Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

dzonihsv

Čuven
Učlanjen(a)
18.11.2007
Poruke
7,072
Poena
725
Informacije sa ES-a: http://www.elitesecurity.org/t456394-Telekomova-optika-za-rezidencijalne-korisnike

U Novom Sadu vec postoji. Zivim u naselju koje je izgradila ista firma kao i Stepe Stepanovica u Beogradu, tako da mogu da to potvrdim.
Ponuda je takva da se sve usluge iz vazeceg cenovnika pruzaju preko optike. Pozdrav

U najavi je i nova ponuda za FTTB/GPON/VDSL korisnike (sa dinamičkom adresom) sa brzinama do 30/2, 50/2 i 100/2 Mb/s...




MOD EDIT: dodat FAQ


FAQ:

Pitanje: Kako izvuci pppoe lozinku iz telekom rutera?

Odgovor:

Shell user/pass za ZTE H168N:

telnet 192.168.1.1
username: admin
password: ztonpk
CLI>enable
password: zte
CLI#shell

login: FNNSD3zxhnh168nv31
password: Zxhnh168nv31

-----------------------------

Shell user/pass za ZTE H267N:

telnet 192.168.1.1

username: admin
password: tzlkisonpk
CLI>enable
password: zte
CLI#shell

login: FNNSD3zxhnh267nv10
password: Zxhnh267nv10


komanda za PPPoE:
cat /var/tmp/ppp/options.oe0
ili
sendcmd 1 DB p WANCPPP

komanda za SIP VoIP: sendcmd 1 DB p VoIPSIPLine all
 
Poslednja izmena od urednika:
Telekom vec ima ftth korisnike, ali su internet plasirali kao adsl, tj isti su paketi kao na adsl-u. Imaju i vece, ali su i oni cenovno postavljeni kao adsl ponuda(najveci paket je 80/3). A kad se setim da je Radujko govorio da ce ponuditi 100/50 u Stepi, ali nista od toga. Naravno i ono sto mi se ne svidja kod Telekoma je sto ne nude TV preko dvb-c, vec koriste IPTV, sto znaci da za svaki tv mora da se uzme stb. Ako nekog zanima oprema, mislim da daju huawei hg2445

Ocigledno je da su u ovom trenutku zanemarili Stepu, jer su mislima jos u adsl-u i mozda gledaju da li ce da ponude vdsl.
 
Poslednja izmena:
Telekom vec ima ftth korisnike,...
A gde Telekom ima FTTH korisnike, jel u Belvilu i naselju Stepa Stepanović?
Interesuje me da li je to FTTH (fiber to the home) ili FTTB (fiber to the building)? Mislim da li je optički kabl baš do u stan ili do zgrade?
FTTX.png
 
Poslednja izmena:
Od kad su uradili onaj konkurs za prijem VDSL2 opreme na testiranje nista konkretno nismo videli.
 
U Stepi je ftth, dok u Belvilu mogu da daju fttb/fttc(mozda i ftth), jer imaju MSAN-ove(ne znam da li su i njima ponudili ove pakete iz Stepe). Ne znam da li su radili i ftth u Belvilu.

4lkj9v.gif


Najgore od svega je sto je teska situacija u zemlji, pa drzava izvlaci dosta para iz Telekoma, pa im to verovatno predstavlja problem kada je ulaganje u pitanju. Valjda ce uskoro i oni krenuti sa optikom i vdsl-om.

Ova ponuda koju trenutno imaju je nesto slicno sto je nudio T-com u CG, mada oni(T-com) nisu imali vece pakete od adsl-a. Ali kad su zavrsili sa testiranjem i poceli da sire mrezu, onda su ponudili nove pakete za optiku. Naravno, posto su uvek bili pilicari(na adsl-u imaju FUP), ponudili su mali "up" na tim paketima (20/2, 30/2, 40/2).



Cisto da dodam kada je prodaja Telekoma u pitanju, da je to najveca glupost koju bi drzava mogla da uradi.
 
Poslednja izmena:
Slabljenje signala VDSL / VDSL2 u odnosu na udaljenost od centrale, testiranje je vršeno u Sloveniji:

 
Kablovski operater AVcom je kod mene u zgradi stavio opticke kablove i rekli su mi da se do stana signal dovlaci putem UTP-a. Najveca brzina je 40/2. Iskreno ja sam sumnjicav posto znam kakvi su kada je kablovska tv u pitanju.
http://www.avcom.rs/component/content/152?task=view Razmisljam se sta da radim.Trenutno sam kod Eunet-a. U slucaju da se opredelim ne bi vise koristio Eunet ADSL ali bi izgubio pravo na koriscenje parice (neznam gde bi sutra mogao da zivim a samim tim i da znam kakav je pristup internetu).
 
Poslednja izmena:
Idi bre Zubo a kakve to ima veze sa VDSL-om od Telekoma Srbije??? ;)
 
Vidim sad i ja da sam pogresio. Izvinjavam se.:)
 
........

INVESTICIJE U 2013.

Korisnici MT:S-a dobili su u 2012.godini unapređenu mrežu i ona je pozitivno ocenjena. Predrag Ćulibrk najavljuje ambicioznu 2013.godinu, sa preko 20 milijardi dinara investicija, što je značajno više nego u prethodne dve godine

„Planiramo da investiramo u sve segmente poslovanja, da značajno unapredimo našu fiksnu infrastrukturu. Poznato je da Telekom Srbija ima oko tri miliona korisnika fiksne telefonije, blizu 700.000 korisnika ADSL i drugih servisa, 170.000 korisnika IPTV-a i u tom smislu da bismo obezbedili dalji rast kompanije u segmentu širokopojasnog servisa i usluga multimedijalnog servisa moramo da unapredimo našu infrastrukturu i da obezbedimo u odnosu na potrebe korisnika, veći propusni opseg u odnosu na medij preko koga ostvaruju svoje servise“.

U tom smislu ćemo investirati sledeće godine i izgraditi oko 1.850 kilometara trase optičkih kablova, što je zaista značajno. Planiramo i da u velikom broju gradova Srbije obezbedimo većem broju korisnika VDSL pristup, koji obezbeđuje prenos podataka od 50 mb/s i brži. Tako da su to sve projekti koji su osmišljeni i koje bi trebalo da realizujemo sledeće godine“.

.........
http://www.mondo.rs/s272716/Info/Ekonomija/Culibrk-_U_2013godini_unapredjujemo_Telekom__.html

Ja se nadam da je hteo da kaze u ovoj godini, sto bi i bilo logicno, s obzirom da je prica o investijama u 2013. godini
 
Poslednja izmena:
Ovaj VDSL ce izgleda doci istovremeno kad i PayPal - dogodine :d
 
Pazi, kod mene na centrali vec ima vdsl, samo je pitanje kada ce zvanicno i da ga ponude. U pitanju je nbg
 
http://www.mondo.rs/s272716/Info/Ekonomija/Culibrk-_U_2013godini_unapredjujemo_Telekom__.html

Ja se nadam da je hteo da kaze u ovoj godini, sto bi i bilo logicno, s obzirom da je prica o investijama u 2013. godini

@markomix pa naravno da je mislio na 2013 godinu, intervju je bio krajem prosle 2012 godine zato je i rekao u sledecoj godini, a cela je prica o investicijama za ovu 2013 godinu, samo opusteno bice vdsl-a ove godine, bar u vecim mestima.
 
Kao što je bilo besplatnih akcija u septembru. Jedino što je sigurno su novi vanredni izbori.
 
Kakav crni vdsl ...
 
Ne znam sta mu fali.
 
hoce, hoce, tako su svi pisali i za FTTH pa je dosao prosle godine.
Samo nemoj neko da pise da jeste ali da nije rasprostranjen, pa naravno da nije kad je tek poceo, kao i sa svakom novom tehnologijom ide polako ali sigurno a vdsl ce biti ove godine kao nadam se i PP.
 
hoce, hoce, tako su svi pisali i za FTTH pa je dosao prosle godine.
Samo nemoj neko da pise da jeste ali da nije rasprostranjen, pa naravno da nije kad je tek poceo, kao i sa svakom novom tehnologijom ide polako ali sigurno a vdsl ce biti ove godine kao nadam se i PP.
Sta ti je to PP ?
 
A to li je znaci. :)
 
Pay, pal! :)
 
Prosto neverovatno koliko su ljudi loše informisani. A evo i već kreće offtopic :S:
 
Nazad
Vrh Dno