Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Vlada Pro ima od 128gb pa naviše.
A ne znam koliko je pouzdan, znam da je brz. A i nije za mene, ja ću sigurno PRO 128gb kad zamenim procesor i matičnu. Sada je suvišno (a ne rade mi USB izlazi, osim 2 za miša i tastaturu :)).
 
Mislim da je SDE Pro od 128gb bacanje para za flesku. Retko kada je bitna toliko brzina, a da ima 128GB da se kopira na flesku, i da ima SA CEGA da se kopira.

Mozda nekome bas znaci, ali vecina ima 120-240GB SSDove, i nema odakle da iskoristi brzine tog flasha :)

Za 80e (koliko izadje SDE Pro od 128GB) moze barem 256GB SSD da se kupi i externo kuciste - prilicno brzi flash :D Nije podjednako kompaktan, ali taman moze i neka mala fleska za kad treba bas portabilno :)

My 2c.
 
Slažem se, ali je ovaj 65$ a ne 80€. Nekad mi treba za TV, a treba mi za makar celu sezonu UHD neke serije i lakše se nosi :)
 
Ja imam 64GB SanDisk Extreme Pro i svaka preporuka za fleš ...

Do sada sam maksimalno kopirao jednom ~30GB i to je to [emoji1]
Važno da brzo piše/čita, a kapacitet manje više ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Slažem se, ali je ovaj 65$ a ne 80€. Nekad mi treba za TV, a treba mi za makar celu sezonu UHD neke serije i lakše se nosi :)
Pro nije 65$, obican Extreme 128GB je 65$ koliko sam nasao. Onaj od sinceretytradinga je bio 80$ (naravno, pod pretpostavkom da nema ni PDVa).

Ovo je najjeftiniji na eBayu PRO od 128GB:
http://www.ebay.com/itm/SanDisk-Ext...891822?hash=item4d47d918ee:g:RIkAAOSwJQdW9tZ2
ali 16$ shipping :) I refurbished.
I onaj sa linka sa prosle strane nije PRO vec obican flash.


64GB vec kapiram, mada mi je licno 32GB dovoljno, ono... na vidiku je potreba za 64. Ali 128GB nije toliko logican izbor. Pogledajte koliko uopste imate storage-a sa kojeg mozete kopirati brze od 100MB/s konstantno? I koliko taj storage ima podataka, koje bi kopirali? U smislu, necete kopirati Windows folder :) Nego bas serije, filmove, klipove, ceo ISO file itd...
Da li ce vam uopste trebati 128GB prvo, a drugo, da li ce vam trebati toliko brz flash?
 
Poslednja izmena:
Kingston 32GB DataTraveler R3.0 G2 je AS!
 
Da li postoji neki fleš koji se izdvaja po pitanju pouzdanosti?

Potreban je neki od 16gb, najvažnije je da je pouzdan, a tek posle toga da nije mnogo spor i da ima neku zaštitu. Koristio bi se za obračun plata, gde se deo posla radi kući a deo na poslu.

Ja flashove i pouzdanost ne bih stavljao u istu rečenicu. Crknu kada najmanje očekuješ.
Na tvom mestu bih koristio neki cloud za čuvanje podataka.
 
Znam sve to, i ja sam savetovao isto ali sam dobio odgovor da ti podaci ne smeju na cloud.
 
Pa flash nije puno sigurniji od clouda, s' obzirom na to koliko se nosi i koliko je mali da se lako zagubi.
Inace, ja imam vec 13 godina Corsair Voyager GT od 8TB, tada placen 100e ;) I dalje radi, a koriscen je i nosakan po racnima, avionima, busevima, automobilima, teretanama (zaboravljen u rancu :)), itd. ;)

Imas trenutno neke slicne SanDisk varijante, i Corsair i Kingston. Koliko su U PRAKSI sigurniji, to ne znam :(
 
Vidim da će se birati po izgledu [emoji23]
Baš si išao ispred svog vremena sa 8 TB flešom ;)
 
Heh! :) Doneo sam ga iz buducnosti :)
(sta mislite kako znam sta ce se desavati inace :))
 
Od danas treba da bude neka fleska od 32GB za 1.000,00 din na nekoj akciji u w...w.... koga zanima neka pogleda.
 
Pitao sam nedavno bio za ovaj USB Flash http://www.ebay.com/itm/32GB-SanDis...174061?hash=item33c12b52ed:g:6dYAAOSwU-pXrNnr
Danas mi je stigao sa Ebay, u kesici običnoj, ništa poštarina, carina itd. Brzina upisa je preko 100MB/s ipak, i ja sam prezadovoljan za ovaj novac.
Evo jedan benchmark test, platforma AMD 970 ako je bitno.

usb_bench.jpg
 
Nasao jednu povoljnu radnju za fleske na NBG, Dzona Kenedija, recimo 3.0 od 16gb, Verbatim su oko 900 din...

Sent from mTalk Lumia 640XL
 
Extra flesic, i dobra cena, bez obzira sto je refurbished.
On radi bolje od vecine iz nekoliko prvih generacija SSDova :)

EDIT: Odnosi se na ovaj Sandisk Cruzer sa eBaya sto je refurbished.
 
..jel ima kod kineza fleski? :D
 
Ako mislis na narucivanje iz kine, imas ih brdo i na aliju i na ebay. Gore imas link od Sandisk Cruzer Extreme ako ti treba dosta brz usb.

Sent from my S7 using Tapatalk
 
Neko je pitao za Kingston DT3.0 G2, raspada se doslovno sa brzinama, nije vrijedna pomena.

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Da nije na USB2.0 pa otud te brzine?
 
40MB/s nece moci na USB2.0.

Stvarno skart upis... moj Voyager GT start 10+ godina radi bolje ;)
 
Kupih danas Transcend JetFlash 730 USB 3.0 (TS16GJF730) i ako je neko posjeduje nek mi kaže kolika je kod njega brzina upisa. Kod mene je na USB 2.0 oko 5MiB/s, a brzina čitanja je oko očekivanih 30MiB/s. Očekivao sam da će biti bar 10MiB/s.
 
Stigao iz Singapura 32GB SanDisk Cruzer Extreme Pro 32G USB 3.0 Flash Memory Pen Drive SDCZ80-032G REFURB.
Kupljen preko ebay, koštao €9.69 + shipping €2.99 + ništa carina (u koverti, ne podleže carinskom pregledu).
Screenshot 2017-04-24 16.37.43.png

Screenshot 2017-04-25 00.11.58.png
Zadovoljan sam brzinom.
 
Poslednja izmena:
Ovo je extra, kao prvi dobri SSDovi radi, a i neki noviji :)

Daj odakle si porucio, za tu cenu vredi svaki cent, samo da potraje barem 2 godine :) U zdravlje!
 
Sobzirom da se radi o repariranom primerku sve je lutrija što se tiče i brzine i dugotrajnosti.
 
Ja sam narucio 2 komada, jedan radi odlicno, drugi neispravan, dobio sam refund za njega.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
ja vec pola godine koristim od 64gb i za sad bez problema - 20$ cena bila
 
Nazad
Vrh Dno