Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Koliko čujem od drugih a i ovde pročitao različite kase ali telekom diktira uslove. Hoće monopol.
 
Drugari, treba mi pomoc. Poslednjih nedelju dana me bas zeza net. Imam 50 mbit, podesen na oko 40, stalno je vukao 35. Zadnjih nedelju dana brzina je 3.5mbit, a nekad padne i na 0.3, jedva nesto otvara, ping ode u 2000. Upravo sam se setio da iskljucim wireless i sve probam preko kabla i tu, gle cuda, radi sve kako valja. Preko wirelessa ne daje vise od 5mbit i to toliko retko. Cudio sam se kako ne prekida iptv, sad mi je i jasno zasto. Da li je ruter odradio svoje pa zeza preko wirelessa ili je problem u nekim podesavanjima?

99% je ruter počeo da crkava (wireless deo).
 
Poslednja izmena:
Jel još nekom pre par minuta prso net na 5-10 minuta ? Ruter nije uspevao da uspostavi PPPoE konekciju (status = ISP time out).
Proverih na brzinu preko WiFi ista situacija je bila kod još 2 DSL koristika iz komšiluka.

meni se ovo desava zadnjih 10 dana mozda i vise i to po 5x dnevno... Poceo sam da pizdim vise... Kada probam online da podnesem tiket, dobijem ovo:

https://www.screencast.com/t/aEgAClv1mTZD

Portal im godinama radi ocajno...



meni su dali 50mb za 1440din mesecno + 1m gratis, sto je opet losije od onog sto sam dobio prosle godine (7meseci po dinar)
 
Poslednja izmena:
Može li neko opet da napiše koji beše rang ip adresa za CG-NAT? Sad kako je novi ruter nikako ne mogu da namestim portforward. Da me nisu opet fuknuli na dvostruki nat...
 
@Gileb: posalo sam taj zahtev jos u ponedeljak sabajle ali ne zovu ...

@C4in: kog datuma su ti to ponudili?
 
Poslednja izmena:
Pa to je manje-više standardni / već poznati "Net retention" promo koji nude pri "obnovi" ugovora ako ih cimaš na onu foru "služba za brigu o korisnicima" / "kakvu ponudu imate za mene".

Doduše ja 50/8 paket plaćam 1399 din.... a i u vreme (kraj aprila 2018.) kad sam ja potpisivao taj ugovor još uvek su zvanično imali promo 5 meseci po 1 dinar i nije bilo razlike novi ili postojeći korisnik (= meni kao postojećem korisniku su nudili da biram ili 5 meseci dž pa posle veća cena [beše 1799 din] ili taj "Net retention" ugovor gde je 24x 1399 din) kao sad kad su prepisali SBB fore, i kad gledaju da naprave sliku da su Box paketi značajno povoljniji od pojedinačnih ugovora sa akcijskom ponudom... pa su između ostalog i smanjili broj dž meseci uz Net 50 paket sa 5 na 2 meseca.
 
@C4in: kog datuma su ti to ponudili?

Pre 2-3 dana

Pa to je manje-više standardni / već poznati "Net retention" promo koji nude pri "obnovi" ugovora ako ih cimaš na onu foru "služba za brigu o korisnicima" / "kakvu ponudu imate za mene".

Doduše ja 50/8 paket plaćam 1399 din.... a i u vreme (kraj aprila 2018.) kad sam ja potpisivao taj ugovor još uvek su zvanično imali promo 5 meseci po 1 dinar i nije bilo razlike novi ili postojeći korisnik (= meni kao postojećem korisniku su nudili da biram ili 5 meseci dž pa posle veća cena [beše 1799 din] ili taj "Net retention" ugovor gde je 24x 1399 din) kao sad kad su prepisali SBB fore, i kad gledaju da naprave sliku da su Box paketi značajno povoljniji od pojedinačnih ugovora sa akcijskom ponudom... pa su između ostalog i smanjili broj dž meseci uz Net 50 paket sa 5 na 2 meseca.

Sad je 1mesec za dinar i 23m po 1399din, iskreno sad ne mogu da se setim koja bese druga ponuda ali je svakako bila losija od ove kada se uzme raspon od 2 god
 
Poslednja izmena:
Ono što je bilo aktuelno u moje vreme je bila manje više (razlika tipa ispod 200 din za 24 meseca) ista ukupna cifra za period od 24 meseca za obe promo ponude... ali mi je više odgovorala ova varijanta da imam nižu cenu ceo ugovor nego da 5 meseci ne plaćam ništa pa posle toda da plaćam 1.799 din mesečno. Ako se dobro sećam mislim da postoji i razlika u ceni po isteku UO?? Ova sa 1.799 sigurno raste na 1.999 din (koristio sam 6 meseci po isteku UO tako dok nisam "produžio" ugovor kad su digli upload na 8 Mbps) a nisam siguran šta se dešava sa "net retention" varijantom:
1) da li ostaje ista cena
2) da se povećava na 1.799 din
3) da se povećava na 1.999 din

Mrzi me da tražim ugovor i proveravam da li je to tamo explicitno navedeno ili nije.
 
Konacno nazvase.. 1359 din i 1 mesec gratis na 24 meseca postojecih 20/2.

p.s mozda i 1399 mada mi se cini da sam cuo ovo prvo.
 
Može li neko opet da napiše koji beše rang ip adresa za CG-NAT? Sad kako je novi ruter nikako ne mogu da namestim portforward. Da me nisu opet fuknuli na dvostruki nat...

100.64.0.0 – 100.127.255.255 je CGNAT
 
Pozdrav svima,

Možda je već o ovome bilo reči ali svemoćni Google mi ne daje ništa! ;)

Sada sam kod Supernove na kablovskom internetu i imam kablovski modem koji ne koristim za Wi-Fi, već samo dva acess point TP-Link TL-WA901ND koji mi služe za Wi-Fi po kući i dvorištu.

E sada imam jedan Telekomov VDSL router ZXHN H168N u koji bi hteo da bocnem LAN kabl iz kablovskog modema i da radi kao acess point kod roditelja u kući pored moje!

Da li je to izvodljivo i šta bih trebalo da odradim od setovanja na tom ZTE routeru da bi samo odašiljao Wi-Fi signal?

Svaka pomoć dobrodošla! :)
 
Poslednja izmena:
Evo i meni se javlja isti problem kao @nidzesi... Wifi ne prelazi 3mbps... Moram da menjam ruter izgleda...
 
Eto da javim da sam promenio ruter i da radi sad kako valja. Bio je HG630, sad je ZTE H168 čini mi se, ako dobro pamtim. Nema mu pomoći kad počne da davi, i to davi samo preko wifia, kabl radi bez problema.
 
Kad ce ove seronje da omoguce placanje dirketno preko portala, ovo je stvarno bezobrazno sa njihove strane....
 
Ima jos neko problem s internetom? Ne radi kod mene, kod devojke isto, iptv normalno ide.
 
Same here, Zvezdara.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kod mene radi, poslednji prekid konekcije je bio pre 170h... Možda tu kod vas po BG problem pravi ista stvar koja je izazvala danas i prekid SBB korisnicima?
(zvao sam danas SBB Call centar nešto pa odmah na startu puštaju poruku koji delovi BG imaju prekid usluga).
 
Poslednja izmena:
Daleko sam ja od BG-a, celih 350 km :D Devojka nema isto, 200 km daleko od mene.
 
Ne radi ni meni u BGu.
U call centru rece problem u cijeloj Srbiji pa da cekamo.
 
Poslednja izmena:
Ne znam u kojoj Srbiji onda ja živim :D Kod mene radi, evo gledam košarku na Eon-u.
 
Ne radi ni meni u BGu.
U call centru rece problem u cijeloj Srbiji pa da cekamo.
Kod mene optika sljaka savrseno nikad problem.
Mada, mozda ja i ne zivim u Srbiji.
Salim se na Zvezdari sam nikad nijedan prekid na optici od decembra prosle godine, pre toga isto tako godinama bez prekida na vdsl sem jednog pre 3-4 god kad je bio prekid u celoj Srbiji.
 
Ma i kod mene se retko dešavalo, ovo je možda drugi ili treći put za 10 godina... Komšijad o mene ima 30/4, radi bez problema, kod mene neće.
 
Ja nemam net od petka - posle raskida ugovora za televiziju jednostavno net zakucao. Prijava prijavljena i niko se ne javlja niti pojavljuje od tada. Drugarica radi u MTS-u u Novom Sadu- kaze da je haos totalni u celom gradu a izgleda i sire.
 
Došao sam do zaključka da korisnici koji imaju IPTV nemaju internet trenutno (jer ne mogu da se povežu na PPPoE).

Korisnici koji imaju samo internet, idalje su povezani na PPPoE i imaju internet.
 
Evo i kod mene u Nišu, IPTV sljaka, internet ne...
I još nešto ne može ni da se prijavi smetnja preko portala....izbacuje neke greške(nedostupan server)...itd.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno