Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

6. podnet zahtev za prenos fixni+vdsl na drugu adresu. Jos uvek nisu ni fixni preneli... a ne radi ni na jednoj adresi vec 10 dana ;)

pre nego sto si usao u proceduru, da li su radili proveru na novoj lokaciji da li postoji slobodan port?
Ako postoji, zovi slobodno da vidis gde je zapelo, samoinicijativa za brzo resavanje im je otprilike 0
A sto se tice akvizicije kablovskih operatera, jedini veci koji bi vredeo da uzmu je PTT KDS, sve ostalo je ili boranija na nivou statisticke greske ili je vec pod SBBom.
Ako kupe PTT KDS veliko je pitanje da li ce im ostati sportklubovi u ponudi a ako oni odu iz ponude dzabe su kupovali.
 
Jesu, to je novina! Ako je stvarno provereno.
 
Ako nisi, cimaj ih.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja nisam. Bio sam u poslovnici u vezi drugog problema i usput pitam kada će biti podignut up kod mene. Pogleda "istoriju" mojih prijava smetnji i lokaciju gde se nalazim i kaže, bolje da ništa ne diramo ako radi i ne puca net. Net radi umesto 20/4 radi 12/2
Toliko o uslugama telekoma.
 
Moze li jedno pitanje. Razmisljam da uzmem ovaj mts paket net 50. E sada imam tu neke nedoumice, pise da je cena 1800, da li je tu uracunat fiksni telefon? Ovo sto pise 5 meseci za jedan dinar je pretpostavljam za nove korisnike?



Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Nije uračunat fixni (fixni je još + 660 din mesečno). 5 meseci po 1 dinar je za sve korisnike bez UO. Znači i ako ti je istekao ugovor (tj ugovorna obaveza) isti možeš da obnoviš po tim istim promotivnim uslovima kao i potpuno nov korisnik.

Mali savet : pre raskidanja ugovora sa tvojim postojećim internet provajderom (ako uopšte menjaš provajdera, ako nisi već Telekomu ADSL / VDSL korisnik) prvo se informiši kod Telekoma da li na tvojoj adresa mogu da ti ponude 50 Mbps paket, jer za tako nešto treba da si do 300m od centrale...
 
Nije uračunat fixni (fixni je još + 660 din mesečno). 5 meseci po 1 dinar je za sve korisnike bez UO. Znači i ako ti je istekao ugovor (tj ugovorna obaveza) isti možeš da obnoviš po tim istim promotivnim uslovima kao i potpuno nov korisnik.

Mali savet : pre raskidanja ugovora sa tvojim postojećim internet provajderom (ako uopšte menjaš provajdera, ako nisi već Telekomu ADSL / VDSL korisnik) prvo se informiši kod Telekoma da li na tvojoj adresa mogu da ti ponude 50 Mbps paket, jer za tako nešto treba da si do 300m od centrale...
Hvala svima ma odgovorima. Ja sam nekoliko godina korisnik SBB neta, imam duo gold tarifu koja me kosta oko 3300. E sada,.malo me nerviraju odnosom prema starim korisnicima, a pre neki dan sam kod druga video IPTV. Placa oko 1500, ima sve moguce EX YU kanale, HBO, i jos mnogo onih koji se placaju, onda ima sve moguce sporstke kanale, od Sky sport-a do canala + i RAI kanala. Ono sto mi sw svidja je sto je dobrs vecina u HD rezoluciji o sto bukvalno nema sta nema od kanala.
Kada bih uzeo ovo preko telekoma sa popustom i ovaj IPTV, izaslo bi me oko 3400-3500 sto je slicno ovoj ceni sto sada placam, a dobio bih znatno bolji tv program.

Skoro sam potpisao kod mts-a ugovor, uzeo moravu 2, uz onaj popust 40%. Gledam da li mi se vise isplati kada bih uzeo box paket. Ali.ne razumem nesto, da li ja ovu moju moravu 2 uopste mogu da vezem uz box i kolika bi bila cena tarife uopste?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Hvala svima ma odgovorima. Ja sam nekoliko godina korisnik SBB neta, imam duo gold tarifu koja me kosta oko 3300. E sada,.malo me nerviraju odnosom prema starim korisnicima, a pre neki dan sam kod druga video IPTV. Placa oko 1500, ima sve moguce EX YU kanale, HBO, i jos mnogo onih koji se placaju, onda ima sve moguce sporstke kanale, od Sky sport-a do canala + i RAI kanala. Ono sto mi sw svidja je sto je dobrs vecina u HD rezoluciji o sto bukvalno nema sta nema od kanala.
Kada bih uzeo ovo preko telekoma sa popustom i ovaj IPTV, izaslo bi me oko 3400-3500 sto je slicno ovoj ceni sto sada placam, a dobio bih znatno bolji tv program.

Skoro sam potpisao kod mts-a ugovor, uzeo moravu 2, uz onaj popust 40%. Gledam da li mi se vise isplati kada bih uzeo box paket. Ali.ne razumem nesto, da li ja ovu moju moravu 2 uopste mogu da vezem uz box i kolika bi bila cena tarife uopste?

Sent from my Cool S1 using Tapatalk

Ne moze da se uveze morava 2 u box, odnosno nemas dodatni popust, tek od morava 3


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nisi, cimaj ih.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Poslao sam žalbu preko sajta i vrlo brzo su me kontaktirali , objasnio sam na šta se žalim i kao srediće.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Gledam telefon za sestru u Telenoru, godinama je njihov korisnik, kao i svi mi ostali, poslao im mail u njeno ime, odgovor je bio da pogleda na sajtu, kako ima popust na tarifu, plus telefon na rate...

Kriminalno su skupi telefoni u Telenoru. U proseku 500 dinara mesečno u odnosu na VIP, a za keš oko 10000, recimo za Huawei P smart...

P smart uz Total 2, 2609dinara mesečno, NEO 2, plus telefon 2174 din mesečno.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
gde je najbolje da se cimaju za povecanje brzine? twitter/facebook? chat na sajtu?
 
Ја сам им писао на Твитер, вероватно је свеједно.

Sent from Galaxy S8
 
Poslednja izmena:
Ima li neko prekid u radu neta trenutno?
DSL se sinhronizuje ali nema interneta.

P.S.
Proradilo posle sat vremena. Korisnički nije mogao da se dobije uopšte, samo je izbacivalo na 0800 100 100. Pretpostavljam da dosta ljudi nije imalo.
 
Poslednja izmena:
Bio je opšti prekid izgleda, ni mobilna telefonija nije radila, tj; nije bilo signala. Sada je sve ok.
 
Ima li neko prekid u radu neta trenutno?
DSL se sinhronizuje ali nema interneta.

P.S.
Proradilo posle sat vremena. Korisnički nije mogao da se dobije uopšte, samo je izbacivalo na 0800 100 100. Pretpostavljam da dosta ljudi nije imalo.
U NSu bio prekid dva puta, ukupno 40min, prijavio prekid i zvali posle pola sata da pitaju za kvar, ali je do tad sve bilo u redu.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
I u Smederevu danas nije radio fiksni, net, iptv i mobilna mreza 064,065,066 od 12h do 13h. DSL je sve vreme bio sinhronizovan.
 
I u Smederevu danas nije radio fiksni, net, iptv i mobilna mreza 064,065,066 od 12h do 13h. DSL je sve vreme bio sinhronizovan.
Bili su pokidani neki optički kablovi u blizini Smedereva po mojim saznanjima. Obično zbog toga i dolazi do velikih prekida nažalost.
 
Evo nam noviteta iz mts-a, da li je ovo neki znak za pocetak objavljivanja zvanicnog cenovnika za optiku, ali ukinuta je brzina 100/10 tj. NET100, ali i "Od 13. avgusta 2018. godine primenjivaće se nova cena zasnivanja korisničkog odnosa za internet uslugu, bez ugovorne obaveze, u iznosu od 6.000,00 dinara."

mts.png
 
Poslednja izmena:
Ovo je zbog resenja MinFin, oko raskida ugovora, mozda :)

Da li je neko selio fixni+DSL skoro? Po mogucstvu u Nisu.
Nakon 20 dana su tek dosli da "puste fixni" mojima na drugoj adresi, ko zna jos koliko ce trajati za internet, a ne znaju ni u call centru da li treba opet da idu (nisam ni pomislio na to, nego je rekao tip, kada je dosao za fixni). Ja sam u BG p**deo kada je trebalo 9 dana da se fixni+dsl prebace!

Inace, zna li neko sta se desava sada tokom selidbe, ne naplacuje se taj period?
I sta se desava ako ipak nema portova na destination adresi?:)

Zanima me skorasnje iskustvo, znam kako je bilo do januara otprilike, a ocigledno nista nije isto vise.

EDIT: Dostupan je i dalje Net100, samo nema promocije za njega:
https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi#undefined4
Ali i dalje moze sa UO24 ili bez UO24, bez meseci za dinar.
 
Poslednja izmena:
Ako je usluga iskljucena na staroj adresi (nebitno fiksni ili dsl) a jos nije ukljucena na novoj trebalo bi da se period bez usluge odbije od sledeceg racuna.
U svakom slucaju kad ti stigne racun za npr jul za fiksni napises zalbu u fazonu u periodu npr 06jul do 26jul nisam imao fiksni telefon jer je bio u fazi selidbe i trazim da se racun umanji za iznos dana bez usluge....
Meni su nudili umanjenje racuna kada vise puta nisam danima imao VDSL ali nisam teo da se j**avam oko par stotina dinara, ionako su mi zivci bili tanki tih dana :d
Ovo za 6.000 dinara je garant zbog odluke ministarstva da zagorcaju raskidanje ugovora...
A nije mi logicno da nema promocije za najjaci paket, najslabiji ima 2 pa 4 pa 5 meseci i onda najjaci nista.
Kao da poskupljuju najjaci paket (jer nema promocije u odnosu na ostale) i da im nije u interesu da ga korisnici uzimaju, cak i onaj mali broj koji moze da ga dobije???
 
Ово је због решења МинФин, ево извода Оптих услова који важе од 26.8.2018.год.

https://www.mts.rs/privatni/korisnicka-zona/korisne-informacije/dokumenta

Измене Општих услова за пружање услуга у јавној мобилној мрежи
Телекома Србија1

Члан 6. Општих услова за пружање услуга у јавној мобилној мрежи
Телекома Србија који носи наслов Закључење Уговора на одређено време,
тачка 6.3. мења се тако да гласи:
„6.3. Уговарањем минималног периода важења, постпејд корисник који има
својство потрошача у смислу важећих прописа преузима обавезу да уколико пре
истека тог периода откаже Уговор или Телеком Србија раскине Уговор кривицом
постпејд корисника, накнади штету Телекому Србија тако што је у зависности од
тога шта је за њега повољније, дужан да плати:
- износ месечних накнада за месеце преостале до истека минималног
периода важења Уговора као и преостале месечне рате за уређај купљен
уз услугу или
- износ у висини попуста на уређаје, услуге и остале накнаде које је постпејд
корисник остварио на основу Уговора, до датума раскида.
 
Nazad
Vrh Dno