Šta je novo?

Problem sa ugrade procesora na Lenovo g570

Dekimo

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2012
Poruke
7
Poena
151
Pozdrav svima, imam jedan problem sa ovim laptop-om.
Karakteristike ovog laptop-a su,


Proizvođač : Lenovo
Model : G570 59324725 Intel-Cel.CoreDuo B800 1.5GHz 2048MB 500GB DVDRW 15.6'' LED WXGA FreeDOS
Masa : 2.6 kg
Operativni sistem : DOS
Čipset : Intel HM65
Procesor : Intel Celeron

Takt procesora : 1.5GHz

Dijagonala ekrana : 15.6 "

Rezolucija ekrana : 1366x768 px

Grafička karta : Intel HD 3000 (mislim da je Intel HD 2000)

RAM memorija : 2GB +(dodat modul od 2gb)

Kapacitet hard diska : 500 GB

Brzina rotacije hard diska : 5400 obrt./min.

Vrsta hard diska : mehanički

Optički uređaj : DVD±R/RW

Baterija : Li-Ion 6 cells

Ostalo
Komunikacija : LAN, WLAN 802.11b, WLAN 802.11g, WLAN 802.11n,

Portovi : D-sub out, HDMI out, RJ-45,

USB 2.0 portova : 4 kom.

Unos : Qwerty tastatura, Touchpad, Numerička tastatura,

Čitač kartica : MS, MS Pro, MMC, SD, xD,

Dodatne funkcije : Kamera

Problem je taj sto imam i3-2310m procesor koji hocu da ubacim u laptop ali ga on ne vidi, kad pretisnem power button on se upali na par sekunde bez slike i sam se ugasi.
Flashovan je sa zadnjim bios.
Interesuje me sta moze da bude problem i kako da resim ovo.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko ideju kako da nateram ovaj i3-2310m da radi na ovom laptop-u ?
 
Citao sam mnogo teme ali nigde nisam nasao slican problem kao moj.
Sto se tice Lenovo G570 ima ih sa ovim i3-2310m i ne razumem zasto kod mene nece da radi, mozda vise modela G570 ?
 
Ili mozda ovo ima uticaja zasto nece da radi kod mene (FCPGA988 Intel Celeron B800,PPGA988 Intel i3-2310m) ?
 
I jedan i drugi procesor dolaze u Socket G2/rPGA988B pakovanju tako da su medjusobno kompatibilni teoretski mogu na maticne ploce sa Intel HM65 Express chipsetom, medjutim problem moze predstavljati to sto neki vendori imaju takozvani "whitelist" CPU-ova koji mogu na odredjenu plocu. To se sredjuje update-om BIOS-a ako neki noviji BIOS ima podrsku za procesor koji zelis da stavis umesto postojeceg. Ako ni noviji BIOS nema podrsku za zamenski procesor onda jedino preostaje modovanje istog (za modovanje treba da pronadjes nekog ko zna i ko je voljan to da uradi). Predlazem da se raspitas na Lenovo forumu u vezi sa ovim problemom...
 
Poslednja izmena:
Prvo probaj redovan BIOS update ako vec nisi. Inace editovao sam prvu poruku i savet je da se raspitas na Lenovo forumima u vezi ovoga. Naravno nemoj traziti modifikovan BIOS vec prvo se raspitaj o mogucnosti upgrade-a CPU-a koji planiras da odradis... Ako je laptop u garanciji mislim da upgrade-om CPU-a u sopstvenoj reziji gubis istu.
 
U garanciji je, mada neznam kako gubim garanciju ako vratim procesor, nema nikakva nalepnica da bi bilo vidno da je skidano.
Bios je zadnja verzija.
 
OK. Ako nema nalepnica, ako planiras da zadrzis originalni CPU, i ako se sve moze vratiti u prvobitno stanje bez vidljivih tragova samo navali sa cackanjem :d. Inace, ako si zapoceo slicnu temu na Lenovo forumima, sacekaj, neko vreme, da ti neko od kompetentnih sa tog foruma potvrdi da je takav upgrade moguc. Kad, i ako dobijes odgovor, modovane BIOS-eve mozes da trazis na forumima kao sto je My Digital Life...
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na odgovorima, postavio sam par posta pa ce da vidimo sta ce da se desi.
 
Nazad
Vrh Dno