Šta je novo?

i5 2500k & Noctua NH-U12P SE2 Stable OC

@Perica_Barii nisam bas neki stucnjak tako da ne znam ni sta mu je CB i CBB :d , mozda je bolje da probam CPU PLL Voltage na def(1.832) pa ako ne stima spusticu.
 
Ja sam ga spustao na 1.45 i bilo je stabilno ali odavno. Zavisi sta se "svidja" tvom procesoru...
 
1.45? Au pa to je bas malo. Ja moj drzim na ~1.7v, ne znam da li PLL znacajno utice na temperaturu procesora, mogu da probam nize?
 
Evo jednog shot-a nego sta mislite o temperaturama posle 4 kruga da nisu malo visoke?
1.jpg
 
Ne znam ja sa 212+ na tom kloku i istom naponu imam takve temperature, a ta noktua je bolji kuler. Da su temp kriticne, nisu posto si malo presao granicu i to je linx i te temperature u normalnom radu nikada neces videti.
 
BSoD u idl-u povecao sam LLC na lev 5 valjda nece vise.
 
Mozda ti trazi jacu voltazu proc. Probaj sredi offset i pogasi C States... Inace temperature su OK racunajuci na to da nikad nece biti toliko visoke ni u kakvim uslovima. LinX ti je Hardcore po tom pitanju.
 
Stabilan mi je na 1.31 4.5ghz u linx-u i u igrama, ali mi je BOSD-iro idle-u ''random'' pa sam CPU PLL overvoltage stavio na enable, c1 c3 c6 su mi na auto CPU PLL Voltage mi je na 1.75 LLc lev 4.
 
Pogasi c3 i c6. Meni zbog njih često sistem nije htio da podigne pa možda i tebe u idle-u zafrkava.
 
@mmsandi A sta mislis da li da ostavim pll overvoltage na enable ili da ga disable-ujem? Koliko je kod tebe cpu pll voltage ako znas napamet? On treba da se smanji sto vise?
 
Meni je na Disable. A PLL napon je default, cini mi se. Ali, ako ne pravi problem, smanjuj dok god moze.
 
Ja sam vagina u dusi pa ga vozim na stock brzinama :)

Obavezno uzmem neki procesor koji se dobro klokuje. Bas zbog toga sam i uzeo k verziju.

I onda posle nikad nista ne klokujem :(
 
Pa klokuj. :d
 
Sto pitao Gavran gore pll napon utice tako, kada je veci na vecu temperaturu CPU-a?
Kad sam iskljucio c3 i c6, u linx-u sam dobio manje GFlopsa od 6 do 8.
 
Sto pitao Gavran gore pll napon utice tako, kada je veci na vecu temperaturu CPU-a?
Kad sam iskljucio c3 i c6, u linx-u sam dobio manje GFlopsa od 6 do 8.

E ne znam za gigaflopse jer me i ne interesuju. Meni je bitno da je stabilan u realnom radu. A ne mogu ti pomoći ni sa temperaturom. Imam dobro kućište, pa nemam problema ni pod P95 sa 1.35V i 4.5GHz. Mada, koliko sam se ja igrao sa PLL-om, ne sećam se da sam imao neku razliku u temp.
 
Ma ni meni nije toliko bitno, takogje mi je bitnija stabilnost i naravno temperatura.
 
Dok sam klokovao sa offset uvek je bilo nekih problema, a sada samo na manual i nema greske. Par oc profila koje koristim po potrebi i to je to. PLL je na disable, preporucuju da bude ukljucen za oc na 4,5 i vise, ali meni pravi problem tada pri ukljucivanju kompa, posto zavrti ventilatore iskljuci se i tek iz drugog puta se ukljuci normalno. C1,C3,C6 nisam cackao.
 
Može biti da na ofset pobudili sa klokovima i naponom, pa te zato zafrkava. Ja nisam imao problema sa ofset-om, ali ću probati i manual, ako me počne zezati. Mada mi je nekako žao da uvijek bude na 1.35V kad realno uglavnom stoji u idle.
 
Jel zna neko sta je to "turbo 30" u biosu(kod asrock-a u mom slucaju)?
 
Valjda daje 30% na klokove sistema. Makar je tako ispalo brzom prertagom cika Google-a. :)
 
Hvala mmsandi-u i cika guglu :)

Razmisljao sam da napravim nekoliko profila u biosu, ali mi je cudno na mome asrocku po defoltu nemam turbo na 3.6 nego samoradi na 3.3.
Pa me zanima da li mora oko napona da se cacka-dodaje da bi namestio turbo na 3.6 kao sto i treba da bude?
 
Ma manuelno to klokuj. Nista turbo, nista turbo 30, turbo 50.....
 
Ovo moje cudo stabilno i u idle-u(da ne cuje zlo :p) na 4.5 GHZ napon 1.30-1.31 LLC level 4, Spread Spectrum enable, PLL napon 1.75(nisam probao nize), PLL overvoltage auto,c1 auto, c3,c6 disable. Idle temperatura 27-32 u igrama oko 60.
 
U biosu ne mogu da ga vidim na asrock-u ocitava neki napon 1.16 verovatno za 3.3ghz u win ga pratio kad ga opteretim preko programa HWMonitor CPUID, aida64, cpu z, i svi pokazuju isto valjda mu je to to.
 
Proveri samo Idle napon i Full Load napon i naravno stabilnost. Ne bi valjalo da stalno radi na istom naponu.
 
Proveravao sam,obara i napon i takt, idle napon je 0.984 load 1.30-1.31.
 
Kod mene prolazi Prime95 25.11 na 4.5GHz 1.330V, ali nece Prime 27.9. Trefne ga BSOD posle 2h.
Spustio sam na 4.3GHz, 1.3V ovako prolazi na 27.9.
Probao i 4.4GHz, 1.35V ali puca posle nekih 5h.

Koje verzije Prime95 se drzati. Ovaj novi jeste predvidjen za SB, ali lepse je gledati 4.5GHz od 4.3GHz. :d
prime95 4.3GHz 1.3V.png
 
Nazad
Vrh Dno