Šta je novo?

i5 2500k & Noctua NH-U12P SE2 Stable OC

Tu foru sa sakrivanjem kablova sam i odradio, ali glvni 24pin pravi guzvu i 2x6pin sa 2x2pin za graficku, a i ona dva cetvoropinca od kojih se jedan bode pri vrhu ploce su pa previse dugacki.A sto se sedenja tice, ne bih da propadnem i upropastim hardver! :p
Porucujem za sad kuciste, hladjenje za procesor nakon toga i to je to. :)
Javljam kako je sve ispalo! :)
 
E DoX....stvarno ....50 krugova sa max opterecenjem sto se tiche memorije...da se lepo vide naponi,temperature i frekvencija....moglo bi ovih dana ...zar ne?

To je koji saticak.....ili testa ili photoshopa....pa ko kako voli :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Au, DoX, odvališe te od cimanja :) Koje napajanje imaš - ne vidim u potpisu?
Dodato :)

E DoX....stvarno ....50 krugova sa max opterecenjem sto se tiche memorije...da se lepo vide naponi,temperature i frekvencija....moglo bi ovih dana ...zar ne?

To je koji saticak.....ili testa ili photoshopa....pa ko kako voli :-devil-:
Jao, vazi ljudi ali i dalje sam u guzvi. Jedva stizem do kompa da proverim neke stvari i to je to. Reko sam da cu da odradim i eto. Nece smak sveta jos. :p
 
Evo nesto:
OC 4.6.jpg

End OC.jpg

Razlog u padu Gflopsa na momente je moj ulazak u browser i gledanje nekih klipova, sto je sigurno poremetilo memoriju. Mozda to treba da ide vise ali mi nije bitno toliko, uglavnom mislim da je do memorije sto se toga tice. Sa CPU-om sam zadovoljan.
 
@DoX - Svaka cast ;) Nemoj da ga mucis vise, greota za takav cpu :wave:
 
Kingston HyperX Blue 1600Mhz 8GB(4x2GB) @1.5v i to je to.
 
Nisam, nego nisam citirao odgovor korisnika Solesoslav, za njega je poruka, jer sam pitao coveka za hladjenje. :D

Za DoX-a

Jel bih mogao da izvucem nesto iz phenom ii x4 940 sa tim hladjenjem?
Uzgred dobra masina.
 
Jesam li ja ovde jedini koji je ocekivao da vidi LinX na onih famoznih 4.8GHz sto je vec spominjano u ovom topic-u kao normalna i dostizna frekvencija - a sto je, uostalom, i trazeno u postu #78... ?

A umesto toga, dobismo 4.6 giga po ko zna koji put.
Ili sam mozda samo ja pogresno shvatio...
 
Gledam nešto po Net-u, ta priča sa gflops-ovima nema veze s vezom? Koliko bi "trebalo" da bude [email protected]@1.35V? - Ako je uopšte ovo pitanje smisleno..

nije smisleno, jer si mene lose tumacio... postoji suvise velika razlika u rezultatima koje dobija, zbog toga sam to rekao. on to pravda surfovanjem i ostalim... a ne radi se to tako.

edit: na 4.5ghz i5 2500k daje nesto preko 120gflops-a. link

Jesam li ja ovde jedini koji je ocekivao da vidi LinX na onih famoznih 4.8GHz sto je vec spominjano u ovom topic-u kao normalna i dostizna frekvencija - a sto je, uostalom, i trazeno u postu #78... ?

A umesto toga, dobismo 4.6 giga po ko zna koji put.
Ili sam mozda samo ja pogresno shvatio...

mnogo trazis care:p
 
Poslednja izmena:
'Bem li ga, 4.8 giga je vec ozbiljna frekvencija (sto za CPU, sto za onaj cooler), a pominjana je vec ovde u temi... pa sam ja - mozda greskom - ocekivao da ce LinX najzad da se izvrti kako treba upravo na toj frekvenciji.
 
mhm, a na koliko je drzis?

Na 1600Mhz kao sto i napisah. Medjutim kad udjem u Bios i pogledam SPD Information pise da su na 1333Mhz iako je podeseno na 1600Mhz
Taj link sto si postavio sa oko 123Gflops je Corsair Vengeance 2x4GB, a ja trenutno imam 4x2GB, znaci 4 stapa Kingston.. Sad da li to ima neke veze ili ne, ne znam. Ako su ti toliko bitni tih 3 Gflopsa ili koliko vec ti mi reci resenje da ih dobijem.. Probao sam sa povecavanjem napona i nista. Da je "Suvise velika" razlika i nije bas, da je za 10Gflops pa ajde.... Sto se tice surfovanja samo sam rekao da sam u tim Loop-ovima ulazio u browser i gledao klipove i tada su rezultati ispali nizi.. kad sam pogasio sve i izasao rezultati su se vratili na 119-120...

@perapk Vrlo verovatno da bi, samo zavisi koliko je ploca dobra za OC i sam CPU kao primerak za neko jace povecanje brzine. Iskreno, nisam se toliko bavio proucavanjem AMD OC-a.

Sto se tice famoznih 4.8, mogu da bacim i to medjutim imam cudnu reakciju procesora na povecanje voltaze preko ~1.25.. Posto mi je za 4.8 potrebno oko 1.28-9 temperature odu cak i do 85c tokom Linxovanja sto mi je iskreno cudno. Ljudi sa istim procesorom i realno slabijim kulerom CM 212+ na 1.35+ imaju eventualno oko 80c max .. Npr. i zato mi je i cudno..
Bice nekih promena skorije mozda pa odradim to kako valja...
 
Poslednja izmena:
Haha :)
Evo sto se tice 4.8 to cemo u narednom periodu nakon nekih dodatnih podesavanja. Za 4.6 moze i to ponovo bez ikakvih problema. Znaci treba vam Brzina CPU-a, RAM-a, Voltaza, prozor Linx-a... sta jos da ne bi bilo "fali ti jos nesto" ?

p.s. Mogao bi i ja da znam te "neke" stvari koje su ti bitne i na sta sumnjas. Ako imas sugestije lepo reci pa da probamo i to..
 
nije smisleno, jer si mene lose tumacio... postoji suvise velika razlika u rezultatima koje dobija, zbog toga sam to rekao. on to pravda surfovanjem i ostalim... a ne radi se to tako.

edit: na 4.5ghz i5 2500k daje nesto preko 120gflops-a. link

Moj [email protected] daje 110glops-a na gurku..
 
ako je na konfi iz potpisa, onda nije ni cudo... malo losija ploca, + memorija koja ne radi u dual channel-u... i moze da utice i stanje sistema, broj aktivnih procesa...

Apsolutno.. ploča je bižuterija, a memara u flex mode dual-channel-u.. Ali ko ga h*b*, da neću valjda zbog +10gflops-a da ih menjam? :) Možda samo memaru..

P. S. Da li može nižim latencama da se nadoknadi "nedostatak" u ovom sl.?
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje nisam dobio odgovor koje su to "druge bitne stvari" ?
 
Bez ljutnje ali ja bih iskreno voleo da vidim i Real Temp log file, nije da ne verujem, ali ovi padovi GFLopsa mi lice na throttlovanje. No offense :)
 
jel ima neko neki link ili savet za setovanje u biosu imam i5 2500k i plocu GIGABYTE z68p-ds3 probao nesto ali nije stabilan na 4500 napon 1.35 od toga nemogu manje da setujem. bio stabilan 5-6 sati, izvrteo 5,pa 10 krugova u linx-u temp max 63 pa igrao igrice jedno 2h i onda zabolo u kada nista nisam radio. HELPP
 
jel ima neko neki link ili savet za setovanje u biosu imam i5 2500k i plocu GIGABYTE z68p-ds3 probao nesto ali nije stabilan na 4500 napon 1.35 od toga nemogu manje da setujem. bio stabilan 5-6 sati, izvrteo 5,pa 10 krugova u linx-u temp max 63 pa igrao igrice jedno 2h i onda zabolo u kada nista nisam radio. HELPP

Jednostavno digni napon na 1.4v!
 
Mnogo je 1.4V za 4.5GHz. Ima li ta ploča LLC podešavanja? Ako ima probaj s njima. Jesi li OC sa Manual mode-om ili Offset?
 
Znači moj primjerak i nije tako loš. Ja ono sa neta što videh ima ih i sa 1.2V koji idu na 4.5. Baš sam neki dan flashnuo BIOS na ploči i mnogo mi je sad stabilniji. Držim ga na 1.32V, mada mi Prime vuče i 1.35V.
 
Nazad
Vrh Dno