
pre toga sam imao windows 7 sa svim i svacim instaliranim i nisam mogao dobiti vise od 33MB/s,
dok su citanja bila preko 150MB/s na oba sistema

E sada,
da li je ovo zbog OS sistema i njihovih drajvera (win10 je sam instalirao USB 3.0 drajvere dok sam na win7 ja licno instalirao sa interneta),
ili je na win7 neki servis ili aplikacija pravila problem (probao sam antivirus da iskljucim i nisam dobio nista).

U pitanju je sandisk extreme go 128gb i laptop 8770w iz 2013god.

Ako budem imao vremena i zivaca probacu da instaliram svez windows 7, pa da vidim, mada mi neki kazu da je to do samog windowsa i njegovog drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno