Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Ajde ako je neko dobar da ostavi test write brzine za Kingston DT106 64GB. Tražim to po netu već nedeljama i ništa.
 
Kingston DT50 32GB

CrystalDiskMark4GB.jpg

Sledi i h2testw i Anvil, u h2testw za sad ima Write od oko 12 MB/s, nista specijalno.

EDIT 1: Pristojna brzina u h2testw.

h2testw.jpg

EDIT2: Anvil 1GB

Anvil 1GB.jpg

i Anvil 4GB, ne mogu da editujem vise, neka spoji moderator ako moze

Anvil 4GB.jpg

Posto je metalna fleska, greje se, i to nesto vise nego ovaj Sandisk Ultra Flair ali opet nije toliko strasno. Magnet je za otiske, posle prvog dodira fleska izgleda kao da je dodirivana prljavim prstima, kome to smeta neka zaobidje u sirokom luku jer se bas vidi.

Sve u svemu ok za 703 dinara.
 
Poslednja izmena od urednika:
Uzela sam Kingston Data Traveler 100G3/32GB. Probala sam da na njega prebacim nekoliko filmova i problem je nastao kod prvog većeg fajla (film od oko 4.5GB) jer je izbacio poruku da je fajl previše veliki iako je flash prazan. Sa filmovima manjih gabarita do 2GB nisam imala problema. Formatirala sam ga u Fat32 i exFat i ništa. Ima li načina da ga prevarim da prihvati veći fajl? Da napomenem da na matičnoj imam USB 2.0 i 3.0 i u bilo koji da ga udenem uvek mi je izbacivao tu poruku.
 
Па и exFat може да ради са великим фајловима.
 
@calexx moze ali njoj iz nekog razloga ne radi, NTFS je naredna opcija.
 
Ја не користим нити сам икада користио exFat, мени је NTFS одавно основна опција (осим што су ми партиције са линухима на ext4) али је поменула да је пробала и са њим па није радило. Или је нешто погрешила или има неки трећи проблем.
 
Ajde ako je neko dobar da ostavi test write brzine za Kingston DT106 64GB. Tražim to po netu već nedeljama i ništa.

Pise oko 8 MB/s, ali s obzirom da ima 64 GB i 5 godina garancije, a kosta 1800 din, meni radi posao (kao sto rekoh, uzeo sam nekoliko komada da na njih stavim filmove za matorce, koji ce da ga bocnu u TV i nista vise od toga).
 
Video sam da si napred spominjao tako neke brzine ali bih mi više značilo da vidim neke konkretne rezultate.
Mada ovo što se nigde ne spominju write brzine kao i to da još uvek ima 64GB po dobroj ceni je veoma nagoveštavalo da je u pitanju neka beda od upisa, ispod 10 MB/s.
 
Imas iznad rezultate za DT50, kod mene na USB 3.0 ima gotovo konzistentnih 12.5MB/s pri upisu od pocetka do kraja na h2testw. Imas verziju od 64GB za malo vise para od DT106, tipa 100 dinara razlike a garancija je isto 5 god.
 
Све су то модели ни тамо ни вамо, читање пристојно али писање 5-15 што је ипак на USB 2.0 нивоу. Зато ту брзину и не наводе. Ја сам пре неку годину узео DTR30G2 и он има сасвим пристојне брзине. Имам и један Kingston Data Traveler 100G3 али је он само за ситне потребе. Ако су планови такви, онда је свеједно али ако је потребно често копирати 64 гига на њега ... има да се много чека док то одради.
 
Taj DTR30G2 je sasvim bio korektan jer ima i ok upis. Takodje sam ga uzeo pre par godna kada je bio oko 1800 u jednoj radnji dok je u drugim bio blize 3000, mada su posle i oni podigli cenu na nivo ostalih. Jedan je doduse crkao drugu, ali mu je zamenjen posto je bio u garanciji.
Krivo mi je jedino tada nisam nabavio Lexar P20 na jednoj evropskoj radnji koji ima bas velike brzine a za te brzine je bio relativno povoljan, sto nisam bas smeo da rizikujem zbog inostrane garancije.
 
Zna li neko kolike su brzine Kingston DataTraveler 100 G3 (pozeljno 128GB ili 256GB) a moze informacije radi i ovi manji od 32GB ili 64GB...
 
Ако су ти битне брзине писања, избегавај. Читање још и може да прође али је писање око 10MB/s или ту негде. То су флешке типа УСБ 2.0 са мало бржим читањем.
 
Стигао ми данас Netac U903 od 128GB. Сад одрадио H2testw, неко је имао доста боље резултате раније.
http://prntscr.com/l593bu
Додуше пустио сам на лаптопу на послу, на USB 3.0 порту, видјећу шта ће рећи кад га провучем кроз тест на компу у стану. Мада и са овим резултатима је ок за ову цијену. Са царином ме на крају изашао 2600-2700 дин.
 
Ево резултата добијених на рачунару у стану, мало су бољи.
http://prntscr.com/l5jiw1
 
Imam jedan cudan problem. Uzeo sam onaj cuveni SanDisk 64GB (u potpisu), medjutim prilikom testiranja sa h2testw dok je flesh prikljucen na front USB 3.0 na kucistu, desava se da izgubi konekciju u potpunosti u toku testa i h2testw prijavljuje I/O error. Na istom USB prikljucku bez problema prebacujem gigabajte podataka preko explorera, a svi drugi USB portovi (front USB 2.0, USB 3.0 na maticnoj pozadi) prolaze h2testw bez problema (sto znaci da je fles ispravan).

Sta moze biti uzrok? Problematican USB 3.0 header na maticnoj, nema dovoljno snage da izgura ovaj monstrum od flesa? :d
 
Meni je na Fractal Define R5 max, ili kako li vec, ispao konektor(i) na gornjim usbovima i svi su zezali. Ne znam kako ali su se izvukli. Guglaj, pa ce ti se reci kako da 'popravis'
 
Ајд ти спакуј portable ssd у џеп и користи га без кабла. Нису ствари за поређење. :-D

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Fleska za kljuceve (da se brze i lakse polomi) a ext ssd mora u neki veci dzep i kabl ce šlampav lako da izgubi...
Nije bas za poredjenje ali nisu ni daleko.
 
@alfaunits
Сад и ти мјешаш бабе и жабе. Као прво нисам циљао на џеп на фаркама/тренџи. Флеш држим у малом џепу новчаника, или везан за кључеве, али рјеђе. И надасве не морам вући кабл.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^Nije to tako loša brzina jer ako prebacuješ manje količine odjednom (do 5GB), to mu dođe oko 3min. Kupio sam Verbatim Store n go od 16 i malko je brži 60/27r/w za 1GB ali platio sam ga 700din tako da ti je to neuporedivo isplativije a solidno.
 
Poslednja izmena:
Sandisk Ultrafit USB 3.1 od 32 GB za malo manej od 900 din. Jel to skupo? Zanima me write brzine, ima li je neko? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno