Šta je novo?

i5 2500k & Noctua NH-U12P SE2 Stable OC

Dobre su to temperature, mada mu je i dosta hladno u sobi (ispod 20 temp) ako pogledamo idle temp. Nego ja samo i dalje mislim da sa skoro 7gb rama treba da izbacuje vise od 119 gflopsa, sto bi i dalje ukazivalo da mu treba jos napona...
 
Dobre su to temperature, mada mu je i dosta hladno u sobi (ispod 20 temp) ako pogledamo idle temp. Nego ja samo i dalje mislim da sa skoro 7gb rama treba da izbacuje vise od 119 gflopsa, sto bi i dalje ukazivalo da mu treba jos napona...

Da nema dosta napona bsodova bi.... gflpsi zavise od brzine memorije i procesora meni baca ~120+ na 4.6Ghz i memorijom na 1600 9-9-9-24-1... procesor trotluje tek na 98C
 
Da.. upravo to.. Nisam napomenuo da RAM drzim na 1333 jer nikakve koristi od 1600 nemam.

Evo novih testova:
Image7.jpg
Nadam se da je U12P SE2 opravdao svoje kvalitete bar sad sto se tice max temp ?
 
Ako slucajno nadjem vremena mozda probam i nesto vise klokove.. ne obecavam nista.:)
Za sad mi je ovo dobro ovako.
 
Da nema dosta napona bsodova bi.... gflpsi zavise od brzine memorije i procesora meni baca ~120+ na 4.6Ghz i memorijom na 1600 9-9-9-24-1... procesor trotluje tek na 98C

Cuti, sad sam skontao da je to bila fora sa Thuban-om, da izbacuje manje ako mu fali napona negde :D Moja greska...
 
Tesko bas da je moguce u sobi gde je 22C da ti procesor bude 25.
Možda je moguće jer mu je uključen Enhenced Intel SpeedStep Tecnnology pa u idlu obara volražu na ~1V pa samim tim mu pada temperatura a i slike to pokazuju....
 
Ukljucen je SpeedStep naravno, C1 - Enabled, C3, C6 states - Disabled
 
@DoX Kako ti obara voltazu u idle, i meni je ukljucen speedstep a voltaza mi je uvek ista kao u loadu a klok pada na 1600? Meni na 4.6 baca 106 gflpsa?:trust: Ja u biosu samo mogu da koristim manuelno podesavanje voltaze ili auto, nemam opciju za offset, bios 3510
 
Samo stavi Phaze Control na Standard i otkljucava ti se Offset opcija za voltazu ;) .. Sto se tice VID voltaze i dal treba + ili - to pretpostavljam da znas...
 
Samo stavi Phaze Control na Standard i otkljucava ti se Offset opcija za voltazu ;) .. Sto se tice VID voltaze i dal treba + ili - to pretpostavljam da znas...

Hvala druze;) Ovo ostalo no problem:)
 
Dosadno mi malo pa su krenula testiranja na 4.8 Ghz..


Javljam rezultate uskoro...
 
Kako si toliko smanjio temperature? Ladno si digo napon, a imas manje temperature.
 
Ma ovo je bilo samo u prvih 10 minuta testa.. Kasnije preko noci sam ostavio proverio ujutru i dalje je radilo ali temperature max 75. Nisam bas zadovoljan mada sad ga drzim i dalje na 4.8 Ghz .. Probao neke igre i testove sa ukljucenim Real Temp-om i ne idu preko 55. to samo u Prime-u toliko penje... Cudi me kako mu dodatnih 0.4v otprilike natera da poveca temperature za 7+ stepeni za samo 200Mhz razlike u kloku u odnosu na prosli test na 4.6 Ghz.....
 
Moze li neki Intel Burn test na ovoj voltazi i sa tim naponom ?


1.jpg

To je to. S obzirom da do throttle temperature ima jos 20+ stepeni nije ni ovo lose ali opet cu da ponovim, ova temp je samo kad ga "davim" sa Prime-om i IBT-om radi testiranja stabilnosti, za gaming i svakodnevnu upotrebu 60c ne prelazi nikako... 4.8, ta voltaza za mene puna kapa :)
I dalje smatram da nije potrebno, da je 4.6 neki sweet spot ali eto odradio sam i ovaj klok cisto da znam sta moze i kako moze.
 
U zavisnosti od memorije, ako ne i preko 125 gflops-a, a vrlo vrlo tesko ispod...
 
Ovaj s16 k'o da je pao s' Marsa :d
 
Pazi .....1.28V na 4.8GHz rock stable....hmm......ispada da imash najbolji primerak u Srbistanu i okolini....ili ?
Meni ovde nesto ne pashe.....zar ne?
Daj nam neki HW monitor i CPU-Z uz Intel Burn.....pa da svedocimo necemu stvarno izuzetnom.
 
Poslednja izmena:
Al ste zahtevniii :p
Evo sve.. Mrzelo me da palim CPU-Z prvi put ..sad ima i to.. i jos jednom.. memoriju drzim na 1333 tako da eto.

Image 12.jpg
 
Ako taj 2500k ide na 4.8ghz na 1.28v ja cu ti dam moj 3570k i jos cu da ti doplatim za to cudo + kartu do BG-a da ja to vidim kod mene prvo :D

@ seizmos

Prof. Baltazar ili sta? :(
 
Kad moze sa 1.24 na 4.6 sto bi bilo nezamislivo 4.8 na 1.28-9 za moj primerak... Msm ok kapiram ali probao sam i slikao, nema tu sta vise....Za sad radi sve ok stabilno vec vise dana sa testovima i igranjem..
 
Pa nije nezamislivo, nego samo obara neke rekorde i to tako ;)
 
Pazi .....1.28V na 4.8GHz rock stable....hmm......ispada da imash najbolji primerak u Srbistanu i okolini....ili ?
Meni ovde nesto ne pashe.....zar ne?
Daj nam neki HW monitor i CPU-Z uz Intel Burn.....pa da svedocimo necemu stvarno izuzetnom.


izgleda da stvarno ima najbolji primerak u Srbistanu,a možda i u okolini


@DOX............čestitam ubo si primerak samo takav
 
DoX jedna molba . Jel mozes u Real temp da prebacis ovo dugme da prikazuje koliko struje vuce tvoj proc u W u ful loadu. Cisto radi uporedbe sa mojim.
Hvala.
Image 12.jpg
 
Nazad
Vrh Dno