Šta je novo?

Euro Truck Simulator 2

Kakav vrh fazon ova igra :) Sve je skoro odlicno samo nikakav feedback na volanu ne postoji, bas steta..

Btw, da li mogu da se vratim u garazu nekako a da ne putujem, i da li treba to da radim, jos uvek ne provaljujem funkciju garaze :D
 
Poslednja izmena:
Kad otvorite VOLVO uzimajte obavezno jer ima model od startnih 600ks sa jos 2 motora i stigne se do 750 ks i to pici 120km/h opusteno :D

Imas GPS i odes u garazu :D, a sama garaza sluzi da zaposlis vozaca i kupis nekoliko kamiona. Ja sam uzeo jos 1 garazu i sad imam 4 kamiona i 3 vozaca. Svaki od njih zaradjuje, al je sve to neka sica. Jurim jos jednu garazu, al fale parice. Treba 5 kamiona da bi se moglo uzimaniti online.


Nego, jel naisao neko na sneg? Ja oso i u kanadu, tamo sem zime i 10c nema snega :D

Igra kao igra je odlicna sa puno mana. Proklizavanje ima samo po travi , dok je izletanje preko 90km/h i kad je kisa. Ne znam kakva je situacija po snegu, al nema neku tezinu dal je suvo, vlazno.

Ima i Scania igra i da su samo par stvari uzeli odande bilo bi ekstra.
 
Poslednja izmena:
Stavim rezoluciju na 1680x1050 i sve na max...i mutno se vidi ukolina...da li je to samo do mene ili ?
 
Imas GPS i odes u garazu :D, a sama garaza sluzi da zaposlis vozaca i kupis nekoliko kamiona.

Da ali jel moram bas da se odvezem do garaze ili to mogu sve iz glavnog menija? Moze i u Kanadu? Nego jel mogu mozda da prodam ovaj kamion, koliko treba dok se resim banke i isplatim ovo?
 
Poslednja izmena:
Jel neko instalirao Physics Mod 1.0? Mnogo je bolje sa njim, sada se napokon vidi kako radi vesanje, imam osecaj da vozim kamion, a ne ciglu kao default fizika.

http://www.ets2-mods.com/other-mods/146-euro-truck-simulator-2-mods-realistic-physics-mod-v1

Nisam izvodio kerefeke tipa da proklizavam, zanosim i sl, pa da tvrdim da li je bolji mod i u tom segmentu.

I da potvrdim i ja, FF ne postoji, zero, nada.

@Boris
Pise ti kada uzimas kredit koliko dana ti treba da isplatis, a mislim da ima i opcija da se isplati u cugu.
 
Poslednja izmena:
Da ali jel moram bas da se odvezem do garaze ili to mogu sve iz glavnog menija? Moze i u Kanadu? Nego jel mogu mozda da prodam ovaj kamion, koliko treba dok se resim banke i isplatim ovo?


Ne moras da ides do garaze. Imas upravljanje garaze, kamiona i vozaca.

Ja ne bih prodavao kamione. :D Bolje ostavi taj ako ti se ne svidja, pa zaposli nekog da ga vozis. Uvek mozes da ponovo uzmes od vozaca, a njemu das ili drugi ili ga otpustis :p

Kredit u principu vracas na dnevnom nivou, ali je sve to nije mnogo. Odvozis 2 ture i ti imas 20k. Kredit moze i odjendom da se vrati kad sakupis 100k ako si taj podigao :D

Ja imam 2 kredita i treba 500k da vratim. Koliko vidim za jedan mi ostalo jos 25 dana(tamo nekih), a za ovaj drugi mnogo vise, al je i manja kamata. Imas onaj mod za pare, tako da ti ne treba kredit, al ja to licno ne volim :D


Jel neko instalirao Physics Mod 1.0? Mnogo je bolje sa njim, sada se napokon vidi kako radi vesanje, imam osecaj da vozim kamion, a ne ciglu kao default fizika.

http://www.ets2-mods.com/other-mods/146-euro-truck-simulator-2-mods-realistic-physics-mod-v1

Nisam izvodio kerefeke tipa da proklizavam, zanosim i sl, pa da tvrdim da li je bolji mod i u tom segmentu.

I da potvrdim i ja, FF ne postoji, zero, nada.

Ovo je los mod. Sem kabine koja skace, koliko vidim nista vise nije menjano.
 
Poslednja izmena:
Stavim rezoluciju na 1680x1050 i sve na max...i mutno se vidi ukolina...da li je to samo do mene ili ?

Imas ispod izabrane rezolucije stavku koliko da radi scaling, ti stavi da bude 100 % i ja sam od pocetka imao mutnu sliku.

Probao sam i ja i mislim da je odlicno za opustanje i gubljenje vremena :). Dosao sam iz EU u GB i sad sam u Birmingemu, od prve zaboravih da se vozi levom trakom ali polako se navikavam he he.
 
Poslednja izmena:
Imam resenje za tebe. Sledeci put kada te uhvati da igras kamione ti ugasis igru i upalis ovu:

Bas me zanima kakva bi bila njena reakcija :D

Mislim da bi me gadjala prvim predmetom koji bi dohvatila :D
 
Jel moze neko da mi prekopira samo stream za TDI Radio, ako nije problem i postavi ovde? Hvala!

Inace, igru sam cekao toliko dugo da kada je izasla prosto nisam mogao da verujem da je to to :D Veliki sam ljubitelj simulacija kamiona, proveo sam sate i sate igrajuci Euro Truck Simulator, German Truck Simulator, kao i Scania Truck Driving Simulator. Ali, ovo je prava stvar!

Za sada sam stigao do 10-og lvl-a. Z**ebao sam se sto sam uzeo kredit od 400000, vec sam u tom trenutku imao 100 i kusur soma, trebao sam da se nategnem za jos toliko i taman bih imao za Scaniu R730 ili Volvo 750. Ali, sada sta je tu je, moram svaki dan da otplacujem po 5 i nesto hiljada banci, tako da mi se isplati jedino da radim vece destinacije. Sa ovih 500000 koliko sada imam planiram da kupim pomenute kamione, nabudzim ih i onda bi mi bukvalno ostalo nesto sitno, jer je kompletno nadogradjivanje kamiona veoma skupo. Sto se garaza tice, za sada planiram da uzmem samo jednu, za ova dva kamiona, i da zaposlim jednog vozaca, cisto da koristi ovaj drugi kamion dok sam ja na putu sa prvim. Kada budem ponovo skupio dovoljno para, a da se ne pozajmljujem, krenucu da radim za firmu, tj. kupovina novih kamiona, zaposljavanje vise vozaca, kupovina vecih garaza, itd...

Od vestina sam do kraja uspeo da levelujem prvu stavku i stigao sam do pola druge. Za sada dobro napredujem.

Igra je stvarno fenomenalna, ima naravno par zamerki koje mi smetaju, ali to su uglavnom bug-ovi, a s' obzirom da su najavili nove patch-eve, nadam se da ce biti ispravljeno.

Naravno, ova igra je mogla da postane najbolja simulacija IKAD, ali otom potom. Bice jednog dana, jer SCS tim je rekao da ce nastaviti da rade na ovoj igri. Planiraju da dodaju sve stvari koje su neophodne da bi ova igra bila sto bolja.

Igram je na Logitech Driving Force GT i osecaj je mnogo bolji nego na starijim truck simulacijama. Istina, FFB ne postoji u ovoj igri, ali postoji mogucnost da ce poraditi i na tome. Nadajmo se da hoce.

Sve u svemu, za mene najbolja igrica za koju znam da cu provesti puno dana, meseci, a mozda i godine igrajuci je, dok ne izadje ETS 3, pa opet ispocetka :D
 
Samo se vi zezajte sa kreditima :D Pa kada vam zaplene kamion :-devil-:
Evo ga mod za "klimanje" kabine pri ubrzavanju i kocenju http://www4.zippyshare.com/v/40321559/file.html


Jel moze neko da mi prekopira samo stream za TDI Radio, ako nije problem i postavi ovde? Hvala!
Imas na prethodnoj strani 20 nasih radio stanica, a imas i TDI.


A evo sta kaze nas beta teter u vezi kredita, napredovanja..pa mozda pomogne nekom.

=====

Ја сам раније профиле водио по принципу: "што више, што пре". Тј. после само пар вожњи дигнем први кредит-два и кренем да терам набуџотину и да гледам како ми зарада цури у рупу без дна. Ок, вратиш кредит, купиш још неки камион, па онда видиш да гаража може и боље, па удри!

Завршио сам са дневним дугом од 10.000.-, тј. укапирао сам да радим само за отплату кредита, а ови смрадови од запослених ни сви заједно не могу да ми донесу но 5000.-. Споро се напредује, а пуно се плаћа.

Онда сам кренуо у нови принцип. Возим за друге све док не скупим паре за први камион. Дижем само "велике удаљености" као вештину.

Онда купим свој први камион, буџим само мотор надаље и кренем да скупљам паре за проширење гараже и куповину камиона (све истог произвођача и боје).

Возачи напредују полако, али и ЖЕНЕ не узимам, оне су лоше у игри. Турили су их у игру само због ових феминистичких неолибералних идиоткиња и "родне равноправности", ја сам у животу видео жене возаче КАМИОНА само на слици. Чак и многе жене нервира када их гурају где им није место, али је то мода и недаовамБог да се побуните, постаћете мушка шовинистичка свиња (длакава и смрдљива по избору).

Кад гледам оне слепице у "Леденим путевима" и сличном смећу, види се лепо да им продуценти дају форе да се покажу, да их сликају нашминкане, итд... док би мушкарца на том месту са таквим учинком брзо отерали.

Чак ни женски род у преводу ЕТС2 није могао да се прилагоди, па су остале у мушком роду. Енглески језик нема "зарадила", "отказала", "возила"...

=====
 
Poslednja izmena:
Hm, kljuc s kojim sam aktivirao na pocetku vise ne radi, kao da je demo, i koji god sad da ukucam kaze da je netacan/istekao..
 
Jesi bio ugasio update-ove kada si isntalirao igru i blokirao u fw-u?
 
auf kakav trip kad sam pustio Antena radio :d imao sam dva sudara koliko sam se uziveo :)))))
 
Jesi bio ugasio update-ove kada si isntalirao igru i blokirao u fw-u?

Izgleda da nisam, ne znam ni gde se to gasi, stavio sam novi kljuc i sad je proradilo, morao sam da ugasim net za aktivaciju. UK kida kako je dobra, putevi su sjajni, videcu da se sto vise zadrzim tamo :)
 
Kod mene za sada nista ne javlja, a mislim da mi je ukljucen update.

Inace, da li je i kod vas previse osetljivo skretanje pri jako malim uglovima? Imam G25 i koristim naravno svih 900 stepeni, i na autoputu moram biti jaaako nezan na volanu. Cak i onaj steering linearity ne pomaze mnogo, niti hocu da ga forsiram, nikad ga nisam voleo.
 
Poslednja izmena:
Da, bas je preosetljivo, sad sam povecao na 20% one spring i damper fejk efekte u logitech profileru, kao malo veci otpor ima ali opet to nije FF, samo je malo teze pomerati volan, probaj to..
Igra kida, sad sam ladno parkirao sa sva 4 migavca u zaustavnu traku i sabijam sis cevap :D
 
" Igra kida, sad sam ladno parkirao sa sva 4 migavca u zaustavnu traku i sabijam sis cevap "
:laugh:

Ahahaaha! Ja sam juce pokupio prvi posao sa mojim kamionom, i kako sam krenuo da vozim ovaj moj poceo da trokira pa sam stao na prvi parking 5 minuta od grada da odspava etapu, ustao od kompa, natocio sok i nstavio put.
Ali bre ja i dalje ne mogu da verujem koliko je dobro uradjena kisa na soferci, i tranzicija od sumraka do kompletnog crnila, ama bas ni jedna voznja nema tako realan prikaz odnosa osvetljenja.
 
Ljudi jel ovo neki problem kod mene ili je do igre? Kontam da ne bi trebala da je zahtevna simulacija i shodno s tim odvrnem sve na max u opcijama u 1080p kad ono 20fps, uzas. Onaj skaling od AA valjda, sam morao da stavim na 400 da ne bi video iskrzane ivice . Sad mi je namesteno na 13??x720 rezoluciji i sve na max i kao nesto uzivam u +35 fps. Vidim da niko ne spominje lose performanse pa reko da nije do mog pc-a.
Na kojim podesavanjima igrate ?

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Taj scaling izgleda bas ubija performanse, stavi na 100% ili 125 i rezoluciju tvog monitora, meni je sve na max i 125%.
 
Ali sa 100/125% mi je jako iskrzano ko bez AA na maloj rezoluciji ? Kod tebe ? Koliko fps imas?
 
Sve na max osim DOF-a, 1680x1050, AA+AF... Ide fluidno, tu negde oko 40-60fps, zavisi od dela. NEgo imam dosta ozbiljan stuttering na nekim delovima, jos uvek nisam provalio do cega je, da li je HDR, senke ili nesto trece...
 
Ali sa 100/125% mi je jako iskrzano ko bez AA na maloj rezoluciji ? Kod tebe ? Koliko fps imas?

Meni je cisto, nisam merio ali 60 minimum. Ponekad stucne na delic sekunde to ne znam do cega je, recimo jednom u 2 minuta.

Evo kako kod mene izgleda

ets2_00000.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja imam problem sa performansama, nekad radi dobro, nekad samo krene da secka. Udarim save, restartujem igru i radi normalno. Scalling na 100% , setovanja su otprilike medium-high bez AA. Uzas koliko stepenaste ivice igra ima i totalno lose optimizovana.
 
Stucne zbog patch-a i zbog mirror distance-a. Meni na default-u stoji sve na high/ultra sem mirror distance-a. Probao sam sinoc igru bez patch-a i radi mnogo bolje, jedino mirror distance na low. Od kada sam instalirao 1.1.1 patch, poceo je taj mali stuttering, tacno na delic sekunde, to se primeti u gradu, kada skrecem, uglavnom se javlja u gradu.
 
Poslednja izmena:
Meni je bilo i pre patcha. Sad sam gledao, kad ima dosta saobracaja oko mene je oko 35, 37, na otvorenom putu kad sam sam oko 60. I tih 35 skroz normalno izgleda.
 
Probaj sa mirror distance na low, proveri onda kako ti radi.
 
Poslednja izmena:
Treba mi to, pravicu youtube nesrece pri ukljucivanju u saobracaj bez dobrog distance-a :D
 
Nazad
Vrh Dno