Šta je novo?

i5 2500k & Noctua NH-U12P SE2 Stable OC

DoX

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2011
Poruke
1,933
Poena
199
Klasican Prime95 Blend test samo sa custom podesavanjima RAM-a na koriscenje 94% ukupne kolicine od 8GB.. Tokom testiranja temperature su bile uglavnom oko 63c a maksimum sam dostigao u prva 3 sata testiranja..Kao sto se vidi test je trajao preko 20 sati (nisam mogao duze zbog obaveza).
vCore na 1.248 - 4.6Ghz za mene sasvim dovoljno. Sve preko toga nema prevelikog uticaja na FPS u gamingu tako da mi vise i ne treba..
Probao 3-4 sata BF3 MP-a, temperature max 56 stepeni...
 

Prilozi

  • Image 3.jpg
    Image 3.jpg
    547.1 KB · Pregleda: 513
Moj trazi dosta vise napona za 4.6 za 24h prime... pitanje kako ti skalira napon na 5Ghz meni je trabalo oko 1.5v
 
Imao sam testove nakon kupovine kulera gde sam ga na 5Ghz drzao sa 1.368V ali sam vratio to ... Iskreno nemam vremena za velika testiranja, da jurim 5+Ghz 24/7 sto je mozda moguce jer mi realno ne treba. Ovo mi je super za sad.
 
Evo nadjoh i slicicu na kompu:
image23v.png
 
Svaka cast, mada bih ja mozda smanjio jos malo voltazu i spustio klok. Extra ti je primerak :)
 
Svaka cast, mada bih ja mozda smanjio jos malo voltazu i spustio klok. Extra ti je primerak :)

Pa s obzirom da mi idle-uje na 25c a u svakodnevnom radu (gaming i pomalo obrade nekih klipova) temp ne idu preko 60c mislim da je ovo skroz ok trenutno i ne osecam potrebu da spustam to jos nize niti da penjem i jurim neke rekorde..

@turok
Radjeni su i Maximum Linx AVX testovi po 20 krugova i nikad nije BSOD-ovao. Nesto nemam vremena da radim vise vrsta testova i tweakovanja zbog posla.
 
Pa s obzirom da mi idle-uje na 25c a u svakodnevnom radu (gaming i pomalo obrade nekih klipova) temp ne idu preko 60c mislim da je ovo skroz ok trenutno i ne osecam potrebu da spustam to jos nize niti da penjem i jurim neke rekorde..

Onda uzivaj :) mislio sam da su idle temp vece :)
 
Kakve veze ima idle temp sa klokom? U idle je 1600MHz i 0.95V, svakako.
 
Soba je oko 18-22.. Nikad nije ispod 15 sigurno.. C3 i C6 su disabled..
Nzm dal ste primetili ali ovo je sve u sistemu sa 4 x 200mm fanovima i jos 2 od 120mm... Tako da mozda airflow cini svoje...
 
Soba je oko 18-22.. Nikad nije ispod 15 sigurno.. C3 i C6 su disabled..
Nzm dal ste primetili ali ovo je sve u sistemu sa 4 x 200mm fanovima i jos 2 od 120mm... Tako da mozda airflow cini svoje...

I pod tim uslovima, temperatura je mnogo dobra. Znaci da ti je airflow perfektan :)
 
Soba je oko 18-22.. Nikad nije ispod 15 sigurno.. C3 i C6 su disabled..
Nzm dal ste primetili ali ovo je sve u sistemu sa 4 x 200mm fanovima i jos 2 od 120mm... Tako da mozda airflow cini svoje...
Tesko bas da je moguce u sobi gde je 22C da ti procesor bude 25.
 
Meni Everest za 2500k pokazuje 20 u sobi gdje termometar pokazuje 22c. Doduse, termometar je na nekih metar i po visine.
 
Tesko bas da je moguce u sobi gde je 22C da ti procesor bude 25.

Nisam rekao da je u sobi uvek striktno 22 i da je idle uvek striktno 25 ... sve to varira za 3 do 4 stepena... Nekad je u sobi 19 pa je 25.. nekad je 21 pa je idle 27 itd.. Uglavnom ne toliko bitna stvar na kraju krajeva.
 
Evo i 50 krugova Linxa na Max ko hoce da vidi i taj test:
Image 4.jpg

Image 5.jpg
 
Na 1.23-1.24v ti je 76 stepeni? Ja mislio sada ce da bude 60 max, kada je idle toliko nizak. :) Verovatno kuler ne moze dovoljno dobro da se izbori sa toplotom.
 
Sumnjam na kvalitet paste ili sam eventualno lose naneo pa ne disipira toplotu ravnomerno pa otud vece temperature, u svakom slucaju to su ipak Full Stress temperature, dok su u normalnom radu (gamingu i sl.) uvek ispod 60 tako da tu nemam problema..
 
Ove temps sa tim Noctua kulerom, koji je blago rečeno smešan, je bukvalno nemoguće izvući na tom naponu i u toj kombinaciji. Ubo si kao što kažu extra primerak.
 
Smesan ?? Ne znam odakle ti to posto po svim testovima koje sam analizirao pre kupovine saznao da ima losije performanse od Noctuinog Top Class NH-D14 za samo 2-3 stepena max.. A cak su negde i isti, u zavisnosti od provetrenosti kucista...
Primer:
temps-normal.png
temp-readings2.png
Sto znaci da moze da bude i bolji ako je D14 u losijem kucistu...
 
Poslednja izmena:
Meni na 1.5v 78 temp max. Leti 80max, ali naravno da ne drzim na tom naponu. Ali mislim da je D14 dosta bolji kuler od tog, a i lapovan je(u mom slucaju).
 
Traži malo relevantnije tekstove. Ja sam probao mnoge kulere i ventove daleko bolje od te Noctue koja uzgred rečeno nije loša ali ne može ni prići d14,alpenhofen, da ne nabrajam dalje.
 
Evo pravog Linx-a.. ono sam juce greskom stavio SS od IBT-a..

Image 6.jpg

Hah, stvarno mi nije jasno sta znaci "ne moze ni prici" D14-ici kad max maximale u full loadu D14 moze da otrese 5c vise od U12P SE2.. Da je razlika 10+ stepeni pa ajde.... jaka stvar.. Normalno je da ce biti bolji, sto opet zavisi od kucista u nekim slucajevima ali performanse i tisina samog kulera za mene su odlicne..
Da ne sugerisete mozda da bi D14 ove temperature spustio na manje od 65c ?
 
Poslednja izmena:
U mom slucaju sa istim procesorom,na tom naponu mislim da bi bilo tako nesto,treba da proverim. Ali sve to zavisi od primerka cpua,kucists,itd.
 
Nazad
Vrh Dno