Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Meni radi super VDSL2+. Ocigledno zavisi i od parice i od centrale. Nama su pre 5 godina u kraju kopali trotoar i stavljali nove parice. Do tada sam imao samo ADSL. A onda presao na VDSL2+. Radi kao sat sto se tice stabilnosti a i brzine u skladu sa mogucnostima (daljina od isturenog stepena).

Nadam se istoj stabilnoscu i na optici uskoro. MTS net + SBB TV (EON van mreze) je dobitna kombo IMHO.
 
Narode mojima istekao ugovor pre koji dan za box, bio je box4 ali sada hoce da izbace mobilnu liniju koju sam ja koristio, može li se očekivati neka pogodnost?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
ja ne znam sta im znaci da me zivkaju na mob i nude 200 din manju cenu na 2god
 
Već neko vreme su pukle neke rute ka Amazon mrežama iz mts mreže. Sa drugih linkova (Vip, ExeNet) radi sve, al sa mts-a ni da mrdne (uključujući Viber).
 
Još nekom trenutno ne radi net? Region sa 022 pozivnim brojem :p
A ni MojMTS portal se učitava do kraja.
 
Subotica, vdsl, nema neta... Isp time out... izgleda da je neka veća havarija.
 
Čitam na drugoj temi o mts optici da imaju radove po Vojvodini od 00 do 06 sati a i kolega iz Su na optici dva ispada u poslednjih dva tri dana...
 
Kod mene je ovo prvi prekid, a uglavom sam budan do 3-4.
Ali ovde Telekom optike nema ni u najavi...
 
Nema ni kod mene interneta preko optike, negde od oko 22-23h, tv i fixni normalno rade. Novi Sad kod zeleznicke stanice.
 
Eto bar nešto radi :p Meni sad ne radi ni Eon na TV-u :d jer bez neta nema ni TV usluge.

edit: Evo kod mene proradio net pre 10-ak minuta (oko 1:22).
 
Poslednja izmena:
Pozovite 0800 100 100. Automatska sekretarica će reći zašto ne radi u Vojvodini od 0.00 do 6.00. Doduše, meni prekinuli u 23.30, a vratili net oko 02.30.
 
Kod mene u Putincima šljaka normalno. Isto 50/8 paket. Izmerih upravo ovo ispod dok istovremeno ja gledam nešto na Youtube a matorci gledaju Eon stream na TV-u. Inače meri 46-47 Mbps kako kad.

9085261940.png


Ka SBB serveru.

edit:

Evo i ka Telenor serveru:

9085275410.png
 
Poslednja izmena:
Ima još nekoga da mu ne radi net?
Dsl konekcija radi bez problema, a javlja Isp time out...
 
I ovde. Sremska Mitrovica.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
I kod mene(Velika Plana) svako vece izmedju 19-23 SAMO ka SBB serverima totalni raspad. Eon moze da se gleda ako se stavi na 2Mb a katkad i na 1Mb. Posle 23 svi problemi nestaju kao rukom odneseni. I ja sam imao prekid oko 17 casova.
 
Ma ovo ne radi uopšte ima skoro dva sata, prvi put se za tri meseca korišćenja VDSL suočavam sa ovakvom situacijom, sa ADSL za nekih 8 godina bilo 2-3 prekida možda, sve do njih bilo.

Primetio sam i ja zadnjih par dana probleme uveče kada gledam EON na kompu, neku seriju gledam i to koči, secka, prekida, sve uveče, otprilike isto između 19-23 h.
 
@Miki Ue: To izgleda kod vas južnije od BG zeza Telekov "link" sa saobraćajem ka SBB i ka Eon serverima. Baš smo poredili testove @Gileb i ja koji sam u Vojvodini (& na lokaciji gde Telekom nema korisnika na optici). Kod mene nema problema uveče na Eon niti brzina pada ka SBB serverima.

Ovi kraći prekidi sa "IPS time out" se dešavaju zadnjih 7-10 dana i traju od 15 do 45 minuta. Pre ovog danas oko 17h obično su se dešavali tek posle ponoći...
 
Ti ispadi oko ponoći su valjda bili zbog nekih radova u poslednjih nedelju-dve.
Ovaj od danas izgleda je do "kvaliteta" izvedenih radova :d
 
Nema ovde 'leba, moraću ujutru da zovem Telekom, ne radi već 4-5 sati, imam dosta mobilnog neta pa koristim preko hotspota na kompu, ali...imam još par komšija u zgradi sa VDSL ali nikoga večeras kući da proverim.
 
  • Like
Reagovanja: M J
E sinoć resetovah modem oko ponoći, reko' hajde da i to pokušam, nisam ranije jer ćale gledao IPTV i ono proradi net...sve ok do večeras do nekih 23.40 kad stade net opet, crvena lampica na ZTE modemu, videćemo dokle će to trajati, sad nisam resetovao modem, ovo je verovatno sve do njih ali ako potraje i u narednim danima moraće stvarno da se interveniše.

Proradilo posle pola sata, znači ipak do njih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno