Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Napokon proradio portal Moj Telekom, koliko vidim više nema opcije IMS za korisnike BBTF usluge gde se može izvršiti pregled odlaznih, dolaznih i propuštenih poziva!

Хвала за инфо, брале, за мене као лаика, ово изгледа светски :d
 
Napokon proradio portal Moj Telekom, koliko vidim više nema opcije IMS za korisnike BBTF usluge gde se može izvršiti pregled odlaznih, dolaznih i propuštenih poziva!
Dzabe sto je proradio radio je i ranije ali nije moglo da se plati kao sto ne moze ni sad. Tako da nista ne znaci ovo.
 
Ima li još neko problem sa pingom? Danas me baš zeza. Restart rutera ne pomaže... Konstantno je preko 200ms, nekad ode i u 2000... Probao sam na 2 laptopa i mobilnom, isto svuda.

Probao sam i da menjam na Google DNS, onda onaj 1.1.1.1, ništa ne pomaže. Ne znam više šta da mu radim. Od 50/8 imam 1/1 i to jedva.
 
Ima li još neko problem sa pingom? Danas me baš zeza. Restart rutera ne pomaže... Konstantno je preko 200ms, nekad ode i u 2000... Probao sam na 2 laptopa i mobilnom, isto svuda.

Probao sam i da menjam na Google DNS, onda onaj 1.1.1.1, ništa ne pomaže. Ne znam više šta da mu radim. Od 50/8 imam 1/1 i to jedva.
Ne.Kod mene je uvek oko 18. Brzina 19,6/3,7 za paket 20/4...Tako da pozovi t.službu da ti to reše....

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Problem je nakon par sati nestao sam od sebe... Ne znam šta je bilo, možda su imali neke radove. Ja sam mislio da je ruter odsvirao svoje, al' izgleda da će još da gura.
 
Pozdrav,

zvao sam Telekom i razgovarao sa ljudima i preko "veze" i zvanično. Imam mogućnost do 100/10 Mbps, 120 slobodnih portova, IPAN na ~50 metara.

Podstanar sam i hoću da "prikačim" Internet za postojeći fiksni. Podneo sam zahtev i naveo fiksni broj i svoje podatke, kao i paket Net 100.

Ono što mene brine, vlasnik objekta je baba koja ide u banju večeras. Da li ja mogu da dobijem Internet bez njenog potpisa i saglasnosti na ugovoru?

Takođe, koliko treba vremena da se Telekom-ovi radnici pojave, u Zemunu? Ako imaju 120 slobodnih portova za VDSL na tom IPAN-u, da li mogu brzo da odrade sve ili ću morati da čekam? Koliko, par dana? Par nedelja?
 
Čekanje zavisi od lokaliteta do lokaliteta... sa globalnom tendencijom da im fali stručnog kadra.

Za internet bi trebalo da može... Meni se internet ugovor vodi na koje ime a fixni na ćaleta. Nikakvu saglasnost mi nisu tražili... doduše isto i prezime kao vlasnik i ta adresa mi je bila u ličnoj karti.

Ali sam morao ponovo da podnosim zahtev... prvo sam ga podneo online i taj zahtev se vodio na ćaleta (to beše pre 10 godina tako da sad ne mogu biti 100% siguran da li sam u online formularu imao mogućnost da navodim svoje ime i prezime) i kad sam otišao da potpišem ugovor naravno nisu mi dali da potpišem pa je bilo rešenje stopiranje tog zahteva i podnošenje novog na moje ime lično u posovnici.
 
Ovo sam preko agenta prodaje podneo, tražio je moje ime a po adresi je odmah našao ime vlasnice. Svakako sam mu rekao i fiksni broj telefona na lokaciji, mada verujem da je mogao da vidi u sistemu.

Ovde ne treba stručni kadar, treba samo da neko klikne. Parica je povezana, sproveden je fiksni telefon, tu je IPAN, radi k'o sat, samo modem da se uključi u struju i otvori nalog i aktivira parica, što mogu daljinski da odrade.

Videćemo kako će raditi, pogotovu što je tako blizu istureni stepen. Molim "boga" da mi donesu H168N i da ne dobijem CGNAT nego javnu dinamičku IP adresu. Jedino sa tim malim ZTE-om imam dobra iskustva sa xDSL-om (HG532e nisam imao), sve ostalo su teški krševi, a najgori je Iskratel Innbox V45, to je krš među krševima, gori modem u životu video nisam.

evo npr. kako H168N radi u selu, na VDSL2:

CRC Errors(Up/Down) 2/433
FEC Errors(Up/Down) 15/0
HEC Errors(Up/Down) 0/0
Showtime Start 159 h 50 min 47 s

edit: što pametan čovek davno reče (Jewrosima na [es] 15.01.2008. )
PODSTANARI :)

Mali savet za buduce korisnike adsl-a koji nisu vlasnici telefonske linije a zele da budu vlasnici tj. nosioci ugovora o adsl-u.Nikako nemojte popunjavati online zahtev jer se on automatski generishe na vlasnika telefona.Zahtev ce biti odobren na njegovo ime a posle sledi procedura obustave zahteva,pa cekate da se zahtev ponishti da bi tek posle toga podneli novi.Josh ako vas se desi kao meni da vas pozovu na zakljucenje ugovora, ceka vas jedna poduza procedura oko svega toga.
 
Poslednja izmena:
uz kucni net : "Trenutno je u pripremi nova ponuda tablet uređaja, Trenutno nisam u mogućnosti da Vam navedem okvirni rok kada će nova ponuda biti dostupna, Ponuda je u pripremi" :)
 
Evo i ja da se pohvalim. Konačno sam od telekoma uspeo da iskukam net 20/4 i to posle potezanja veza. Na svaki moj upit za povećanjem brzine, dobijao sam odgovor da nema tehničkih mogućnosti. Optika dovedena do zgrade pre godinu dana, a uslugu iste niko ne nudi, a na upit sležu ramenima, kažu da za sad ne mogu da priključe korisnike. Na žalost nemam drugih mogućnosti, tj. izbora operatera, jer kao da postoji dogovor između njih, s obzirom da susedna zgrada ima SBB, ali se i oni prave blesavi. A na to se situacija sa ovim upravnicima zgrada još više zakomplikovala tako da i da sad SBB hoće, upitno je šta mogu uraditi bez saglasnosti upravnika i stanara.
Na moju sreću u drugom stanu imam SBB pa tom bar malo kompenzuje :)

Ono što me iznerviralo je totalna opuštenost likova iz telekoma. Prvo su mi zamenili modem i svič, a onda prekid signala 13 dana. Na kraju ispade da im je toliko trebalo da aktiviraju novu uslugu. Šta reći, za 13 dana se ozida kuća.
 
Normalno kod Telekoma, ja sam čekao od početka aprila do sredine maja da mi aktiviraju VDSL, što sam na kraju dobio isto tim potezanjem veza i proganjanjem šefova, dolascima u poslovnu zgradu Telekoma (ne poslovnicu), i slično. Modem su mi poslali poštom jer je neko u sistemu uneo da mi je modem dodeljen, međutim modem nisam dobio, tj. pitanje je čiji i koji modem su mi dodelili. Imao sam sopstveni TP-Link modem, stoga sam Internet koristio par dana dok nisam dobio zvaničan modem od Telekoma. Najsmešnije što sam morao radni nalog kao i kopiju ugovora da nosim ponovo u poslovnicu, jer su izgubili njihov primerak ugovora. Tako da su moj ugovor fotokopirali i skenirali.
 
Kad sam ja uvodio Vdsl pre ne znam ni sam koliko godina,zavrsili su sve za dva tri sata. Interesntno je to sto sam bio odjavio tel.prikljucak par godina pre toga,jer mi nije trebao,a ne treba mi ni sad(nemam prikacen fixni telefon). Prikljucenje,pustnje vdsl-a sve se zavrsilo za jednu radnu smenu. Nikakvu vezu nism ganjao. Dosao tehnicar,pustio telefon,proverio mogucu brzinu,otisao do poslovnice da zaduzim opremu i kad sam stigao kuci i povezao,sve je odmah proradilo.
 
Evo meni se još uvek nisu javili sa nekim proverama obećanim pre par nedelja. Zaboravili. Neka se ni ne javljaju, ne trebaju mi.
 
Lako tako kad ti je VDSL ploča u zgradi :d
Kod mene preko 85/10 Mbps neće da može. Zato verovatno kad istekne ugovor u maju 2020. odoh na Orion FTTH. Osim ako kojim čudom do tad i Telekom dođe sa optikom u selendru.
 
Ja sam prošle godine prešao na SBB sa vdsl-a, iako mi je ipan u zgradi, max rate oko 145 Mbps, ali nije moglo preko 94,5 Mbps zbog njihovog vdsl rutera. Ostala mi je usluga mts tv, i pre neki dan 50 sati nije bilo signala za fixni i mts tv. Inače, u svim ulazima je još prošle godine u Septembru uvedena mts optika, samo se za moj ulaz ganjam sa upravnikom i telekomom :D
 
Jel još nekom pre par minuta prso net na 5-10 minuta ? Ruter nije uspevao da uspostavi PPPoE konekciju (status = ISP time out).
Proverih na brzinu preko WiFi ista situacija je bila kod još 2 DSL koristika iz komšiluka.
 
U Subotici je isto bilo problema, upalila se crvena lampica na ruteru i neko vreme smo ostali bez vdsl-a, oko 00.30 - 00.45 ako se dobro secam. A pre toga satima kilavilo, hbo-go mi svaki čas baferovao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jeste, bilo je prekida.

Lako ste mogli da vidite da nema IP adrese u WAN-u.
 
Jos uvek nije stigao e-racun za septembar, a portal se raspada (greska tokom ucitavanja racuna)...
Da li je moguce da vise od pola godine nisu u stanju da srede portal?!
 
Stigao je danas na mail adresu.
Obično i tako ide kod mene, danas mail, sutra aplikacija ili portal...
 
kao korisnik od 10god nista mi ne nude kao popust na lojalnost :vomit: a cene su im najvece..
 
Posalji im mail da te kontaktira neko iz sluzbe za prodajubstarim korisnicima. Sigurno ces dobiti nesto. U poslovnici neces dobiti nista osim standardne ponude.
 
zvao me je vec 2x broj 011 735 9600 ne znam samo da li je to taj..? mislim da su prvi put ponudili dodatni mesec gratis uz postojeci ali nisam siguran. Ovo sada sto placam po 1400 20/2 ne moze da se produzi
 
Drugari, treba mi pomoc. Poslednjih nedelju dana me bas zeza net. Imam 50 mbit, podesen na oko 40, stalno je vukao 35. Zadnjih nedelju dana brzina je 3.5mbit, a nekad padne i na 0.3, jedva nesto otvara, ping ode u 2000. Upravo sam se setio da iskljucim wireless i sve probam preko kabla i tu, gle cuda, radi sve kako valja. Preko wirelessa ne daje vise od 5mbit i to toliko retko. Cudio sam se kako ne prekida iptv, sad mi je i jasno zasto. Da li je ruter odradio svoje pa zeza preko wirelessa ili je problem u nekim podesavanjima?
 
kao korisnik od 10god nista mi ne nude kao popust na lojalnost :vomit: a cene su im najvece..

E upravo zbog toga sam ih napustio prošli mesec posle 12god. ne ide više, istekao ugovor, hteo optiku, ne može, internet 20/2 maksimum, realno oko 14-15mbps, može li više, ne može a novi paket 600din skuplji. Hvala lepo, dovidjenja. Uzeo supernovu. Za 2800 sve i 6 meseci po dinar, mogu reći da radi odlično za sada (bar kod mene da se odmah ograničim) od 60mbps ugovoreno čak i prelazi malo u testovima. Preko vdsl_a fiksni telefon (novi Siemens gigaset) imao jako loš signal dok ovde ne mogu porediti, ton čist bez greške a razgovori neograničeno u mts mreži i prema fiksnoj i mobilnoj. Ja zadovoljan. A ovi iz telekom službe nisu se ni potrudili da me zadrže, toliko više o njima.
 
Nazad
Vrh Dno