Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Uzeo sam 50 megabita VDSL preko Telekoma i danas sam ga povezao, ali mi ne prebacuje brzina preko 9.54 megabita, evo vec ceo dan. Zvao sam njih, kazu evidentirano je i ostalo. U cemu moze da bude problem?

Jel mozes da proveris mrezni adapter na kompu, u start ukucaj ncpa.cpl i na local area connection desni klik pa status ...kod speed sta pise? Jeste smesno pitanje ali ...krastavac, nikad se ne zna.
 
Hvala, pitacu za svaki slucaj ako ne rese sutra problem da nije do te parice.

@kidu_moc
Nisam sad kod kuce, bicu sutra popodne, pa cu da vidim i to i javicu ovde.
 
Nije tako bilo ranije. Baš ću kod matoraca na gajbi da pošaljem zahtev, da se reši 10Mbps bede.




Smanji se internet protok ako radi iptv.

Zato se trazi da se setuje na vise i odvoji protok za tv. Nebitno dal je sd ili hd. Isto je.
 
Jel mozes da proveris mrezni adapter na kompu, u start ukucaj ncpa.cpl i na local area connection desni klik pa status ...kod speed sta pise? Jeste smesno pitanje ali ...krastavac, nikad se ne zna.

E vidis, pise da je 10 megabita, sto savrseno odgovara ovom speedtestu sto mi uvek izmeri 9 i po megabita!!! Zar ne treba da bude 50 megabita tu?!?! Ja uplatih pedeset, a ovde mi stoji deset.
 
Poslednja izmena:
Probaj speed test preko Wi-Fi-a........ili uradi uninstall mrežnog adaptera i restartuj računar i probaj speed test preko LAN-a.
 
E vidis, pise da je 10 megabita, sto savrseno odgovara ovom speedtestu sto mi uvek izmeri 9 i po megabita!!! Zar ne treba da bude 50 megabita tu?!?! Ja uplatih pedeset, a ovde mi stoji deset.

Tu treba da ti stoji 100Mbps, mozda cak i 1000. To je brzina tvoje mrezne kartice prema ruteru. Znaci ili ti mrezna kartica ne valja, ili si je ti ili neko drugi pogresno setovao ili ti ne valja kabl od mrezne do rutera (sansa da ruter ne valja je mala jer je, koliko vidim, nov).
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem se puno clanu topten sto mi je resio problem. Trebao sam da aninstaliram mrezni driver. Ovi iz Telekoma su me ubedjivali da nije do toga.

lab310 i topten, hvala vam.
 
imam uplaceno 20/2 dobijam oko 15mbps.
da li je to normalno sa ovim parametrima ili da ih zovem ?

slika u attachmentu.
 

Prilozi

  • prc.jpg
    prc.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 111
Normalno je jer ti je ruter setovan na 16Mbit. Zato dobijas 15.
Resetuj ruter pa vidi mozda te to zeza ali svakako se vidi da nije setovan na 20, mozda i jeste ali se to vidi nakon restarta.
Probaj to ako ne pomaze, zovni jer ti nisu setovali na 20 a tvoja parica podrzava do 25.
 
Normalno je jer ti je ruter setovan na 16Mbit. Zato dobijas 15.
Resetuj ruter pa vidi mozda te to zeza ali svakako se vidi da nije setovan na 20, mozda i jeste ali se to vidi nakon restarta.
Probaj to ako ne pomaze, zovni jer ti nisu setovali na 20 a tvoja parica podrzava do 25.

Resetovao router
i dalje pokazuje isto :(
hvala na pomoci,nazvacu ih u ponedeljak.
 
Nisu ti setovali dobru brzinu ti bi trebao da mozes 20.
A zasto cekas ponedeljak, mislim pitam jer rade svih 7 dana u nedelji.
 
Nisu ti setovali dobru brzinu ti bi trebao da mozes 20.
A zasto cekas ponedeljak, mislim pitam jer rade svih 7 dana u nedelji.

nazvao ih malopre.
objasnio problem.uzeli podatke i rekli da ce ispitati.
videcemo.....
mislio sam ponedeljak jer sad ce vikend pa ne verujem da ce ista raditi

a svakako nesto ne valja evo sad posle reseta routera imam vec preko 2000 crc greski....
 
Poslednja izmena:
evo reseno je,vec su podigli na 20 :)


 

Prilozi

  • prc 2.jpg
    prc 2.jpg
    75 KB · Pregleda: 123
Poslednja izmena:
Eto nisi morao da cekas ponedeljak.
I ostali koji ne znate, rade svim danima i CC i tehnicari na terenu sto bi se reklo operativa, samo administracija ne radi neradnim danima da znate.
 
Kako da podesim WiFi na ruteru HG 630 kako bih imao punu brzinu 50Mbit, ako je uopste moguce?
Maksimum je oko 25mbit, mereno na dva telefona i tabletu. Preko kabla brzina je punih 50Mbit.
Preko Wi-Fi-a na 2.4Ghz nikad ne može maksimalna brzina da se izvuče!
 
Poslednja izmena:
Prezvakana prica sto puta u zadnjih mesec-dva.
Mozda imas zagusenje u etru jesi li proverio koliko je vas na istom kanalu, izaberi slobodan kanal, mozda i sam ruter ne dozvoljava jel je krs(kao sto je bivsi moj(hg 655b) koji nije hteo vise od 40-42 to mu bio max a najvise se vrteo na 40, trazio novi i sad imam full 50(postavljao sam sotove sve podesavano kao na starom tako da znam da je 100% do rutera to bilo, i na kraju stavi 40 umesto 20hz.
To bi bilo to, ali ako ti je etar uzas tu gde si, mozes i najbolji ruter na svetu da stavis slaba vajda, u tom slucaju predji na 5 Ghz i nema problema.
Ja sad nemam problema sa brzinom ali cu ipak preci na 5Ghz.
 
Po prethodnim snimcima i ako sam dobro ukapirao ispada da ja imam mogucnosti da uzmem paket 50 a dali paket 20 jer kazБез наслова.jpgu ze moze vise.Sta vi mislite?
 
Verovatno imas iptv. Moraju da ti obezbede minimum 66 Mb da bi mogao da imas tih 50. Ovako imas 20 a pusteno ti je 30 zbog IPTV.
 
Može i 2.4 ruter da gura max brzinu, dokazano više puta.
Fija, linija ti je loša tako da mislim da je to max što možeš da dobiješ ali za svaki slučaj pozovi pa proveri, ništa ne gubiš.

Sent from my SM-N900V using Tapatalk
 
Pozdrav za Milanovac [emoji3]

IMG_3184.JPG +

IMG_3183.JPG =

IMG_3182.JPG
 
Pozdrav za Milanovac [emoji3]

Fala na pozdravima al ovo za ping ti ne mogu oprostiti :D
57b1626bf49e3f989315a7fc702fe968.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Zivim u Republici Srpskoj,kod nas su poceli u zadnje vreme da uvode VDSL i optiku. Kontao sam da predjem na VDSL paket 20/4 . Ovo su mi parametri na adsl

xyrQe5T.png
 
Nazad
Vrh Dno