Šta je novo?

i5 2500k & Noctua NH-U12P SE2 Stable OC

Koliko tebi treba napona za 4.8ghz? Posto njemu radi na 4.8ghz na naponu od 1.3.
Mislis 1.288 ? .. dobro to su nijanse ali 1.3 nije bas.. cak odlazi i na 1.280 na momente.

Sto se tice struje normalno da ce vise da vuce na vecem kloku a ta prica oko Gflopsa je bespotrebna jer ponavljam drzim ram na 1333....
 
Koliko tebi treba napona za 4.8ghz? Posto njemu radi na 4.8ghz na naponu od 1.3.
Na 4,8 nisam jos testirao. Mada mislim da bi to mozda izvukao i sa ovim naponom. Nisam se bas preterano bavio oko toga.Probat cu popodne .
 
image001ou.png

Hteo sam da mu dam ultimativni test sa oba programa istovremeno ali me stvaaarno mrzi da cekam IBT da izvrti sve... mozda kad budem isao negde za vikend pa ga pustim.
 
Poslednja izmena:
Nema to veze sa naponom nego sam u toku testiranja surfovao netom i palio neke klipove i jos ponesto, dok su se u medjuvremenu IBT i Prime medjusobno smenjivali u stresiranju CPU-a i onda je GFlops tako mesovit.
Evo SS-a kada radi samo IBT bez cackanja:
image000clc.png
 
@turok - Meni prolazi testove na 4.6 1.32v ali vise od 107 gflpsa nece? Povecavao sam napon ali isto mi izbacuje i u linxu i IBT-u ~107 gflps na 4.6?
 
a prime je za 16 sati rada stigao do 21-og kruga?


edit: i, ovaj drugi ss, ako je na 4.6, opet si kratak za 10-ak gflops-a.

Rezultati i jednog i drugog programa su cudni jer su radili uporedo i nisu radili normalnom i pravom brzinom/snagom.

A ovo za Gflops mislim da nisi u pravu.. jer sam vidjao ljudi tek sa 5+Ghz i memorijom na 2133Mhz dobijaju od 130-135 Gflops i to je to.. A ja sa 4.6 i 1600 ~120.. Najnormalnije.
 
Zato i ne treba da radis (tj. radite) sa dva takva - veoma zahtevna - programa u isto vreme.
Kradu cikluse jedan drugom i nista se ne dobija.


Moje misljenje, naravno. Nikada nisam voleo ovakve varijante :)
 
Poslednja izmena:
OCN-ova tabela rezultata(sa preko 400 ucesnika u 4Ghz+ OC-u):
image001ayl.png

Aazelion i ja ispod 1.25v u rangu od ~4.6Ghz, mada meni je 22h test dok je njemu 12 ali nebitno :)


Ok to je to za sad. U skorije vreme planiram neke izmene pa cemo osveziti temu blagovremeno...
 
Ajde posle ovih par stranica naklapanja...pusti ti onih 50 krugova u Intel Burn Test-u te dobaci bar 120GFlops-a pri 4.8GHz.....i da vidimo koje temperature i na kom naponu.... sve onako u istom prozoru...to bi bila milina za nas ovako pred praznike da malo razgalimo srca :)...narafski max opterecenje u IBT-u....
 
Poslednja izmena:
I sva memorija zauzeta ;)
 
Nisam bio kuci za vreme praznika ali cu verovatno odraditi to kad budem imao visak slobodnog vremena. Mora nesto i da se radi :p
 
Ljudi jel se isplati ova noctua nh-u12p se2 iz teme ili uzeti nesto drugo za iste pare?Imam cm hyper t4, pa bih da menjam.Vidim da je cm 212 evo nahvaljen samo tako za sve pare.Pa isplati li se ova noctua ili bih samo bacio pare u vetar? :)
Procesor phenom ii x4 940 (potreban dobar kuler za overklok, ali i za neki buduci procesor)
 
Ma gde da uzmes Hyper 212 za ozbiljniji klok, to nema veze sa mozgom. Ako hoces dobar i za neki buduci procesor onda nista slabije od Nocuta NH-U12P, mada bih ja preporucio ipak Megahalems, TPC-800 ili favorit VenomousX. Mada ako imas pare, bolje od prethodna 3 uzeti NH-D14 i da si osiguran za ceo zivot.
 
Iskreno taj nh-d14 je previse glomazan za moj ukus, a znam da je vrh, ali bogami i kosta.Sa druge strane megahelms, venomous x, to nema uopste u ovoj zemlji.Znaci sto se tice hlajdenja i kucista scena na nasem trzistu je katastrofa, tako da nemam puno izbora.Jos mi danas riknuo hard, tako da kuler za sad otpada, mada tu je drugi hard koji ce da vrsi posao, a dosao sam do zakljucka da moram da menjam kuciste kao prvo zbog uzasnog rasporeda kablova, a kuler tek za koju nedelju, nece ova konfiguracija u kineza, malo tesno.
Nista, hvala na odgovoru Solesoslav.
 
Poslednja izmena:
Moze lagano konfiguracija u kineza, samo se treba malo pomuciti da se zavezu kablovi za 5,25" bay, a Megahalems i Venomous X se na svakih 2-3 nedelje ponovo pojave u prodavnicama. Meni kao i tebi ne odgovara velicina NH-D14(ali meni jer imam visoke RAM hladnjake) pa sam zato dosta istrazivao sto se tice ovih "Single Tower" resenja. Inace, kupi SSD, meni se zivot promenio od kad imam jedan.
 
Evo mog kucista http://www.k-mex.com/Webforms/ProductInfoPage.aspx?KindNo=0000000003&ProductNo=0000000109.Nema cak ni podrsku za neki 120mm vent, dimenzije vidis i sam.Trenutno sam orijentisan na kuciste i cpu kuler, zbog overkloka, jer ne planiram da bacam pare za novu plocu, procesor i ram, to mi je stvarno prevelika investicija, a kuciste i cpu kuler ostaju kao trajna investicija.Ovaj hard od 500 gb ce da radi posao, makar do letos, cekam da padnu malo cene ssd-a, kad kupujem bar neka bude neki kasvetan.
Trebalo bi ove nedelje da uzmem kuciste, otvoricu zasebnu temu o tome da vidim sta kazu vlasnici izvesnih, ali me interesuje i tvoje misljenje.

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=c_00001803 vs http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6821?
 
Pa super ti je to kuciste, imas gde da sprovedes kablove i to gala, jeste da ces sa 92mm da imas manji protok nego sa 120mm, ali razlika je minimalna.
Ja imam Lian Li kuciste sa samo 1x120mm i 1x140mm i nisu mi temperature pale u odnosu na zestoko izmodovanu Codgen Brizu(dodato jedno mesto za 140mm na podu, kao i 2x120mm na vrhu i dodat 92mm pozadi, a o ventilatorima na stranici kucista da ne pricam), jeste da ti je kuciste trajna investicija, ali ako nemas para veci dobitak ces imati sa boljim CPU hladnjakom.
 
Ma hladjenje kupujem sto posto, a izabrao sam cooler master haf xm kuciste, da mogu da razmotrim i neko vece hladjenje za procesor, vise mesta za cable management, lako instaliranje bilo koje opreme (hard diskova itd.), bolja provetrenost.Ne znam da li da slikam, ali veruj mi, stranica kucista mi je otvorena (jer ne moze da se zatvori propisno od sile kablova, a uradio cable management i plus preko toga ako stavim hladjenje od 160mm, tek tad nema sanse da zatvorim stranicu).Poenta mi je dobra provetrenost, bez buke.Mislim da sam pametno odlucio.

I da citac mi je na ATA, tako da show. :)
 
Nisi ti lepo seo na stranu kucista kada ne moze da se zatvori, a dodatni fazon je da ubacis DVD-RW u skroz gornji slot i sve kablove koji su visak da stavis preko njega i tako se nece videti, a nece ti smetati ne da zatvoris stranicu.
Sto se ATA tice, imas sleeve-ovane ATA kablove i to izgleda bas fino.
 
Nazad
Vrh Dno