Šta je novo?

i5 2500k & Noctua NH-U12P SE2 Stable OC

Ovaj novi koristi AVX instrukcije, stari ne.

Sam odluci.
 
Ovo je preraslo u temu za sve i5 2500k overklokere :D
 
Hijack-ovali ti temu :d
 
Hijack-ovali ti temu :d

Pa nismo bas. Mozda smo malo skrenuli sa puta, ali tu smo negde. ;)
Nego ima li potrebe za tim Prime95 27.9 AVX, ili je za stabilnost dovoljno testirati sa 25.11?
 
Preporucljivo uvek zadnja verzija i AVX, nisam odavno pratio tako da...
 
Primetio sam da mi u load-u dosta varira napon(oc 4.5Ghz) od 1,29 do 1,32 ima li neka opcija u biosu koja to regulise?
 
LLC bi trebao to da sredi sa podesavanjem na Ultra High recimo ili Extreme ili je mozda kod tebe LLC level od 1 pa navise... ako je do 5 onda 4 ili 5. Zavisi naravno i preko cega pratis napon, mozda softver malo baguje ili je ipak ovo prvo.
 
Meni je na lev 4 isto mi poazuje i na aidi 64 i na hwmon jedino da probam llc na lev 5
 
LLc na lev 5 stavio malo je stabilniji napon.

Sad mu je napon 1.28-1.296 stabilan u igrama i u idle-u sto mi je najbitnije ali testove ne prolazi da li da ga ostavim ovako ili moram da dodam jos napona
(ili vratim na staro 1.31-1.32) radi neke sigurnosti?
 
Ne znam kakva su ti ostala podesavanja(da li koristis offset voltazu ili ne) ali svakako trebas dodati malo napona ako je CPU nestabilan u testovima.
 
Da offset koristim, vraticu stara podesavanja nego kad sam povecao llc sa lev 4 na lev 5 smanjio mi se napon na 1.28-1.29.
 
2500K, maximus IV extreme, 6GB ram. Mislim da na 1.25V moze 4.5Ghz Linx..e sad, sta treba da se podesi u bios, bclk 100, cpu ratio 45, cpu pll 1.7V, a gde je load line callibration?
Posto, ukljucim ja Linx, radi, ali nista se ne desi....
 
Pa dobro ali zasto linx radi a temperatura ne raste i u taks manager-u proc je na 0%....
 
Poslednja izmena:
Možda nije dobar linx?
 
Kako ne moze linx da bude dobar? Skinuo sam sa zvanicnog sajta...
 
Da li je AVX verzija?
 
Mora negde pisati :)

Ne znam sad napamet, trenutno mi je komp rastavljen :d
Prodajem večeras kuler, a drugi nisam nabavio :d
Pa ne mogu da ti kažem gde to da vidiš.
 
Skinuo sam sa extremesystem foruma, a opet nista...i ne razumem, ako imam 6GB memorije, zasto linx prepoznaje samo 4.5?
 
To ti je slobodna memorija.
I uredu je tako da piše.
 
Jok, dolazi mi sad kolega zerogravity i donosi silverarrow i corsair h110 pa ako h110 stane u kućište uzmem njega, ako ne onda silverarrow :d
 
Ako ti h110 stane u kuciste, vidim odma da ce i drugi procesor da stane u kuciste :d (da se nadje :D )
silver je ogroman jbt :-devil-: a ja se plasim za U12 da ce da odvali sve
 
Poslednja izmena:
Ne može da stane h110 :(
 
Da imam manju matičnu stao bi, ovako bi morao seći kućište, a to mi se ne radi...
 
Ma otkud ces to raditi. Cepaj tu srebrnu strelu. Napisi negde svoje utiske (ovde/otvori temu) kakav je pomak nakon 212ke
 
Nazad
Vrh Dno