Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

To što uopšte možeš da imaš tu brzinu je kao da si dobio na lotou :d :d Pa smatraju da si već nagađen :p
 
Sedmica na lotou je i NET 50, samo da se ne koristi nestabilno smece od kablovskog Interneta!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Korisnik sam Box 3 paketa sa 2 STB uređaja i juče su mi povećali brzinu sa 20 na 50Mb/s. U podešavanju rutera mi stoji:
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 2048/54270 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 26367/108028 kbps
Noise Margin(Up/Down) 27/11.8 dB
Line Attenuation(Up/Down) 2.5/13.2 dB
Output Power(Up/Down) 5.8/13.6 dBm

Da li je dobro podešen port pošto imam Attainable Rate(Down) 54270 kbps a imam 2 STB uređaja? Zar ne bi trebalo da je podešen na minimum oko 58000 kbps?
 
Treba, slobodno se zali ako sa upaljenim TVovima ne mozes dobiti 50 brzinu, a ocigledno parica moze skoro 100.
 
Ok, to sam i pretpostavio. Izvlačim ja oko 45-47 Mb/s sa upaljenim 2 TV, ali pretpostavljam da bi to bilo 50 da je podešeno kako treba. Dok sam imao 20 Mb port je bio otvoren na 28000 kbps i redovno sam ima 20 Mb download.
 
Ok, to sam i pretpostavio. Izvlačim ja oko 45-47 Mb/s sa upaljenim 2 TV, ali pretpostavljam da bi to bilo 50 da je podešeno kako treba. Dok sam imao 20 Mb port je bio otvoren na 28000 kbps i redovno sam ima 20 Mb download.

i ja imam 20/2 net sa dva stb-a i nepunih 20 Mb download, evo parametara, zali se..
Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 2047/30719 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 11607/62468 kbps
Noise Margin(Up/Down) 16/9.9 dB
Line Attenuation(Up/Down) 3.2/13.4 dB
Output Power(Up/Down) 3.6/13.8 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 45/951
Interleave Delay(Up/Down) 7/7 ms
INP(Up/Down) 4/5.3 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 0/0
FEC Errors(Up/Down) 252/52187
HEC Errors(Up/Down) 0/0
Showtime Start 47 h 28 min 24 s
 
Moj predlog ti je da ne cimas za tolike sitnice...
 
Možda su to sitnice, ali je to oko 8% umanjeno. Da je linija loša pa ne mogu da izvučem, onda OK, ali ovo je u startu manje podešeno.
 
Jeste, ali na 50 ti nece igrati toliku ulogu, a manje ces nervirati radnike. A mozda i ne umeju da podese :)
 
Umeju, imaju profile, samo promene...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Uzasno me nervira nemar radnika, kao da ce da na ledjima prenose profil pa ih mrzi...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da umeju, odmah bi stavili 50. Nista ih ne kosta.
 
Jel moguće da je zadnji fw za HG630 automatski stavljen na CG NAT jer daje ip iz opsega 100....a javna adresa bude npr. 178.211.....
Kad vratim moj ZTE H267N ista je javna adresa i u DSL Connection Statusu.
 
Netačno. CG- NAT je vezan za PPPoE parametre. Pošto ja sa istim ruterom sa jednim setom (od starog ADSL rutera) PPPoE parametara uvek "popijem" CG-NAT adresu a sa drugim setom nemam CG-NAT.
 
Pa po user id se natuje, na to sam mislio, ne na serijski od modema. Uz modem dobijes user, sad sto ti imas 2 to je izuzetak :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobro pitanje, odakle vama 2?:)
 
Da li je za ove karakteristike 10/1 maksimum za izvlačenje?

Upstream max rate (kbit/s) 1127
Downstream max rate (kbit/s) 16112
Upstream line rate (kbit/s) 1023
Downstream line rate (kbit/s) 10240
Line standard ADSL2+
Channel type
Fast
Upstream SNR (dB) 9.9
Downstream SNR (dB) 10.9
Upstream line attenuation (dB) 11.9
Downstream line attenuation (dB) 18.6
Upstream output power (dBmV) 12.2
Downstream output power (dBmV) 20
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 1
Upstream CRC 59
Downstream CRC 39
Upstream FEC 0
Downstream FEC 95
Upstream HEC 0
Downstream HEC 28
 
Mislim da bi za 20/2 bilo bas na granici...
Postoji mogucnost da ti ogranice brzinu i na 16/1.5 (ja sam tako koristio neko vreme)
 
Da li je za ove karakteristike 10/1 maksimum za izvlačenje?

Upstream max rate (kbit/s) 1127
Downstream max rate (kbit/s) 16112
Upstream line rate (kbit/s) 1023
Downstream line rate (kbit/s) 10240
Line standard ADSL2+
Channel type
Fast
Upstream SNR (dB) 9.9
Downstream SNR (dB) 10.9
Upstream line attenuation (dB) 11.9
Downstream line attenuation (dB) 18.6
Upstream output power (dBmV) 12.2
Downstream output power (dBmV) 20
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 1
Upstream CRC 59
Downstream CRC 39
Upstream FEC 0
Downstream FEC 95
Upstream HEC 0
Downstream HEC 28

Linija ti nije bas najbolja, a sto se tice ADSL-a to je jedini moguci paket, tako da ako ti centrala na kojoj si sada ne podrzava VDSL ili u medjuvremenu nije izgradjen neki istureniji stepen jedini izbor je 10Mb/s.
 
U pitanju je linija kod rođaka gde sam pre živeo neke vreme. Oni su podnosili zahtev za 20/2 ali su odbijani, pa sam ipak hteo da proverim.

Rekoše im da su od centrale udaljeni nekih 1600 metara o_O
 
Moja najveca zamerka Telekomu je sto su prespavali poslednjih 10 godina sto se tice postavljanja isturenih stepena i skracivanja parica. Tehnologija je vec onda uveliko postojala ali trosenje love na sve drugo sem na upgrade infrastrukture nas je doveo tu gde jesmo.
A za 1.6km duzinu parice nemoj da se cudis, i meni je oko 1.2km a zivim u gradu. Na 30 metara i sa jedne i sa druge strane ulice prolazi njihova infrastrukturna optika, trebali su samo orman da stave i skrate parice ali ih bas zabole.
Stavljali su ljudi na forumu podatke za linije koje su izmedju 2.5km i 3km, mozes misliti kako njima radi kad im je 10/1 SciFi koji mogu samo da sanjaju.
 
Koji bre 10/1?Nekima je kod telekoma SciFi i 2/1.Moz zamisliti super brzinu od jedva 0,7.I nikada nista nisu hteli da urade osim odgovora da smo suvise daleko_Odgovor na pitanje zasto su nam nudili i dali ugovore nikad nismo dobili.Jedva su nam i ugovore raskinuli.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kako i gde mogu da proverim koliko sam udaljen od centrale Telekoma ?
 
Može i telefonom, pa da jave.
 
Nazad
Vrh Dno